Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40200
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitsevägi ja lõimumine ning patriotism (meheks sirgumin

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kooli ja kodu tegemata tööd 8-11 kuuga tagasi teha on muidugi....keeruline.
Selle ümber on kõvasti minister Reinsalu poolt trummi taotud (ja eimidagi tehtud), aga järgmise asjana tuleks rohkem avada rahakraane riigikaitseõpetusele ja muuta see kohustuslikuks. Ühtlasi tuleks lahutada õpetajate tasustamine koolide eelarvest, sest praegu maksab enamik koole tariifiga 1 tund nädalas - ca 30 bruto eurot kuus.
Arvestades, et tegelikult prinditakse ise materjale, sõidetakse autoga ja aetakse asju, parandatakse töid selle näkasse 30 euroga - väike ime siis, et tase on nagu on ning osa koole ei leia õpetajaidki. Samamoodi on minu silmis NO levinud rootsi/KV vana varustuse sodi kasutamine - no paremat antireklaami annab otsida. Mõnesaja euroga per klass aastas venib see varustusprobleemi lahendus kümnendite pikkuseks.

Tükati käivad ka asjad kummaliselt, nimelt paar aastat tagasi legaliseeriti ära riigikaitseõpilastele relvade kätte andmine. Paraku on aga rakendus ise veidi kummaline, nimelt võib õpilane relvaga terava moonaga järelevalve all tiirus lasta ning neile võib laagrisse tutvumiseks relvad anda, kuid miskipärast paukpadrunitega pläristada ei või (mis on tegelikult relvaga kõige levinum ja meeldejäävam tegevus).

Ise kogetu põhjal on RKÕ paljudele silmiavav kogemus ja mitmed linnalegendid purunevad sellega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
A4
Liige
Postitusi: 1834
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Kaitsevägi ja lõimumine ning patriotism (meheks sirgumin

Postitus Postitas A4 »

nuhk.Albert kirjutas:Hm, ei ole tähele pannud et ajateenijaid keegi just ullikesteks nimetaks. Kuigi nii mõnegi suhtumisest saab seda välja lugeda küll. Eriti võib seda märgata "tolerantse ja salliva" asjapulkade juures (mis iseenesest on kummaline, isegi natsid ei ole nii sallimatud kui need "õiguste" eest võitlejad).
Ise nimetaks KV ja KL olijaid ikkagi omamoodi ühiskonna eliidiks. See peab olema ikka suur tahtmine ja eneseohverdus kui ollakse valmis riskima oma eluga üsnagi perspektiivitus olukorras. Mitte sõjalises mõttes, motiveeritud oskustega mees võib ka sileraudse jahipüssiga tegusid teha, vaid perspektiiv puudub poliitilises ja ühiskondlikus mõttes. Oma riik on sisuliselt vaid paberil (puudub ju igasugune visioon tuleviku suhtes), omaaegne Moskva diktaat on kandunud Brüsselisse ja lombi taha. Sotsiaalsete tagatiste suhtes kindlust ei ole (pensioni iga on kui horisont mis eest ära läheb ja kui kätte jõuabki, siis koos vaesuses virelemisega). Isegi moraalne tugi jääb küsitavaks, ilmekaks näiteks meie salatud ning unustatud teise ilmasõja sangarid. Isegi Vabadussõjas sõdinutest räägitakse vaid möödaminnes ja libamisi.

Kaitsetahtelisel inimesel tekib hulk õigustatud küsimusi: Mille ja kelle eest ma siis ikkagi oma eluga riskin? Rahvusriigist meil enam ju ei räägita. Kas omasoo iharate ja islamikalifaadi rajajate kaitsel kaotatud elu või kannatused on ikka seda hinda väärt? Jne. Jne.
Jättes isegi kõrvale selle, kas tegelikult eksisteerib mingi Brüsseli või lombitagune diktaat, või kas omasooiharad ja islamikalifaat hävitavad kohe-kohe meie toreda traditsioonilise elukorralduse, siis minul reservväelasena ei ole kunagi tekkinud küsimust sellest, et ma peaksin hakkama sõdima mingi riigi, poliitikate, „rahvusriigi“ (mille elanikkonnast 30% moodustavad tegelikult mitte-eestlased), sotsiaalsete tagatiste või Teise maailmasõja veteranide eest. Mina olen ikkagi valmis ja kavatsen sõdida eelkõige oma perekonna, lähedaste ja kodu kaitseks. Ja olen tänulik riigile, kes võimaldab seda teha mitte niimoodi, et iga päss istub oma jahipüssiga kodumaja uksel (ja lüüakse seal ka ühekaupa mättasse), vaid riik võimaldab mulle selleks struktuuri (Kaitsevägi), väljaõppe ja relvad, et oma pere ja kodu kaitsta koos teiste samasuguste kodanikega, mis on kokkuvõttes efektiivsem, kui ühekaupa sileraudset kasutades.

Kui sa arvad, et me peaksime sõdima mingisuguste poliitikate või sotsiaalsete tagatiste pärast (mis on väikesed sel põhjusel, et oleme ise 20 aastat parempoolseid poliitikaid valinud), siis oled sa riigikaitse eesmärgist ning sellest, mis peaks tegelikult olema reservväelase motivatsioon, ikka päris valesti aru saanud.
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Kaitsevägi ja lõimumine ning patriotism (meheks sirgumin

Postitus Postitas Yks »

Nuhk.alberti sõnadest kumab läbi see sama teatav paradigma, millest ma 40ndate aastate võtmes kirjutasin. Sisuliselt esindab see positsiooni, mille puhul ollakse ju nõus kõigega, mis justkui seni kehtivat ja endale mitte meeldivat keskkonda muudab (vähemalt esialgu) kiiresti ja konkreetselt (lausa üle öö) arusaadavaks, lihtsaks ja vastupidiseks seni kehtivatele reeglitele, kasutades meetodeid, mis pehmeltöeldes on ...valimatult repressiivsed. Antud juhul esindab nuhk.albert arusaama, et "nemad" ja "nende" loodud keskkond on Eestis selline, et ilma drastiliste meetoditeta nö pe..id tagasi kappi, ne...id Aafrikasse ja moslemeid kaugemale siitkandist ei saa. Midagi peab muutuma, et see saaks võimalikuks, kusjuures "nemad" peavad oma senise tegevuse eest kindlasti lausa füüsiliselt karistatud saama!

Minevikus tähistas uus võimalus 1940ndal võimalust üleöö vabaneda frkakkides ja ordenites nö rahvale pähe laskjatest või mõne vaatevinklist lihtsalt buršuidest. Sellistel juhtudel oldi ja ollakse jätkuvalt nõus minema koostööle ka väliste jõududega nagu Vova, kui see ainult pakub võimalust ennast teostada ja ise asju määrama hakata. Kasvõi näiliselt. Kusjuures, muutuste tekkimiseks sel juhul pole vaja keerutada ja mingeid pikemalt seadmist vajavaid tingimusi luua. Saab kiiresti ja korraga uut elu alustada, vajadusel osad "eelmistest" auku ajades.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Teised kodakondsuseta vestluskaaslased on öelnud täpselt sama: miks me peaksime sõitma Venemaale, kui oleme kogu elu elanud Eestis? Paljud ei varjagi, et näevad Eesti tulevikku liidus Venemaaga ja ootavad vaid päeva, mil see liit taastatakse.
http://arvamus.postimees.ee/3384785/and ... vene-piiri
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Hea artikkel tõesti .. ja sääl on veel mitu lahedat kohta :twisted:
Mulle tuleb meelde vana anekdoot, kus vaimulik tabati püksata koos prostituudiga. Talle anti nõu: võta rist kaelast ära või tõmba püksid jalga. Minu arvates peaksid ka hallipassimehed langetama valiku. Ei saa elada riigis nii, et vihkad seda riiki ja põliselanikke. Muidugi, Venemaa kodakondsusseadus on Eesti omast liberaalsem, kuid nõuded osata vene keelt ja olla riigile truu on ka seal sees.
Ja sellele RusDELFI räigelt eestivaenulikule kommentaariumile olen ka ise korduvalt tähelepanu juhtinud :x
Kui ma loen Delfi venekeelse portaali kommentaare, tõusevad kõik mu ihukarvad õudusest püsti. Kui Eestist kirjutatakse midagi head, hakkavad kommentaatorid raevust lausa verist vahtu välja ajama. Kui kirjutatakse midagi kriitilist Putini või Venemaa kohta, siis ei ole vihavingul lihtsalt enam piiri. Sealjuures nimetatakse kõiki venelasi, kes on võtnud Eesti kodakondsuse, põlastavalt reeturiteks ja «integrastideks».
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15567
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Fucs »

Kas selle RUSDELFI kommentaariumiga ei peaks süvendatult tegelema KAuPO?

Ma saan aru sellise riigivastase viha kontrollitud kanaliseerimise vajadusest, aga seal on IMHO kahte sorti tegelasi:

1. Vihast lõhkevad tavakodanikud (vaja nende viha kanaliseerida ja lasta sellel võimalikult palju iseteed sumbuda)
2. Kinni makstud trollikontor ja psyhops (punktis 1 nimetatute süstemaatiline juurdetootmine ja sumbumise takistamine, elik selle "kanaliseerimise" kanali sellisel kujul mõttetuks muutmine)

Novat, minu arust peaks meie Kaupo tegelema eriti intensiivselt punkt 2 tegelastega, sest nende puhul ei ole n.ö. viha kontrollitud "kanaliseerimisega" miskit pistmist. Tegemist on puhtalt "kanaliseerimisvajadusega tavaindiviidide" juurdetootmise üritusega, mis tuleks kõiki vahendeid kasutades sunniviisiliselt ära lõpetada. Võibolla tegeleb ka, aga no tulemuslikkust mina küll ei näe.

Tehnilisi vahendeid ja IT alast pädevust peaks ju Kaupol olema kõige kõrgemal tasemel :roll:
aest
Liige
Postitusi: 428
Liitunud: 30 Okt, 2011 18:12
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas aest »

Võib olla lastakse venekeelsel Delfil eksisteerida selleks et see on kohaks kus kõikvõimalikud prussakad päevavalgele ronivad. Ning teine variant: jumal seda teab kes kõik siin riigikeses Delfi Barbarossast omaniku peost söömas võivad olla.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40200
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See vahu tekitamine on lihtsalt Telhvi omanike/juhtkonna huvides (money talks) ja nii ongi. Turumajanduse varjukülg - ka riigivastane peldikusein on äri.
Eriti sümptomaatiline oli Soonvaldi hädaldamine mingis raadiosaates selle venekeelse ETV kanali loomise teemal.
Oh õnnetust ja häda, klikke jääb ju vähemaks ja raha koos sellega, kui mõni tasakaalukam venelane kanalit vahetab...... :shock:

Ega raha ei haise - see seletab ka, mis seda RusDelfit pole siiani suletud.
Minu üks elutarkusi on, et meil ei maksa omistada saladuslikkuse ja põnevuse aurat asjadele, mis on seletatavad inimliku laiskuse, saamatuse ja saamahimuga.
Ehk siis RusDelfi eksistentsi taga on eelkõige Telhvile tulev papp ja selle eest, et tegevus ei ületaks kriitilist punast joont - selle eest hoolitseb juba toimetus.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2375
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Martin Herem »

Mil.netist saab tihti lugeda, et riik on mannetu, valitsejad napakad, mõnele tuleks kohe kaigast anda ... ja kõik ainult parema riigi ehk tuleviku pärast.
Eks venekeelse delfi kommentaatorid tahavad ka "õiglast ja helesinist" tulevikku ... :oops:
Ja selle arvamuse avaldamiseks on meil sõnavabadus ... mille pealt loomulikult keegi raha teenib. Mis teha - sõnavabadus ja majandusvabadus. Ise oleme selle üle uhked, maailmas aga kuulsad.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas sadist »

Nuh, meie siin ei kutsu üles terveid rahvuseid uuesti Siberisse saatma ja kuklalasuga hukkama. Samuti me ei ilgu ega parasta laste ja naiste surmasaamise puhul lennuõnnetustes.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15567
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Fucs »

Mis nendest ja nendest "Eestis asuvatest ära integreerunud venekeelsetest" sai ?

Noh,
Politsei märkis juhtumi ära.....
ja kogu lugu.


Eks ta ole nii ka RUSDELFI-ga tundub.
AGA ei tohiks olla mitte.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Sel reedel näikse olema huvitav üritus NARVAs :|

http://www.stena.ee/blog/na-seminar-v-n ... iz-ukrainy
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Ja kommentaarid, kommentaarid... :lol:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Lemet kirjutas:Ja kommentaarid, kommentaarid... :lol:
Daa-daa, need tüüpilised eestivihkajate kommentaarid - loodetavasti ei lähe üritusel löömaks :mrgreen:

Aga kui tõsiselt rääkida, siis ma eeldan, et korraldajad on iks ürituse turvamise ka läbi mõelnud :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Peeter ja 27 külalist