Peale SBK -> Scoutspataljoni

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
asdf
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 08 Aug, 2007 10:54
Kontakt:

Peale SBK -> Scoutspataljoni

Postitus Postitas asdf »

Teenides ühes Tallinna väeosas avanes võimalus alates jaanuarist minna üle Scoutsi. Põhjuseks liiga madal komplekteeritus selles väeosas. Teeniksin sama kaua, kui muidu, ehk siis 02.juunini. Peale seda võin kohe minna missioonile (mida ma kindlasti teha ei kavatse) ja mul on võimalus sõlmida leping, mille alusel mulle makstakse iga kuu (vist oli) 1000.- ühe aasta jooksul; eriolukorra puhul olen kohustatud naasma.
Otsuse langetan esmaspäeval, kui meid sauradega sinna ekskursioonile viiakse.
Ootaksin ka siia vaba mõttevahetust ja arvamusi. Praegult kaldub küll scoudi poole, kuna mulle meeldivad metsalaagrid ja minu tagala väeosas on kull passimist rohkem, kui peaks. Ilmselt tõuseb ka kuu sissetulek (SBK lõppes nädal tagasi, nüüd saan 2000 kuus).
Kasutaja avatar
Lohetapja
Liige
Postitusi: 349
Liitunud: 03 Apr, 2007 1:43
Kontakt:

Postitus Postitas Lohetapja »

Muidugi mine.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

Seda oli kuulda jah,et misked ajateenijad siia tulevad.Liidetakse teid B-kompaniiga ja hakkate saama jalaväeväljaõpet.Sõidate hommikul soomukiga metsa,põrkate päev läbi ja õhtul tagasi.Metsalaagrid on korra kuus või sinnakanti.
Soovitan tulla küll,võllid on siin palju normaalsemad kui muidu ajateenijatega väeosades.
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Peale SBK -> Scoutspataljoni

Postitus Postitas Martti »

asdf kirjutas:Ilmselt tõuseb ka kuu sissetulek (SBK lõppes nädal tagasi, nüüd saan 2000 kuus).
Pärast SBK-d peaks toetus tõusma kohe, kui eriala kohale määratakse, minul oli 2100eek/kuu.
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
A4
Liige
Postitusi: 1834
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Millalgi umbes aasta eest võeti vastu seadusemuudatus, millega arvati ajateenija reservi ja võeti tegevteenistusse pärast kuue kuu möödumist ajateenistuse algusest. Kas nüüd võetakse siis kohe pärast SBK-d? Kas Scoutsi tulles jääb selline ajateenija vähemalt esimese paari kuu jooksul edasi ajateenijaks koos sellega kaasneva paarituhande kroonise toetusega? Kas need ajateenijad kraabitakse kokku kõikidest VÕK-idest?
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Mina seda tsirkust ei poolda.
Mis saab näiteks, kui erialaväeosast üks rühmajagu peale SBK-d pillid kotti paneb ja Scoutsi parema sohva peale üle kolib? Kevadtorm jääb erialaväeosale ära vä? Sama ilmselt muudegi väeosadega.

Väeosadesse ei võeta kutsealuseid teenistusse mitte tonnikaalu kaupa, vaid arvestades RA harjutuskoosseisude ära täitmise vajadusi. Lisaks läheb u iga 5. mees teenistuse ajal "senikuulmata ja äkki välja löönud" hädadega reservi. Kes siis kevadtormile läheb? Saadame ühe rühma asemel ühe jao?

Sellega oleks nõus, et kui Scoutsi vaja komplekteerida, võtku sinna juba kohe ajateenijaid SBK-sse sisse ja seega oleks neil teenistuse lõpuks kohustus ära veeta ka üks poolaasta Araabia rindel. Tehku kohe vastav leping ja asi ants. Et aga tullakse peale SBK-sid ülejäänud VÕK-idelt kaadri ületundide vaevaga kasvatatud koorekihti soomukipinkide täitmiseks kokku korjama, küll ei taha kuulda!


Ajateenijatega olen natuke vestelnud missioonide teemal. See on huvitav.
Arvamusi on ikka seinast seina. Mõned oleks nõus hea meelega ajateenistuse jooksul välismissioonil osalema; teistel on kama 2, kus teenistusaeg veereb (kas Eestis või Afgaanis) - kui kästakse, siis peab; kolmandad ei tahaks hea meelega küll kuidagi sinna sõtta sattuda.
Statistikat pole teinud, kuid kui ajaliselt võimalus avaneb, siis oleks isegi plaanis. Kaldun arvama, et ajateeniajte kompanii baasil saaks asjakohase missioonirühma kokku küll. Ainult see häda on, et ajateenistus on liiga lühike, et selle käigus jõuaks missiooniettevalmistuse ära teha ja ka kaugel maal ära käia. Oleks ajateenistus 12 kuud, siis maksimaalselt pitsitaks ehk välja 3 või 4 kuud välismaal. Kui nüüd niisama "filosofeerida", siis jah - näiteks KL-iga kahepeale saaks mingi taolise välismissiooni komplekteerida ehk vaheldumisi KV väeosa ja KL üksus 3 kuu kaupa. KV kevadel ja sügisel, KL talvel ja suvel vms :)
North
Liige
Postitusi: 140
Liitunud: 27 Dets, 2005 18:00
Asukoht: Tallinn/Vihasoo/Kadrina
Kontakt:

Postitus Postitas North »

Sadist rääkis: Sõidate hommikul soomukiga metsa,põrkate päev läbi ja õhtul tagasi.Metsalaagrid on korra kuus või sinnakanti.

Vabandan kui ma saan valesti aru, aga metsalaager on ükspäev?
Raiugem Ruunideks
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

North kirjutas: Vabandan kui ma saan valesti aru, aga metsalaager on ükspäev?
ROK-is pidi küll nii olema, sõber kes praegu juba missioonil on, rääkis et väljaõppe ajal oli ainult üks öö metsas telkmantli all. Tavaline oli aga "tööpäev" 8-17-ni metsas.
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

tasub

Postitus Postitas UR »

Tasub minna juba selle pärast et need mehed ei tegele "lapiralli" jm lolustega. Tehakse seda mida konkreetselt vaja läheb, või võib minna.
See on üle parim võimalus ajateenistuseks üleüldse. Oht on selles et nii mõnigi mees võib avastada endas "peidetud" poole ja võib juhtuda et veedad seal nii mõnegi aasta.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

Laagrid on keskmiselt 4/5päevased,oleneb õppusest;Kevadtorm ja Sirgala õppused on veits pikemad.
asdf
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 08 Aug, 2007 10:54
Kontakt:

Postitus Postitas asdf »

Loobusin siiski :roll:
Käisime neil ekskursioonil ära, tingimused olid küll viimasepeal, aga küsimustele vastati laveerivalt, paljudele küsimustele ei osatudki vastata (meid juhatas pataljoniveebel). See jättis ebakindla mulje.
Teisalt on kaaslased 3 kuu jooksul minu väeosas uskumatult lähedaseks saanud, plaanid peale ajateenistustki tehtud juba. Ja oleks olnud üsna valus nende seast lahkuda. On rõõm teenida sõprade keskel.
Omavahel ikka arutasime seda asja ja üks konks on veel. Nimelt oleks peale meie scoudis kõik teised kaader olnud. Kuna meile ekskursioonil päris selgelt teada ei anutdki, KES/MIS meist seal saanud oleks, arvan, et meid oleks alati kõige mustemate tööde peale tanki lükatud. Nad peavad küll meie tervist eriliselt hoidma (me pole seal samadel alustel, kui kaader), aga ikkagi. Samas võin ka eksida.
Üks argument oli ka see, et tervest väeosast lõpuks VAID 1 inimene üle läks. Oma pundiga ikka oleks hubasem olnud. Otsustamisel kaader ikka töötles kah mind parajalt, ja oma jäämisega ehk õnnestus mul midagi väljagi kaubelda, aga sellest võime rääkida natuke hiljem ;)

Igatahes ootan suure huviga mõne üleläinud skaudi treffamist tänaval, või siis muljeid siia.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

asdf kirjutas: Teisalt on kaaslased 3 kuu jooksul minu väeosas uskumatult lähedaseks saanud, plaanid peale ajateenistustki tehtud juba. Ja oleks olnud üsna valus nende seast lahkuda. On rõõm teenida sõprade keskel.
Omavahel ikka arutasime seda asja ja üks konks on veel. Nimelt oleks peale meie scoudis kõik teised kaader olnud. Kuna meile ekskursioonil päris selgelt teada ei anutdki, KES/MIS meist seal saanud oleks, arvan, et meid oleks alati kõige mustemate tööde peale tanki lükatud. Nad peavad küll meie tervist eriliselt hoidma (me pole seal samadel alustel, kui kaader), aga ikkagi.
Iseenesest väga intelligentsed ja realistlikud seisukohad.

Sinna oleks mõtet ajateeijaid juba SBK-sse võtta, kui tahavad korralikult kompaktseid allüksusi komplekteerida. Samuti peaks sel juhul võimaldama ajateenistuse ajal missiooniõppe + teenistuse välismaal (koos vastava lähetusrahaga). Sel juhul töötaks natuke paremini ja lööki oleks rohkem. Niisama kasarmus kohatäiteks või soomukis pingitäiteks on see mõttetu tanki lükkamine. Samahästi võiks tavalises väeosas ajakese ära teenida. Saab ka tuba koristada, rivis seista, roomata ja püssi (tõsi - mitte galjat, vaid abikarku) lasta.

Võib-olla peaks olema nii, et kes võetakse scoutsi, sel on 2 kuud SBK, 4 kuud erialaõpet missiooni ettevalmistuseks ja siis 6 kuud missil. kokku 12-13 kuud, millest viimased 6 (missi aeg) on tähtajaline tegevteenistusleping. Peale missilt tagasitulekut arvatakse 2-4 nädala jooksul reservi. Seejärel võib kas reservistiks jäädagi või sõlmida huvi korral tegevteenistuslepingu üleüldistel alustel.

Probleem on selles, et sõduril pole antud mudeli puhul võimalik saada nooremallohvitseriks ega aspirandiks. Et hea sõdur saaks vähemalt seeruks pürgida ajateenistuse ajal, tuleks missioonieelset teenistust pikendada 6 kuu asemel 8 -le, mis tõstab koguteenistuse pikkuse 14-15 kuuni. Kui selline asi oleks kutsealusele vastuvõetav, miks mitte...
KategorieC
Liige
Postitusi: 733
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas KategorieC »

hummel kirjutas:Võib-olla peaks olema nii, et kes võetakse scoutsi, sel on 2 kuud SBK, 4 kuud erialaõpet missiooni ettevalmistuseks ja siis 6 kuud missil. kokku 12-13 kuud, millest viimased 6 (missi aeg)
Ise ei julgeks küll missile minna mehega kes on kõigest 6 kuud kaitseväes olnud...Muidu sellise variandi puhul oleks just hea ju peale missi NAKi minna - kogemusi on piisavalt ja peaks pilt ees olema küll, kas on soovi edasi pürgida või mitte.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

KategorieC kirjutas:Ise ei julgeks küll missile minna mehega kes on kõigest 6 kuud kaitseväes olnud...Muidu sellise variandi puhul oleks just hea ju peale missi NAKi minna - kogemusi on piisavalt ja peaks pilt ees olema küll, kas on soovi edasi pürgida või mitte.
Selles mõttes õigus küll, et 6 kuud on vähevõitu jah. Nagu aga teises variandis pakkusin, siis 8 kuud võiks äkki olla juba enam-vähem. NAK peab toimuma kindlasti ajateenistuse jooksul, vastasel korral läheb asi võrreldes enamuse ajateenijate teenistuskohtadega vinklist välja. Asjalikel meestel peab olema võimalus ajateenistuse jooksul allohvitseriks saada, kui ajateenistuse üleüldine süsteem seda juba kord ette näeb. Vastasel korral võib muuhulgas ka juhtuda, et asjalikke mehi sinna igakord ajateenistusse tulla ei tahagi. Kõik ei pea kaugeltki olema ka potensiaalsed kaadrikaitseväelased. Ta lihtsalt tahab, et ajateenistus läheks täie ette, saaks oma kohuse põnevalt ära täita ja siis näiteks tsiviili kuhugi ülikooli, firmajuhatusse, spetsialistiks vms. Selliseid muide on praegugi ajateenistuses, kes oleks päris hea meelega valmis ka korra missioonile minema, kuid ei taha tulevikus kaadrikaitseväelasena väeossa teenima jääda.

Ma saan aru, et mõnedel kaadrisõduritel tilgub süda verd, kui mõni noorem junga on juba seeru valmis. Ok, võib teha ka nii, et nn missiooniväeosas on ajateenija-srs jaoülema abi või pooljao ülem (tavalises väeosas on see siis kpr amet), kuid kahe pulga võimalus peab talle ajateenijana alles jääma.
Kusagilt peavad muidu ka ajateenijate igapäevased 24h juhid tulema, kes nende järele kasarmus äratusest tööpäeva alguseni ja õhtusöögist magamaheitmiseni (vajadusel ka öösel) vaatavad.

Ehk siis korrigeeritult võiks ajateenistus olla scoutsis umbes nii:
(Võtmine 2x aastas: juulis ja jaanuaris)
1) SBK - 10 nädalat; lõpetamisel sõlmitakse tegevteenistusleping 7 kuuks alates 8. teenistuskuu lõpust.
2) EK/NAK - 12 nädalat; NAK natuke intensiivsem ja mahukam.
3) Missioonieelne allüksuseväljaõpe - 10 nädalat
4) Missioon - 6 kuud
5) Valmistumine reserviks - 3 nädalat
6) Reservi arvamine

Kokku kuni 15 kuud.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

Esimene sats on kohal.Trampisid eila kella poole kymneni rivi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist