Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Puurija »

Vilks kirjutas:Reps püüab viimse võimaluseni Kohtla-Järve vene valijate hääli.
Kohtla-Järve uus riigigümnaasium tahetakse vägisi teha kakskeelseks, st. venekeelseks.
https://pohjarannik.postimees.ee/652641 ... mnaasiumis
Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva-Skuratovski: „Mõned poliitikud on tükk aega ringi käinud ja tagunud trummi: „Eestis peab olema üks koolisüsteem, ühtne koolisüsteem!" Aga kui venelased eestlastega sama katuse alla pannakse, on see nende jaoks nagu katkuhaige lähedal viibimine. See ongi ühtne koolisüsteem, kui sõltumata rahvusest ollakse samas koolis. Otsustage siis ära, kas te seda tahate või mitte. Praegune lahendus on tegelikult parim kompromiss seisus, kus demograafia Kohtla-Järvel on selline nagu ta on. Eestikeelsetelt noortelt pole keegi midagi ära võtnud. Kõrvuti hakkavad eksisteerima täiesti eestikeelne ja 60 protsendi ulatuses eestikeelne õpe. Mõnesid häirib see, et vahetunnis ja mujal hakkab domineerima vene keel. Muide, see ongi Kohtla-Järve, kus ligikaudu 85 protsenti elanikest on venekeelsed. Mis te siis tahate, et vene noored omavahel oma emakeeles ei suhtleks? Muide, neile on oma emakeel sama armas kui eestlastele. Viimati lõpetas eestikeelse kooli ainult 16 noort, nendestki mitmed olid vene nimedega. See on fakt, millega tuleb arvestada.“
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/jufere ... d=85367387
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Vilks »

Järve gümnaasiumi pere ei kuulnud minister Repsilt soovitud vastuseid

https://pohjarannik.postimees.ee/652641 ... -vastuseid
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Vilks »

Meie kodutšuktsi, Mihail Kõlvart, on praegu PBK 1 kanalis eetris (19.02.2019 23:55) ja ajab sihukest ibu suust välja, et ma ei tea mis integreerumisest veel rääkida saab. Toida venelast palju tahad, ulub ikka kremli poole.
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mida suurema skandaali praegu too repslaste kavatsus ainus eesti gümnaasium KohtlaJärvel likvideerida ülesse kerib, seda parem.....
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Fucs »

Otse kell 13 riigikogus: Ratas riigigümnaasiumist
Peaminister Ratas vastab küsimustele Kohtla-Järve riigigümnaasiumi, eesti keele, Ida-Virumaa olukorra ja meelsuse ning maksuteemade kohta.
https://www.err.ee/912377/otse-kell-13- ... i-teatrist
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Puurija »

Kolumnist ja vene keele õpetaja Andrei Kuzitškin: „Ma usun, et üks põhimõttelisi eestlaste ja venelaste erinevusi on ühiskondliku arvamuse liidrite institutsioon. Eestlastel pole arvamusliidritega mingeid probleeme: ühe ruutkilomeetri peale tuleb minimaalselt kaks arvamusliidrit. Jajah, see on loomulikult nali. Tegelikult ei näe Eesti poliitiline süsteem ette ainujuhti. Tänases Eestis on terve rühm arvamusliidreid, kes esindavad väga erinevaid poliitilisi jõude. Hinnangu usaldusväärsuse tagamiseks võtsin kasutusele nende tsiteeritavuse ajakirjanduses ja Facebookis ning arvasin sisse need poliitikud, kelle postitused oma leheküljel said 200-300 «meeldimist». Liberaalide seas olid neiks Andrus Ansip, Jürgen Ligi, Marko Mihkelson, Siim Kallas, Taavi Rõivas, Hanno Pevkur, Kaja Kallas, Keit Pentus-Rosimannus ja Urmas Reinsalu. Konservatiivide seas juhib vaieldamatu suureduga Martin Helme. Sotsialistide ja keskerakondlaste hulgas on autoriteedid Marju Lauristin, Yana Toom, Mihhail Kõlvart, Raimond Kaljulaid, ehkki nende Facebooki indeks jääb alla 200. Jevgeni Ossinovski ja Jüri Ratas aga suudavad suisa vastu ootusi koguda Facebooki postitusele alla 100 «meeldimise». Venelaste seas aga selgeid autoriteete pole. Võib paista, nagu sobiks liidriks Mihhail Kõlvart või Yana Toom, kes valimistel on kogunud absoluutse enamuse hääli just venekeelsete valijate seas, aga nii see ei ole. Ma olen palju vestelnud Lasnamäe ja Narva elanikega ja jõudnud järeldusele, et nende poolt hääletavad venekeelsed inimesed valimistel seepärast, et muid valikuid neil pole. Peamine motiiv on niisiis meeleheide. Nagu teada, on vene valijate usaldus Keskerakonna vastu iga valimisega kahanenud, mida näitavad Keskerakonna püsivalt langenud tulemused ning kahanev valimisosalus just Lasnamäel ja Ida-Virumaal. Eesti vene valijaid nörritab Keskerakonna lakkamatu valimislubaduste täitmata jätmine, olgu tegemist venekeelse hariduse säilitamise, kodakondsuse andmine «hallipassimeestele» või keeleinspektsiooni nõuete leevendamisega. Lisandunud on nördimus Jüri Ratase avalduste pärast, mis on nõudnud uusi sanktsioone Venemaa suhtes, samuti kontrollimatu hinnatõusu pärast, mis, tõsi, puudutab ühtmoodi nii venelasi kui ka eestlasi. Seepärast ei ole Mihhail Kõlvart ja Yana Toom mitte venelaste arvamusliidrid, vaid ainult protestimärk, justkui taskusse surutud trääs. Venekeelsete väljaannete ajakirjanikud ei saa samuti taotleda venekeelse kogukonna liidri staatust, sest töötavad Eesti riigi huvides. Isegi nii tasakaalukat väljaannet nagu venekeelne Postimees on kohalikud vene aktivistid austanud «russofoobse väljaande» nimetusega. Portaali peatoimetaja Olesja Lagašina kaotas telekanalil ETV+ peetud diskussioonis Venemaa-meelse Sputnik-Estonija peatoimetajale Jelena Tšerõševale televaatajate häälte arvestuses lausa 35:65. Mõnevõrra menukam on kohalike venelaste seas portaali ja ajalehe Stolitsa peatoimetaja Aleksandr Tšaplõgin. Ta tsiteerib lakkamata Sputnik-Estonija tekste ega varjagi sõbralikkust Venemaa ja ebasõbralikkust Ukraina suhtes, mis iseenesest üsnagi vastab venekeelse auditooriumi arusaamale selle kohta, mis on hea ja mis halb. Kuid Facebookiski peab Tšaplõgin rahulduma sadakonna «meeldimisega» ning väljaspool ekspertide ringkonda teda peaaegu ei teata. Eriliselt torkab eestlaste ja venelaste erinevus silma nende poliitiliste aktivistide puhul, kes on päritolult venelased, kuid suhtuvad kriitiliselt Putinisse ja Venemaasse. Eestlased võtavad nende arvamuse teatavaks – ehkki ei ole alati kõigega nõus –, venelased lükkavad aga tingimusteta tagasi. Näiteks ajakirjanik Ivan Makarov, ühiskondlik aktivist Jevgeni Krištafovitš ja Mälu Instituudi töötaja Sergei Metlev on pälvinud Eesti vene aktiivi seas totaalse hukkamõistu. Ka Eestis elavad Venemaa migrandid on nende silmis muutumatult «rahvavaenlased» ja «kodumaa reeturid». Nende sekka kuuluvad Artemi Troitski, Jevgenia Tširikova ja eks minagi. Sellise negatiivse suhtumise motiivid on venelastel erinevad. Esiteks on olemas tavalised trollid, kes ühismeedias avaldatavates kommentaarides lihtsalt täidavad Venemaa julgeolekuteenistuse FSB ülesannet diskrediteerida kõiki, kes julgevad kritiseerida Putinit ja Venemaad. Teiseks on olemas täiesti veendunud Venemaa poliitilise süsteemi poolehoidjad, kes elavad Eestis tundega, et viibivad ajutiselt okupeeritud territooriumil, ja peavad ennast seepärast vaat et vastupanu kangelasteks. Nende meelest on kõik, kes on valinud Venemaa asemel Eesti, ehtsad «ususalgajad». Nii röögataski ühe Tallinna vene kooli õppealajuhataja mulle otse näkku, et mul ei ole mingit õigust Putinit mitte armastada, sest minu kui vene inimese kohustus on armastada Venemaa presidenti kogu hingest. On kolmaski liik kohalikke venelasi, kes näevad Venemaalt saabunud sisserändajates loomupäraseid konkurente. Eks taotlevad ju Eesti elamisluba üldjuhul enam-vähem heal järjel inimesed, suure elukogemusega kvalifitseeritud spetsialistid. Kui ma sain juba Venemaal tuntuks režiimikriitikuna, on loomulik, et kriitiline vaade elule püsis mul ka Eestisse jõudes. Olen pidanud selle pärast kannatama, ent teisiti ma ka ei saa. Algul öeldi mulle, et mul pole õigust Eestit arvustada, sest ma ei ole siin elanud. Seejärel heideti mulle ette, et kahtlustan venekeelseid ajakirjanikke koostöös Venemaa saatkonnaga. Kui saadi teada, et hakkan Tallinna Ülikoolis ajakirjandust õpetama, korraldati minu vastu lausa kampaania. Seejärel lakati mind kutsumast venekeelsetesse jutusaadetesse. Infoblokaad kestis ligemale neli aastat ja alles möödunud aastal tulin meelde Roman Staropopovile venekeelsest Delfist, kes tegi filmi «ebaõigetest venelastest». Viimaks jõudsin siiski ära oodata kutse telekanalisse ETV+. Kuid kõik minu katsed leida oma annetele rakendust Eesti kultuuri või ajakirjanduse venekeelses sektoris ei andnud vähimatki tulemust. Mind ei võetud tööle Vene teatrisse, kuigi pakkusin neile välja parima arengukontseptsiooni. Ei võetud ka ERRi venekeelse portaali toimetajaks. Ma saaksin aru, kui minu asemele oleks võetud professionaalsem ja asjalikum inimene, ma ainult rõõmustaksin selle üle. Aga möödas on aasta ja Vene teater käib endiselt alla, suure saali täituvus on mõne etenduse ajal vaevu 5-10 protsenti ning teater ise pankroti veerel. Samuti olen juba tüdinud aina fikseerimast venekeelse ERRi uudistes leiduvaid vigu. Pärast seda, kui jaanuaris vahetus vastutav toimetaja, on portaali infosisu kvaliteet silmaga nähtavalt halvenenud. Ma ei ole mingi vene keele oskaja etalon (kuigi sain 2015. aastal, juba Tallinnas, «Totaalse etteütluse» hindeks viie), aga sellises koguses kirjavigu ja totrusi ei ole ma kohanud isegi mitte üliõpilaste töödes. Suhtumine Artemi Troitskisse pole sugugi parem. Ta on keerulise iseloomuga inimene, aga mõistuse ja teadmiste poolest leidub vähe temaga võrdseid. Ometi ei ole ta suutnud Tallinnas vähegi väärikat tööd leida, sest see, kes on liider eestlastele, on venelastele sageli lihtsalt vaenlane – Ansipist Troitskini. Niisiis pole eestivenelastel oma juhti, miks? Aga sellepärast, et see juht asub Venemaal ja kannab nime Vladimir Vladimirovitš Putin. Venemaa telekanalid pajatavad sellest ööpäev läbi vahet pidamata, Eesti venekeelne elanikkond aga elab selles infovoos ja järgib sealt tulvavaid väärtushinnanguid. Minu silmis ei näita venelaste lõimumise tõelist edukust Eestis mitte eesti keele oskajate osakaal, vaid nende venekeelsete elanike arv, kes on langetanud otsuse Venemaa ja lääne vahel. Nii anti 13. veebruaril telekanalil ETV+ poliitiliste debattide ajal vaatajatele võimalus vastata küsimusele, millise riigiga on Eestil tähtsaim suhteid hoida ja edendada: USA või Venemaaga? 90 protsenti vaatajatest eelistas Venemaad. See inimene, kes pakub välja, kuidas seda lõhet ületada, väärib kahtlemata Eesti rahvuskangelase nimetust.“
https://arvamus.postimees.ee/6527350/an ... musliidrid
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Justiitsminister Urmas Reinsalu teatas sotsiaalmeedias, et Isamaa valitsusdelegatsiooni nimel nõudis just tema Kohtla-Järve riigigümnaasiumi keeleküsimuse arutamist valitsuses.

"Tänases valitsuskabinetis panin lauale selge ja ühemõttelise lahenduse: valitsus otsustaks, et uus Kohtla-Järve riigigümnaasium alustaks sügisel täies mahus eestikeelsena. See ettepanek ei leidnud valitsuse toetust," teatas Reinsalu.

Ta lisas, et peab täiesti absurdseks olukorda, et Eesti Vabariigi 101. tähtpäeval arutame tõsiselt selle üle, et maksumaksja rahaga riigi poolt ehitada venekeelseid gümnaasiume.

"Valitsuskabinetis nenditi, et selles ideoloogilises küsimuses valitsusel on eriarvamused ja otsused jäävad uuele valitsusele langetada. See tähendab sisulist moratooriumi ja see on parem kui liigutaks ministeeriumi poolt edasi osaliselt venekeelse kooli plaaniga,"raporteeris valitsuse istungil toimust Reinsalu.
Siseminister Katri Raik ütles, et valitsus otsustus Kohtla-Järvel linna gümnaasiumihariduse tuleviku küsimuse suunata laiemale arutelule, et seejärel valitsuses otsus langetada. "Muidugi võtab selline protsess kuid aega ja ei ole kohalikele kogukondadele parim uudis."

Raik lisas, et Kohtla-Järve riigigümnaasiumiga seonduv ei ole enam pelgalt haridusküsimus, see on midagi enamat. "See on Ida-Virumaa eestlaste karje: arvestage ka meiega. Ja see on väga tõsine signaal, millele peab vastama. Ja mitte ainult valimiste eel. Eesti kogukond Ida-Virumaa linnades väheneb, väheneb jätkuvalt."

Siseminister tõdes, et kõigile on üheselt selge, et igas Eesti nurgas peab olema võimalik saada eestikeelset haridust.
Haridusminister Mailis Reps tuli aga välja kahe võimaliku stsenaariumiga, mida Kohtla-Järve koolireformis kasutada.

Esimese lahenduse kohaselt on riigigümnaasium eestikeelne, kus avamisele järgneb üleminekuperiood, mil säilib võimalus haridust omandada ka osaliselt eestikeelses õppes. Viimane on mõeldud õppuritele, kes kõikides ainetes eestikeelseks õppeks kohe valmis ei ole. Neile õpilastele tagatakse lisatugi selleks, et koos kvaliteetse hariduse omandamisega paraneks oluliselt ka nende õpilaste eesti keele oskus.

Teise lahenduse puhul luuakse tänase Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi gümnaasiumiastme baasil riigigümnaasiumi filiaal, kus toimub õpe ainult eesti keeles. Selle lahenduse kohaselt saavad õpilased ise otsustada, millises õppekohas nad õppima asuvad.
https://pohjarannik.postimees.ee/652858 ... 1530278500
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Borja kirjutas:Mida suurema skandaali praegu too repslaste kavatsus ainus eesti gümnaasium KohtlaJärvel likvideerida ülesse kerib, seda parem.....
..Isamaa teenis siit hulka hääli valimistel juure - kesikud aga kaotasid.. paras :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas PaganHorde »

Ta lisas, et peab täiesti absurdseks olukorda, et Eesti Vabariigi 101. tähtpäeval arutame tõsiselt selle üle, et maksumaksja rahaga riigi poolt ehitada venekeelseid gümnaasiume.
On küll täiesti absurdne. Kui vähemus tahab oma emakeeles õppida siis peaks neil olema oma enda tasulised koolid.
Ma ei tea kuidas seal Ida-Viru kandis nüüd lood on aga vähemalt Tartus küll paljud venelased panevad ise enda lapsed Eesti kooli. Tundub et kesikud jätkavad oma lõhestamise poliitikat. Loodetavasti kaob see kamp kus kurat sealt pukist.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1740
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas maksipoiss »

Hämmastav on see kui kiiresti muutuvad ratase seisukohad selles küsimuses. Kord tuleb kool eestikeelne , siis venekeelne, siis jälle enamasti eestikeelne võimalusega vene keeles õppida jne :)
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Puurija »

Kohtla-Järve Vene gümnaasiumi juht Svetlana Vladimirova: „Kindlasti on vaja põhikoolides pakkuda õpilastele õppeaineid eesti keeles. Sellest on vaja alustada. Kas esimesest või seitsmendast või üheksandast, see on kooli valik. Aga on vaja õpilastele kogemust, kuidas see toimub.“
Kohtla-Järve Vene gümnaasiumi ajalooõpetaja Kalle Pärt: „Enamiku kümnendasse klassi tulevate õpilaste teadmised eesti keele kohta on väga viletsad ja sellest johtub see, et me ei jõua sinna, kuhu peaksime jõudma. Mul tuleb neid ajaloosündmusi, -protsesse selgitada, tehes sisuliselt puust ja punaseks nagu lasteaialastele.“
Vene lastevanemad: „Jõhvis olevasse segagümnaasiumisse minnes paranes vene noorel küll eesti keele oskus, kuid varem hästi sobinud õppeaines ta areng peatus.“
Haridusminister Mailis Reps: „Haridussüsteemis on venekeelsete põhikoolide puhul tehtud vigu, mida tuleb hakata kiiresti parandama. Kõik õpilased täna väljendasid muret, et nad õpivad eesti keelt, aga see on ainult neli korda nädalas ja see on võõrkeele õppimine. Nad tahaks palju rohkem võimalusi eesti keelt praktiseerida, eesti keele võimalusi laiendada. Siin kindlasti me peame leidma neid võimalusi ka rahaliselt seda toetada.“
https://www.err.ee/913782/paljud-vene-p ... -raskustes'

MTÜ Aasukalda Maa- ja Merepäästekomando juhatuse liige Marge Zaidullin: „Vene keelt kõnelev mees lasi (24. veebruari hommikul Viru-Nigula alevikus kiriku väravate juures sininest Peugeot' kaubikust) popmuusikat. Lugu oli inglise keeles. Provokatiivne oli tegu kindlasti. Esmalt läks provokaatorit keelama Kaitseliidu rühmavanem, kes sai vastuseks venekeelset sõimu. Ka pani mees sõiduki ohutuled põlema ega mõelnudki oma tegevust lõpetada. Kui mees ei allunud ka Kaitseliidu kaplani märkustele, kutsus vaimulik kohale politsei.“
Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum: „Kaubikujuhi tegevus segas kõnepidajaid. Sohver ise ei olnud kindlasti pärit Viru-Nigula alevikust. Inimesed olid sellisest provokatiivsest tegevusest väga üllatunud ja häiritud. Varem pole selliseid asju juhtunud. Noormees istus tseremoonia lõpus juba politseiautos ja kirjutas ilmselt seletuskirja. Helistasin maakonna politseijuhile Tarmo Tammistele, kes lubas mind sündmuste käiguga kursis hoida.“
https://virumaateataja.postimees.ee/653 ... eremooniat

Läti Vene Liidu aktivist Tatjana Ždanoka: „Me jõudsime järeldusele, et venelased ja venekeelsed on praegu samas olukorras kui juudid enne Teist maailmasõda. Meid nuheldakse.“
Euroopa Parlamendi liige Lätist Inese Vaidere (erakond Uus Ühtsus): „Ždanoka õhutab avalikult rahvusepõhist vaenu, eksitades rahvusvahelist üldsust venelaste ja venekeelsete olukorra kohta Lätis. Kui Ždanoka avaldus vastaks tegelikkusele, peaks olukord olema sarnane Natsi-Saksamaaga eelmise sajandi 30. aastatel. Paralleelid näeksid välja nii: Lätis on vastu võetud seadused, mis keelavad abielu- ja abieluvälised suhted venelaste, venekeelsete ja lätlaste vahel. Lätis on jälgitav venelastele ja venekeelsetele kuuluvate firmade boikott ning toimuvad rünnakud, mõrvad ja vahistamised etnilisel alusel, mis on suunatud venelaste ja venekeelsete vastu. Samuti on ühe ööga tapetud umbes sada venelast ja venekeelset ja 30 000 on saadetud koonduslaagritesse. Igaüks, kes teab kas või midagi olukorrast Lätis, nimetaks selliseid väljaütlemisi absurdseteks.“
Vaidere kirjutas kaebuse Riiklikule Julgeolekuteenistusele (VDD) Ždanoka peale Euroopa Parlamendis diskussiooni „Poliitiline tagakiusamine Balti riikides” käigus peetud kõne pärast.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=85425831

Kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits ja Venemaa kultuuriministeeriumi aseminister Alla Manilova allkirjastasid täna Moskvas Eesti ja Venemaa kultuuriministeeriumide kultuurikoostööprogrammi aastateks 2019 kuni 2021. Uue perioodi koostööprogramm hõlmab lisaks koostööle kunstide ja kultuuripärandi vallas ka ühiseid tegevusi soome-ugri rahvastega ja regioonideülest koostööd. Kultuurikoostööprogramm on kahe riigi vahel juba kümnes ja hõlmab Eesti ja Venemaa koostööd muusika, teatri, filmi ja rahvakultuuri vallas, samuti loovisikute, ekspertide ja ametnike vahetamist ning võimalusi kontaktideks mälu- ja õppeasutuste vahel.
Kultuuriministeeriumi kantsleri Tarvi Sits: „Eesti ja Venemaa kultuurikoostöö on olnud hea ja kummalegi poolele rikastav. Lisaks senistele edukatele tegevustele tervitab Eesti ka uusi ettevõtmisi ja töösuundi ning kontaktide tihendamist soome-ugri rahvastega. Peame silmas 2020. aasta juunis Eestis toimuvat VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi. Kultuurikoostööd ja dialoogi, mis aitaks kaasa meie loovisikute kontaktidele ning mõlema riigi kultuuri ja pärandit väärtustavatele ettevõtmistele, on endiselt oluline edendada. Seetõttu on eriti tervitatav ka senisest aktiivsem regioonideülene kultuurikoostöö.“
Manilova: „Täna väljendasid pooled soovi jätkata ja süvendada kultuuridialoogi.“
https://epl.delfi.ee/news/kultuur/eesti ... d=85481093
https://www.kul.ee/et/tegevused/rahvusv ... islepingud
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Avatar »

Kärutas täna ees...
Manused
Rohemehikesed.jpg
Sektor gazovoi ataki
Liige
Postitusi: 989
Liitunud: 27 Dets, 2012 10:02
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Sektor gazovoi ataki »

Selliste varjamatult Eesti vastaste miniaktsioonide kohta peaks eraldi teema tegema. Omal oli suvel Lõuna-Eestis kogemus, kus üks venku seisis 10 min parklas (ootas kedagi) ja tiris koguaeg tagi hõlmasid koomale, kuigi oli soe. Sealt paistis T-särk sama kirjaga ja keskel mingi suur kurja näoga pesukaru või koaala. Iroonia selles, et ainult väike osa teksti paistis ja ma arvan, et pea keegi ei saanud aru mis seal kirjas. Aga Militaarnet on silma treeninud ja fikseerisin kohe ära. See mis oli 2018, 9. mail Tallinnas oli päris kole, aga Tallinn on Tallinn ja las lasevad sellel ühel päeval auru välja.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Avatar kirjutas:Kärutas täna ees...
..seltsimees on siis romann nikolaajev, s.1985, elukoht lasnagorsk - roodina-mattj dolžnaa znattj svoihh geroojev 8)

Et parimas rohemehikese eas kaader, ühesõnaga.. auu, kapo - te loete ikka ka, eksju :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

seltsimees on siis romann nikolaajev, s.1985, elukoht lasnagorsk
Türbel, kel juba oma vanuse tõttu pole uduaimugi sellest, mida ta tegelikult taga igatseb. Ja ilmselgelt ei aita "imperialnosti golovnova mozga" raviks isegi mitte komandeering kolmeks kuuks Ust- Perepizdjunskisse MKDi taha...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist