Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Error404
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 25 Nov, 2007 21:15
Kontakt:

Postitus Postitas Error404 »

Mina igatahes kaevikusse koos Vasjaga ära ei mahu. Miks? Sest, mul on karvane tunne, et ta mind kas pussitab surnuks või veab oma vendale teist ridnejoont kui sõda käes.
Küsimus - miks me võtame 5 kolonni armeesse ja koolitame neid välja? Ma olen hämmingus suhtelist. Mitte et mul oleks venelaste vastu midagi , ei. Lijhtsalt see ei ole sõjaliselt kasulik - usalduse küsimus on liiga problemaatiline...või ma dramatiseerin asju üle :? ?
"The society prepares the crime, the criminal commits it."
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Error404 kirjutas:Mina igatahes kaevikusse koos Vasjaga ära ei mahu. Miks? Sest, mul on karvane tunne, et ta mind kas pussitab surnuks või veab oma vendale teist ridnejoont kui sõda käes.
Küsimus - miks me võtame 5 kolonni armeesse ja koolitame neid välja? Ma olen hämmingus suhtelist. Mitte et mul oleks venelaste vastu midagi , ei. Lijhtsalt see ei ole sõjaliselt kasulik - usalduse küsimus on liiga problemaatiline...või ma dramatiseerin asju üle :? ?
Arvan, et see lähenemine on „ebapedagoogiline”. :D
Kuna on enam vähem selge, et mõnel pool kõvasti arutluse all olnud dekoloniseerimisest midagi välja ei tule – siis tuleb ikkagi tulevikku vaadata ja meie muukeelsetest kaaskodanikest üritada vähemasti eestimaalasi vormida. 8)
Suur ja pikka kannatust nõudev töö. :roll:
Ja kodanikukohuse täitmine sõjaväes on selle töö üks osa.
Ja resultaati – resultaati, ei julge mina küll enne paari inimpõlve pikkuse aja möödumist loota.
Aga kunagi peab ju alustama?
:D
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Vene poisid ja ajateenistus.

Võtsin sellel teemal teises foorumis pikemalt sõna, kuid mõne killu võib ka siia poetada. Üldiselt on venekeelsete tegelastega ajateenistuses millegi pärast pidevalt ränki probleeme ja see võib olla ka üheks pisemaks põhjuseks, miks eestlaste motivatsioon armeest läbikäinutena on kesisevõitu. Eestlased lihtsalt ei usu, et mitmed neist tegelastest oleks suutelised riigikaitses lojaalsed olema ja pahatihti on nad valmis ka ise seda otse välja ütlema.
Vene poiste hulgas on loomulikult asjalike ja kohusetundlikke tüüpe, kuid vähemalt samapalju on tegelasi, kes pidevalt (meelega?) blokivad ja distsipliini rikuvad. Kui kompaniis on 10% venekeelseid, siis julgelt 50% distsipliinirikkumistest ja probleemidest langeb nende arvele.
Seepärast ei taha ükski ülem samuti neid hea meelega endale alluvateks (tööd niigi palju). Võimalik, et mõni ülem oleks nõus ühekordselt näiteks poole oma kuuplagast riigituludesse ära andma, et antud iskute jamadest ja sekeldustest vabaneda. Ehk ka kaasajateenijad... ?

Keeleoskus on lisaks ebausutavale lojaalsusele ja distsipliinirikkumistele teema nr 3. Kui midagi ei meeldi või ei taha teha, siis on ainus stampvastus "ma i sa aru" ja kõik. Ja ei ole ka mitte mingit nähtavat tahet midagigi aru saada. On kohe näha, et üks mees saab põhisõnad selgeks ja püüab end väljendada - teine aga suhtub asjasse võimalikult ükskõikselt ja küüniliselt. Tekib põhjendatud küsimus, et kelle karistamiseks selliseid umbkeelseid (+ "umbmeelseid") kaitseväkke saadetakse? On see mingi teadlik sabotaaž?
Samuti ei oska tänapäeva ajateenistuseealised eestalsed praktiliselt rohkem vene keelt, kui mõned lihtlaused. Ka nooremad kaadrikaitseväelased ei oska enam vene keelt. Nii tekivad haiged situatsioonid, kus mõned teenistusalased käsud jäävad konkreetselt täitmata. Kaitseväe töökeeleks on eesti keel.

"Kroonilise keeleoskamatuse" vastu peaks siiski aitama teatav rohi, mida ka vaikselt järjest enam rakendatakse.
Kuni antud sõdur keeldub absoluutselt riigikeeles suhtlemast ega näita riigikeele vastu üles mitte mingisugust huvi või mõistmist, jääb ta ilma ka tavapärastest mittekohustuslikest hüvedest. Ei tule ei väljalubasid, ei või väeossa tuua elektroonikaseadmeid. Küll siis mõned eestikeelsed sõnad (mida nädalast-nädalasse ja kuust-kuusse igapäevaselt teenistuses kuuldud) ka ülema poolt öelduna ära tuntakse.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Venelane=rahvus
T!bla=iseloom
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Elulaad vast täpsem.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

hummel kirjutas:"Keeleoskus on lisaks ebausutavale lojaalsusele ja distsipliinirikkumistele teema nr 3. Kui midagi ei meeldi või ei taha teha, siis on ainus stampvastus "ma i sa aru" ja kõik. Ja ei ole ka mitte mingit nähtavat tahet midagigi aru saada. On kohe näha, et üks mees saab põhisõnad selgeks ja püüab end väljendada - teine aga suhtub asjasse võimalikult ükskõikselt ja küüniliselt. Tekib põhjendatud küsimus, et kelle karistamiseks selliseid umbkeelseid (+ "umbmeelseid") kaitseväkke saadetakse? On see mingi teadlik sabotaaž?
Samuti ei oska tänapäeva ajateenistuseealised eestalsed praktiliselt rohkem vene keelt, kui mõned lihtlaused. Ka nooremad kaadrikaitseväelased ei oska enam vene keelt. Nii tekivad haiged situatsioonid, kus mõned teenistusalased käsud jäävad konkreetselt täitmata. Kaitseväe töökeeleks on eesti keel."

No kui mõni mees näitab välja, et ta ei tahagi aru saada, siis on see minu arvates kaadrikaitseväelaste endi süü. Meil oli ka umbkeelseid (teenistuse lõpuks oskasid kõik normaalsel tasemel) aga neil oli oluline motivatsioon asjad endale selgeks teha, sest parem pisut ajusid vaevata, kui seljakotiga joosta ja voodirallisid teha. Ülemused hindasid eelkõige suhtumist ja meie omakorda teadsime, et pohhuismi korral leitakse alati ettekääne, et hakata asju teisiti selgeks tegema.
Mis veel keeleprobleemi puutub, siis tähtsamaid asju lasti mõnel kakskeelses vennal kaaslastele ära seletada. Ja probleeme polnud, said aru küll.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Kaadrikaitseväelane ei ole süüdi selles, et ta on eestlane ja ei oska vene keelt, et venelased saaksid temaga emakeeles suhelda. Aga seda mõned spetsiaalselt ootavadki.

Olukordi/inimesi on erinevaid, kuid on siiski üksikuid venekeelseid eestlaste vaenulikke ülbeid imbetsille, kes keelduvad üldse midagi tegemast, kui neile puhtas vene keeles kõike ära ei nämmuta. Võid rääkida ja ähvardada millega tahes, vastus on ikka, et "ma i sa aru".
Probleem on aga antud tegelaste puhul ilmselt sügavam - vastumeelsus fašistidest eestlastele, "nende" riigile ja riigikaitsele. Ja selliseid on kaitseväes teenimas hulgem. Erilisi probleeme on miskipärast olnud näiteks tegelastega, kes pärit idapiiri tagant (Petserimaa), kuid topeltkodakondsusega satuvad teenima siia. Nood on üldse kahtlased tegelased. Eks ka muidugi kodumaist venekeelset seltskonda saab mitmeks jagada.

Loomulikult võib kõik jooksma ja rallima panna, kui vaid aega on. Antud juhul oligi repressioonina mõeldud mittekohustuslikest hüvedest ilmajätmine. See peaks üldjuhul töötama. Tervet rühma nende poollojaalsete pärast eriti drillida ei tahaks, sest see jätab eestlastele üsna kehva ja arusaamatu tunde.
Ja ega see asi nii lihtne ka pole - jooksevad peasüüdlased kaebama-valetama kõrgemale ja ajakirjanikele, et represseeritakse nende õigusi. On juhtumeid esinenud.

Kui järele mõelda, siis keelt absoluutselt mittevaldavaid ei tohikski kaitseväkke võtta. Enamasti on justnimelt sellised, kes pole viitsinud/tahtnud paarikümne eluaasta jooksul sõnakestki riigikeelt omandada, ka juba iseendast üsna riigivaenulikud ja eestlastevaenulikud.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Topeltkodakonsus?! :shock: :shock:
See peaks justkui EV seaduste järgi keelatud olema.

Küll aga võib seal kandis elada inimesi, kes õigusliku järjepidevise alusel EV kodanikud on, kuid ikka veel Petserimaal elavad.

Huvitav, kas reaalselt eksisteeriva Vene-Eesti topelkodakondsuse korral (mis siis, et ebaseadusliku) ka Vene pool juba arvestab nende tegelaste EKV-s läbitud ajateenistust, või võtab ikka omakorda Vene armeesse aega teenima? Või, kui võtab, siis kohe võib-olla vastavasse eriüksusesse (Paralleel US Army´ga - Rohelistel Barettidel ju on spets üksused erinevate maailma riikide jaoks) koos eriüksuste privileegidega?

Tean ise mõningaid lugusid, kus omal ajal NA-s ajateenistuse läbinud ja seejärel Iisraeli emigreerunud, pidid seal (Iisraelis) omakorda ajateenistuse ja kogu sellega kaasneva protseduuri läbi tegema.
Ka tuleb meelde üks ammune juhus, kus mingi eriliselt venepatriootlikult meelestatud perekond tuli pärast NSVL lagunemist USA-st tagasi Venemaale ja ajateenistusealine poiss sellest perekonnast pidi seejärel kohe Vene armeesse ajateenistusse minema, kuigi ta eelnevalt oli just US armees 3-aastase lepingulise tegevteenistuse lõpetanud, ning isegi krt-teab kus reaalses lahingutegevuses osalenud.
Paradoksid, paradoksid.

Aga probleem muidugi on. Proovi sa neid diferentseerida, kes on kes!
Kuid siiski võin ma oma üle 10 aasta tagusest kogemusest (kui ma veel kompaniis suuri ja grandioosseid, kui mitte öelda, et globaalseid, tegusid tegin) öelda, et vähemalt tookord olid minu parimad sõdurid just venelased. Nende seas toimis krt-likult hästi see nn. isekasvatuse efekt, ja eneste keskel nad pidureid ei sallinud. Noh, vähemalt tookord võisin ma neid poisse usaldada hoopis enam, kui nii mõndagi eesti soost loikamit. Minu silmis tookord nende vene poiste sõna igatahes maksis, kuid hoopis teiste minu enese emakeeles antud lubadused olid nagu peldikuseina kiri - parem ära võta mitte tähelepanukski.

Ka praegu võin igapäevaselt näha, kuidas ajateenistuses on väga erinevaid venekeelseid poisse. Ühed, keda asi huvitab ja kes päris tõega püüavad - ning, üllatus-üllatus - teenistuse lõpuks päris korralikuks seersandiks on saanud. Käsklused on küll mõnikord kangesti kangekeelsed, kuid - eesti keeles.
Teised on aga just sellised, nagu eelnevas postituses kirjeldati. Ja nendega pole juba tõesti miskit teha - saadame edasijõudmatuse tõttu tagasi ja, mis muud, kui kuni teenistuse lõpuni lappi lükkama (sest millekski muuks neid ju kasutada ei saa). Ja kui inimene ise arvab, et just selliselt on talle endale soodsam see ajateenistuseaeg mööda saata, siis - "kes saab santi sundida, kui sant ei taha kõndida". :wink:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Topeltkodakondusest....

Postitus Postitas stilett »

Hillarti jutu jätkuks lisaks veel, et Eestis ei tea Juuli, ega Maali, kui palju meil tegelikult on topeltkodakondususega isikuid. Neid, kel on taskust võtta nii sinine, kui ka punakaaneline pass :twisted:
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Nende jaoks, kes riigikeelt ei oska ega tahagi osata, võiks olla mingi eraldi tööteenistus ja tunduvalt pikemaaegne, nt. 3 aastat. Kui ikka oleks valida, kas ees ootab 8 kuud sõjaväeteenistust või 3 aastat labidaga vehkimist (kus relvadest ei räägita, seega poleks ka karta, et sellise teenistuse baasil mingeid potentsiaalselt ohtlikke riigireetureid tekiks), küll siis ka eesti keel kiiremas korras meelde tuleks. Pluss teenistuse ajal vabatahtlik riigikeele õpe, mille tulemustest aga sõltuks võimalus saada väljaluba või kodust pakke. Ning sellest teenistusest ei peaks siis niisama lihtsalt pääsema: kui ei jõuagi labidat tõsta, eks kratsi siis luuaga nt. Eesti sõjaväeosade territooriumidel kõnniteid puhtaks. Ja kel tervis noores eas juba nii rikutud, et ka luuaga ei jõua kratsida, küll leiaks neilegi rakenduse. Või kui ei leiagi, siis eriõigustest (õigus juhtida mootorsõidukit, õigus kanda isiklikku relva) ärgu unistagugi. Eriti veel siis, kui leiab kinnitust, et tervisehädad on tingitud narkootiliste ainete või alaealises eas alaealistele keelatud ainete tarvitamisest.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Vabandan tagantjärele, et ehk ei olnud ka topeltkodanikud, aga piiri tagant pärit igatahes. Ja eks neid venekeelseid vendi ole ka tõesti erinevaid seinast seina. Osad on kindlasti asjalikumad, kui mõnedki eestlased, kuid eestlastest lorusid on minuarust võrreldes 1990. lõpuga vähemaks jäänud. Ka keskmine haridustase on vaikselt kerkinud (alla 9 kl vist ei võeta üldse enam) ja eks see annab omajagu juurde.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Härra Kunnas on kirjutanud artikli. Oma tavapärases headuses .

http://www.epl.ee/arvamus/413080
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
lennuk
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 05 Jaan, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas lennuk »

Kui keegi peab aprillisündmusi võiduks, olen sellega nõus: see on kahtlemata võit, et konflikt ei eskaleerunud relvastatud vägivallani. Seni kui kõik püsib sõnade, rusikate, kivide ja kumminuiade tasemel, on võimalik mis tahes konflikti tagasi pöörata, de-eskaleerida. Pärast seda, kui esimesed lasud on tehtud – sõltumata sellest, kes ja mis põhjusel tule avas –, omandab vägivald ja selle eskaleerumine oma iseseisva, osalejate tahtest ja otsustest paljuski sõltumatu loogika ning seda on väga raske, kui mitte võimatu peatada.
Artikli väärtuslikeim mõte minu arvates.

Lisaks omalt poolt veel juurde, et oma silmaga 2006. aasta maipühi näinuna, ei jää mingit kahltlust, et tegemist oli teadliku provokatsiooniga. Minu arvates käitus Ansipi valitsus aprillis/mais väga targalt ja ma ei nõustu artikli lõpupoole tooniga nagu oleks Eestis külmade peade ja (venelaste suhtes) tarkade otsuste aeg ümber saanud.

Vastupidi: aprillisündmused annavad väga hea konteksti sõjaväeliselt/patriootlikult avaldatud mõtetele. Patisfistikestele hea ja vastuvaidlematu argument hambu visata :lol:

Kas pole nii, et aastad oponeerivat seisukohta raskendavad arusaamist Eesti ühiskonna hetkeseisukohtadest? Mulle tundub, et patriootlik meelsus on Eestis praegu üle aastate kõrgseisus (ka riiklikul tasandil).
araterI
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 20 Jaan, 2007 15:00
Kontakt:

Postitus Postitas araterI »

Taaskord asjalik sõnavõtt. Haare on selline, et kõikide märkide järgi näeme härrasmeest varsti tegevpoliitikas.

Samas, see mõtteavaldus
Üks Teise maailmasõja tulemeid, millele ei ole pööratud piisavalt tähelepanu, oli see, et kolm meie neljast ajaloolisest rahvusvähemusest – Eesti sakslased, rootslased ja juudid – lakkasid sisuliselt olemast. Nõukogude aeg pärandas aga meile põhjalikult muutunud rahvusliku koosseisuga riigi – see on tegelikkus, millesse tuleks suhtuda kui paratamatusse.
tingis Eesti Rahvusliku Liikumise foorumis selle, et meest nimetati orjameelseks ja allaheitlikuks.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

lennuk kirjutas: Lisaks omalt poolt veel juurde, et oma silmaga 2006. aasta maipühi näinuna, ei jää mingit kahltlust, et tegemist oli teadliku provokatsiooniga.
Lisaksin siia, et tegu oli teadlike provokatsioonidega n-ö mõlemalt poolt.

Ja "mõlemad pooled", nii "meie rahvuslased" kui "monumendi kaitsjad", said lõpuks oma tahtmise.

Esimesed saavutasid purustatud linnatänava ja miljardeisse küündiva majanduskahju Eesti maksumaksjale, teised aga monumendi teisaldamise "öö varjus, pimeduse katte all".
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 12 külalist