"Suure Isamaasõja" legendid

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: "Suure Isamaasõja" legendid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Nõuka ametlik kroonuajalugu ütleb, et rekordiomanik on üks nõuka hävituslendur, kes ühe väljalennuga (või päevaga...?) olevat 9 vastast alla lasknud. Kas tõsi on, ei tea, hävitajatel oli tüüpne (ka Saksa omadel) 3-kordne overclaim. Paraku ei leia selle nime.

Soomlaste rekord on ühe piloodi poolt ühe päevaga 7 lennukit (Hans Wind 1944 Jätkusõjas).
Pokrõskin suutis vastase alla lasta jämedalt 1 lennul 10 kohta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: "Suure Isamaasõja" legendid

Postitus Postitas Roamless »

Sa Trumm räägid reaalsetest asjadest, aga tolle teksti puhul oli tegu mingi muinasjuturaamatuga, ära unusta, et rahvale suunatud propagandaüllitistes lasti ka fakte puusalt ning täpseid numbreid ma kindlasti tänapäeval ei mäleta lennukite kohta, kuid kindlalt on meeles, et peale ajalooraamatute järgi väikest lahingut jäi selle üllitise väitel sadu saksa tanke ja tuhandeid tapetud hiterlasi lahinguväljale, samal ajal, kui omade kaotused olid minimaalsed. Kahjuks ei tule kuidagi enam selle teosete sarja nimi meelde, kuid mäletan, et punasekaanelisi raamatuid oli mitu ja olid nad tähistatud äkki sõja aastaarvudega.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: "Suure Isamaasõja" legendid

Postitus Postitas Kriku »

Sellised on olemas küll. Mitte et ma ühtki lugenud oleks.

https://www.vanaraamat.ee/Andres_Jaakso ... 168-24.htm
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: "Suure Isamaasõja" legendid

Postitus Postitas Troll »

Kriku kirjutas:Sellised on olemas küll. Mitte et ma ühtki lugenud oleks.

https://www.vanaraamat.ee/Andres_Jaakso ... 168-24.htm
Minul on need kõik täitsa olemas, 1941. aasta raamat oli veel mustade kaantega ja veidi erinevas formaadis, ülejäänud aastate raamatud punased. Parajad propagandaüllitised tõesti, aga eks nad vastasid oma aja nõuetele (80-ndate keskel).
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: "Suure Isamaasõja" legendid

Postitus Postitas Lemet »

Juba 41 aasta septembriks poleks nõukogude informatsioonivahendites väljakäidud numbrite järgi tohtinud sakslastel olla järele jäänud ühtegi sõdurit, tanki ja lennukit...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: "Suure Isamaasõja" legendid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mul on maal kuskil kolakambris need 1941-1945 raamatud olemas. 1941 on jah must, ülejäänud punased.
Selle raamatu magusaim osa on tabel jõudude vahekorrast rindel, peaks lausa siia kopeerima.
Aga seda ma mäletan, et 1941 olid sakslased seal tohutus ülekaalus :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Alts
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 16 Apr, 2005 12:44
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: "Suure Isamaasõja" legendid

Postitus Postitas Alts »

Mäletan, et nimetatud raamatud olid koolis mingil pool-kohustuslikul raamatumüügil välja pandud. Olin siis esimeses-teises klassis ja suurt muud ei mäleta, kui et üsna kallid olid. Ju mul siis mingi huvi oli aga finants ei võimaldanud :)
Kuni targem järele annab, annab kavalam talle kerepeale.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: "Suure Isamaasõja" legendid

Postitus Postitas Roamless »

Sellised on olemas küll. Mitte et ma ühtki lugenud oleks.

https://www.vanaraamat.ee/Andres_Jaakso ... 168-24.htm
Aitäh Kriku, olidki need raamatud ja jutt oli neis nii muinasjutuline, et isegi lapsena ei suutnud kuidagi uskuda.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: "Suure Isamaasõja" legendid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina mäletan, et NSVL ajal oli mingi "kangelaspioneeride" raamat, mida kohustuslikus korras lugema pidi.
Mäletan, et Krimmi kandis oli miski Volodja, kes läks partisaniks mingis kaevanduses asuvasse partisanilaagrisse, mida siis fashistid-sõjardid üritasid uputada ja mürkgaasiga lämmatada.
Uputamiseks üritati vett pumbata merest ja Volodja plaanis žiletiga voolikuid lõikuda.
Sellest oli lausa eraldi raamat.

Siis muidugi unustamatu Leen Kuulmann või mis ta nimi oli (selline naissoost eestikeelne dessantnik-diversant, kes sõja ajal siia saadeti sakslaste tagalasse).

Neid kuulipilduja otsa hüppamise juhtumeid oli päris mitu, mida jutlustati - Jakob Kunder, Joosep Laar ja teised.

Eks oli kindlasti hardcore-kommuniste, kes end elavalt kätte ei andnud, kuid suurem osa sellisest lüürikast on ikka kokku luuletatud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: "Suure Isamaasõja" legendid

Postitus Postitas Walter2 »

Kapten Trumm kirjutas:Mina mäletan, et NSVL ajal oli mingi "kangelaspioneeride" raamat, mida kohustuslikus korras lugema pidi.
Mäletan, et Krimmi kandis oli miski Volodja, kes läks partisaniks mingis kaevanduses asuvasse partisanilaagrisse, mida siis fashistid-sõjardid üritasid uputada ja mürkgaasiga lämmatada.
Uputamiseks üritati vett pumbata merest ja Volodja plaanis žiletiga voolikuid lõikuda.
Sellest oli lausa eraldi raamat.
Vladimir Dubinin ja raamat oli "Noorema poja tänav". Kuskil isegi mul olemas. 15-aastasele oli täitsa loetav raamat :D.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Re: "Suure Isamaasõja" legendid

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Oli ka "kangelaspioneerid". Ühel mu elu saatuslikul hetkel sattus see juhtumisi pihku...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: "Suure Isamaasõja" legendid

Postitus Postitas Kriku »

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 20 külalist