Sompa, Kukruse ja fosforiidikaevandused Maardu külje all.

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Sompa, Kukruse ja fosforiidikaevandused Maardu külje all.

Postitus Postitas Rait »

Sooviks informatsiooni nende kahe kaevanduse kohta.

Kuulsin nendest kahest kohast ja tekkis uudishimu, mina kui koopahuviline käiks nendes heameelega ära. Et sooviks siis teada, kus nad täpsemalt asuvad (asukoht kaardi peal oleks väga teretulnud), kas on ligipääsetavad ja kui suured süsteemid olla võivad.

Tänud ette, Rait.

edit: Maardu külje all olev fosforiidikaevandus, mitte Ülgasel asetesev vaid miskine teine, väiksem pakub ka huvi. Kus võib teine asuda ja kas on ka ligipääsetav?
Viimati muutis Rait, 22 Nov, 2007 21:58, muudetud 1 kord kokku.
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Rait »

Niipalju olen ise uurinud, et Sompa on vee all aga Kukruse kuiv. Teab keegi midagi Kukruse kohta rääkida?
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

noh, mingitesse kaevandustesse seal kandis korraldatakse ka ekskursioone.saad pealambiga kaevurikiivrit kanda ja kunagise kaevurite rongiga maa all sõita.ning lahke reisijuht vastab kõikidele sind huvitavatele küsimustele.
Kasutaja avatar
masin
Liige
Postitusi: 87
Liitunud: 24 Jaan, 2007 17:35
Kontakt:

Postitus Postitas masin »

...
Viimati muutis masin, 29 Okt, 2007 16:39, muudetud 1 kord kokku.
Dulce et decorum pro patria mori est!
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Rait »

Selles kohas kenasti ära käidud juba.
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
Kasutaja avatar
de Armani
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 06 Juul, 2006 10:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas de Armani »

Sompas oli 2 kaevandust 4 ja 6. 4 kaevandus suleti 80-ndate alguses ja osad läksid üle 6 kaevandusse, osa aga Estoniasse sh. läks Estoniasse mu vanaisa. Ka minu teada on Sompa kaevandused vee all aga noh vaatama võid minna. 4 kaevandusse saab läbi Sompa sõites, kui kulutuurimaja eest keerata Tuule tänavale. 6 kaevandus jääb Kohtla Järve teepeale täpselt enne Sompat.
Iseenesest Sompas mingeid vaatamisväärsusi pole, linn on üsna maha jäetud ja põhiliselt pesitsevad seal sibulad ainuke koht on veel Sompas Valli tänav kus elab eestlaste kogukond. Tglt on Sompa ehitatud Apsi talu maadele ehks siis minu vanaema kodutalu maadele, vot.

Eredal üpris 6 kaevanduse lähedal asub ka pommivarjend ja Ereda koonduslaager õigemini selle mälestusmärk koonduslaagrile, mis rahvasuu järgi on püstitatud täpselt koonduslaagri peldiku asukoha peale, mine võta kinni.
Ühesõnaga anna teada kui ära oled käinud. :)
Välja, välja Wabariigi seest, kes söövad meie leiba ja ei räägi eesti keelt!!!
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Rait »

Sompas 2 kaevandust? Ise olen lugenud kui ühest kaevandusest. Kui tekib võimalus (loomulikult peale talve), siis kindlasti käin ära.

Kui saan spetsiaalse päeva selle jaoks, siis teeks kohe täitsuuri ja katsuks Kukruse kaevanduse ka üles leida ja sees ära käia, kui võimalik. Oskad ka äkki selle asukoha kohta midagi rääkida?

Kuulsin ka, et Maardu juures on 2 endist fosforiidikaevandust, Ülgasel ja kuskil Maardu külje all. Ülgasel käidud kuid pakub endale huvi ka see teine, küll väiksem aga ära käia tahaks ikkagi.
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Majestic-12 [Bot] ja 3 külalist