Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36570
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Venekeelsete eesti keele õppimine võrrelduna kolmandate emakeeltega isikute eesti keele õppimisega on IMHO piisavalt teemalähedane. Sama käib Evelyn Kaldoja argumendi kohta, et eesti keelt õppivate venekeelsete suhtes on ebaõiglane, kui eestlane mingite neegritega suheldes kohe puuinglise keelele üle läheb. Topeltstandardid ei kaunista midagi.

Aga jah, märkus on siiski põhimõtteliselt õige, jäägem teemasse.
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Puurija »

Sirbi laureaat ja TÜ matemaatikatudeng Mikael Raihhelgauz: „Mina olen esimese generatsiooni eestlane. Ma ei ole võib-olla eestlasena sündinud, aga ma olen eestlaseks üles kasvanud, kui saab niimoodi vastata. Mulle tundub, et see protsent inimesi, kes neid lõhesid toodab, ei ole ju suur, aga paratamatult on nad väga valjud. Enamik on ju tegelikult hoolivad ja ligimest armastavad inimesed. Kui nemad suudavad oma identiteeti välja elada, siis lõhesid saabki vähem olla. Ma mäletan 2007 oli hoopis midagi muud. Ma olin väike laps, aga neid lõhesid oli tunda palju tugevamini kui praegu. Mulle tundub, et me oleme suutnud ühiskonnana nii palju edasi liikuda, et enam ei pea kartma kooli tulles, kas ma tohin nüüd vene päritolu olla või mitte. Väga suurt rolli mängis minu algkooliõpetaja Katrin Piiriselg. Ta suutis kuidagi leida selle lähenemise, et mind võeti klassis täielikult omaks. Ta suutis kuidagi pühendada oma tähelepanu sellele, et ma õpiksin eesti keele ära. Teine inimene on muidugi minu ema, kes pani mind väga palju eesti keeles lugema. Kui meil olid algkoolis kohustusliku kirjanduse nimekirjad, siis oli vaja valida kaks raamatut, aga mu ema arvas, et me peaksime ikka kõik läbi lugema, mis seal kirjas on. Kodune keel on mul senini vene keel. Minu jaoks on see olnud suur privileeg, et ma sain osa kahest väga ilusast kultuurist. Mu õel ja vennal oli kogu aeg vilets tervis ja me pidime suvel kuskile välismaale minema, aga 2014. aastal ikkagi üldlaulupeol käisin ja kavatsen seda traditsiooni jätkata.https://kultuur.err.ee/955072/mikael-ra ... s-kasvanud

Tallinnas Pelgulinnas elav tšetšeenist taksojuht Aslan Tangijev järgib Muhamedi usku.
Tangijev: „Ma ei hakanud pikalt mõtlema – gaas põhja, nagu tehti omal ajal Groznõis. Minu isade maal on külaliste heaolu võõrustajatele eluliselt tähtis. Võtan seda ka oma töös südamega. Oo, Allah, olgu ta armuline, jälle mul vedas!“
Tangijevi lähedased: „Mees jäi neli aastat tagasi Maardus rongiteeülekäigul sõidukiga veduri alla. See oli ime, et ta tookord ellu jäi.“
Politseinikele kujunes Tangijev väärt tunnistajaks. Kuulitabamuse saanud autoga teenib ta raha. Ta sõidab üksi ehk ei tööta mõne firma all. Nüüd on ta aga järsku töötuks jäänud. Lisaks peagi sünnitava elukaaslase ja lapse ülalpidamisele peab ta leidma raha ka autoliisingule ja remondikuludele, mis praeguses olukorras tõotab olla keeruline. Katkise autoga ei saa ju taksot sõita – kui ta kinni peetakse, tehakse trahvi.
Tangijev: „Püüdsin pangas selgitada, et ma ei saa mõnda aega liisingut tasuda, sest mul pole enam tööautot. Sissetulek on kadunud. Aga see ei mõjunud pangatöötajatele. Loodan, et politsei- ja piirivalveameti koostatud teatis juhtunu kohta mõjub pangale. Varsti peaks laps tulema. Naine on dekreedis. Ma olen üksinda tööl. Ei teagi, mida nüüd teha.“
https://www.postimees.ee/6715644/taksog ... ulide-eest
Kasutaja avatar
ermot
Liige
Postitusi: 1020
Liitunud: 25 Dets, 2011 15:33
Kontakt:

Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas ermot »

ermot kirjutas:Millal Vene meest ennem Eestiga läbisaamine on huvitanud ja demokraatia toimimine südameasjaks saanud? Järelikult kulgevad protsessid neile meelepärases suunas, aga millised ja mis suunas?
Tundub, et Andrei Kužitskin on osanud sellele küsimusele Postimehes hästi vastata. Juurdlen siin, et ka Vene ühiskonna suuremastaabiline enesepett võib meile osutuda ohtlikuks, kui 1924.-nda ja 2007 aasta avantüüre silmas pidada. Panen artikli siia täismahus juurde, loodetavasti autorikaitse kratt ei pahanda.
"Andrei Kuzitškin: Eesti on juba langenud Venemaa hübriidsõja ohvriks"

Ma usun, et eestlased loevad üpris vähe kohalikku venekeelset ajakirjandust ega jälgi kuigi hoolikalt Eesti venekeelseid blogipidajaid Facebookis, VKontaktes, Odnoklassnikis, Instagramis. Kui eestlased loeksid seda, mida kirjutavad Eesti ühismeedia venekeelse segmendi kasutajad, haaraks neid paanika, kirjutab kolumnist Andrei Kuzitškin.

Nimelt puhkes Eesti venekeelse avalikkuse seas pärast Jüri Ratta teise valitsuse, millesse kuuluvad Keskerakond, EKRE ja Isamaa, moodustamist suisa eufooria. See tugevnes veelgi pärast president Kersti Kaljulaidi visiiti Moskvasse ja kasvas tõeliseks joovastuselaviiniks majandus- ja taristuministri Taavi Aasa viibimise järel Peterburi majandusfoorumil. Kui üritada kokku võtta, millest kirjutavad ja mille üle arutlevad ajakirjanikud, eksperdid ja tavalisedki Eesti inimesed, kes ei varja oma poolehoidu Venemaale, kujuneb järgmine pilt.

1. Eestis on toimunud «roomav pööre». Võimule sai Keskerakond, kus ollakse meelestatud taastama koostöö Moskvaga, sest nende selja taga seisavad ettevõtjad, kes ajavad äri Venemaa ettevõtetega. Eesti valitsus koostab juba ettepanekuid riigiettevõtete erastamiseks Venemaa investorite huvides. Just selle olevat kokku leppinud Kersti Kaljulaid Moskvas Putiniga ja Taavi Aas Peterburis Venemaa kõrgemate ametiisikutega. Teiselt poolt tulid võimule rahvuslased, kes kujundavad Eestist laevukese, mis triivib Brüsselist aina eemale. On lootust, et vabakursil kulgev «laevuke» jõuab viimaks paratamatult suure geopoliitilise laine harjal Venemaa randa.

2. Tallinna linnapeaks sai Mihhail Kõlvart, kes esindab venekeelse elanikkonna huve. Järelikult venekeelne haridus Tallinnas säilitab oma positsioonid ja isegi tugevdab neid, keeleinspektsiooni püüetele kangutada ametist lahti neid õppeasutuste juhte ja õpetajaid, kes ei oska eesti keelt, tehakse aga otsustav lõpp.

«Venelased omasid ära ei anna!» kõlab kokkuvõetult sõnum Tallinna venekeelsetele elanikele. Lasteaedade ja algkooli üleviimine eestikeelsele õppele unustatakse ja maetakse maha. Avarduvad Tallinna ja Venemaa kultuuri- ja majandussidemed. Vene investorid saavad vabad käed osta Tallinnas kinnisvara nii otse kui ka varifirmade kaudu.

3. Euroopa Parlamenti pääses taas Yana Toom, kes jätkab võitlust Eesti venekeelsete elanike õiguste eest ja teeb lõpu paljudel erialadel kehtivale diskrimineerivale nõudele osata eesti keelt.

See infokampaania sarnaneb kahtlustäratavalt häkkerite massilise rünnakuga Eesti Vabariigi vastu. Mis tekitab suurt kurbust ja paneb lööma häirekella. Rünnakuks Eesti riigi vastu kasutatakse ära kõikvõimalikke teabekilde.

Pole raha Eesti-Venemaa piiri väljaehitamiseks? Õige, nii peabki olema, pröökavad kohalikud venelased: Venemaa ju ei kavatse meid rünnata, milleks siis piiri kindlustada?

Ida-Virumaa energeetikutel tekib probleeme Venemaa dumping-hinnaga elektrienergia tõttu? Jälle õige, sõnavad kohalikud venelased: ammugi oleks aeg pöörata selg Euroopa ühtsele energiasüsteemile ja minna üle Venemaa gaasile ja elektrile.

Riigieelarves haigutab auk ja Euroopa Liit kärbib toetusi? Õige, ütlevad kohalikud venelased: kõiges on süüdi Reformierakond, kes lõi eelarvesse augu, nüüd aga aitab raha hankida transiidi ja majandussuhete taastamine Venemaaga.

Pole raha õpetajate palga ja pensionäride pensioni tõstmiseks? Õige, ütlevad kohalikud venelased: tuleb toetada Helme plaani müüa ERR maha ja loobuda kapo uue hoone püstitamisest – mis see siis olgu, ajakirjanikud kritiseerivad muudkui EKREt, kaitsepolitsei aga püüab muudkui Venemaa spioone.

Viimasel ajal on Eesti ühismeedia venekeelses segmendis tooni andvaks teemaks kujunenud tervishoiu nutune seisund ja paljude fondide pöördumine rahva poole palvega koguda raha haigete laste tarbeks. Vene avalikkuses tõusis kohe kisa ja kära: no mis, reanimobiilile 200 000 eurot ei leia, aga Ameerika sõdurite toitmiseks ja Javelinide ostmiseks 40 miljoni euro eest raha küll jagub! Hetkega ilmus kümneid kommentaare, mille autorid mitte ainult ei paku välja, vaid otse nõuavad kaitsekulutuste kärpimist tervishoiu kasuks ja seavad tugeva kahtluse alla NATO vägede Eesti territooriumil viibimise otstarbekuse.

NATOst on saanud Eesti venekeelse avaliku arvamuse põhiline ärriti. Huvitav on täheldada, et paljud Eesti vene aktivistid on päris kähku muutnud oma poliitilisi eelistusi ja hakanud Keskerakonna asemel paremaks pidama EKREt. Ma nägin sellist arengut ette ja nüüd on seda kinnitanud ka sotsioloogid: EKRE on venelaste seas populaarsuselt kindlalt teisel kohal. See on mõistetav: venelased, kelle traditsiooni kuuluvad ksenofoobia ja homofoobia, toetavad konservatiivide seisukohti võitluses sisserändajate, homoseksuaalide ja Brüsseliga.

Ajalehe Stolitsa peatoimetaja Aleksandr Tšaplõgin süüdistas 2017. aastal Helmede perekonda kavatsuses venelasi putukamürgiga ära tappa, nüüd aga on see ajakirjanik, kes teenib Tallinna linnavalitsuse infohuve, leidnud EKRE poliitikute aadressil hulganisti sooje sõnu.

Isegi telekanal ETV+ näitab juba filmi, kui imetore on Krimmis ringi rännata, ERRi venekeelne uudisteportaal aga andis teada, et «2014. aastal panid Kiievis toime riigipööre» ning «referendum Krimmi taasühendamiseks Venemaaga oli absoluutselt seaduslik». Artikkel küll parandati väga ruttu ära, aga et selline TASSi uudistevoost võetud tsitaat üldse ilmuda sai, näitab kenasti kätte Eesti venekeelsete ajakirjanike meelestatuse.

Mina näen Venemaa võiduna hübriidsõjas Eesti vastu ka vahejuhtumit Õigeusu parlamentidevahelise assambleega, mille istungjärk Thbilisis tõi kaasa parlamendi ründamise ja meeleavaldajate laialiajamise. Ühtekokku sai kannatada 240 inimest, paljud raskelt viga. Siis selgus, et selle täielikult Kremli kontrollile alluva organisatsiooni koosseisu kuuluvad ka Eesti esindajad Priit Sibul, Vladimir Velman ja Valeri Korb. Huvitaval kombel võimaldas just Mihhail Lotmani välja vahetanud Priit Sibul tõusta Mihhail Stalnuhhinil riigikogu eesti keele õppe arengu probleemkomisjoni esimeheks.

Vaadake, mul isiklikult ei ole Stalnuhhini vastu midagi. Aga see on see viimane kivike, mille langemise järel algab mägedes maruline laviin. Jah, Stalnuhhinile on see amet lohutusauhinnaks pärast riigikogu eelmises koosseisus talle kuulunud rahanduskomisjoni esimehe koha kaotamist. Ainult et milles ometi on küll süüdi eesti keel? On ju teada, et Mihhail Stalnuhhin on juba palju aastaid järjekindlalt seisnud vene koolide eesti õppekeelele üleviimise vastu. Pole tema isiklik panuski eesti keele õpetamisel kuigi suurt muljet avaldav: 1990. aastatel kümme aastat kutsekoolis ja Narva keelekeskuses.

Iseõppijale mõeldud eesti keele õpik, mille Stalnuhhin 1995. aastal välja andis, tuletas mulle rohkem meelde juhist, kuidas Eesti metsas mitte ära eksida. Kirjutatud oli köitvalt, aga ellujäämiseks ei kõlba kohe kuidagi. Küllap ei olnud juhus, et Mihhail Stalnuhhin kaotas mõne aasta eest konkursi vene koolidele mõeldud eesti keele lugemiku väljaandmiseks.

Veel võib meelde tuletada, et Mihhail Stalnuhhin on teatanud, et oli koos Keskerakonnaga Eesti Euroopa Liitu astumise vastu, et tal on kahju Eesti ja Venemaa partnersuhete katkemise pärast, et ta peab Eesti ajakirjandust Venemaa vastu suunatud propagandarelvaks, et ta on ülistanud Julian Assange’i, et ta on väitnud, nagu muudaks NATO jõudude paigutamine Eestisse meie vabariigi ründeobjektiks, et ta on lasknud ennast pildistada, Georgi lint rinnas.

Poliitilised veendumused on mõistagi meie seni veel vabal maal iga inimese enda asi. Aga niisuguse veendunud vene kooli Eesti ühtsesse haridusruumi lõimimise vastase valimine sellise komisjoni etteotsa meenutab üht Kremli anekdooti. Nimelt hakkas Vladimir Putin määrama ametisse inimesi nii, et see talle võimalikult rohkem lõbu ja lusti pakuks. Näiteks Venemaa inimõiguste volinikuks nimetati politsei kindralmajor Tatjana Moskalkova, kes riigiduuma saadikuna tegi ettepaneku anda politseile erakorralised volitused võidelda opositsiooniga.

Venemaa laste ombudsmaniks nimetati Anna Kuznetsova, õigeusu vaimuliku abikaasa, kes võitleb näituste vastu, millel on kujutatud alasti lapsi. Samal ajal tapetakse Venemaal lapsi koolis, pereringis ja tänaval, Rahvuskaart aga rakendab jõudu kaheteistaastase poisi kinnipidamisel Moskva meeleavalduse ajal.

Räägitakse, et Mihhail Stalnuhhini elulugu olevat lausa eeskujulik parimas Nõukogude vaimus: teenis Nõukogude armees, töötas laadijana ja suutis tööelu ühitada õpingutega pedagoogikaülikoolis. Seejärel sai temast eesti keele võõrkeelena õpetamise spetsialist. Väga tubli! Ent riigikogu komisjon peab hoolitsema eesti keele kui riigikeele, mitte kui võõrkeele õppe arengu eest! Kas iseõppijaile mõeldud õpiku autoril ikka selleks asjatundlikkust jagub? Samast loogikast lähtudes võiks ju pidada lasteaia parimaks direktoriks pedofiili. Kes siis tunneks veel paremini laste psüühikat?

Olukord Eesti ümber on samuti hakanud pingestuma. Sel ajal, kui kohalikud venelased heidavad nalja Venemaa ohu üle, hindavad Venemaa eksperdid Eesti strateegilist fosforiidivaru kapitaliks, mille pärast tasuks maha pidada väike sõda. Euroopas leidub samal ajal eksperte, kes teevad ettepaneku Putini lepitamiseks ja Venemaa turule naasmiseks loovutada Kremlile Ukraina, Moldova, Kasahstan, Valgevene ja Balti riigid.

Facebookis mind juba ähvardatakse: vaat, Kuzitškin, sinuga on kõik, sinu aeg Eestis saab läbi, Venemaa saatkonnast kujuneb Eesti põhiline kaadriosakond, tööd sa siin enam ei leia, nii et paki aga kohver ja keri siva USAsse. Ära sega meil siin Venemaaga sõprust hoida! Oskan vastata niimoodi: ei tasu segi ajada sõprust Venemaaga ja ustavust Eestile.

Mitte kõik, kes peavad ennast Venemaa sõbraks, ei ole automaatselt Eesti vaenlased. Küll aga on kõik, kes unelevad Venemaa revanšist Balti riikides, lihtsalt reeturid. Putin ei vaja teie toetust: alles 20. juunil teatas ta, et ei soovi elada rahus Euroopaga. Mis tähendab, et Putin kujutab endast ohtu tervele maailmale, nii Euroopale kui ka Eestile. Ja vaat selle ohuga olen ma juba valmis võitlust pidama nii Eestis kui mis tahes muus riigis kogu maailmas.
No one said survival was fun.
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

Ida-Virumaa energeetikutel tekib probleeme Venemaa dumping-hinnaga elektrienergia tõttu? Jälle õige, sõnavad kohalikud venelased: ammugi oleks aeg pöörata selg Euroopa ühtsele energiasüsteemile ja minna üle Venemaa gaasile ja elektrile.
Andrei Kužitskini järjekordne overkill, kohalikud venelased Narvas on just pahased ja nõuavad ametiühingute kaudu, et midagi tehtaks Venemaa odava elektri vastu, sest tööta jäävad ju just nemad. Ütleme nii, et see osa, kus ta kirjeldab vene šhovinistide uljaid mõttevälgatusi võib ju tõsi olla (ehk las elavad oma soovunelmates), kuid reaalsus on teine. Kasvõi seesamune EKRE pole kunagi kahelnud NATO vajalikkuses või pidanud plaani sealt välja astuda, EL-ga on neil juba küll teine lugu.
Unforeseen consequences
smr
Liige
Postitusi: 871
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas smr »

Ei oska Klenski sonimist mujale panna https://eadaily.com/ru/news/2019/07/03/ ... ta-estonii
feuerwerk
Liige
Postitusi: 180
Liitunud: 05 Dets, 2014 13:32
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas feuerwerk »

MRP 80.aastapäev hakkab lähenema, eelsoojendus juba käib.
Veel sonimise rubriiki:

Пакт о ненападении между СССР и Германией был оправдан, считает Сергей Иванов
https://www.gazeta.ru/science/2019/07/0 ... 5927.shtml

Siit häid kilde:
В Прибалтике, действительно, некоторым людям тогда еще все не понравилось.
Нельзя не признать того факта – и кадры кинохроники это подтверждают, — что большинство населения приветствовали присоединение этих государств или территорий к Советскому Союзу.
Бедные люди получили землю, а многие представители среднего класса хуже жить не стали.
Нельзя забывать и о том, что в то время во всех трех прибалтийских странах было очень сильное и массовое левое движение. Это факт, который невозможно отрицать. Элиты от этого только выиграли.


jne jne
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

MRP 80.aastapäev hakkab lähenema, eelsoojendus juba käib.
Veel sonimise rubriiki:
Sama plära ka kohalikus murdes
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=86746711
Unforeseen consequences
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

huvitun kirjutas:
feuerwerk kirjutas:MRP 80.aastapäev hakkab lähenema, eelsoojendus juba käib.
Ilmselt selle pärast siis on foorumites pesitsevad trollid hakanud korralikumalt ja suuremate tekstimahtudega Venemaad ja tema ajalugu kiitma... Tekstid on läbimõeldumad - tõsi küll ilma linkide ja faktideta - korrektsmad ja sisukamad.
Sedavõrd tõsine süüdistus nõuaks nüüd küll viidet...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

See saadavus on internetist kontrollitav, kohe näha, et sa teemat ei valda.
Mis krdi bemmi foorumiks siin integratsiooni all on läinud?
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36570
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Puurija postitas siia alguses selle bemmijura (Tartus tatikad lõhkusid ühe bemmi ära jne). Suurema osa sellest liigutasin teemasse "Olukorrast riigis", aga mingi saba jäi ei tea miks siia alles. Lükkasin nüüd selle ka minema.
Kasutaja avatar
huvitun
Liige
Postitusi: 1285
Liitunud: 28 Mär, 2014 9:20
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas huvitun »

Käisin lapskitega Sillamäe linna uudistamas. Rannas seal küsisid paar algajat venelast mu poja käest siira huviga, mida eestlased SIIN teevad? Üks kahest pägalikust oskas natuke eesti keelt.
Ümberringi vene keel, riburada suitsevad lõkked rannas, vene poppmuusika mobiiltelefonist või portatiivsest kõlarist - võõras värk. Aga Eesti linn.

Ja taamal Nord Stream 2 kraanad.

Pilt
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Puurija »

Postimees Grupi müügidirektor ja juhatuse liige Raido Soom: „Postimees Grupp ei osta BMA Estonia OÜ-s osalust, vaid asub haldama ettevõtte telereklaami müügitööd Eestis. Kõik seni sõlmitud reklaamikokkulepped võtab Postimees Grupp üle muutmata kujul. Koostöö eesmärk on läbi suurema sünergia tugevdada Postimees Grupi positsiooni teleturul ning pakkuda klientidele veelgi paremat telereklaami terviklahendust. Ühtlasi lisandub läbi koostööleppe Postimees Grupi telekanalite portfelli neli uut kanalit: First Baltic Channel Estonia (PBK), NTV Baltic Estonia, REN-TV Baltic Estonia ja DOM Kino.“
BMA Eesti esinduse juhataja Irina Kozõrenko: „See on hea võimalus ühendada kaks põhilist sihtrühma, mille tulemusel saab turuliidrina pakkuda oma teleklientidele suurepärast ja asendamatut toodet efektiivsete telekampaaniate läbiviimiseks. BMA Eesti esindus jätkab oma telekanalite programmi arendamist, Eestist juhitakse ka nende turundustegevust. Reklaamimüük MK-Estonias ning kohalike uudiste tootmine on ja jäävad meie esinduse olulisteks struktuuriosadeks. Tulevikus plaanime online-võimaluste aktiivset edendamist ning jätkame televaldkonna edasiarendamist.“
https://tarbija24.postimees.ee/6745291/ ... laamimuugi
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

https://www.youtube.com/watch?list=RDfg ... gJqak4BuzQ

Super - ja väga teemasse 8)

Kas seal klipis on ka Anu SAAGIM või ma eksin :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas sadist »

On küll Saagim jah. Videos on küll taotluslikult näidatud peamiselt mingeid erilisi urkaid ja nurgataguseid. Neid on igal pool, ka Tallinnas ja Pärnus. Narva suuremalt jaolt ei ole selline.

Ise viibisin Narvas alles äsja paar päeva ja ausalt öeldes tundsin end täiesti Eestis olevat. Sildid kõik kenasti riigikeeles ja suuremates poodides jäi mulje, et teenindajatel on vist eesti keele oskus kohustuslik- rääkisid täiesti rahuldavalt. Ainult punamonumentide juures on kuhjades lilli ning pärgi ja raudteejaama dekoor on selgelt nõukaaegne (kuid hiljuti värskendatud.. :| ).
vanahalb
Liige
Postitusi: 2631
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas vanahalb »

Selles videos on järjekordselt paljukannatanud Kreenholmi rajooni eksponeeritud. Tundub nagu Võidu park Gerassimovi tänava ääres. Kreenholmi kompleks ise, Kulgu sadam... See kõik mahub paarikilomeetrise jalutuskäigu sisse ja mulle näib küll, et see kooslus on Narvas "miljööväärtuslikuks alaks" kuulutatud.
Niisuguseid tsoone on mitmetes maailma linnades ja linna või riik maksab veel peale, et jumala eest midagi korda ei tehtaks. Turistilõksud ja lisaks saab taolistes kohtades muusikavideosid teha ja "Varesesaare venelased" sarnaseid kunstilisi filme üles võtta.

Suures plaanis on Narva täiesti elamiskõlbulik linn. Pommiaugundust on pigem Kohta-Järvel, Kiviõlis või Püssis kui Tallinnast ida poole vaadata. See ei sõltugi tingimata rahvusest vaid kõik monofunktsionaalsed asulad käisid pärast NSV liidu lõppu puhastustulest läbi. Võhma, Viljandi kandis, oli ka vahepeal väga kole koht. Nüüd ei tea, pole sinna ammu sattunud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist