Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Jah, kui oli see skandaal, et eesti kuttidelt meelitati skype'is alastipilte välja ning küsiti pärast raha, siis mul tekkis ka väike mure, et mind ei peetagi inimeseks - keegi ei küsi midagi...

Ka minupoolsed vabandused.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas vanahalb »

Mulle on helistatud Saksamaa, Hollandi ja Hispaania riigikoodidega. Eranditult läbi Viberi, sest see on vist odavam ja rääkima on hakatud inglise keeles. Numbri saavad nagunii ettevõtte kodulehelt, see on avalik info.
Mina olen kõik kõned vastu võtnud ja muret kuulanud. Vestlus on niimoodi käinud, et inimene räägib inglise keeles ja ma vastan talle eesti keeles. Kuskil kümnenda fraasi ajal tehakse ettepanek vestelda inglise keeles. Ma olen rahulikult ja eesti keeles seletanud, et kuula nüüd hoolega neeger - kui sa mulle helistasid, tähendab see, et jutt käib AINULT eesti keeles. Enamasti vabandatakse tülitamise pärast. Ükskord aga hakkas Hollandi numbrilt helistanud tüüp teisel pool nutma ja kurtis, et te ei taha minuga rääkida inglise keeles. See on nii..... ebainimlik!
Tundsin end hetkeks lurjusena. Sorry.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Uudistesse ka jõudnud:
Teinegi sarnane juhtum pärineb Viljandimaalt ning on seotud ühe vanema vene keelt kõneleva prouaga. Politseiuurija rääkis, et sel korral sai vanem kohalik proua kõne välismaiselt numbrilt ning vene keelt kõnelev hääl telefonitorus pakkus naisele kiiret teenimisvõimalust, milleks ei pidanud soliidses eas naine ise suuremat pingutamagi. „Peagi pensioniikka jõudev proua lasi libekeelsetel kelmidel oma arvuti ekraanipildi üle võtta ning andis seeläbi võõrastele juurdepääsu oma arvutile ja isiklikele andmetele. Proua sisestas programmi oma paroolid, kandis investeeringuna üle 500 eurot ning jäi siis raha kasvamist ootama,“ kirjeldas Pilt. Ta lisas, et õigepea hakkasid kelmid naist aga survestama ning raha juurde nõudma, mispeale aimas proua halba, keeldus edasistest tehingutest ja pöördus politseisse.

Politseiuurija selgitas, et seni on Viljandi inimestele helistatud nii välismaiste suunakoodidega numbritelt kui ka Eesti numbritelt. „Tavaliselt kõnelevad helistajad vene keeles, on väga usutava, ent pealetükkiva jutuga ning survestavad inimest seni, kuni ohver sööda alla neelab. Üldjuhul soovivad kelmid üle võtta ohvri arvuti või survestavad inimesi tegema erinevatele firmadele ülekandeid. Ja kuigi praegused ohvrid on olnud väga erinevas vanuses, on suurem riskigrupp siiski vanemad inimesed, kel vene keel küll soravalt suus, ent on internetis vähem kogenenud ning seetõttu ka haavatavamad,“ hoiatas Pilt.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=87618915

Teemaga seob kõike seda keel, milles petised oma telefonikõnesid teevad. Siin on kaks varianti:
1) tjibla on nii loll, et ei saa aru lihtsast reeglist, et kui inimese poole tema emakeeles pöörduda, siis on lihtsam talle läheneda;
2) sihtgrupp ongi venekeelsed ja eestlasi proovitakse niisama igaks juhuks, et äkki näkkab. Sel juhul on tjiblal ülearu palju vaba aega.

Hoolimata kiusatusest eelistada esimest, tuleb objektiivsuse huvides siiski möönda, et tõenäolisem on teine.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Walter2 »

Z03 kirjutas:Ei ole kunagi selliseid kõnesid saanud. Hakkasin teemat lugedes mõtlema, et ei tea, mis mul siis viga on, et isegi petised ei helista.
Sama oli me firma sekretäriga kellele öösel varas tuppa ronis. Rääkis hiljem et esimene mõte oli - juhhei, mees ikkagi... :mrgreen:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

VENE PILK | Putin tuleb? Putin on juba siin!

Kas teie ei seisaks tunde sabas, et kordki oma kauge kodumaa kohta arvamust avaldada?

ANDREI ŠUMAKOV
vene Delfi peatoimetaja

Möödunud nädalal kutsus Eesti president Kersti Kaljulaid oma Venemaa kolleegi Vladimir Putini Tartusse. Aga Putinit ei ole vaja Eestisse kutsuda, sest ta on juba siin. Näitan teile, kuidas.
Olen Eestis elades proovinud hääletada vaid korra, 2018. aasta märtsis. Tulin kodust välja kell 10, võtsin kaasa kahepealise kotkaga passi ning jõudsin umbes veerand tunni pärast Venemaa saatkonna juurde. See, mida ma nägin otse jõuka Tallinna südames, ei meenutanud vähimalgi määral valimisi. Küll aga tõi see mulle elavalt meelde koduse Uurali 1980-ndate lõpul, 1990-ndate algul, kui käibisid talongid ja kogu kaup oli defitsiitne.
Teisisõnu, ma nägin tohutut järjekorda. See keerdus ümber saatkonna otsekui müütiline kolmesajameetrine madu. Ning kõik inimesed, kes selle mao sees seisid, olid tulnud hääletama.

Pidu, mitte morn kohustus
Ühesõnaga, sarnasus Nõukogude Liidu lõpu aegsete järjekordadega oli kõigest väline. 30 aastat tagasi seisid järjekordades, kus mul algklasside õpilasena tuli kohta hoida, mornid ja väsinud inimesed. Puhkesid kohalikud konfliktid seeriast „teie siin ei seisnud” ja „kuhu sa trügid?” ning oma liitri hapukoort kätte saanuna (rohkem ei antud) kiirustasid ostjad kohe koju.
Valimiseelne järjekord Venemaa saatkonna juures oli hoopis teistsugune. Keegi ei kiirustanud kuhugi. Mõni oli juba veidi lõbusas tujus (eile oli ju laupäev!), keegi arutas eilset Spartaki mängu ning tundis suurt mõnu Luiz Adriano väravast (Spartak võitis toona Rubini), daamid võrdlesid aga Maxima ja Rimi hindu. Üldiselt polnud see mitte järjekord, vaid huviklubi, tõeline pidupäev. Ent peamine huvi oli kõigil üks – nad kõik olid tulnud hääletama ühe ja sama inimese poolt.
Sel hetkel võitis professionaalne kohusetunne minus kodanikukohuse. Võtsin telefoni ning hakkasin jäävustama ažiotaaži ilmselt maailma ühtede ettearvatumate valimiste ümber. Tegin videoid, tootsin uudiseid oma toonasele tööandjale, ERR-i portaalile, edastasin infot sotsiaalmeediasse... Tuleb välja, et mu saatkonna juures üles võetud video sai ETV+ Facebooki kanalis üheks kõige populaarsemaks. Ühesõnaga, tegin oma tööd ning valimisjaoskonda mõistagi enam ei läinud. Ja ega ma kavatsenudki nii ettenähtava tulemusega valimistele just ülearu aega kulutada. Nii et olles töö lõpetanud, läksin lihtsalt koju. Siis ma veel ei mõelnud, miks mina lähen minema, aga nemad seisavad ikka edasi.
Ma ei mõistnud lihtsalt seetõttu, et ma polnud veel sugugi kaua Eestis elanud. Kuid teie kindlasti mõistate, eks? Nad ei seisnud seal seepärast, et seal oleks otsustatud nende saatus. Nende saatus ei muutunud valimiste tulemusest karvavõrdki. Nad seisid seal seepärast, et nendelt üle pika aja midagigi küsiti. Nende arvamuse vastu tunti huvi, olgugi et formaalselt, olgugi et sõna kõige otsesemas mõttes linnukese jaoks. Mõistate? Inimeselt, kes omal ajal pidi valima Vene passi ja mittekodaniku passi vahel, ei küsita just kuigi tihti arvamust. Vähemalt mitte temale arusaadavas keeles. Aga siin, näe, tunti huvi.
Võib-olla te ei mõista, kui väärtuslik see on. Aga las ma seletan. Kujutage ette, et te olete sündinud näiteks Saksamaal. Olete seal elanud kogu oma elu, kuid võtnud ikkagi Eesti passi (sest mittekodaniku tunnistus oleks ebasoliidne ja võib-olla koguni solvav) ega ole keelt ära õppinud. Polegi tähtis, miks. Võimalik, et algul rääkis suur osa Saksamaad hoopis eesti keeles. Võimalik, et kursused olid halvasti korraldatud või polnud neid sootuks, aga pärast muutusid nii populaarseks, et neile polnud võimalik pääseda. Võimalik, et te pole ka ise väga pingutanud.
Ja vaat elategi nüüd Saksamaal ning teil avaneb võimalus täita oma kodanikukohust. Valida presidenti! Jah, eestlased presidenti ise ei vali, aga unistagem. Kas te tõesti ei läheks valima? Ei moodustaks inimketti ümber Berliini Eesti saatkonna? Ei arutleks sõpradega kaks tundi Levadia matši üle või ei räägiks oma järjekorda oodates Martin Repinskit taga? Küll seisaksite nagu ennemuiste.
No aga see, et Vene saatkonna juurde tulijad hääletasid peaaegu ühehäälselt, on samuti mõistetav. Venemaal on kõik hästi. Halvasti on Ukrainas. Kui endal ei õnnestugi Venemaale minna, siis selles on süüdi müüdavad ametnikud (mitte mingil juhul oblasti kubernerist kõrgemad), loodus (kuidas sellega ikka hakkama saada), aga ennekõike ikkagi opositsioon ja USA.
President mitte üksnes ei saa olla süüdi, vaid vastupidi, igas positiivses muutuses on tunda tema isiklikke teeneid. Ei usu? Aga ma ise televiisorist nägin. Ning teised Eestis elavad Vene kodanikud näevad seda iga päev koos minuga samuti.
Jätkates Saksamaal elava eestlase analoogiat: kujutage ette, et te vaatate seal eranditult ETV-d, mis räägib teile suure Kersti Kaljulaidi saavutustest ning lakkamatust korralagedusest Lätis. Läti, ärge solvuge, tõin lihtsalt näiteks.

Mõjub ju kõigile
Tegimegi portaalis rus.delfi.ee küsitluse, kus palusime lugejatel hääletada: kas olete selle poolt, et Putin tuleks Eestisse? Üle 80% hääletas selle poolt. Sekundeerisid ka poliitikud: „jah” ütlesid nii Euroopa Parlamendi reformierakondlasest liige Urmas Paet kui ka riigikogu keskerakondlane Mihhail Korb. Ometi pole sanktsioone keegi tühistanud, Krimmi Ukrainale tagastanud, Malaisia reisilennuki allatulistamises süüdistatuid välja andnud.
Ent aeg ja elu lähevad edasi. Venemaa president külastas alles hiljuti Soomet. Eesti võtab sageli oma põhjanaabritest eeskuju. Lõppude lõpuks võitlesid vabadussõjas Eesti relvajõud Punaarmeega – eks ole see ju sanktsioonidest mõnevõrra kõvem –, kuid pärast Tartu rahulepingu allakirjutamist seadsid sisse diplomaatilised suhted. Kõik on võimalik.
Praegu elab Eestis umbes 100 000 Venemaa kodanikku (neist umbes 80 000 täisealist). Kui nad elaksid kõik ühes linnas, võiks see vabalt olla Eestis suuruselt teine asula. Need arvud äratavad aukartust. Isegi kummaline, et Venemaa president pole nende kodanikega kordagi kohtunud.
On ainult üks väike probleem. Vladimir Putin pole Kersti Kaljulaidi kutset vastu võtnud. Kahju siis, et ma toona, 2018. aasta kevadel, ei läinud valimisjaoskonda ega andnud oma häält Ksenija Sobtšakile, nagu plaanisin. Saabuval pühapäeval näidatakse Tallinnas Kuldse Maski festivalil etendust „Slava”, mille lavastas tema mees Konstantin Bogomolov. Tema tuleks juba kindlasti. Isegi kui Kaljulaid ei kutsuks.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas hillart »

Tahate teada, mida arvab üks keskmine venekeelne? Aga palun! Oma 8 aasta tagune kirjutis küll, kuid ega vahepeal miskit muutunud kah pole. Kusjuures palun tähele panna - autor on surmkindlalt veendunud, et enamus, kui mitte kõik, venekeelsed poisid ei hakka mitte eales relvaga käes sõdima idast tuleva vaenlase vastu. Arvata võib, et elades venekeelses keskkonnas, on artikli autoril selliseks arvamuseks ka tegelikult alust. :(

https://www.stena.ee/blog/kak-ya-sluzhi ... -narvityan


P.S.
Ja ärge hädaldage, et keelt ei oska, kui siit foorumist alatasa leiab täie enesestmõistetavusega lisatud inglisekeelseid materjale, millistele mitte mingit tõlget ei lisata, sest inglise keel olla ju vist nagu meie teiseks suus olevaks keeleks, või nii. :lol: :lol: :lol: Vene keel võiks selleks hoopis enam olla. Seda enam, et see meie võimaliku potentsiaalse vastase suhtlus- ja komandokeel on.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Health »

Infot siis riigigümnaasiumi rindelt.

Paarkümmend noort on jätnud uues riigigümnaasiumis õpingud katki

https://www.err.ee/997597/paarkummend-n ... ngud-katki
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ma suhtun sellesse KohtlaJärve riigigümnaasiumi "eksperimenti" pigem positiivselt.
Piisavalt fanaatiline ja (ilmselt) ka visiooniga EESTI MEES eesotsas - et mida paremat üldse tahta sest meie tänasest (ja ülimalt saamatust) IdaViru venekeelsest koolimaastikust.

Ja see, et 26 õpilast 300st osutusid nii süsisovettideks, et isegi "eksperimendiks" ei kõlvanud - nohh, see teebki ju vaid kümmekond protsenti "loomulikku kadu" - ei hullu :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Health »

Laita pole jah otseselt midagi. Kui need kes nuga ja kahvlit kasutada ei taha kõrvale jätta siis või loota et teistel hakkab sujuma ka Eesti keele õppe.

Kui sinna on ka muidugi kaasatud uued, st mitte juurdunud süsisovettid siis on loota ka muid positiivseid arenguid.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Troll »

Noh, selle direktori eestimeelsusega on nigu on, tegemist on ju sellesama endise Gustav Adolfi gümnaasiumi direktoriga, kelle suursaavutuseks oli nõukogude laulude festivali korraldamine Tallinna pommitamise päeval.
https://w3.ee/vol2/openarticle.php?id=3181968&lang=est
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Svejk »

Troll kirjutas:Noh, selle direktori eestimeelsusega on nigu on, tegemist on ju sellesama endise Gustav Adolfi gümnaasiumi direktoriga, kelle suursaavutuseks oli nõukogude laulude festivali korraldamine Tallinna pommitamise päeval.
https://w3.ee/vol2/openarticle.php?id=3181968&lang=est
SEPKA
Pedagoogide siseringi sahinad, et tegu on omavolitseva, alluvate suhtes jõhkra, suhteliselt piiratud mõistusega karjeristiga.
Ma ei imestaks, kui nimetatud õppeasutuses algab kaadri äravool.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Svejk kirjutas: Pedagoogide siseringi sahinad, et tegu on omavolitseva, alluvate suhtes jõhkra, suhteliselt piiratud mõistusega karjeristiga.
Ma ei imestaks, kui nimetatud õppeasutuses algab kaadri äravool.
Ma jätaks need "siseringi sahinad" praegu pigem kõrvale.
Sest ma kujutan krd hästi ette, et ühes sellises padunaisestunud ja 3/4 venekeelses IdaViru koolis tulebki hakatuseks kehtestada elementaarne Eesti Vabariigi VÕIM, seejärel panna proletaarlased noa & kaffliga sööma ning alles siis saab edasi vaadata, kuda selle õpikeelega jääb :|

Ja võib ette kindel olla, et seal on küllalt venekeelseid naisõpetajaid, kellele ei meeldi ei (a) EV võim, (b) noa & kaffliga söömine ega ka (c) üleminek eestikeelsele koolile üldse - et sellise kaadri "äravool" oleks(ki) ainult teretulnud.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

https://www.stena.ee/blog/yurij-nikolae ... obschestvo

..päris huvitav arvamus ukraina võõrtööliste võimalikust "integratsioonist" eesti ühiskonda :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Jah, veidrik ta muidugi on ja GAG uue maja projekt oli väga suur jama, aga ma nõustun pigem Borjaga, et las möllab seal Kohtla-Järvel.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas nimetu »

..päris huvitav arvamus ukraina võõrtööliste võimalikust "integratsioonist" eesti ühiskonda :|
Huvitav tõesti, kuid ei saa päris täielikult nõus olla. Vähemalt praegu tundub, et eestlased suhtuvad ukrainlastesse veidi positiivsemalt kui kohalikesse venelastesse. Kõik keda isiklikult tean, kes on ukrainlasi palganud, kiidavad neid.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist