Prilliraamid pealinnast

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kasutaja avatar
Tarts
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 02 Okt, 2006 21:23
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Tarts »

No sellisel juhul ei hakka uut teemat tegema vaid küsin kallitelt kaasfoorumlastelt : Kas kirsa seest tulnud eriti haisvat ja juustust sokki on parem loputada vanishi või pervolliga ?
Kasutaja avatar
varing
Liige
Postitusi: 576
Liitunud: 26 Mai, 2007 13:09
Kontakt:

Postitus Postitas varing »

hoopis feeriga!
Huvitatud peaaegu kõigest militaarsest!
Kasutaja avatar
Tarts
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 02 Okt, 2006 21:23
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Tarts »

Tänud ausa vastuse eest .
Nyyd võiks veel kellegiga lillesortidest rääkida . :lol:
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Tarts, mul tekib tunne,et sa ei saa ilusast jutust aru. Sulle vist peab alati viimane sõna jääma. Milles asi? Halb kasvatus või reaalse militaarkogemuse puudumine korraliku ajateenistuse näol? Mitte prilliteema pole see, mis siin foorumit reostab, vaid sinu ilkumine, millele sa lõppu teha ei taha. Suudad sa endaga toime tulla või saab ainult kerge bänn sinu probleemi lahendada? Püüa selgusele jõuda.
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Kasutaja avatar
Tarts
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 02 Okt, 2006 21:23
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Tarts »

No kui arvad õigeks bannida siis banni aga kui tahaksin lugeda mingitest lyhinägelikkuse probleemidest või kuidas mingi sell siin telefone myyb siis ma ju käiksin teistes foorumites mitte ei loeks militaar.net-i :(
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Räägin veelkord üle. Teema prillidest oli alustatud rubriigis "Et juttu jätkuks." Seega ei ole ühtki teist teemat kahjustatud. Militaarteemas kaasarääkijad reeglina on kõvad lugejad. Seega vanemas eas prilliprobleem aktuaalne. Hea tahtmise korral sobiksid teemasse ka sokipesu ja lilled - sokid on ka sõjas vaja puhtaks saada ja lilledel on nii militaarsümboolikas kui mujalgi oma tähtsus. Ma küsin ühteainust: kas sa oled rahul nüüd või tahad veel edasi protsessida? :twisted:
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Kasutaja avatar
Tarts
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 02 Okt, 2006 21:23
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Tarts »

:roll:
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Säästuoptika on ka tore koht. Mina sain sealt viiekümne krooniga Himmleri-prillid - ainult raamid muidugi. Lastepolikliinikus peaks neil pood olema - ja Stocki juures üle tee, Stok-Optika.

Lilled on olnud läbi aegade ühed verisematest sõjapõhjustest - moonid näiteks. Või roosid.

Ja sokkidest niipalju, kallid kamraadid - kas mustad sokid on biolagunev jääde ja peaks rändama banaanikoorte kasti või riknenud pakend ja tuleks olmeprügi hulka panna?
------------8<--------------
karrvik
Liige
Postitusi: 351
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

Sokid, kulla mehed, on vähemasti minu majapidamises pidev kodusõdade põhjus. Kuri vaenlane naise näol aeg-ajalt ,,demineerib,, mu osavalt kuhugi silma alt ära surgatud aromaatsetest sokkidest miinivälja ja siis on sõda kaelas garanteeritult!
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
Kasutaja avatar
Invaliid
Liige
Postitusi: 422
Liitunud: 22 Veebr, 2005 13:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Invaliid »

Kunagi muistsetel aegadel lülitati siin foorumis eriti lärmakaks muutunud tegelased mõneks ajaks rahunema/järele mõtlema. Kas tänapäeval antud teenus ei toimi?

Ja " Et juttu jätkuks" teemas võime vahetada kasvõi toiduretsepte, kelle asi see on, vaba värk.
Kasuta olemasolevaid ressursse ja ära looda.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

:lol: Mina küsiks veel jutu jätkuks: millal tuleb tagasi Budulai? Kas lendav tünder? Millal tasud memme vaeva? (loogikat ei maksa nüüd siit otsida)
Oleks ma teadnud et lahmimiseks läheb, oleks üldse vait olnud. Teema võib kustutada minupoolest.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Charlemagne kirjutas:Rahu, kamraadid! Pole vaja riielda. Tarts: juhin tähelpanu - prilliteema on üleval "Et juttu jätkuks" rubriigis! O&ugrave; voyez-vous le probl&egrave;me tellement sérieux ? Kus näed sa tõsist probleemi? Muideks - olen ka ise prillikandja - ilma ei näe enam lugeda. Kasutan nn. viieeuroseid lugemisprille, neid võib aastas mitu paari endale lubada. Ja pole kahju, kui katki lähevad.

Mis puutub haigetesse liikmetesse, siis miks ka mitte elatanud militaristidel aruleda ja muljeid jagada. Nii mõnigi on oma tervisevead saanud vene kroonust kaasa, kas siis maohaavad kvashpunkti hõrgutistest või jooksva manöövritelt.... :wink: Keegi tuntud vahva sõdur vist määris oma koibi opodelokiga, kui need talle valu tegid?
Olles ka ise prillikandja, siis ma mingeid Säästuoptika või turult ostetud viie-euroseid lugemisprille eriti ei soovitaks. Silmaarstid räägivad, et igasugused imeodavad prillid teevad silmadele tegelikult rohkem kahju kui kasu. Ma ei ole küll ise silmaarst, aga väidetavalt on asi selles, et korralikust poest ja arsti retsepti järgi tehtud prillid tehakse ikkagi konkreetsetele silmadele, mitte harju keskmisele, nagu turuprillid.

Seetõttu soovitaksin mina raha säästmise asemel säästa oma kallimat vara - silmi - ning pigem raisata natukene rohkem raha korralike prillide peale. Kui ise oma prille hästi hoida, siis peavad need ka kaua vastu. Mina tegin ühe paari prillidega (võtan need eest vaid magades) läbi terve ajateenistuse (metsalaagrid, ameerika jalgpall sporditundides, viimse võimaluseni täiskiilutud veoautod, kus kaasvõitleja vajub sulle oma persega või relvakabaga näkku jne) ning sain samu prille kanda ka neli aastat pärast ajateenistust.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

A4-l õigus, ei saa aru tüüpidest kes pikas perspektiivis väikese kokkuhoiu nimel valmis oma silmanägemise hoopis p...e keerama. Kes purunemist kardab, ostke siis ka säästuprillid aga kasutage neid ainult metsas õppustel, trennis jne. Muidu ikka õigeid okulaare.
Kunagi muistsetel aegadel lülitati siin foorumis eriti lärmakaks muutunud tegelased mõneks ajaks rahunema/järele mõtlema. Kas tänapäeval antud teenus ei toimi?
Tänapäeval lihtsalt pole kedagi rahunema saata sest tundlikumad teemad, mis vaidlusi tekitasid, on lukku pandud ja üks moderaator jälgib pingsalt, et neid ka uue teemana ja teises sõnastuses ei uuendata. Nokk kinni- saba lahti. Minul isiklikult on sellest kahju, sest emotsioonide ja lärmi kõrval olid just need teemad eriti huvitav lugemismaterjal. Samamoodi olid mõned tulisemad vaidlejad, kes minema peletati, ka keskmisest asjatundlikumad. Vaidlevad ju ikka need kes mingist teemast teavad ja kellele see korda läheb.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

prillid on kehvema nägemisega sõjamehele vägagi oluline teema. sõbrad olid muide väga imestunud, kui ma vene kroonust sama prillipaariga tagasi tulin, millega sinna mindud sai... eks õigeaegne eest ära võtmine aitas ja korduvalt pidin raame ka õigeks väänama :wink:

klaaside pealt küll kokku hoida ei tasu. aga isegi võtaks kuulda häid nõuandeid, kust mõistliku hinna eest vastupidavaid raame saab. tahaks terasraami ja vedrusangadega, et ikka igal juhul peas püsiksid.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Tartus sai kümme minutit enne sulgemist Raeoptikasse sisse astutud ja summa ette öeldud. Müüjad natuke aega sebisid ringi, siis pakuti kümmetkond raami proovida, küsiti klaasi materjali eelistust ja kutsuti järgmise päeva pärastlõunaks prillidele järgi. Muidugi vajalikud numbrid olid eelnevalt silmaarstiga kooskõlastatud.

Kui nüüd asja militaarset külge natuke puudutada, siis kas ja mida annaks teha, et oma asukohta kogematta prillide läikimisega ära ei annaks? Kuidas annaks militaarsetele kaitseprillidele nägemist korrigeerivaid klaase organiseerida. Tavalised prillid ei taha neile hästi alla mahtuda ja lahtises maasturis ilma ka ei saa.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist