Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Walter2 »

vanahalb kirjutas:Siin peab natuke mõtisklema, et mismoodi venelased määravad, et milline elekter mingis liinis jookseb. Isegi Soome puhul pole ma sellest veel päris täpselt aru saanud. Mõni energiafirma müüb kodutarbijatele väidetavalt hüdroenergiat ja hind on odavam kuid kuidas see jagamine käib pole suutnud välja mõelda.
Venelaste tegijad hüdroelektrijaamad on nagunii Bratski ja Sajaani-Šušenskoje sarnased kust Eestisse küll midagi tulla ei tohiks. Kivisöejaamad tunduvad samuti pigem Kuzbassile lähemal olema. Loode-Venemaal on kindlasti gaasijaamad ja vähemalt Sosnovõi Bor, Smolensk ja Kalinin siinpool Moskvat.
Kõik on ühtne süsteem - ühest otsast tulevad erinevalt toodetud energia võrku ja teisest otsast võetakse välja, pole isegi võimalik et hüdroenergiale tuleb üks liin linna ja kivisöeenergiale teine. :) Bilansiliselt peavad kw-id kokku jooksma e. odavamat energiat ei saa rohkem odavamalt müüa kui seda on toodetud. See on sama huvitav nagu Eestis taastuvenergiamajandus kus el. autosid tohib laadida ainult taastuvatest allikatest saadud energiaga - sisuliselt on see ju üks suur häma. Kui nüüd teoreetiliselt paar kuud on kaamost ja tuult ei puhu e. taastuvenergia marginaali pole ollagi kas siis keelatakse riiklikult el. autode kasutamine (niipaljukest kui neid siin ongi) ja nt. muud rohelised tarbimised ära ja laadimisjaamadele pannakse taba ette? Natuke nagu kahtlen selles...
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Hea artikkel..
Aga ma (millegipärast) jätkuvalt ei kuule midagi valitsuse tegusast sibelemisest selles ülimalt akuutses teemas :roll:

https://epl.delfi.ee/uudised/polevkivit ... d=86441883
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Valitsus on hõivatud rahapuu istutamisega, et teadusrahastus tõsta protsendini SKPst... :mrgreen:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Manurhin »

Midagi valitsus näikse siiski tegevat: https://majandus24.postimees.ee/6701151 ... d-tegemata

Aga ei maksaks kõiki viimase 20 aasta jooksul kokku keeratud käkke praeguse koalitsiooni kaela nuhelda. See, et selle põlevkivimajandusega (ja sellega seonduvate inimestega) asi ühel hetkel hapuks kipub, oli teada tegelikult juba aastaid tagasi, aga siis, nagu ikka, lasti asjadel lihtsalt isevooluteed minna.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4866
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Gideonic »

Manurhin kirjutas:Aga ei maksaks kõiki viimase 20 aasta jooksul kokku keeratud käkke praeguse koalitsiooni kaela nuhelda.
Ei ole keegi ju seda siin ka teinud. Kuigi vähemalt koalitsiooni juhterakonnal on olnud rohkem aega asjaga tegeleda
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Puurija »

Vene keele õpetaja ja kolumnist Andrei Kuzitškin: „Möödunud neljapäeval istusin kell 16.45 Mustakivi peatuses 45. liini bussile, mis suundus Lasnamäelt kesklinna. Viimase istme olid hõivanud kaks neljakümnendates eluaastates meest. Tunkedes ja viinapudeliga mehed vahetasid informatsiooni selle kohta, kes, kus, millal ja kuidas on seksinud naisega või lausa kahe naisega korraga. Suhtlemine käis vene keeles ja täiel häälel. Muidugi, see oli omamoodi vene keel – toosama, mida tuntakse juba Vana-Vene aegadest saadik, mil seda tarvitati slaavi maagilistes vormelites, mille pruukimise tsaari ukaasid 18. sajandil ära keelasid ja mida nüüd nimetatakse «ebatsensuurseks sõnavaraks» või lihtsalt «matiks». Ent nende välimus osutas heale toitumusele ja rahulolule eluga. Neile oli ropendamine enesekindluse kergitamise vahend, viis näidata enda üleolekut võõras keskkonnas. Aga mis peamine: otse minu ees istus nii kuueaastane linalakk plikatirts, vasakut kätt noormees, kes hoidis süles paariaastast poissi, taga saksa tüdruk ja poiss. Tüdrukuke igatahes sai kõigest aru: ta tõmbas end alatasa kössi, surus pea õlgade vahele ja proovis olla võimalikult liikumatu. Ma ei pidanud enam vastu … Ma saan muidugi aru, et Eestis pole kombeks nii talitada, aga ikkagi tõusin püsti, astusin meeste juurde ja ütlesin range häälega: «Kohe pange suu kinni, näete ise, siin on ju lapsed ümberringi!» Mehed vaatasid mulle tühja pilguga otsa – mis nüüd meie, meie pole ju midagi teinud … Läksin oma kohale tagasi. Aga kannatust suu kinni hoida jagus meestel vaid minutiks. Jälle täitis kogu bussi vänge sõimulaine. Nüüd hüüdsin juba koha pealt: «Jääge ometi vait, elajad sellised! Ma ju ütlesin: häbenege vähemalt lapsi!» Nüüd aga vastas üks neist: «A mis sulle vene keel ei meeldi vä?» Mina vastu: «Jah, mul on tõesti praegu häbi, et kõnelen sinuga sama keelt!» Astusime uksest välja, rääkisin meestega, ütlesin otse välja, mida ma neist arvan, ilma vägisõnadeta, aga siiski selgelt ja ühemõtteliselt. Õnneks ei läinud löömaks … Kirjutasin juhtunust ühes Facebooki grupis. Selle peale tuli nii metsik hulk kommentaare, kolme tunniga üle kolmesaja, et administraator pidi kommenteerimisvõimaluse sulgema, pärast aga eemaldas mu postituse üldse. Kommentaarid jagunesid kahte ebavõrdsesse jakku. Esimesed, keda oli enamuses, süüdistasid mind russofoobias ja selles, et minu kriitika venelaste aadressil tuleb kasuks ainult Eesti natsionalistidele. Teine, palju väiksem rühm, toetas mind. Aga oli nende seas siiski ka selliseid, kes väitsid, et lojustel ei ole rahvust. See on selline vaieldav küsimus. Veel mais, samuti ühistranspordis ja Lasnamäel, tormas naisterahvas juhikabiini juurde ja hüüdis: «Teil lebab seal otse ukse ees maas üks mees, ei pääse temast mööda.» Juht pidas bussi kinni ja kutsus kohale politsei. Kõik tulid bussist välja ja ma vaatasin: tõepoolest, mees, täis kui tina, pomiseb midagi vene keeles, lebab põrandal ja kuseb. Ta tariti tänavale, tema paneb vastu, sõimab kuis jõuab. Mais sõitsid külla sõbrad Moskvast, jalutasin nendega vanalinnas, läksime dominiiklaste kloostri hoovi, räägin neile selle ajaloost. Keegi venelane läheb mööda, loomulikult purjus, ja hakkab aga iba suust välja ajama: «Mida sa siin mingit tšuhnaade ajalugu tagant kiidad? Sellest tuleb rääkida, kuidas me neile raiskadele kõigile taha keerasime, kui meie armee Tallinna jõudis!» Ma oleks häbi pärast tahtnud maa alla vajuda! Minu Moskva sõbrad, kes elavad putinlikul Venemaal ja sõitsid siia veendumuses, et venelasi diskrimineeritakse Eestis igal sammul, küsisid Tallinna-reisi lõpetuse eel minu käest: «Kuule, Andrei, aga kuidas eestlased suudavad üldse neid kohalikke venelasi välja kannatada?»“
https://arvamus.postimees.ee/6705578/an ... a-venelane
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Minu Moskva sõbrad, kes elavad putinlikul Venemaal ja sõitsid siia veendumuses, et venelasi diskrimineeritakse Eestis igal sammul, küsisid Tallinna-reisi lõpetuse eel minu käest: «Kuule, Andrei, aga kuidas eestlased suudavad üldse neid kohalikke venelasi välja kannatada?»“
..tõsiselt hea, rsk 8) :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas nimetu »

Evelyn Kaldojalt üsna hea artikkel keele ja integratsiooni teemal.
https://arvamus.postimees.ee/6708847/ev ... st-vordsem
Kui võtame nõuks venekeelsetelt nõuda eesti keele oskamist, siis miks peaks erandeid tegema teiste muulaste suhtes? See on ka ju nende venelaste suhtes ebaaus, kes on võtnud vaevaks eesti keele ära õppida.
Evelyn Kaldoja kirjutas:Kolmandaks pani mind väga mõtlema ühe eestivenelase lugu, kuidas ta sattus kord õhtul Lasnamäel kodukioskis silmitsi teenindajaga, kes rääkis vaid inglise keelt, mida tema ei valda. Tolle nüüd ladusalt eesti keelt valdava eestivenelase tee Eesti kodakondsuseni ei olnud pilvitu. Napi riigikeeleoskuse tõttu on ta korra töökoha kaotanud. Miks peaks tunduma aus, kui tema omandab pingutustega eesti keele ning näeb siis, et tegelikult Eestis sellest ei piisa ja nigeerlased on võrdsemad kui venelased?
See on üks koht, kus EKRE võiks vabalt lärmi teha.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Dr.Sci »

nimetu kirjutas:Evelyn Kaldojalt üsna hea artikkel keele ja integratsiooni teemal.
https://arvamus.postimees.ee/6708847/ev ... st-vordsem
Kui võtame nõuks venekeelsetelt nõuda eesti keele oskamist, siis miks peaks erandeid tegema teiste muulaste suhtes? See on ka ju nende venelaste suhtes ebaaus, kes on võtnud vaevaks eesti keele ära õppida.
Evelyn Kaldoja kirjutas:Kolmandaks pani mind väga mõtlema ühe eestivenelase lugu, kuidas ta sattus kord õhtul Lasnamäel kodukioskis silmitsi teenindajaga, kes rääkis vaid inglise keelt, mida tema ei valda. Tolle nüüd ladusalt eesti keelt valdava eestivenelase tee Eesti kodakondsuseni ei olnud pilvitu. Napi riigikeeleoskuse tõttu on ta korra töökoha kaotanud. Miks peaks tunduma aus, kui tema omandab pingutustega eesti keele ning näeb siis, et tegelikult Eestis sellest ei piisa ja nigeerlased on võrdsemad kui venelased?
See on üks koht, kus EKRE võiks vabalt lärmi teha.
Võiks, tegelikult peaks, ma arvan et teeb varsti ka. Teema on ka mõnes jutusaates läbi käinud.
Ja kust üldse too nigeerlane siia TÖÖLE ilmus? Elamisloaga pagulane ei tohiks ta olla, taotlejad ei tohi töötada, üliõpilased kes oma sissetulekuallikad siin õppimiseks on tõestanud ka ei tohi. Sama käib ka vanalinnas ja mujal olevate inglisekeelsete teenindajate kohta - olen minagi nende otsa sattunud.
Aga Bolt ja teised sarnased rakendused võiks takso/pitsa/vms tellimisel anda võimaluse enne tellimuse kinnitamist veenduda teenindamise keeles (või siis on kuskil kasutaja sätetes kirjas miskeelset teenindust klient ootab ja saadetakse talle selline) Ja kuigi Nigeeria juhiluba kehtib Eestis, kas selle alusel ka taksoteenust tohib osutada?
Mis aga puutub vene, mitte muukeelsetesse, siis pilt on minu silmis oluliselt paranenud. Eriti need, kes viimastel aastatel on suutnud TTÜ-s end minu kursusteni vedada - kohati on vaid lauseehitus natuke võõrastav. Kuid ilmselt tuleb mul järgmine nädal tegeleda ühe korteriühistu juhatusega mis pidi koosnema 100% umbkeelsetest, nagu ette hoiatati.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

Tegelikult on see nn ingliskeelne teenindus mitte ainult nigeerlaste, vaid laiem probleem. Sai paar nädalat tagasi käidud peenes kokteilikohvikus, kus üks teenindaja oli eestlane, ülejäänud ingliskeelsed ehk kohalikust dialektis valelt ettekandjalt küsides, ei saadud aru ööd ega mütsi. Olgu öeldud, et kui omanikud olid vist nö India või Pakistani karva, siis mõned ainult inglise keelt oskavad teenindajad olid nii valged, kui veel olla said ning ka levinumast idanaabri dialektist nad aru ei saanud.
Samasugune lugu on, kui külastada uut ja uhket T1 kaubanduskeskuse restoranikorrust. Päris mitmes söögikohas olid ettekandjad vist otse Lätist, Eesti keelt ei vallanud keegi ja sooviti teenindada, kas vene või inglise keeles. Osaliselt on see arusaadav, kuna teeninduses valitseb karjuv tööjõupuudus ja on isegi putkadel nähtud silte, et tööjõu puuduse tõttu toidukoht ei tööta. Kuid teisalt pole normaalne, et kohalikelt venkudelt nõuame karmilt keeleoskust, samas, kui igasugused inglise keeles plätravatele pudrulõugadele naeratame lahkelt ja lähme üle nende keelele. Keeleoskuse nõue peab kehtima ikka kõikidele.
Ka Myfitness harrastab vaikimisi seda, et vähemalt üks nende eratreener ei räägi riigi keeles, sest ei valda lihtsalt seda ja kõik treenitavad naised ainult naeratavad malbelt ja siis kuuled kõrvalt, kuidas kusagil ala MacDonaldsis mingisugune nokastanud jõmm räuskab püüdlikult arusaadavas eesti keeles aktsendiga rääkivale noorele vene neiule, et saa lehm räägi ometi normaalses eesti keeles, ma ei saa su plärast s...tagi aru.
Unforeseen consequences
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AMvA »

Kuid teisalt pole normaalne, et kohalikelt venkudelt nõuame karmilt keeleoskust, samas, kui igasugused inglise keeles plätravatele pudrulõugadele naeratame lahkelt ja lähme üle nende keelele. Keeleoskuse nõue peab kehtima ikka kõikidele.
Mitte keegi ei peedista venealsi rohkem, kui mingeid nigeerlasi või muid mitteslaavi päritolu sisserändajaid. Need välismaalased erinevalt siin pea terve elu elanud venelastest õpivad aasta-paariga eesti keele piisavalt selgeks. Venelased pigem võtavad endastmõistetvusena, et eesti keelt ei peagi üldse oskama (eriti osades regioonides).
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Evelyn Kaldojalt üsna hea artikkel keele ja integratsiooni teemal.
https://arvamus.postimees.ee/6708847/ev ... st-vordsem
Kui võtame nõuks venekeelsetelt nõuda eesti keele oskamist, siis miks peaks erandeid tegema teiste muulaste suhtes? See on ka ju nende venelaste suhtes ebaaus, kes on võtnud vaevaks eesti keele ära õppida.
Evelyn Kaldoja paneb kahjuks asju liigselt ühte patta. Venelaste eesti keele oskus on meil üldiselt olnud teemaks 2-l juhul
1. kodakondsuse saamine
2. töö riigiametites (seal toimub ka enim kottimist keeleinspektsiooni poolt)
Hädapärase eesti keele oskusega muulasi töötab meil küll ja veel.

Samasse patta (ajutisi) töötegijad paraku panna ei anna. Kui nigeerlane või lätlane tahab saada Eesti kodakondsust, siis erinevalt venelasest talle küll mingeid hinnaalandusi ei tehta.

Lisaks veel: erinevalt siia viimastel aastatel tekkinud lätlastest, ukrainlastest jne on paraku Eestis elavad venelased elanud siin ikka väga kaua. Kas siin sündinud või olid nad siin juba 1991. Venemaalt mingit massilist rännet meile pole olnud. Seepärast on ka asi vähe erinev: 30 aastat siin elanud venelane, kes pole tahtnud/viitsinud/suutnud eesti keelt õppida ja 2-3 aastat siin töötanud ukrainlane (kes pole veel jõudnud).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

Mitte keegi ei peedista venealsi rohkem, kui mingeid nigeerlasi või muid mitteslaavi päritolu sisserändajaid. Need välismaalased erinevalt siin pea terve elu elanud venelastest õpivad aasta-paariga eesti keele piisavalt selgeks. Venelased pigem võtavad endastmõistetvusena, et eesti keelt ei peagi üldse oskama (eriti osades regioonides).
Ma ei rääkinud kodakondsuspoliitikast, vaid probleemist teenindus sektoris ehk venelastel nõuame, aga millegipärast ingliskeelse teeninduse juures pigistame silma kinni. Ära nüüd arva, et ma arvan, et peaksime keelenõudeid venelastele leevendama.
Rääkisin ma ikka inglise keele pealetungist, kui varasemalt oli meil põhiprobleemiks keelt mitte valdavad venelased, siis nüüd on teenindavasse sektorisse ilmunud uus liik, ainult inglise keelt oskavad teenindajad.
Unforeseen consequences
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AMvA »

Roamless kirjutas:
Mitte keegi ei peedista venealsi rohkem, kui mingeid nigeerlasi või muid mitteslaavi päritolu sisserändajaid. Need välismaalased erinevalt siin pea terve elu elanud venelastest õpivad aasta-paariga eesti keele piisavalt selgeks. Venelased pigem võtavad endastmõistetvusena, et eesti keelt ei peagi üldse oskama (eriti osades regioonides).
Ma ei rääkinud kodakondsuspoliitikast, vaid probleemist teenindus sektoris ehk venelastel nõuame, aga millegipärast ingliskeelse teeninduse juures pigistame silma kinni. Ära nüüd arva, et ma arvan, et peaksime keelenõudeid venelastele leevendama.
Rääkisin ma ikka inglise keele pealetungist, kui varasemalt oli meil põhiprobleemiks keelt mitte valdavad venelased, siis nüüd on teenindavasse sektorisse ilmunud uus liik, ainult inglise keelt oskavad teenindajad.
See venelastelt nõudmise väide eeldaks sinult ka mingit faktilist tõendust. Hetkel on see vaid sinu uitarvamus.
Ma käin vahest Ida-Virumaal ja ma ei ole küll kohanud, et keegi mõnes Narva söögikohas meeletult nõuaks eestikeelset teenindust. Pigem lülitavad eestlased ennast ikka väga kergelt vene keelele üle kui saavad aru, et vastaspool räägib eesti keelt halvasti. Noorema generatsiooniga on lihtsalt see eripära, et nende jaoks on inglise keeles suhtlemine suht normaalne osa igapäevasest elust ja vene keelt nad eriti ei valda.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Avatar »

Jah, eestlaste puhul on sümptomaatiline, et kui ta mingit võõrkeelt, olgu siis vene või inglise vms, veidigi tönkab, siis peab ta selle elitaarse oskusega kindlasti igal võimalusel kaasaborigeenide ja muulaste ees särama. Ilmselt on selle sümptomi juurikas osaliselt teatav rahvuslik alaväärsuskompleks (no nad vaesekesed meie väikest ja kääneterohket keelt ju kuidagi ei suuda ja ei peagi), osaliselt ajaloolises järjepidevuses (a'la Lähme linna kirjutama, oma elu kergendama). No ja loomulikult edevus.
Võib-olla ma seda järgnevat siin olen juba kirjutanud? Ma mingi aasta eest käisin Pesa restos. Seal oli teenindajaks umbkeelne valge eurooplane. Täiesti umbkeelne. Ja hakkab mult tellimust võtma, mina räägin eestit, tema räägib inglist. Ja saan aru, et tema ikka essugi aru ei saa. Aga tuimalt ja naeratades räägib edasi ja paneb aga kirja minu tellimust, enam vähem nii, et on närvide mäng, kes on nõrgem lüli ja on valmis tekkiva jamaga riskima. Ütlen siis talle, et kutsuks kellegi, kes eestit oskab. Selle peale minuga kaasas olnud naispoolne seltskond juba kiiresti-kiiresti hakkas inglise keeles seletama. Ja loomulikult olin mina igate pidi paha ja kitsarinnaline. Kui hiljem toodi lapsele vale toit, siis olin veel pahem. Noh toodi siis õige toit lõpuks ja siis ilmus ka keegi eestlasest näitsik, kes siis asjad ära klattis. Hiljem maksmise ajal ma selle näitsiku ja muulasest härraga siis vestlesin veidi inglise keeli. Tema vabandas igate pidi ja ütles, et alles 2 nädalat tööl seal. Lubas järgmine aasta, kui uuesti Pesa külastan - igati vinks-vonks eesti keeles teenindada. Ei ole kontrollimas käinud. Võib-olla peaks. Aga võib-olla pigem rikub tuju. Lubaja Benton tuleb meelde.
Vot tahaks mõista - mis ajendab Eestis teenindajaks tööle võtma isikut, kes eesti keelt ei oska? Missioonitunne (euroopastuda, integreerida, maailma paremaks muuta?)? Hirm diskrimineerija silti kaela saada? Tõesti ei ole valikut tööturul? Muu?
Miski pärast mulle on mällu sööbinud üks moment filmist Jõulud Vigalas ja see "venelasest" küüdimees, kelle isa oli veel tatarlane. Nii 49 minuti järel.
https://v-s.mobi/joulud-vigalas-1980-est-1:26:06
Vot ma arvan, et teatud trendide jätkudes peab suur osa praegusi mudilasi end tulevikus ellu astudes ka millekski muuks, kui nende vanemad. See läks nüüd nii ühte auku teatud hirmukõnedega :lol: Vabandused....
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 18 külalist