I maailmasõja aegsed raudristi kavalerid

Lahingud ja väeosad. Relvad ja tehnika. Eestlased I maailmasõja rinnetel.
Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

I maailmasõja aegsed raudristi kavalerid

Postitus Postitas Anonymus »

Kas on olemas andmebaas raudristi kavaleridest ja kas keegi teab kas mõni eestlane ka selle sai.
Kasutaja avatar
Noor
Liige
Postitusi: 1846
Liitunud: 13 Aug, 2006 13:47
Asukoht: Euroopa
Kontakt:

Postitus Postitas Noor »

Eestlane? :shock:
Kindlasti võis saada mõni Eestist pärit endine balti mõisnik, eestlastele olid aga saksa sõdurid pigem vaenlased - neile kes teenisid tsaari ja neile, kes võitlesid hiljem vabariigi eest!
Raudristide andmebaasi ei ole. On osade kuningriikide-vürstiriikide-hertsogiriikide andmebaasid sõjaväelastest ja neile annetatud autasudest. Samuti üksuste kaupa võib olla midagi säilinud aga ühtset andmebaasi ei ole.
Kuid teema on huvitav, uurin veidi balti sakslasi, kes olid keiserlikus sõjaväes ning kes milliseid huvitavaid autasusid said. :wink:

Pilt

Mõned minu EK2-d

Pilt
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

kena vigur....

Postitus Postitas stilett »

Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

Postitus Postitas Anonymus »

ok väga hea kuna ma tegelen Baltenregimend'i uurimisega siis andmed neist baltisakslastest on teretulnud. kui sul on käepärast raamat Eesti Vabadusristi kavalerid. Siis vaata meest nimega Jaago, Arnold n-allohvitser, lk 125.
Kasutaja avatar
Noor
Liige
Postitusi: 1846
Liitunud: 13 Aug, 2006 13:47
Asukoht: Euroopa
Kontakt:

Postitus Postitas Noor »

Kahjuks seda raamatut minul ei ole, kuigi tahaks muretseda, kas saaksid kirjutada siia, mis seal Jaago, Arnoldi kohta kirjas (kas tõesti sai I MS EK!!!!!????).
Ise tegelen tasapisi selle ja vanema perioodi saksa autasudega, nii, et info mõndade sidemete kohta eestiga või muu skandinaaviaga on huvipakkuv! :wink:

Balti Kongressi poolt (Baltische National Ausschus) loodud Balti rist, mida annetati saksa vabatahtlike üksuste võitlejatele baltikumis (Landeswehr)
Pilt
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

Postitus Postitas Anonymus »

kui ma saan digicami korda siis ma panen siia pildi üles
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Eks ERAFi toimikust saaks sõjateed ja autasusid vaadata.

Pilt

Pilt

*

JAAGO, Arnold. 7.IV 1896 Ta Vara v. Karl J. Algk. Vabaduss-s Kup.part.pat 18.XI 1920--20.V 1920 rühmavan, luurekom.ül, n.allohv, asunik Vara v Veski A-134 (17 ha), vang 27.XII 1944 Vara v, trib 31.III 1945, 58-1a, 20+5 a; VR II/3. Srn 7.IX 1947 Magadanis. EVK, TT, PAE1, EVKR. Allikas: Isotamm

Kollektsioon lõpetatud uurimistoimikutest > JAAGO Arnold Karl (1896)
ERAF.130SM.1.15426
JAAGO Arnold Karl (1896)

Hugo Treffneri Gümnaasium
EAA.2022.2.882
Jaago, Valter Arnoldi p.
15.06.1939-12.05.1943
Kasutaja avatar
Noor
Liige
Postitusi: 1846
Liitunud: 13 Aug, 2006 13:47
Asukoht: Euroopa
Kontakt:

Postitus Postitas Noor »

Lint on kuidagi imelik sellel "EK"-l, mis tal seal rinnas on. :roll:
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Kasutaja avatar
Noor
Liige
Postitusi: 1846
Liitunud: 13 Aug, 2006 13:47
Asukoht: Euroopa
Kontakt:

Postitus Postitas Noor »

Kas kellegil on selle mehe lahingutee kohta rohkem andmeid kogunenud?
Kahjuks ei ole jõudnud Balti sakslaste kohta eriti midagi uurida, kuna olen hõivatud ühe teise projektiga pea kogu oma vaba aja, kuid ehk tulevikus.

Samuti loodan ehk veel selle aasta sees saada elektroonilise andmebaasi osade Saksa kuningriikide lahinguliste autasude saajate nimekirjadest, nii, et kui keegi teab mõnda Eestist pärit Balti sakslast, kes Saksamaa poolel oli, ehk postitab nimed ja uurib vähe, mis autasusid nad välja teenisid :wink: !
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Kasutaja avatar
Noor
Liige
Postitusi: 1846
Liitunud: 13 Aug, 2006 13:47
Asukoht: Euroopa
Kontakt:

Postitus Postitas Noor »

Nüüd on mul küll andmebaas olemas aga ainult 1870 aasta annetatud EK-de kohta. Kui keegi teab mõnda balti sakslast, kes võis vahepeal olla näiteks Prantsuse-Preisi sõjas, palun kirjutage siia nimi ja ma püüan veidi kätt harjutada ning selle kodaniku kohta veidi andmeid otsida :wink:
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

Postitus Postitas Anonymus »

tundmatu mees

Pilt[/img]
Igor
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 01 Dets, 2005 15:07
Kontakt:

Postitus Postitas Igor »

Baltisakslane ja Balti pataljonist?
Huvitav, et tal on vene munder ja n-allohv. pagunid (kaks triipu). Mütsimärk ainult eesti oma.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

On ka võimalus, et Raudrist on lahingtrofee, mis poseerimiseks rinda pandud.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

Postitus Postitas Anonymus »

kui isegi teaks vastust. balti pataljoni võitleja - võibolla. aga kanda lahingutrofeed rinnas - seda ma ei usu.

anonymus
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Anonymus kirjutas:...aga kanda lahingutrofeed rinnas - seda ma ei usu.

anonymus

Ega selles midagi väga eriskummalist küll ei oleks.
Olen kusagil eespool juba ka tsiteerinud ühe Saksa sõjaväes II MS ajal teeninud sõduri memuaare, kes kirjeldab kuidas nad ladusid rinna täis staabist võetud aurahasid ja siis lasid ennast pildistada.
Minu kogus on näiteks foto, mis kujutab I MS saksa ohvitsere ja millele on taha kirjutatud, et see on eesti sõduri poolt võetud sõjasaagiks eelmise päeva lahingus. Ei imestaks, kui sama mees ka sõjasaak-pildil olevalt ohvitseril Raudristi rinnast võttis ning sellega poseeris fotograafi juures.
Tegemist on siiski veel I MS ajajärguga, mil inimesed olid lihtsamad :wink:
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline