Sertolovo2

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Vasta
Kasutaja avatar
kurisiil
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 07 Sept, 2007 7:25
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Sertolovo2

Postitus Postitas kurisiil »

Ennem kokakooli sattumist olin umbes 2nädalat Leningradis Sertolovo2s
asuvas tankiväeosas.
Sealt jäi meelde et platsil oli plakat, millel oli kirjas et neil on Pärnu nimeline
tankipolk (võibolla ka muu üksus, ei mäleta enam nii täpselt)

Teab keegi sellest midagi, miks just Pärnu nimeline?
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

sertolovo

Postitus Postitas istorik »

Mu vennas oli sellessamas tanki utsebkas, sinna üldiselt sattus üsna palju pärnakaid, hiljem ka naabripoiss ja onupoeg. Vist mingi legend, et sama üksus oli 1944.a. Pänu vabastanud või midagi sellist? Kunagi ju Sindi- Lodjas oli tankmonument, vast siis sama tankipolgu masin.
jaht99
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Mär, 2015 18:18
Kontakt:

Re: Sertolovo2

Postitus Postitas jaht99 »

tere.sai seal polgus ise ka teenitud sügis84 kuni kevad85.tõesti oli see tanki utsebka http://www.google.ca/maps/dir///@60.141 ... m1!1e3,iga sugust rauda oli seal.edasi saadeti viiburi taha/www.google.ca/maps/@60.7470405,28.60450 ... a=!3m1!1e3
komandör
Liige
Postitusi: 53
Liitunud: 13 Jaan, 2006 14:26
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Sertolovo2

Postitus Postitas komandör »

Sertolovos asus tankistide õppeväeosa, polk kandis tõesti Pärnu nime, olevat osalenud Pärnu "vabastamisel". Olin I roodu 1. rühma kursant (rühmakomandör leitnant Kijaško), roodukomandör oli kapten Baklan. Nühkisin seal koolipinki maist 1968 kuni novembrini s.a. Seejärel suunati meid tankiste (nooremseersante !) laiali mööda suurt Venemaad. Minu teenistus jätkus Karjala ANSV-s Tallinna nimelises motoriseeritud laskurpolgus nr. 77625. Olin poolteist aastat tanki (T-55) komandör, teenisin välja vanemseeru pagunid ja juuni algul 1970 sain demblisse :D .
Aga unustamatu on see seerukoolis osalemise aeg- Sertolovos nimelt. Elu käis vilest vileni, iga minut oli planeeritud. :oops:
vot tak
KaJot
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 05 Apr, 2013 11:51
Kontakt:

Re: Sertolovo2

Postitus Postitas KaJot »

Пярнуский 86 учебно-танковый полк, Красносельская мотострелковая дивизия. Teenisin seal 05.1985-05.1987. 4 УТБ 11 ja 12 УТР. Ausaltöeldes - päris lõbus olid need kaks aastat teisel planeedil :D
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Sertolovo2

Postitus Postitas kalleb »

.
Aga unustamatu on see seerukoolis osalemise aeg- Sertolovos nimelt. Elu käis vilest vileni, iga minut oli planeeritud. :oops:[/quote]


seda hästiplaneeritud kvaliteetaega utsekas nimetati sõdurite poolt vanasti lühidalt aga tabavalt- veshalka , polnoi durdom-tollest andis päris tükk aega lineikas välja puhata
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1584
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Sertolovo2

Postitus Postitas ambur123 »

Teemast välja - aga jäi ühest kohast silma, et on olemas ka Tartuga seotud üksus:
467-и окружной учебный Московско-Тартуский Краснознаменный центр (http://warfare.be/db/lang/rus/catid/239 ... /467-OUTs/)

Приказом Верховного Главнокомандующего от 7 сентября 1944 года № 0301 53 гвардейской стрелковой Краснознаменной дивизии, отличившейся в боях за освобождение города Тарту, присвоено наименование Тартуская и впредь именована 53 гвардейская стрелковая Тартуская Краснознаменная дивизия.
Pilt
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Sertolovo2

Postitus Postitas Lemet »

Elu käis vilest vileni, iga minut oli planeeritud.
Militaarpedagoogika kuldvaramust- milline on hea sõdur? Ikka põhjalikult läbinus....tud. Et igasugu lollused pähe ei roniks.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist