Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

EKRE Madissoni arvates oleks tore, kui meil siin oleks võimalikult palju Venemaa kodanikke: https://www.postimees.ee/6470001/ekre-p ... dakondsuse
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Jaanus2 »

Mis selles toredat on, kui hingelt Venemaa kodanikul lastakse hallipassimees olla? Teda ei saa isegi teoreetiliselt kuhugi saata, ta on "meie oma". Hakkab mässama ja autonoomiat nõudma - jälle kõigi karvadega "meie oma" ja meie probleem. Muule maailmale hakkabki järjest rohkem tunduma, et neil vaesekestel polegi mingit kodakondsust olnud kunagi ja pahad eestlased kiusavad neid. Varsti kästakse neile EV pass koju kätte viia ugridel ja enne ikka ilusti paluda ka, et ikka vastu võetaks selline väärtusetu asi. Laari valitsus tahtis nad panna samasugusesse sundseisu ja valida üks meeldiv kodakondsus N. Liidu osade hulgast, enne oleksid mittekeegi ja midagi ei saaks. Siis tuli Max van der Stoel ja ütles, et poisid, nii ei tohi. Siis mõeldigi hallid passid välja ja loodetakse siiamaani, et probleem läheb ise üle.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Hallipassimees olemine on muulastel tihti teadlik valik - antud "määratlemata kodakondsusega isik" omab samas lauasahtlis VF passi ja omab tänu sellele "kombinatsioonile" lahedamaid liikumisvabadusi kui omaks Eesti passiga. Schengenis töllatakse ringi halli passiga ja üle idapiiri käiakse VF omaga. Sellist liikumisvabadust EV passiga olema ei saa.

Sestap on ideed hallipassimeestele jagada kandikul kodakondsust pidetud - praktilistel (nt äritegemise vajadusest) hallipassimehed seda ei tahagi ja sellist kandikul andmist kasutab ära kindlasti meie tore idanaaber ja saadab sulle järjekorda igasugu elementi, et selle Eesti kodakondsust hiljem oma huvides ära kasutada (nt venemeelseid Riigikokku valides). Mis juhtuda võib, siis Tallinna näide peaks päris kujundlik ju olema (KOV valimistel saab käia ka hallipassimees, RK valimistel mitte). Mina küll ei sooviks Keskerakonda peaministriparteiks järgmiseks 20 aastaks. :wall:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas herman30 »

Kapten Trumm kirjutas:Mina küll ei sooviks Keskerakonda peaministriparteiks järgmiseks 20 aastaks. :wall:
Oh, seda õudust kui selline kosmaar juhtuks.
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1716
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Poti soldat »

Kõik need viimastel aegadel eri parteidest kostnud ideed kodakondsuse süsteemi reformida tunduvad suhteliselt probleemsed. Praegune süsteem paistab toimivat täiesti rahuldaval tasemel, pole vaja hakata üritama seda kuidagi vägisi radikaalselt paremaks tegema.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Ikka on vaja. Soov ümber teha näitab värskeid ideid ning avaramat vaadet.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kapten Trumm »

mingi eriti peen iroonia, Kriku?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Ei, suht jäme :oops:
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas vanahalb »

Jaanus2 kirjutas:Mis selles toredat on, kui hingelt Venemaa kodanikul lastakse hallipassimees olla? Teda ei saa isegi teoreetiliselt kuhugi saata, ta on "meie oma". Hakkab mässama ja autonoomiat nõudma - jälle kõigi karvadega "meie oma" ja meie probleem. Muule maailmale hakkabki järjest rohkem tunduma, et neil vaesekestel polegi mingit kodakondsust olnud kunagi ja pahad eestlased kiusavad neid. Varsti kästakse neile EV pass koju kätte viia ugridel ja enne ikka ilusti paluda ka, et ikka vastu võetaks selline väärtusetu asi. Laari valitsus tahtis nad panna samasugusesse sundseisu ja valida üks meeldiv kodakondsus N. Liidu osade hulgast, enne oleksid mittekeegi ja midagi ei saaks. Siis tuli Max van der Stoel ja ütles, et poisid, nii ei tohi. Siis mõeldigi hallid passid välja ja loodetakse siiamaani, et probleem läheb ise üle.
Mis põhjendus Max van der Stoelil üldse oli, et teatud kontingendile hallid passid (kodakondsusetus) välja kirjutati? Ega taat juhtumisi Junckeri sarnane karm viinamees polnud, kes ümbritsevat ei adunud? Niisuguseid komissare ja emissare on varemgi nii idast kui läänest Eestisse saadetud.
Üleüldiselt lõpetati NSV Liit suht tsiviliseeritult ära. Kõvemad tegijad leppisid Valgevenes asjas kokku, Gorba astus tagasi ja 26. detsembril 1991 tehti NSVL Ülemnõukogu deklaratsiooniga moodustisele lõpp peale. Ideoloogilises plaanis NSV Liidu kadumine vast kedagi peale mõne tõsiuskliku kommunisti ei kottinudki kuid kui raha hakati lugema, läks huvitavamaks. Üldlevinud teooriate kohaselt on NSV Liidu õigusjärglane Venemaa. Õigusjärgluse kohaselt on endised NSV Liidu kodanikud nüüdse Venemaa kodanikud kuni nad ise midagi paremat välja pole mõelnud.

Riikidel on alati erinev kodakondsuspoliitika olnud. Neil aegadel oli mul Ukrainas tuttavaid ja nende jutu järgi sealmail mingit halli ala küll polnud. Paberilehe peale tuli teha rist, et kas valitakse Vene (selle said küsida kõik NSV Liidu kodanikud) või Ukraina kodakondsus (selle said küsida kõik, kes parasjagu Ukraina territooriumil elasid, sest lisaks NSV Liidu kodanikuks olemisele oli liiduvabariigi elanik ühtlasi ka selle vabariigi kodanik). Eesti, Iisraeli, USA jne kodakondsuse võis ka loomulikult võtta kui võimalused lubasid.
Erinevalt Eestist mingit truudusvannet, keele ja kultuuri tundmist Ukrainas ei nõutud ja võib-olla mõni lillelaps või esimese kursuse naiivik valis ideede järgi. Põhimass lähtus, nagu ikka, riigi pakutavatest hüvedest. Kellest pikemalt võiks rääkida oli juba pensionär, lõpetas sõjaväeringkonna staabis, riigi poolt antud korter heas rajoonis Kiievis ja püstihull peaks olema kui Vene kodakondsus võtta. Visataks välja ja antakse mingi urgas kuskil Oboloni rajoonis - sinna ei saa isegi metrooga! Muutuski ukraina sõjaväepensionäriks kuigi meelsuselt oli mitte niiväga vene vaid just impeeriumimeelne ning ei andnud Gorbale riigi prssekeeramnist elu lõpuni andeks. Eks niisuguseid kuid nooremaid oli veel ja seegi aitab selgitada, et miks paljukannatanud Krimmiga siis seekord naamoodi läks.

Asjale teistmoodi lähenenud Eesti puhul oleks ju piisanud, et kes kvalifitseerub Eesti kodanikuks see selleks saab ja kes mitte on eeldatavalt elamisloaga Venemaa kodanik. Elamisloaga sellepärast, et ei siis ega täna ole jõudu, mis suudaks selle seltskonna Eestist minema saata. Kui pole viitsimist käia omale Petrogradist passi hankimas siis see küsimus kuulub juba mitte Max van der Stoeli vaid kodaniku isikliku mure kategooriasse. Kuni Putini esimese võimulesaamiseni ca 2000 a loobiti Vene passe lõdva randmega igale soovijale. Siis läks kord karmimaks kuid vist 2014 võeti Venemaal jälle kurss ja seadused, mis lubavad endise NSV Liidu kodanikule lihtsustatud korras anda Vene kodakondsuse.
Mingi nädal tagasi just rääkisin ühe taadiga, kes oli kogu perele aastavahetuse ning sugulaste juurde sõitmise tarbeks Venemaa viisad teinud ja selle komplekti eest ca 700 eurot välja käinud. Vandus ja sajatas ning lubas Vene kodakondsuse vormistada, sest rahaga ei tule muidu välja. Ma küsisin, et mis see käibki siis nii lihtsalt, et virutad saatkonna ukse jalaga kahte pidi käima nagu saloonil ja kähised, et "Pass kirjutage välja, bandiidid! " ? Ta arvas, et kui nii toorelt peale lennata, siis vast panevad pahaks kuid kadund NSV Liidu kodaniku jaoks midagi keerulist ei olevat.

"NSV Liidu kodakondsus" on samuti üks mõiste, mida mõnes riigis tuntakse ja mõnes mitte. Soomes on mul igasugustes ametlikes ürikutes sünnimaana kirjas NSV Liit, sest soomlaste teooria järgi asus Tallinn 1968 aastal niisuguse rahvusvahelise õiguse subjekti nagu NSV Liit territooriumil . Okupeeritult või mitte, sellel polevat tähtsust. Seevastu ühekorra tegin USA-st läbiastumise tarbeks mingit elektroonilist reisiluba ja seal paluti kõik olemasolevad ja kunagi olnud kodakondsused üles lugeda. Valida tuli olemasolevast nimekirjast ja seal oli igasuguseid imeriike kuid Soviet Unioni ma küll ei leidnud. Lõpuks lõin käega, et krt teab mis neegrid või Nebraska talupoegade ärksamad pojad selle nimekirja koostanud on. Võib-olla pole teadnudki, et niisugune riik olemas oli.
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Puurija »

Eesti Vabariigi jalgpallklubi FC Flora: „Seda hetke oleme kaua oodanud! Nii põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse tundmise eksam kui ka keeleeksam on edukalt sooritatud! Ka Zaka (Zakaria Beglarišvili), kel kodus mitme Eesti koondise mängija särgid olemas, on kaua oodanud päeva, mil kõik vajalikud sammud Eesti kodakondsuseni tehtud saavad, et sinist särki selga proovida. Nüüd on vaja vaid paberid korda ajada ning veel selle aastanumbri sees saabki Zaka uhkeks Eesti Vabariigi passi omanikuks!“
https://www.facebook.com/FCFlora/photos ... 6855763389

Apollo Kinodes alates 1. veebruarist 2019 Vene komöödia „Kuidas minust sai vääriline kosilane“.
https://www.apollokino.ee/event/3621/

Kolumnist Andrei Kuzitškin: „Palju vaeseid lapsi elab Kirde-Eestis ja Peipsi ääres. Selge see, et vaesusel on siin rahvuslik karakter ning venelaste seas leiab nälgivaid lapsi rohkem kui eestlaste seas. Miks? Põhjused on ilmselged: segregatsioon hariduse, kultuuri ja infopoliitika vallas, mida Eesti riik ei ole seniajani suutnud likvideerida, jagab ühiskonna venelasteks ja eestlasteks ega võimalda luua inimestele võrdseid võimalusi sõltumata rahvuslikust kuuluvusest. Kuni venelased ei õpi rääkima eesti keeles, kirjutama CVd eesti keeles ja lugema eestikeelseid ajalehti, seni ei saa nad ka taotleda head töökohta ja suurt palka. Yana Toom on näiteks kõik need asjad selgeks saanud ning tegutseb praegu Euroopa Parlamendis ja saab isegi väga head tasu. Samal ajal võitleb samune eurosaadik innukalt keeleinspektsiooni püüete vastu sundida venelasi eesti keelt ära õppima.“
https://arvamus.postimees.ee/6474889/to ... a-venemaal

Lauljanna Anne Veski: „Ma olen Ukuga paar korda isegi juhuslikult lennanud, siis kui tema jälle Moskvasse läheb ja olen saanud tema käest küsida. Muidugi ta on väga tubli ja mulle meeldib, et ta ei ole oma jonni jätnud. Ma arvan, et see ei ole tal lühiajaline projekt, vaid sealt tuleb nii mõndagi veel. Ma arvan, et kui tal on soovi vene turul tööd teha, siis see on küll, et enam ei ole jalg ukse vahel, vaid uks on peaaegu et lahti. Ole mees ja astu sisse. Kui mina olin "Sopotis", ma olin 28, Uku on juba natukene vanem. Inimestel võib olla selleks, et tunda end laval hästi ja osata end laval täpselt väljendada, läheb natukene aega ja ma arvan, et Uku on selleks just praegu küps.“
Uku Suviste pääses saate poolfinaali. Uku hiljutisele esitusele elas publiku seas kaasa ka tema produtsendist isa Raivo Suviste.
http://heli.er.ee/helid/3269241.mp3
https://menu.err.ee/884665/uku-suvistel ... -isa-raivo

Ukrainast pärit Farid Azizov (24) töötas Kohilas ja Hageris vabatahtlikuna aasta aega. Koju tagasi sõitis ta laupäeval, 1. detsembril. Tal tekkis soov tulla Eestisse püsivalt elama.
https://sõnumid.ee/2018/11/ukraina-vaba ... ama-tulla/

Raplamaal Valgu põhikoolis oli 9. novembril külas Pihkva folklooriansambel Ugrada. Pihkvas ei tähistata küll mardipäeva, kuid nemadki käivad santimas ja seda tehakse jaanuaris. Palju kaasati oma tegevustesse Valgu kooli lapsi. Pihkvalaste sanditamistraditsioonide hulka kuulub sarnaselt meiega loomamaskides jooksmine. Huvitav on aga see, et kui meil on karu kujutatud pigem rumalana, siis neil on ta tark. Ugrada lõpetas oma traditsioone tutvustava esinemise lauluga, mille kaasalaulmine toob palju edu, raha ja õpilastele häid hindeid.
https://sõnumid.ee/2018/11/valgu-pohiko ... iskombeid/

Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu esimehe Rein Veidemann: „See (ETV+ uue peatoimetaja Ekaterina Taklaja kodakondsuse küsimus) arutusele ei tulnud, mitte poole lausegagi, see teema on maas. ETV+ on nähtav kogu Eestis ilma igasuguse takistuseta ja programm keskendub Eestis elava venekeelse rahva tegemistele, lisaks muidugi need sündmused, mis puudutavad Eesti Vabariiki ja Eesti elu ennast nii poliitikas, majanduses kui ka kultuuris. Mis puutub meelelahutusse, siis ETV+ ei kavatse võistelda suurte Venemaa kanalitega, mis on täis meelelahutust, kuna selle tootmine on väga ressursimahukas.“
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=84741231

Riigikogu liige Viktoria Ladõnskaja: „Ütlen ausalt, et mul on erinevad emotsioonid seoses selle (Lasnagorsk) sarjaga. Ühest küljest väga oodati, millal tuleb esimene komöödiasari venelastest, Lasnamäe inimestest ja vene keeles. Seda pikalt reklaamiti kui ETV+i unikaalset toodangut ja sellepärast ka mina väga-väga ootasin. Sellist sarja oli vaja, sest see kõnetab inimesi ja tekitab emotsioone. Näitlejasooritused ja tehniline pool oli kiiduväärt. Naljad ja stsenaarium, need osad tekitasid minus küsimusi, sest ei olnud minu jaoks naljakas. Ja suhtelielt palju oli kohti, kus sa hakkad mõtlema, et päriselus küll nii ei ole. Ma olen Lasnamäe tütarlaps, ma ei nimetanud oma kodupaika Lasnagorskiks. Lasnagorsk oli selline, mis oli pigem nende inimeste poolt välja öeldud, kes ei ole Lasnamäega seotud. Kuidas oma laeva nimetad, nii ta hakkab ka sõitma. Antud juhul just pealkirjast hakkas minu esimene mitte kõige positiivsem emotsioon. Kui me räägime ETV+i toodangust, siis mina muidugi ootaks suuremat sorti reklaami ERR-i poolt ja kindlasti ei laseks esmanäitamist PÖFF-ile. Neid (Vene teatri näitlejaid) ma seal nii palju ei leia ja see tekitas minus küsimuse, et miks sellised valikud. Jah, ühest küljest me teame, et on olemas professionaalsed tegijad ka seal (välismaal), aga teisest küljest, kui me teeme omatoodangut, siis meil on tegelikult olemas ka siin väga-väga tugevad tegijad. Väga subjektiivne on, mis huumor sulle meeldib või ei meeldi ja mis tekitab sinus positiivseid emotsioone. Pigem see ei olnud minu huumor. Ma saan aru, kui palju need tegijad on panustanud. Selge on see, et see ei olnud lihtsalt niisama, et paneme kaamera tööle, mõtleme midagi ja ongi valmis. See on ikka tohutu töö ja seetõttu ongi natuke kurb, et see ei tekita nii palju häid emotsioone, mille peale ma lootsin.“
https://menu.err.ee/884632/lasnamaelt-p ... s-nii-pole

Keskerakonna ja Riigikogu liige Märt Sults: „Aga kas ei tundu teile, kui lähiajalukku tagasi vaadata, et oli suur afjora Stelmachi ja Raudse poolt, kuidas müüdi Venemaa mafioosodele Eesti kodakondsust tuima tursanäoga? Ja see maeti kõik maha.“
Keskerakonna ja Riigikogu liige Oudekki Loone: „Üks minu USA-s elav tuttav, sünnipärane Eesti kodanik, vaatas seda ettepanekut ja ütles, et mina oma lastele küll niisugusel juhul teist kodakondsust ei taha, kui nendega samas situatsioonis lapsed Venemaal, Brasiilias, Türgis, Jaapanis ei saa kodakondsust. Ma ei taha kodakondsust ka oludes, kus 25 aasta jooksul Eestis elavatele inimestele on veeretatud mõttetuid tõkkeid kodanikuks saamisele, jättes nad üldse ilma igasuguse kodakondsuseta.“
https://www.err.ee/884589/randpere-erni ... mparteisse

Venemaa uurimiskomitee pressiesindaja Svetlana Petrenko: „(Venemaa Pihkva oblasti asekuberneri Aleksandr) Kuznetsovi töökabinetist leiti Eesti võimude poolt talle välja antud ID-kaart, mis tõendab, et tal oli Eesti elamisluba.“
https://www.postimees.ee/6477914/pistis ... elamisluba

Venemaa ajakirjanik, muusikakriitik ja pedagoog Artemi Troitski: „Kuid (Venemaa filmi „Sügavad jõed“) linastuse järel küsimustele vastanud režissöör Vladimir Bitokov sõnas, et teose mõtteks on näidata kaduvaid tugevaid meeskaraktereid. Minus ei tekitanud need agressiivsed Kaukaasia macho’d mingit erilist tunnet – peale tülgastuse ehk. (Venemaa ja Leedu) Filmis („Maailma süda“ on rohkelt liigutavaid stseene ja kauneid kaadreid, nii et seda hämmastavam on, et keskkonnakaitsjatest tudengeid, ainsaid tervemõistuslikke ja vabadust armastavaid tegelasi kujutatavas vägivaldses, räpases ja arhailises maailmas, esitatakse meile kuritahtlike idiootide kambana. (Venemaa filmi „Kärva maha, paps!“) Sisu ei ole mõtet ümber jutustada, nagu ei ole mõtet otsida ka filmi mõtet. Väga pingsa soovi korral võib ehk näha banaalset sõnumit: a) Venemaa mendid võtavad altkäemaksu, b) raha rikub kohutavalt inimesi. Mulle meeldis kõige enam see, et žanri «politsei sadistlik hakklihamasin» kuuluva filmi tiitritest jooksis läbi kiri «Valminud Venemaa Föderatsiooni kultuuriministeeriumi toetusel». Jumalale tänu, nad ei toetagi siis seal üksnes patriootlikke agitfilme! Õigupoolest on see veider ja isegi imekspandav (Venemaa ja Eesti) film („Mees, kes üllatas kõiki“) – ei, mitte lavastajatöö, võtete või näitlemiskunsti, vaid just süžee poolest. Me satume taas (juba kolmandat korda kuues Vene filmis) kolkaküla miljöösse. Siber. Siin elab ja töötab metsavaht, lihtne heasüdamlik pereisa, kes armastab naist ja poega ning püüab salakütte. Siis saab ta äkitselt teada, et tal on lõppstaadiumis vähk ja elada jäänud veel kaks kuud. Kohalik teadjaeit-šamaan istutab talle pähe mõtte, et surma saab alt vedada, kellegi teise kallale saata. Metsavaht ostab endale kleidi, rinnahoidja, meigivahendid – ja muutub naisterahvaks. Naine ajab ta majast sauna elama, külaelanikud ründavad sauna ja peksavad ta elajalikult läbi, mille peale meie tegelane põgeneb metsa, kus teda vägistavad metsatöölised … Täielik košmaar. Aga lõpeb kõik kenasti: kasvaja kaob! See film on mõistujutt ja siit saab välja lugeda õige palju tähendusi. Mina pakuksin režissööridele Natalja Merkulovale ja Aleksei Tšupovile välja järgmise: metsavaht Jegor on Venemaa, raskelt haige maa, kel tervenemiseks ja taas tuleviku omamiseks on tarvis tõelist imet – oma olemuse ja koha maailmas piinarikast muutumist ja ümbermõtestamist. See ei ole lihtlabane poliitika, see on palju sügavam. Režissööridele, ma usun, meeldiks. Ma ei osanud midagi oodata režissöörina debüteeriva Jaroslav Lodõgini (Ukraina) filmist („Metsikud väljad“), aga tulemuseks oli suur rahulolu! Film on lennukas, siit leiab road movie elemente, pisut psühhedeeliat, gangsterifilmi võtteid, sotsrealismi, kristlikku jutlust … Suurepärane dialoog, köitev huumor, näitlejate väljapeetud mäng. Ehkki Sergi Žadani kena romaan «Vorošilovgrad», mille põhjal film on vändatud, ilmus juba 2010. aastal, tekitavad seiklused Ida-Ukraina nõndanimetatud Metsikul väljal alatasa seoseid praeguse sürreaalse olukorraga samas piirkonnas. Hea – ja suisa harjumatu! – on seegi, et viimaks jätab «Metsikud väljad» hinge ikkagi neti lootuse ja optimismi tunde! Mida ma ka Ukrainale siiralt soovin. Üks – ma küll pelgan, et hilinenud – soov filmitegijatele siiski oleks: visata muusikavalikust välja kohutav Itaalia hitt «Piccolo amore». Aga muidu, ehkki ma ei vaadanud kõiki filme, usun siiski, et vaevalt leidus PÖFFi debüütfilmide kategoorias sellest paremat teost.
https://kultuur.postimees.ee/6477421/id ... mustad-ood

Mini-Eesti projekti eestvedaja Dmitri Smirnov: „Minule oli kõige suurem avastus, et Hiiumaal Kõpus asub üks maailma vanemaid tegutsevaid tuletorne.“
https://menu.err.ee/884925/galerii-ida- ... mini-eesti

Nädal tagasi surnud Venemaa tuntuima inimõigustekaitsja Ljudmila Aleksejeva eestlannast vanaema oli pärit 19. sajandi keskel Järvamaalt Krimmi väljarännanud talupojaperest. Tema kaudu oli Aleksejeva isegi sugulane Eesti eksiilvalitsuse ühe kunagise ministriga.
https://leht.postimees.ee/6478043/venem ... jarvamaale

Keskerakondlasest Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom: „Üleeile külastasid (Venemaa Rahvamajanduse ja Avaliku Halduse Akadeemia) üliõpilased välisministeeriumi ja eile oli kavas kohtumine europarlamendi liikmega.“
Kuna lennuk hilines, algas Toomi kohtumine tudengitega kavandatust tund aega hiljem ehk kella 18 asemel kell 19 ja kestis kella 20.30-ni.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 8257844406
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Järgmine rahvaste sõpruse kuulutaja:
Hiljuti ilmus just lugu mu sõbrast Igor Ahmedovist, kes tuli esimese kutse peale kaugelt Inglismaalt kaitseväe välkõppustele. Müts maha tema ees. Olen ta üle väga uhke, aga nüüd mõte, mida võib-olla edumeelses seltskonnas valjusti välja ei ütleks: kõik slaavi inimesed pole nii tublid nagu Igor. Nad ei pruugi osata eesti keelt, saadavad oma lapsed vene kooli, tähistavad jõule kaks nädalat hiljem ja – Jumal hoidku – vaatavad ETV+-i asemel Pervõi Baltiiski kanalit ning arvavad, et Putin on ikka päris kõva mees. Kõigele sellele vaatamata on nad ikkagi meie inimesed. Nad on teinud teadliku valiku jääda siia, siduda oma tulevik meie riigiga. Ja ehkki nad võivad aeg-ajalt vinguda, uskuge mind, enamik neist armastab Eestit palju rohkem kui Venemaad. Unistan Eestist, kus ka slaavi inimesed on tõesti omad.
https://arvamus.postimees.ee/6477782/mi ... us-eestist

Eesti, milles nemad oleksid tõeliselt omad, olekski niisugune Eesti, kus üleüldiselt vahitakse PB-d, valitakse Putinit ja saadetakse lapsi vene kooli. Siis oleks nemad tõeliselt omad. Ilus unistus noormehel, ei ole midagi öelda.

Pepsi taga on üks väga suur, ilus ja rikas maa (ilma igasuguse irooniata), kus kõige sellega tegelejad on tõeliselt ja päriselt omad. Ruumi on seal kõigi jaoks ja palju. Aga just see väike Eesti siin peab tingimata samamoodi omaks saama, nui neljaks... :wall:

Suur osa akf-idest on sellist möla elu jooksul nii palju kuulnud, et on immuunsus tekkinud. Ma ka ei viitsi vihastada, aga tüütu on ikka.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1740
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas maksipoiss »

Kriku kirjutas: Suur osa akf-idest on sellist möla elu jooksul nii palju kuulnud, et on immuunsus tekkinud. .
Lobjaka raadiosaadeted on sel juhul väga head vaktsineeriad 8) , sealt tuleb seda möla nüüd juba iga päev.
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Puurija »

Narvas Sõpruse sillal kohtusid nädalavahetusel nääri- ja jõuluvana. Nagu ikka sooviti üksteisele häid pühi. Ootamatu negatiivse üllatuse osaliseks sai aga sündmust filminud telekanali PBK operaator Igor Abramson.
https://em-vod.babahhcdn.com/bb1037/_de ... t=pmonline

Vene suursaadik Eestis Aleksandr Petrov: „Me näeme, et huvi Vene kodakondsuse vastu on jätkuv. Praegu on Eestis kodakondsuseta inimesi umbes 80 000. Nende hulk väheneb umbes 3000 inimese võrra aastas. On ka nn naljamehi, kes ütlevad, et umbes 27 aasta pärast kaob see probleem laualt. See on muidugi halb nali. Kui võrrelda eelmise aastaga, siis on tänavu neid inimesi mõnevõrra rohkem, kuid ikkagi mitte nii palju, kui sooviks. Tendents on ikkagi kasvav.“
https://www.err.ee/885737/vene-suursaad ... vene-passi

Tallinna linnavalitsus moodustas oma 19. detsembri istungil ajutise komisjoni Sergei Dovlatovi mälestusmärgi rajamiseks.
Selle komisjoni esimees ja Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev: „3. septembril 2021. aastal oleks Sergei Dovlatov saanud 80-aastaseks, seega on otsus püstitada tema mälestusmärk Tallinna, millega ta oli ühel oma eluetapil tihedalt seotud, igati õige ja kohane. Kirjaniku Tallinna perioodi elamused on kajastatud tuntud jutukogumikus «Kompromiss», mis on nii vene kui ka eesti kirjanduse üks silmapaistvamaid kirjeldusi absurdsest nõukogude tegelikkusest. Eestis viibimise ajal keelas KGB Dovlatovi esimese raamatu «Viis nurka» avaldamise. Sellest hoolimata kujunes Dovlatov just Tallinnas professionaalseks kirjanikuks.“
Dovlatovi mälestusmärgi rajamiseks moodustatud ajutise komisjoni ülesandeks on korraldada mälestusmärgi kavandikonkurss ja leida mälestusmärgile parim võimalik asukoht hiljemalt 3. juuniks 2019. Komisjoni on kaasatud ka kirjaniku USA-s elava pere liikmed.
https://www.postimees.ee/6481482/tallin ... ovlatovile

Moskva eksperimentaalteatri Elektroteatr Stanislavski juht Boriss Juhanonov: „See on väga mehine samm, et nad (teater NO99) ise end sulgesid. Mehine seepärast, et nad väsisid ja julgesid seda tunnistada. Ja mehisuse all ei mõtle ma siin mõistagi midagi sugudega seonduvat. See oli julge otsus. Nad said aru, et see teatri kestmise vorm, sellisel kujul, selle nimega, on läbi. Ja nad ütlesid sellele (lõpule) «jaa» astudes sel moel küll neile tundmatule territooriumile, mis on nende jaoks täis ärevust, teadmatust. Seda on väga raske teha. Inertsist üle saada, mitte lubada rutiinil, isegi kõige väiksemal kujul, imbuda teatri-tegemise territooriumile. Seda on väga raske teha, sest teater sageli ise hävitab rutiini, tekitab tunde, et ongi millegi uueni jõutud, ehkki seda ei ole. Seepärast suhtun nende (NO99 juhtide) sammu austuse ja mõistmisega.“
Oma tegevuse lõpetada otsustanud teater annab oma ajaloo viimase etednuse Moskvas Meierholdi keskuses, kus 19. detsembril mängitakse festivalil NET Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavastust «NO43 Kõnts»
https://kultuur.postimees.ee/6481536/mo ... ehine-samm

Postimehe kolumnist Aleksandr Popov: „Kätte on jõudnud toore armastuse aeg! See armastus on nii toores, et temast pritsib sama palju mahlu, kui lihuniku raiepakult. Ja ärge saage valesti aru. Riigina, mis on koduks visuaalsuhtluse lipulaevale Skype ning Starship Technologies vaprate jagamismajanduse pakirobotite armeele on paslik väita, et kalli kodumaa promokood peaks olema sharing is caring! Aga on olukordi, kus jagatud armastus on pigem taak kui toetus. Eriti veel siis, kui see mööda sind alla voolab või näost maha tilgub. Minu üleskutse on lihtne – kallid noored armunud, palun lõpetage avalikus ruumis ilaralli korraldamine! (Sama kehtib ka «enam-mitte-nii-noorte armunute» kohta ka). Esiteks ei ole säärane läheduseotsimine kuigi praktiline. Teiseks põhjuseks on vastastikuse ülemäärase süljevahetuse tagajärgede ebahügieenilisus. Ja kolmas põhjus on eelmistega võrreldes pigem remark kui tees. Avalikus ruumis partneri näo limpsimine ei ole just kõige esteetilisem eneseväljendusviis.“
https://sobranna.postimees.ee/6481387/a ... kus-ruumis

Postimehe kolumnist ja vene keele õpetaja Andrei Kuzitškin: „2015. aasta uusaasta võtsin aga juba vastu Tallinnas koos abikaasa ja pojaga. Siin, Eestis, tekkisid meil uued traditsioonid. Näiteks kuusk on meil pisike – Eesti kuused maksavad ikka õige palju. See-eest põlevad aknalaual advendiküünlad. Jõule tähistame kodus, uusaastat võtame vastu Vabaduse väljakul ja Raekoja platsil. Kindlasti läheme «Pähklipurejat» vaatama. Möödunud aastal võtsime külalisigi vastu, kelleks oli üks minu keerulise eesti-rootsi sugupuuga tuttav. Jõuluks korraldasin talle «vene köögi» meistrikursuse: õpetasin teda valmistama pelmeene, kokku segama Olivier' salatit ja küpsetama Siberi pannkooke. Kõik selle sõime ka sõbralikult ära. Oleme Eestis juba ära õppinud pidupäeva oma korteris tähistama. Kuid majaseinte vahelt väljas on seda meeleolu raskem leida. Paistab, et uusaastapeo õhustikku leiab Tallinnas 31. detsembri ööl ainult Raekoja platsilt: Venemaa turistid tantsivad, laulavad ja lõbutsevad siin kogu hingest. Lasnamäe, kus ma elan, kohalike venelaste seas peomeeleolu ei tunne. Jah, tulevärki jagub, hingesoojust aga mitte. Möödunud aastal sõitsime 1. jaanuaril viimase bussiga vanalinnast Lasnamäele. Rahvast oli palju, pidu vähe. Üks noormees hüüdis igas peatuses lustlikult: «Head uut aastat, inimesed!» Aga talle ei vastanud keegi … Nüüd siis on kätte jõudmas 2019. aasta … Milline see tuleb, teab praegu Jumal üksi … Kuid mul on kõigile palve: inimesed, oleme üksteise suhtes südamlikumad! Ja siis tuleb peomeeleolu kindlasti meie kõigi koju!“
https://arvamus.postimees.ee/6481085/an ... de-taustal

Postimehe erikorrespondent Ainar Ruussaar: „Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov eksis või vassis teadlikult väites, et Eestis elavate kodakondsuseta inimeste arv väheneb ja suurem osa võtab neist Venemaa kodakondsuse, Eesti võimude statistika kohaselt võtab mõne teise riigi kodakondsuse vaid 14 protsenti määratlemata kodakondsuseta inimestest.“
https://arvamus.postimees.ee/6481127/va ... te-hulgaga

Eesti Käsipalliliit (EKL) teatab suure kurbusega silmapaistva spordijuhi ja käsipalliarendaja Vladimir Jegorovi lahkumisest meie keskelt.
https://sport.err.ee/886122/suri-teenek ... ir-jegorov

Eelmisel reedel suri Tallinnas tuntud vandeadvokaat Anatoli Jaroslavski (69).
https://www.err.ee/886027/suri-vandeadv ... aroslavski

Fotokunstnik Tanja Muravskaja "Raamat sõdurist" portreteerib Eestit kaitsvaid NATO sõdureid. Noored ja rõõmsad inimesed on üles pildistatud Kaitseväe Tapa linnakus aastatel 2016–2018. Fotoraamatuga jätkab Muravskaja rahvusliku identiteedi ja riigikaitse seoste uurimist. Raamatuga kajastab Muravskaja muutuseid, mis on ühiskonnas kümnekonna aasta jooksul toimunud. Eestit kaitsvast välissõdurist on saanud taas loomulik nähtus.
Muravskaja: „NATO sõdurite missioon on anonüümne, sõdurid on nagu keegi, kes on tulnud siia meid kaitsma ja tal pole nime, tal pole oma ajalugu. Aga mina lähtun inimestest nagu inimestest ja näen neid kui naisi ja mehi.“
https://kultuur.err.ee/886144/tanja-mur ... ui-inimesi

Eesti riigihalduse minister Janek Mäggi: „Direktor tegi lihtsalt selgeks, et seal juhtub selline asi, et sellest väikest arvust eestlastest selle protsesse tulemusena - kui kõik koolid oleks ainult eestikeelsed - toimub vastupidine asi ja nendest eestlastest saavad seal kohapeal venelased. Vene keelt kõnelevate laste hulk on juba praegu eesti koolides väga suur. Vanemad panevad oma lapsi eesti koolidesse, et nad õpiks ära eesti keele. Nii et kõik loosungid poliitikas võivad tuua ju mõned hääled, aga kui neid ellu viia, siis sa võid näha, et saavutad hoopis vastupidise tulemuse, nagu konkreetselt Ida-Virumaal on. Kõik kes leiavad, et on võimalik n-ö eneseabiõpikus toodud punktide põhjal asjad ära teha nii, et kõik eestlased on ühe mõtteviisiga ja venelased on täpselt sama mõtteviisiga, siis seda kindlasti ei juhtu.“
https://www.err.ee/886068/maggi-koolire ... -venelased

15. detsembril andis MTÜ Fond Rõõmukuulutus Vene Teatri juubelikontserdil üle Tamara Solodnikova nimeline näitlejapreemia Vene Teatri näitlejannale Tatjana Kosmõninale.
Kosmõnina: „Olin teatri juubelikontserdi korraldaja ja teadsin hästi, et lavale tuleb näitlejapreemiat üle andma heategevusfondi president Ljudmilla Gans. Samas ei osanud ma uneski näha, et preemia väljakuulutamisel kõlab minu nimi. Auhinna saajana võitlevad minus kaks tunnet — ühest küljest uhkus ja rõõm, teisalt kahtlus ja hämmastus, et millega mina selle autasu välja teenisin. Kulutada preemiaraha millelegi tühisele oleks minu jaoks kuritegu. Mulle omistatud auhinnaraha läheb Kohtla-Nõmme kasside varjupaigale MTÜ Kurrmäu, millega tegeleb ennastsalgavalt ainult üks inimene — Merle Laur.“
Tatjana Kosmõnina toetab võimaluste raames juba aastaid erinevaid loomade varjupaiku. Nende etenduste ajal, kus Tatjana kaasa mängib, on Vene Teatri fuajees alati korjanduskarp, et koguda vahendeid ühe või teise varjupaiga toetuseks.
https://lemmik.postimees.ee/6482023/ven ... s-kuritegu

Laulja Uku Suviste: „Viimase kolme kuu jooksul olen kaheksa korda Tallinn-Moskva vahet lennanud ja täna öösel sõidan uuesti. Kui juhtub, et ma veerandfinaalist edasi ei saa, jääb nüüdne käik mulle selle võistluse viimseks. Kui läheb hästi, jäävad veel poolfinaal ning finaalsaade, mis on tuleva aasta 1. jaanuaril. See on keeruline saade selles osas küll, et iga voor on justkui erinev. Alates esimesest avalikust televoorust, mis on tuntud kui pime<em>audition, </em>kus mentorid-produtsendid otsustavad, kelle nad endale tahavad valida. Teises voorus on tegemist duellidega ja edasi tulevad nokaudivoorud. Sel aastal tehti reeglid mõneti karmimaks, nii et igast voorust sai vähem võistlejaid edasi. Meil oli sel aastal vaid üks nokaudivoor, kust iga kolme võistleja kohta sai edasi vaid üks. Varem oli nii, et üks kolmest langes välja. Mina kogesin närvivõbinat, kummaline küll, siis, kui mentor ütles välja oma otsuse. Ma ei saanud õieti aru, mis nüüd juhtus - kas tõesti valiti mind?“
Ukut soovisid oma meeskonda nii ukraina laulja Ani Lorak kui ka vene muusik ja laulukirjutaja Sergei Šnurov. Uku valis Ani Loraki, kes esindas Ukrainat 2008. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel ning sai finaalkontserdil Venemaad esindanud Dima Bilani järel teise koha.
Suviste: „Ani Lorak on üllatavalt intelligentne, väga siiras ja sooja südamega naisterahvas. Kui oled inimest ainult telepildi vahendusel näinud, ei oska ju aimata, milline on ta kaamera taga. Aga tema tõsine ja aktiivne suhtumine meisse kõigisse - alguses oli meid ju 12 - oli väga hämmastav. Tal on väga asjalik tiim ja ta oli meiega pea kõikides proovides kohal. Iga asja jaoks on Ani Loraki meeskonnas inimene olemas: kes tegeleb vokaalse poolega, kes kostüümide ja lavalise poolega ning kes tegeleb muude küsimustega, mida on vaja lahendada. Ani Lorak vaatab kõik üle, annab nõu, aga pakub aktiivselt ka oma nägemust, milliseid lugusid keegi võiks laulda või mis kellelegi sobida võiks. Kaheksa aasta tagasi, kui osalesin konkursil „Novaja Volna” Jurmalas, sain kogemuse, mida ma Eesti telesaadetes osaledes näinud ei olnud. Selles mõttes, kui põhjalikult asju läbi mõeldakse. Võrreldes „Golosiga” oli see muidugi lühem projekt: „Novaja Volna” tehti ära 4-5 päevaga, kuid eeltöö kestis kümme päeva. Pearežissöör tegi iga jumala päev lauljatega proovi – kõik numbrid järjest ja me pidime kõik neid numbreid vaatama. Hommikust õhtuni. Midagi sellist pole ma varem näinud! Nüüd ma võin öelda küll, et stiili kohendati. Iga konkursandi jaoks oli oma stilist, kes oli välja valinud, keda tahab riietada. Minul oli vene bränd, kes tahtis oma ülikondi näidata. Need olid väga kenad, ma polnud selliseid oma igapäevastes esinemistes kasutanud. Mäletan, et pearežissöör vaatas kõik üle ja ütles minu stilistile: „Sellel poisil juuksevärv kaks tooni heledamaks!” Ja nii saigi. Niisugused detailid seal olid. „Golosil” valitakse küll riietusstiil, aga muude stiilides osas ei ole keegi mind otseselt tahtnud vene publikule paslikuks kohandada. Eks mulle, kes ma õppisin mingil ajal Ameerikas, on südamelähedane läänelik muusikamaitse, mis neilegi meeldib. Mõneti on see sarnane ka Ani Loraki stiiliga ja ma arvan, et ju tal oli oma nägemus, kuidas minuga edasi minna juba siis, kui ta soovis minuga koostööd teha. Pursin seal ise nii palju vene keelt kui võimalik. Kui juba oled saatesse saanud, siis on juba tunne nagu oleksidki võitnud. Arvan, et selle saate (Golos) süsteem on vaataja jaoks piisavalt põnevaks tehtud ning see saade jätab voorude järel maha väga tugevaid ja võimekaid lauljaid. Tahes tahtmata kukub välja väga häid lauljaid, aga tõenäoliselt mentor umbes teab, keda tema tahab kõige kaugemale saata. Selles mõttes sõltub palju just mentorist, aga täpselt samamoodi käivad asjad ka suures muusikatööstuses. Erinevad artistid tuuakse rahva ette ja vaadatakse, milline on reaktsioon ja mis meeldib publikule rohkem. Alles seejärel tehakse otsus, millisesse artisti tasub investeerida, et kulud saaksid kuhjaga tagasi teenitud. Mina ei saa öelda, et läksin saatesse vene turule pääsemiseks suurt edu saavutama ja see nüüd ongi mu tee. Oleks võinud ju juhtuda, et ma ei pääse esimesest saatestki edasi ja siis on mul saba jalge vahel. Loomulikult saan ma üksnes tänulik olla, et mul on siiamaani edukalt läinud. Ning kui ma olen inimestele meeldinud, siis miks mitte anda Venemaal kontsert või välja mõni lugu – ühesõnaga, taguda seda rauda. Ma ei oska seda tahta ega mitte tahta. Kui aga oleks võimalus, siis ma loomulikult kasutaksin seda. Aga ehkki see saade on suure vaadatavusega, ei saa eeldada, et see teebki artistist artisti ja paneb rahva teda kohe palavalt armastama või austama. Isegi saatevõit ei anna lauljale garantiid, et temast tuleb Venemaal edukas artist. See saade on kõigest hea hüppelaud. Isa on saates kohal käinud ja ta laulis viimse kui sõna minuga kaasa, seda oli tele-eetris näha. Ma ei ole enam nii väike poiss, et keegi peaks minuga kogu aeg kaasas käima, et abistada. Kui üldse, siis on keeleliselt igasugune abi teretulnud. Aga üldiselt on tõesti nii, et mu vanemad elavad mulle tuliselt kaasa, mida iganes ma teen ja ma olen selle eest väga tänulik. Eks täiuslikkusest ole asi kaugel. Samm-sammu haaval ma liigun. Küsimus on minu grammatilises lähenemises, aga eks see keskkond on keele omandamiseks ikka kõige parem. Praegu olen saanud vene keelt päris palju purssida ja küll ma pursin seda edasi ka. Kui keegi märkab, et otsid vene keeles sõna ja näed vaeva, et keelt purssida, siis millegipärast minnakse kohe inglise keelele üle. Loomulikult nad eeldavad, et eestlane räägib vene keelt, aga mina olen sellest põlvkonnast, kes on vene keele suhtes rumalad. Küll ma juba toime tulen. Ani Lorak millegipärast tahab minuga alati inglise keeles rääkida, aga ma ise olen talle öelnud, et räägime parem vene keeles. Eks ole ette tulnud neidki olukordi, kus ütlen sõna, mis kõlab sarnaselt, kuid tähendab hoopis midagi muud. Siis saavad teised natuke minu üle naerda. Sõbralikult.“
https://www.ohtuleht.ee/912427/uku-suvi ... huppelaud-

Viis omavahel seotud uut pöörast lugu panevad teid tegelastele kaasa elama ja mõtlema sellele, mis elus tegelikult oluline. Vana-aasta õhtu eel ei tohi unustada, et peamine pole kus ja kuidas uut aastat vastu võtad, vaid kellega.
https://kinoportaal.postimees.ee/648023 ... ja-soojust

25. detsembril kella 15 paiku sõitis 137 kilomeetril Narva-Tallinna maanteel üle katuse auto. 40aastane juht sõitis Tallinna poole, kui kaotas sõiduki üle juhitavuse ning sõitis teelt välja ja rullus üle katuse. Mees oli üksinda autos ja viga ei saanud.
Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Ilmar Kahro: „Juht on vene kodanik ning auto on ka venemaal registreeritud. Juht oli kaine.“
https://www.postimees.ee/6485299/purtse ... ule-katuse
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Selles Eesti mainet täissittuvas fucking DANSKE panga rahapesuafääris pidas Kripo teatavasti äsja kinni 10 x kahtlusalust..

Ja ainult üks neist kümnest näikse etniline eestlane - ja ülejäänud üheksa on etnilised venelased (kui keegi viitsis tähele panna)...

Vot tak - elik täiendav argument "etnilise profileerimise" moesõna poolt :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas vanahalb »

Borja kirjutas: Ja ainult üks neist kümnest näikse etniline eestlane - ja ülejäänud üheksa on etnilised venelased (kui keegi viitsis tähele panna)...
Ilma näkku vaatamata ja sugupuud uurimata ma küll niimoodi ei julgeks väita. Selles sfääris on juutlus väga sügavale imbunud ja et juut end sageli venepärase nime taha peidab on mulle teada juba kroonuajast.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist