Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Svejk »

paalberg kirjutas:
Aguri Kohtla-Järve riigigümnaasiumi värvid on VF trikoloori omadega praktiliselt identsed
...ja täispuhutud putka taustal on tsaari venemaa värvides.... :)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

paalberg kirjutas:Aguri Kohtla-Järve riigigümnaasiumi värvid on VF trikoloori omadega praktiliselt identsed..
Venemaa lipp on teatavasti valge-sini-punane horisontaaltrikoloor..
Siin pildil näen ma lapsudel kolla-sini-valget õlalinti...
Et nii identsust kui ka miskit "praktilist identsust" võivad siin vaid värvipimedad ette kujutada....
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40169
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Räägin ühe loo "parteistunud venekeelse taagaga tädikestest" koolide eesotsas.
Esitas aastaid tagasi kamin üleskutse - mitu Tallinna venekeelset kooli vajavad riigikaitse õpetajaid.
Saalis arusaadavalt eriti käsi ei tõusnud. Ainult minu ja ühe KV majori käed tõusid.
OK, koolis endas sain muidugi külma dushi kaela. Peale minu ärakuulamist ja CV läbilugemist teatas venekeelne naissoost direktor, on olen liiga natsionalistlike vaadetega ühes venekeelses koolis töötamiseks. Vot sedasi. Ei võtnud üldse isiklikult, aga imestama pani, kuidas said 2000ndate lõpus olla koolidirektorid sellised, kes eesti keelt läbi häda rääkisid ja taolisi vaateid ("õige" venelane vs eesti natsionalist) omasid. Osades asjades oli tal ehk õiguski, aga selline räige vene agenda teostamine taolisel positsioonil pani mind küll imestama.

Aguri saatis HM (ta oli eelnevalt HM ametnik) ilmselt sinna põhjusega - et sinna ei saaks direktoriks järjekordne KE parteitädike ja kogu eestikeelse gümnaasiumi idee järjekordseks farsiks ei muutu.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

Mida sa imestad, vahepeal ju kesikud hariduse osa Tallinnas andsid ekstra praegusele linnapeale, kes siis väidetavalt otse Venemaa saatkonnast tulnud juhistega kureeris "venekeelset haridust", taustaks oli näiteks lugu, kus uue ja moodsa Lasnamäe "venekeelse" liitgümnaasiumi juhiks sai umbkeelne direktor, kes varasemalt oli oma õpilastega traditsiooniliselt iga aasta NSVLi sümboolikast tiine pannoo ees pildistamas käinud. Teine vene rahvusest konkurent direktori kohale aga ei sobinud, sest oli tegelenud liigselt kahtlastete "eestikeelsete ja meelsete" asjadega. Sellised "fašistide sabarakud" tuleb juba eos Eesti venekeelsest haridusest eemal hoida, muidu, jumal hoidku, julgevad veel laste ees kahtluse alla panna "püha isamaasõja võidu" fašismi üle ja hoiaks julm saatus veel selle eest, üritaksid lapsi eestikeelsesse ja meelsesse ühiskonda integreerida. :rip:
Unforeseen consequences
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Puurija »

Türgi kanali TRT Haber videoklipis kujutatakse Fatih Güllü kurja geeniusena, kes haub Eestis Türgi-vastaseid plaane. Kõik kaadrid tema kohvipoest T1 Mallis, niisamuti ka Eesti-Türgi sõprussidemeid arendava organisatsiooni Eesti Foorum majutavast hoonest on võetud märkamatult.
Güllü: „Ma oleksin valmis olnud kõigile nende küsimustele vastama, aga nad peitsid end kuskile nurga taha. Ja pärast näidati kogu Türgis lugu, kuidas elab siinne terrorist. Mis terrorist, ma elan juba kümmekond aastat Eestis! Olen aga patrioot, armastan oma riiki.“
https://epl.delfi.ee/arvamus/turgi-teis ... d=87976813

Yana Toomi büroo nõunik Margarita Kornõševa: „Valmistab ette materjali, mis on seotud niinimetatud hallide passidega. Mis aastal hall pass kui niisugune Eestis teie (siseminister Mart Helme) arvates ära kaob, millistel tingimustel see juhtuks ja kas halli passi olemasolu mõjutab Eesti mainet? Halli passi ehk välismaalase reisidokumendi kehtivast õigusest kaotamist ei ole siseministeeriumi valitsemisalas arutatud ning seetõttu ei ole ka võimalik avaldada arvamust, mis aastal, mis tingimustel või kas üldse, kõnealune sündmus ehk halli passi kadumine võiks aset leida. Leian, et välismaalase passi olemasolu ei mõjuta Eesti Vabariigi mainet. Seda muidugi juhul, kui Eesti suhtes vaenulikud jõud ei kasuta seda propagandistlikel eesmärkidel.“
https://poliitika.postimees.ee/6819483/ ... sti-mainet
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

https://www.stena.ee/blog/eks-uchenik-g ... e-pomogali

..päris huvitav venek. info "eesti asjast" seal KohtlaJärve riigigümnaasiumis.

Ridade vahelt loen selgelt välla, et väikese arvu gümnaasiumist lahkunud õpilaste puhul oli (a) nende eesti keele oskus puhas null ning (b) ilmselgelt puudus neil ka igasugune tahe seda õppima hakata :lol:

Aga jõudu AGURile seal KohtlaJärvel eesti võimu kehtestamisel // respect ka 8)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

Veel kilde, mida propakanalist Sputnik leidsin, nimel olla nõutud koolis Aguri poolt noa ja kahvliga söömist, see oli tundunud osadele "hirmsa ahistamisena", meenuvad esivanemate lood vene sõduritest, kes kõik lusikaga sõid ja noast ning kahvlist eriti midagi kuulnud polnud. :D :D Ok, praegused järeltulijad sõid ainult kahvliga, millest ka probleem tekkis.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Manurhin »

Roamless kirjutas:Veel kilde, mida propakanalist Sputnik leidsin, nimel olla nõutud koolis Aguri poolt noa ja kahvliga söömist, see oli tundunud osadele "hirmsa ahistamisena", meenuvad esivanemate lood vene sõduritest, kes kõik lusikaga sõid ja noast ning kahvlist eriti midagi kuulnud polnud. :D :D Ok, praegused järeltulijad sõid ainult kahvliga, millest ka probleem tekkis.
Aga vähemalt jalgupidi WC-poti otsa ronida ikka lubati või ahistati peldikus kah ja sunniti oma väikest roosat pepukest toetama prill-lauale, kus enne on võibolla kurat teab missuguse fašisti suur ja ropp žopa olnud? :lol:
Aga kui juba anekdootide peale teema läks, siis selline lugemine: https://epl.delfi.ee/arvamus/kristina-k ... d=88028881
Kui ikka 80 aastat järjest (eriti viimased 30 aastat) on pakutud präänikut, aga ei mõju, siis on tagumine aeg mõelda, et kus see piits on.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Puurija »

Sillamäe uraanikaevandusest ja uraani rikastamise kombinaadist rääkiv romaan «Uraan» ilmus kvaliteetkirjandusele keskendunud Moskva kirjastuselt Fluid Freefly tänavu suvel. Autoriks Peterburi kirjanik, dramaturg ning ka filmistsenarist Olga Pogodina-Kuzmina (50).
Pogodina-Kuzmina: „Käin tihti Sillamäel, kus mul on korter ja sõbrad. Korteri ostis omal ajal minu ema, kuna tal oli vaja hoolitseda Sillamäel elanud eaka sugulase eest. Sugulane suri ära, aga korter jäi, ja varem peamiselt vaid lapsepõlves Sillamäel käinuna hakkasin viimastel aastatel uuesti aeg-ajalt Sillamäel käima. Ükskord sattusin Sillamäe linnamuuseumisse, kus direktor Aala Gitt ja varahoidja Aleksandr Popolitov rääkisid mulle niivõrd huvitavalt linna ajaloost ning eriti uraanikaevandamisest Stalini ajal, et mul tekkis mõte kirjutada sellest romaan. Mulle oli tähtis, et tegevus toimuks Eestis. Tollal elasid ja töötasid siin külg külje kõrval inimesed, kes veel eile tulistasid üksteist, kellel oli minevikule palju pretensioone ja arveid. Me teame, et need arved pole siiani lõpetatud. Töötasin lisaks tehase ajaloodokumentidele läbi ka hulga tollaseid parteidirektiive, Nõukogude Liidu tuumaprojekti dokumente, lugesin Eesti metsavendade ülekuulamisprotokolle ning kirjeldusi vangilaagrite olmest. Peaaegu kõik raamatu tegelased on siiski välja mõeldud (peale Stalini ja Beria). Tegelased on koondportreed tollal elanud inimestest. Ma tahtsin jutustada mitte ainult ühe tuumaprojekti loo, vaid näidata ka maksimaalselt laia hulka tollaseid sotsiaalseid tüüpe: alates Stalini aja eliidist kuni kriminaalkurjategijateni vangilaagris. See on lõige sõjajärgsest ühiskonnast, mis sisaldas endas tohutult lahendamata vastuolusid. Romaani ettevalmistamise käigus kogusin ka materjali eestlaste kohta, kes töötasid salastatud kombinaadis. Üldiselt leidus neid vähe, aga vähemalt üks eestlane töötas ka üllatavalt tähtsas ametis – oli uraanikombinaadi julgeoleku eriosakonna ülem. Ülejäänud eestlased töötasid kombinaadi mehaanikatsehhides, ehitusel ja üldtöödel. Ühe sellise eesti pere mälestused olidki aluseks Elsa Sepa pere kujutamisel. Elsa vennad töötavad päeval kombinaadis, aga öösiti osalevad metsavendade salgas rünnakutes nõukogude võimu vastu. See teema on väga tähtis, et mõista eestlaste ja venelaste suhteid tollal, Stalini ajal, ning ka nüüd, kümneid aastaid hiljem. Minu raamatus saavad metsavennad surma, kuid [neid aitav] noorem õde Elsa jääb ellu ning hiljem, 1990. aastate alguses jätkab ta oma võitlust [Eesti] iseseisvuse eest. Ma üritasin näidata, et selles loos on igal poolel omad tõed ja eksiarvamused. Sooviins romaani kirjutades mõista, kuidas elas sõjajärgne põlvkond, millele nad lootsid ja mida kartsid. Minu enda vanaisa ja vanaema olid tollal samuti seotud Nõukogude tuumaprogrammiga. Ehitada sild minevikust tänapäeva ja tulevikku, see vist ongi mu raamatu peamine ülesanne. Olen tähele pannud, et «Uraan» meeldib erinevate poliitiliste vaadetega inimestele. See näitab, et ka lahknevate vaadetega inimeste seas on Nõukogude ajaloo osas võimalik leida teatud asjades üksteisemõistmist. Jah, Nõukogude Liidu ajalugu oli keeruline, kohati traagiline, kuid samal ajal on see ka meie ühiste kangelastegude ja saavutuste ajalugu. Tuumaprojekt, mis tõi kaasa ka saavutused kosmoses ja energeetikas, oli nõukogude rahva üks suurimaid saavutusi, ning Balti vabariikide osa selles ühises töös on tähtis ja hinnatud. Minevik ja selle kangelased ei vaja ainult patukahetsust ja andestamist, vaid ka tulevaste põlvkondade mälestust ja austust.“
https://leht.postimees.ee/6828411/peter ... -romaanini

Euroopa Parlamendi saadik ja Keskerakonna juhatuse liige Yana Toom: „Uskumatu reaktsioon Helmedelt Kajale saabunud ähvardusele. Meesterahvad suudavad eetris sellist jama suust välja ajada, sisuliselt toetades seda suhtumist, et naisele võibki sitasti öelda või et — veelgi enam — on võimalik sellist asja iseendale teha selleks, et huviorbiidis püsida. Eks igaüks vaatab enda tasemelt. Haige. Kajale — jõudu, ja oled tubli, et selle asja avalikustasid. Olen mitu korda ähvardusi saanud ja kustutanud, aga tundub, et selline reaktsioon teeb need värdjad julgemaks. Tuleb ikka politseisse pöörduda. Õige samm.“
https://www.facebook.com/yana.toom/post ... 4593451746
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Fucs »

See jutulõng on muidugi enamusjaolt täielik OT siis antud teemas, aga kuna paremat teemat pole ja see asi siin jutujärje sai siis.....
Sho kirjutas:Sellised kõned on mul juba aastatepikkune praktika. Nende vahele on mahtunud isegi paar tõelist kõnet mingist usa turu uuringute firmast. Ja see leeduvenelane saab samuti juba aastaid stampvastuse, milles ma kasutan 50% oma nirust saksa keele oskusest, aga selle eest järsu gestaapoliku veenvusega.
“Võ po-russkij govoriite?”
“Jawohl! Aber natürlich!! Sprechen Sie bitte!!!”
“Ja poonjal..” ning pannakse toru ära.
Kriku kirjutas:Paistab, et tjibla areneb - küsimuse peale, et kas ta on tjibla, pani kohe toru ära. Ühe sõna on vähemalt omandanud kohalikust dialektist :mrgreen:
Some kirjutas:Ikka üritavad või? Mul telefonirakenduseks Androidil Truecaller - üliharva kui spämmikõne läbi lipsab ja siis saab kohe blokitud ka.
:mrgreen:

Kuupäeva ei nimeta, aga ühel ilusal päeval toimus eriti agar pommitamine mul.
* kellaajad on muudetud, et igasugustel asjaga seotud nutidel ei tekiks kiusatus kasutajat Fucs mingi konkreetse telonumbriga siduda, aga n.ö. "ajaline struktuur" on õige.
Mis teha, olen liiga paranoiline vahel. Liiga lihtsaks ei maksa ka kõike teha 8)

11:28
+4422900902 (UK suunakood), meeshääl nr.1 vene keeles алло алло....
11:30
+393352301883 (Itaalia suunakood) meeshääl nr.2 vene keeles алло алло.... алло...
11:31
+3726970001 (Eesti suunakoodiga !) meeshääl nr.2 vene keeles алло алло....
13:21
+4476368787 (UK suunakood) naishääl nr.1 vene keeles алло алло меня зовут Екатерина алло....
13:23
+4477734814 (UK suunakood) naishääl nr.1 vene keeles алло алло меня зовут Екатерина алло...
14:20
+443535773337750 (UK suunakood) meeshääl vene keeles (ei tea, kas 1 või 2 või 3, ütleme, et 3) алё ... алё...
14:21
+4421158181005 (UK suunakood) meeshääl nr.3 vene keeles алё...
14:21
+442038489723 (UK suunakood) meeshääl nr.3 vene keeles алё алё...
14:24
+33170725917 (Prantsusmaa suunakood) meeshääl nr.3 vene keeles алё звоню по деловому... алё...
14:25
+436760343833 (Austria suunakood) meeshääl (kas nr.1 või 2 ei tea, igatahes täna juba kuuldud aga mitte nr.3) алло алло....
14:59
Numbrit ei näita, on ainult "Eranumber".... vaikus, keegi ei räägi, taustal kuulda summutatult venekeelset meeshäälset juttu
14:59
+37052142158 (Leedu suunakood) naishääl... vist sama mis enne vene keeles аллё аллё меня зовут Наташа алло....
15:03
+41532103178 (Šveitsi suunakood) meeshääl vene keeles (siin kohal läksid hääled juba sassi, aga üks täna juba olnutest) алё вы можете поговорить по русский....
15:10
+005 ja kõik, kogu number :shock: (olematu suunakood) meeshääl ülihaiges ja vigases inglise keeles aljooo mister känn juu spiik....
15:11
+12 ja kõik :shock: :shock: (olematu suunakood) sama meeshääl endiselt ülihaiges ja vigases inglise keeles aljoo kuud iivning aljoo.... :mrgreen:

Edasi tundub, et "neil said vist numbrid selleks päevaks otsa" 8) :lol:

Kohe kui kõne lõppes läks number automaatse bloki alla. Kokku 15 unikaalse numbriga kõnet.

Et siis sellist möllu pole minul igatahes kunagi varem olnud.
Kunagi väga ammu sai neile "sellistele kõnedele" ka vastatud paaril korral ja sinna samusesse ilma pikema jututa saadetud.
Siis kunagi vähem ammu, sai lihtsalt kõnedest keeldutud, kui oli näha et X riigi suunakoodiga kõne tuleb.
Siis kunagi hiljem sai hangitud pädevam telefon ja sellised numbrid kohe lihtsalt jäädavalt ära blokeeritud.

Nüüd oli väga pikk vahe, kuniks ühel ilusal päeval hakkas jälle pihta.
Vaadake kõnede kellaaegu ehk sissetulevate kõnede struktuuri. Vahepeal tuli ühes minutis kaks kõnet sisse. Teine kõne tuli kohe, kui esimene oli lõppenud.

Ja kui kiirelt vahetuvad samal helistajal numbrid. Mingi arvuti laksutab neid lambist vist.

*

eee.. kuidas on vene keeles KAITSEPOLITSEI ?
Полиция безопасности ? Оборонная полиция ? Охранная полиция ?

Полиция безопасности tundub kõige mõjusam vist olevat.
Peaks vastu võttes äkki vastuvõtvat adressaati kuidagi sedaviisi esitlema, et аллё аллё, Полиция безопасности, слушаю вас :lol:

Või oleks mõjusam hoopis КАТОК-65 КАТОК-65 05 210 ВОЗДУХ 53 42 või Женя Ульяна Ольга Зинаида , 13 41 Монолит 21 44 8)
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Walter2 »

Parem lase neile selle sagedusega heli vastu millega KGB väidetavalt ohvreid läbi telefoni teise ilma saatis. :mrgreen:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36574
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Peale Kaitsepolitsei on teisigi ametkondi, mis võiks mõjuda. Tsiteerides Pelevinit: Ja vas bezspokoju iz sojuza kavkazkih narodov...
mart2
Liige
Postitusi: 5187
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas mart2 »

Mul sugulane helistab USA-st mobiilile tavaliselt üle interneti ja sellistel kordadel viskab alati mingi erineva imeliku suunakoodi - on olnud Bahamast Prantsusmaani, sealt Kreekasse ja edasi... :dont_know:

Pole küll integratsiooni teema, kuid see interneedum ning selle tulemid ongi ühed imelikud asjad!
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Fucs »

See on huvitav.
Suunakoodi muudab ainult ära või terve tel.numbri ?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ilmselt on need needsamad venekeelsed leedu pätid, kes on siin Eestis juba vahelduva perioodilisusega väljapressimisalaseid petukõnesid teinud. Otsitaksegi soovitavalt venelasi, kellele siis mulli puhutakse mingist süüdiva autoõnnetuse teinud lähisugulast, kelle "päästmiseks" nüüd kiiresti raha on vaja (küllap on ka muid stsenaariumeid). Pealegi kuulsin alles mõned päevad tagasi raadiost, et selline (ja justnimelt leedu pättide) kõnedelaviin Eestisse on jälle käimas..

Nüüd siis näikse see leeduvenelaste maffia lihtsalt tehnoloogiliselt edasiarenenud ning kõnesid saadab (eksitamiseks) selline suunakoodide virvarr - no kindlasti on ka sellele miski seletus..

Aga puudutavalt teemapealkirja - need Leedust pärit venekeelsed bandiidid näiksegi siin baltikumi ruumis kõige jõhkramad. Tuletage meelde leedu t_blade perioodiliselt (ja üle kogu Eesti) toimuvaid luksusautode (rööv)retki, kus neil on ka alati kõige kõrgtehnoloogilisem varustus autode ärandamiseks. No ja see on ka teada, et neid leedu autoröövleid tuleb õkva politsei eriüksuslastega püüda - sest vangi nad üldjuhul ei anna // tulistavad vastu.. nagu mingid segastesse 90tesse endid unustanud metslased :?

Summa summarum (ja teemasse) - leedu venekeelne organiseeritud kuritegevus näiksegi Eesti jaoks enamvähem permanentne probleem.. selline kordägenev // kordvaibuv aga pidev :|

Veel - paratamatult jääb mulje, et leedu politsei ei saa eriti hakkama oma territooriumil resideeruva(te) venekeelse(te) maffia(te)ga.....
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 28 külalist