Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas herman30 »

Lemet kirjutas:Just esines Vikerraadios paraadi ja PPA ametniku teemal Andrei Hvostov. Tasub kuulamist...http://vikerraadio.err.ee/v/uudispluss/ ... arp-muller
Siin ka: http://uudised.err.ee/v/eesti/c8df0870- ... s-kasutada
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Fucs »

Lemet kirjutas:http://vikerraadio.err.ee/l/jarelkuulamine Teine tund, kolmekümne neljas minut. Tahaks isand Heremi kommentaari situatsioonile. Eesti Vabariiki oli toona olnud juba pea kümmekond aastat...kas tänasel päeval oleks midagi taolist mõeldav? Ja kui toimub, siis milline oleks loomulik asjade käik.
Millist saadet sa seal mõtled? Täpsusta veits, et oleks lihtsam 8)
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Lemet »

http://vikerraadio.err.ee/l/jarelkuulamine

Uudis pluss

Teine tund

Alates kolmekümne neljandast minutist...Andrei Hvostov. Mitte et terve see Hvostovi intekas kuulamist ei vääriks.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Fucs »

Kuulates ja lugedes ühe vene rahvusest EKV reservohvitseri arvamust peab tõdema, et ega jah
Hvostovi sõnul ei saa me kunagi teada, kui palju Menkovi suguseid inimesi ühiskonnas on, sest kui saata sotsioloogid n-ö põllule asja uurima, oskaks venelased vastata täpselt nii, nagu nad arvavad, et eestlased kuulda soovivad.
Samuti ei tea me, kui palju on seal Hvostovi suguseid inimesi.
Ja see on kurb.
"Puhas enesepettus! See miniatuurne armee ja kõik see, mis meie kaitsepoliitikas toimub, et see avaldaks meie kohalikele venelastele mingit muljet - kuulge, see on illusioon. Unustage ära see kõik," sõnastas Hvostov.
Nagu see meie kaitsevägi oleks loodud selleks, et kohalikele venelastele muljet avaldada :lol:
Tema sisetunne ütleb, et vanema põlvkonna esindajatest on enamik väga kriitilised, noorema põlvkonna esindajate kohta Hvostov nii kindlalt väita ei julge.
Kust need vene rahvusest vanema põlvkonna esindajad meil sinna kaitseväkke nii massiliselt on imbunud, et kohe EKV-ga sõtta ei saa minna? Ja kui "noorema põlvkonna esindajate kohta Hvostov nii kindlalt väita ei julge", siis millest Te hr. Hvostov meile siin praegu jutustada tahate üldse?


Keegi pädev spets võiks siia panna, palju meil EKV-s on mitte eestlaseid ja kui suur on mitte-eestlaste protsent ajateenistuses läbivalt.
mitte midagi niisugust ei juhtu. Me ei hakka sõdima
Ütleb mulle üks EKV reservohvitser :shock: .....

...mis on, ei saa eitada, märgilise tähendusega.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Fucs »

Korjan oma OT jutu paraadi teemast siia.
Lemet kirjutas:http://vikerraadio.err.ee/l/jarelkuulamine

Uudis pluss. Teine tund. Alates kolmekümne neljandast minutist...Andrei Hvostov.
Mitte et terve see Hvostovi intekas kuulamist ei vääriks.
Fucs kirjutas:Aitäh.

See Hvostovi jutt siis jälle.
Siin ühes teises teemas juba see Hvostovi intervjuu teema areneb.

Kas me peaks rohkem ja põhjalikumalt kontrollima võtmeisikute lojaalsust?
Otseloomulikult! Ma küsiks, et kas tõesti seda siiamaani polegi tehtud või?

Hvostov tahaks vastuseks vaikida, sest elektrijaamad... ja politsei.... ja kas meil on siis neid politseinike nii palju üle või, et saaks politseist kõik ebalojaalsed minema lüüa?

No IMHO me nägime puust ette ja punaselt UKR teemas, et mis juhtub, kui need ebalojaalsed pole enne hetke X minema löödud. Ja seda nii politseist kui elektrijaamadest. Kas hr. Hvostov äkki arvab, et kui neid ebalojaalseid rohkem strateegilistele ametipostidele tööle võtta ja poputada, et siis nad muutuvad tänu sellele lojaalseks?

Ei muutu.
Need kes on endale selle "ebalojaalsuse" emapiimaga sisse imenud ja kelle kasvatusele on rasvase punkti pannud ebalojaalne lastetuba, ei muutu iialgi lojaalseteks. Parim mis nendega juhtuda võib on see, et nad muutuvad neutraalseks.

Integratsiooni jutt vastab osaliselt muidugi tõele, sest ega meil jah ei ole nahast välja poetud selle teostamisel. Aga kui persoon on mitteintegreeritav (analoogselt nendele paduusklikest moslemitele, kus takistuseks on peamiselt usk), siis ta on mitteintegreeritav ja usu asemel võib leida veel terve nimekirja põhjustest, miks nad integreeritavad ei ole. IMHO ei ole meie riigil ja eestlastel mingit võimalust ega võimekust enamusi neist põhjustest muuta. Iseküsimus on, miks ei ole suudetud muuta neid põhjuseid, mis muudetavad on.
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas taara »

Borja kirjutas:
taara kirjutas:Ma ei tea kuidas PA on, aga PPAs peab inimene töölt pensionile jääma, et eripensionit saada. Isegi kui see mees kohtus võidab PAd, siis uue ATSga ei pea meest tööle ennistama. Seega töökoht on kadunud nagunii. Võibolla ka eripension.
Pole hullu - propakanal SPUTNIK võtab ta kohe tööle.. sõjaliste küsimuste spetskor-iks Baltikumi alal :lol:

Kutt on selleks juba piisavat "pädevust" ja head tahet näidanud ning "meistritöögi" ära teinud :mrgreen: :mrgreen:
Minul käis peast läbi, et väga hea töötaja FSB-le :D Kogemused riigi struktuuridega olemas, salajast jälgimise oskust on ja väga adekvaatne järeldusi tegema :D
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas tommy »

Ma mõtlen, et mil moel pädeb see Hvostovi jutt Ukraina sündmuste kontekstis.
Vaatasin just ühe inimese feissaris pildialbumit Nikolajevis asuva dessantbrigaadi tegemistest.
Pilt

Kes kohapeal käinud, tõenäoliselt nõustub, et Nikolajev on/oli puhtakujuline vene linn. Pea täiesti venekeelne.
Nagu ka Odessa, Mariupol, Dnepropetrovsk, üldse kogu Ida-ja enamus Kesk-Ukrainast.
Kordades rohkem, kui seda Narva kunagi olnud on.
Kuid ometi hoiavad just needsamad venekeelsetest linnadest pärit üksused ja kutsealused/vabatahtlikud Ukraina rindejoont.
Ka enamus sõjas langenuid tuleb just neist oblastitest.
Pataljon Donbass, polk Azov-paljuski venekeelsed ja suuresti just venelastest koosnevad üksused.

Ei jookse need jõujooned sugugi mitte rahvustunnuste põhjalt.
Selline üldistav sildistamine..."parimal juhul jäävad venelased neutraalseks".....ei tule meile kusagilt otsast kasuks.
vk1
Liige
Postitusi: 1609
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas vk1 »

sama mõte siin - kui palju on näha olnud venelaste juttu, kuidas ukraina pool lääne-ukrainlaste asemel ikka peab pöörduma vene mužiku poole, et rinnet hoida. jooned ei saa olema nii lihtsakoelised.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas metssiga »

Siin eelnevatel lugupeetud kaasfoorumlastel - Ukrainast ja sealsetest venekeelsetest - on tehtud üks põhimõtteline viga. Sealmail ei tähenda vene kodukeel mitte vatiajusid iseenesest (umbes nii, nagu brittide vastu Iirimaa vabaduse välja võidelnud meestest suurem osa rääkis ise inglise, mitte gaeilge keelt). Meil siin on aga paraku asi vastupidi. Keelealusel mingeid paralleele Eesti ja Ukraina vahel tõmmata on lihtsalt soovmõtteline enesepettus - just see, mille eest Hvostov hoiatab. See Hvostov on muidugi üks keeruline kompleksides isik, seetõttu ka kirjutab ta ühekülgselt või lausa jama mõnikord. Aga ärge sõimake, nagu mõnigikord lehekommentaariumites (nimi=t.bla jms) . Kui andmiseks läheb, Jumal hoidku, siis AH on ikka meiega ühel poolel ja mitte kirjutades (või vähemalt selline arvamus on mulle jäänud IMHO)
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Igati nõus eelkõnelejaga.

Ukraina "venekeelsed" (üldjuhul) ei olegi venelased, vaid lihtsalt oma keele kaotanud ukrainlased.
Nende näite ülekandmine Eesti oludesse on lihtsalt rumal - siin pole midagi ühist ega võrreldavat. Kui siin kedagi-midagi üldse võrrelda saab, siis Põhja-Eesti tööstuspiirkondade venekeelst proletariaati Donbassi ala proletariaadiga.....

Puudutavalt Andrei HVOSTOVi - isegi kui ma tahaksin siin norida (ja ma üldiselt olengi norija tüüp), ei leia ma sellest tema raadiointervjuust midagi, mille kalla norida.. kahjuks.

Kes vastupidist väidavad, tegelevad lihtsalt enesepettusega (ja pole pronksiööst mitte sittagi õppinud) :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Martin Herem »

Puudutavalt Andrei HVOSTOVi - isegi kui ma tahaksin siin norida (ja ma üldiselt olengi norija tüüp), ei leia ma sellest tema raadiointervjuust midagi, mille kalla norida.. kahjuks.
Hämmastav. Hämmastav, et ühe päeva jooksul komistad samale naljale kaks korda.
Päeval sõitsin autoga, kus oli neli meest. Kaks minu vanust kaebasid, et üks ei kuule enam hästi ja teine, et ei näe. Neljas, vanem mees aga ütles: Ma kuulen ja näen nagu loom ... aga ei saa enam aru nii hästi ... :)
Kuid mõni näide.
Borja, mõista mõista, kes need olid, kes Pronksööl Kohtla-Järve ja Jõhvi piirkonnas PPAd toetasid? Konkreetselt ja jõuga.

Mida peaksin ma Pronksööst õppima? Kas ka seda, et tuhanded "potentsiaalsed" märatsejad ei tulnud tänavatele? Et nad pidasid seda märatsemist valeks? Või et suur osa politseinikest olid venekeelsed? Või neid Narva kaitseliitlasi ...
Xender
Liige
Postitusi: 1700
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Xender »

Samas ida Ukrainas kus on enamus venelased, ei tulnud ka midagi välja suuremat ilma "puhkusele minejate" vene kohalike hullude saatmise ja kadõrovlasteta + muidugi regulaararmee. Mitme miljoniline elanikkond ei läinud väga suure hurraaga just Ukraina vastu sõtta. Reaalselt ikka väike vähemus.

Eestis on seda massi kindlasti vähem. Isegi pronksiöö ei näidanud midagi muud, kui 1% venekeelse elanikkonna osavõttu üritusest, kus surma saada suurt võimalust polnud – kui palju osavõtjatest oleks siis tänavale tulnud, kui oleks pidanud lahingutegevusest osa võtma ? Ida-Virumaal ei toimunud üldse midagi eriti.

Sõja küsimuses on otsustavam palju rohkem – eestlaste enda suhtumine. Mis pole ka just kõige parem ( sama moodi ei tõtanud lääne – Ukrainlased sõtta ida Ukrainasse ).
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:
Puudutavalt Andrei HVOSTOVi - isegi kui ma tahaksin siin norida (ja ma üldiselt olengi norija tüüp), ei leia ma sellest tema raadiointervjuust midagi, mille kalla norida.. kahjuks.
Hämmastav. Hämmastav, et ühe päeva jooksul komistad samale naljale kaks korda.
Päeval sõitsin autoga, kus oli neli meest. Kaks minu vanust kaebasid, et üks ei kuule enam hästi ja teine, et ei näe. Neljas, vanem mees aga ütles: Ma kuulen ja näen nagu loom ... aga ei saa enam aru nii hästi ... :)
Kuid mõni näide.
Borja, mõista mõista, kes need olid, kes Pronksööl Kohtla-Järve ja Jõhvi piirkonnas PPAd toetasid? Konkreetselt ja jõuga.

Mida peaksin ma Pronksööst õppima? Kas ka seda, et tuhanded "potentsiaalsed" märatsejad ei tulnud tänavatele? Et nad pidasid seda märatsemist valeks? Või et suur osa politseinikest olid venekeelsed? Või neid Narva kaitseliitlasi ...
Ahh et mix tuhanded "potentsiaalsed" tänavatele ei tulnud - seepärast ei tulnudki, et vaekauss kohe nende kahjuks kippus kalduma.. Aga Krimmis ja IdaUkrainas kaldus, näed, teisiti - ja seal tuldi ka :|

Mulle on ka näit räägitud, kuda pronksiöö aegu Jõhvi/Kohtla-Järve kohalik venekeelne aktiiv "ärkas" ja linnapeaga kohtuda soovis, et siis kohalikult EV võimult "midagi nõuda".. Linnapeaga kohtumiseks juhatati siis tegelased läbi ühe suurema saali, kus viru habemikud kaitseliitlased parajasti asjalikult kuulipildujalinte täitsid.. no pääle seda too kohalik aktiiv ei "nõudnud" enam midagi - vot nii :twisted:

Ja üldiselt, Martin, ma ei saa sellest sinu viimasest postist eriti aru - seal telesaates olid sa palju parem (aga eks seal olid ju lihtsamad küsimused ka)..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Selline arusaam on jah poliitkorrekne mullike, justkui muukeelne rahvas siin hirmsasti Eesti Vabariiki armastab. Hvostov kirjutab oma jutu alguses, et parim mida me saame neilt tahta, on neutraalsus konflikti korral idanaabriga. Pärast pronksiööd on neid VF ja georgi lipukestega autosid linnapildis Tallinnas (kus ka kõva muukeelne vähemus asub) päris palju näha ning kuigi sellest on varsti 10 aastat, ei näita need kadumise märke.

Minu spekulatsioon - kui meil oleks olnud toona Viru pati reakoosseis komplekteeritud kohalikest umbkeelsetest, oleks me näinud mõndagi, mida oli näha Ukrainas.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Tapper »

Kordan siin ikka kuldset rahvatarkust.
Toida hunti millega tahad hunt (venelane) vahib ikka metsa(venemaa) poole.

Erandeid on, erandite pealt üldistama; see on enesepettus nagu Borja jpt siin öelnud on!

Mulgimaal ma ei ole ühtegi georgi lindiga autot näind.
Tallinnas on lihtsalt paha käia, eestimeelne linn ?!
Maa ei tahagi Tallinnas olla, siis peaks suutma sellest mööda vaadata, RUSUV!

Härra Heremi jutt las olla, tegu tegevväelasega. Pole mõtet süsi koguda.
Viimati muutis Tapper, 27 Veebr, 2016 18:21, muudetud 1 kord kokku.
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist