Türklane on Eestis

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
turk
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 06 Juul, 2008 12:49
Kontakt:

Postitus Postitas turk »

wudu kirjutas:
MargusM kirjutas:
wudu kirjutas:Oi jah.
Üks paneb meie esivanenmaid türklastega ühte patta, teine jällegi indo - eurooplastega ühte patta ...
Kui Sa mu postitusi veelkord loeksid, siis aduksid, et ma vihjan võimalusele, et me oleme Kunda kultuuri esindajate järglased, st. protoeurooplased. Ühesõnaga vanimad Eurooplased. Ei Indo-Eurooplased ega Soome-ugrilased tulnud siia meite maile "karjade kaupa", nagu väidab tänapäeval populaarsust kogunud nn. kultuurikontaktide teooria. Eks ta muidugist teise äärmusesse minek ole olnud, kuid teatud tõepõhi on sellel vast siiski olemas. Vaadake peeglisse ja tehke sealt omad järeldused :lol:
Ma lugesin ja ka mina pean meie esivanemateks Kunda kultuuri esindajaid. Aga, et need protoeurooplased olid indo - eurooplased, selles ma kahtlen.
Eestlase sarnanevad indo - eurooplastest kõige rohkem eelkõige nendega kes elavad põhja Euroopas.
Kui vaadata kust nad pärit on ja millal nad liikuma hakkasid
Musta mere ja Kaspia mere põhjarannikul on juba muistsetest aegadest aladest elanud rahvad, keda meie nimetame indoeurooplasteks. Kuna need alad olid aastatuhandeid tagasi palju soojemad ja niiskemad ning metsarikkamad kui nad on praegu, sai indoeurooplaste peamiseks tegevusalaks põlluharimine (kasvatati eelkõige nisu) ja karjakasvatus (härgi kasutati ka põllutöödes, sest hobune kodustati hiljem) . Nad olid rändrahvad, kellel ühtset riiki polnud kujunenud. Inimesed rändasid otsides paremaid karja- ja põllumaid. Kui pikemaks ajaks paigale jäädi, ehitati savist ja vitstest onnid.Ühiskond oli aristokraatlik ja keskendus juhi majapidamise ümber. Tihti ehitati pealikule või juhile puidust elumaja.

Indoeurooplased olid väga laululembesed. Suuremaid retki alustati pidustustega. Samas puudus neil kiri.

U.2000 e.Kr toimus ulatuslik ränne. Indoeurooplased jõudsid Itaaliasse, Kreekasse, Väike-Aasiasse ja isegi Indiasse. Kõik need ränded toimusid muidugi aegamööda ja järk-järgult. Indoeurooplaste algsest keelest on kujunenud tänapäeva slaavi, germaani ja romaani keeled.
http://vana.miksike.ee/lisa/6klass/2maa ... PLASED.htm
Siis võiks öelda, et nii öelda indo germaanlased ja keldid said sellisteks nagu nad on tänu sellele, et segunesid vanemate, ehk meie esivanematega, pluss veel looduslikud olud ...
Wudu sõber! Ma olen Türklane, Sina oled Eestlane,Tema on Karelya,Nad on SOOMLASED , kuulub erinevad nimed all ..nimetavad KÕik UURALI-ALTAI keelkonda,SEE EI TÄHENDA ME oleme Asiast,või ME pole valged inimesed,,

Uurali-Altai rahvast erinevad näo,sest enne palju erinevaid rahvaid elasid UUrali-Altai rahvad all


Paljud inimesed kardavad kui kuulavad UURALI MÄGI,Soome ugri rahvast elasid Läänemere ääres,siberis,Uuralis,Ungaris..

Eesti keel ja vanem Eesti religioni pole seotud indo euroopeanlasega,veel Eestis palju inimesi ei sõida kirikus,sest UURALI-ALTAI RAHVAST oli oma religioni,kui me vahetas oma kuulturno , kombe paljud Uurali Rahvaid jättis teisi rahvust all

näiteks sina mine küsi TALLINAS TÄNEVATEL,,Mis on UUral?kas te teate kus asub komi? Kas te teate kus asub mariel? kas te teate kes me oleme..
SEST inimesed ei huvitaks oma minevik,,,Venelased teevad jõudu,kuidas?

meil on vanasõnad;üks käsi on üks hääl,5 käsi on 5 häält ,,,,
sellepärast Eesti rahvad peab teadma oma sugulaste ja verd


üks Eestlane poiss peab teadma mida temaL on SUURED rahvad,UUrali-ALtai rahvad suured ajalood...


Näiteks euroopas meelega näitavad Attila kuningas kuidas mongolid,5.sajandil ei olnud mongolid,, kui te läheksite ungari näete kõik teavad Attila kuningas,,

Türklasel ka oli vanem religioni kuidas šamanism(GÖKTANRI)
Näiteks JUMAL tähendab Türgi keelde TENGRE,TANRI
Türgis mitte keegi ei saa aru oma vanem emakeel türgi,, vanem türgi keel mitte keegi ei saa aru, enne Türklased oli erinevad kuulturno rahvast, kui Türklased said Muslim religioni,paljud võõrast sõnad tuli Türgi keeles,

90 aastat tagasi Türgis Türklased ei teaks oma,Kui meie kindral ATATÜRK tegi Türgi vabariik 1923.aastat, tema ütles Te olete Türklased ja Altai rahvast, te peate teadma oma minevik ja kuulturno..
enne paljud Türklased arvaksid oma kuidas Muslim,ei teadnud oma rahvast nimed

sest enne Türklased jättis ARABI kuulturno all

Eesti rahvad ka niisama on, Kui rahvad vahetab oma kuulturno ,siis Original kuulturno lendab ära,see tõttu VENEMAA võttis endale UUrali-Altai rahvast maa
UURALI-ALTAI Rahvast-Turanian People(Estonia,Turkey,Finlandia,Karelian,Hungarian,Tatarstan,Komi,Mariel,Udmurt,
Turkmenistan,uigur,Mongolia,Kirgis,Kazakstan,Ösbek,Gagausia,Aseri,Kumik,Kipchak,Mansi,Nenets,Sami)Uralic-Altay people
Kasutaja avatar
Tarts
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 02 Okt, 2006 21:23
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Tarts »

Väga tore , et kirjutad aga ole hea mees ja vali mingi muu , endale jõupärasem keel kirjutamiseks !
(vabandust kui ma ei olnud väga kultuurno) :lol:
Nibelungen
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 26 Veebr, 2005 22:49
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas Nibelungen »

Härra turk räägib nagu ta ise olekski üks suur rahvas koos tohutute keelkondade ja hõimudega.Kui inimesed kahestuvad siis on tegemist üldjuhul skisofreeniaga,kuid talle diagnoosi panna on keerulisem.
Kasutaja avatar
turk
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 06 Juul, 2008 12:49
Kontakt:

Postitus Postitas turk »

Tarts kirjutas:Väga tore , et kirjutad aga ole hea mees ja vali mingi muu , endale jõupärasem keel kirjutamiseks !
(vabandust kui ma ei olnud väga kultuurno) :lol:
euroopas kuulturno KREEKA,roma emperi....Sokrates,aristoteles,spartak ...

veel sinu avatar ka pole seotud UURALI-ALTAI rahvast ...

üks ungarlane ütleb telekat järgi, tema lõpetas ülikoolis, ülikoolis alati õpetajat jutustas Kreeka,roma,indo euroopean ajaloo..Ungarlane arvas,kes me oleme, me ei olnud kreeka,indo euroopean, miks pole UURALI-ALTAI RAHVAST ajaloo,kuulturno

ma hakkan kordama 100 korda..

http://www3.hi.is/~maurizio/fiu/HungarianHistory.htm
http://www.hungary-tourist-guide.com/so ... plain.html
Härra sinu sakslased ei olnud sel maal või sinu valged indo europeanlased venelased
Pilt
Näed?Ungaris veel teevad seda
Pilt
Pilt
Pilt
Seda pildi on Ungarist,(Cumans people-Kipchak)kreeka või indo euroopeanlasel pole niisama kommet
Pilt


Vabandust,sina jätsid indo euroopean kommet all,kui Türklased jätsid ARABI-Juut kommet all..

:wink:
http://vana.miksike.ee/lisa/6klass/2maa ... PLASED.htm
INDOEUROOPLASED

Musta mere ja Kaspia mere põhjarannikul on juba muistsetest aegadest aladest elanud rahvad, keda meie nimetame indoeurooplasteks. Kuna need alad olid aastatuhandeid tagasi palju soojemad ja niiskemad ning metsarikkamad kui nad on praegu, sai indoeurooplaste peamiseks tegevusalaks põlluharimine (kasvatati eelkõige nisu) ja karjakasvatus (härgi kasutati ka põllutöödes, sest hobune kodustati hiljem) . Nad olid rändrahvad, kellel ühtset riiki polnud kujunenud. Inimesed rändasid otsides paremaid karja- ja põllumaid. Kui pikemaks ajaks paigale jäädi, ehitati savist ja vitstest onnid.Ühiskond oli aristokraatlik ja keskendus juhi majapidamise ümber. Tihti ehitati pealikule või juhile puidust elumaja.

Indoeurooplased olid väga laululembesed. Suuremaid retki alustati pidustustega. Samas puudus neil kiri.

U.2000 e.Kr toimus ulatuslik ränne. Indoeurooplased jõudsid Itaaliasse, Kreekasse, Väike-Aasiasse ja isegi Indiasse. Kõik need ränded toimusid muidugi aegamööda ja järk-järgult. Indoeurooplaste algsest keelest on kujunenud tänapäeva slaavi, germaani ja romaani keeled.

INDOEUROOPA

ROMAANI

Portugali

Hispaania

Prantsuse

Itaalia

Rumeenia

KELDI

Walesi

ALBAANIA

KREEKA

SLAAVI

Ida-slaavi

Vene

Lõuna-slaavi

Serbia

Bulgaaria

Lääne-slaavi

Poola

Tšehhi

Slovaki

BALTI

Läti

Leedu

GERMAANI

Inglise

Saksa

Hollandi

SKANDINAAVIA

Taani

Rootsi

Norra

Gaeli

Uralic people sait:
http://peacecountry0.tripod.com/langclas.htm
http://www.geocities.com/ojoronen/FGPEOPLE.HTM
Seda pilt on Mari rahvad ,nad elavad venemaa all(Volga UUrali)
Pilt
Seda pildi on Soome ja Ungari prezidenti kohtusid venemaal soome ungari rahvusega
Pilt
UURALI-ALTAI Rahvast-Turanian People(Estonia,Turkey,Finlandia,Karelian,Hungarian,Tatarstan,Komi,Mariel,Udmurt,
Turkmenistan,uigur,Mongolia,Kirgis,Kazakstan,Ösbek,Gagausia,Aseri,Kumik,Kipchak,Mansi,Nenets,Sami)Uralic-Altay people
mangust
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 15 Apr, 2006 13:49
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas mangust »

Turk! Loe nüüd seda artiklit tähelepanelikult,geeniuurimustest meie geenisugulastest.NB!See ei ole Armeenia teadlaste uuring! http://www.koolielu.ee/pages.php/020505,6050
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!
Kasutaja avatar
turk
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 06 Juul, 2008 12:49
Kontakt:

Postitus Postitas turk »

mangust kirjutas:Turk! Loe nüüd seda artiklit tähelepanelikult,geeniuurimustest meie geenisugulastest.NB!See ei ole Armeenia teadlaste uuring! http://www.koolielu.ee/pages.php/020505,6050
Tere Mangust, mul on eestlane sõber, tema isa on Venelane ja ema eestlane , see ei tähenda Eesti rahvast pole UURALI-Altai rahvast

Muidugi elate maailmas, armastage kedagi,abielluda kellelagi,,, veri ka segas,,,

see tõttu mitte keegi ära ei ütle,,
Minu sõber Eestlane oma arvab kuidas Eestlane, tema isa on venelane,
mida teha?
vist professori mõõtab verd ,geenuusugulastest :lol: aga ma lugesin kreeklased genuusugulasted on AFRIKAST, ma räägin tõsiselt , seda tähedab euroopas genuusugulasted on seotud afrikanlasega....sest euroopas kommet kreeka,roma emperi,germen,indo euroopean,,

UURALI -ALTAI RAHVAD SUURED ja uhked, Varsti kõik tunnevad seda, Mei sugulaste elavad venemaa all,

Uurali-Altai Rahvast pole, see tõttu?

Indo euroopealsed ei abiellunud kellega? sina näita mulle maailmast kellel on puhtad verd?
UURALI-ALTAI Rahvast-Turanian People(Estonia,Turkey,Finlandia,Karelian,Hungarian,Tatarstan,Komi,Mariel,Udmurt,
Turkmenistan,uigur,Mongolia,Kirgis,Kazakstan,Ösbek,Gagausia,Aseri,Kumik,Kipchak,Mansi,Nenets,Sami)Uralic-Altay people
ghost
Liige
Postitusi: 277
Liitunud: 17 Mai, 2006 21:01
Kontakt:

Postitus Postitas ghost »

Ei ole eestlased kunagi uuralide juures käinud. Uuraali-Altai ei ole Soome-Ugri. Ei geneetiliselt ega ka traditsioonidelt kultuuriliselt. Eestlased elasid juba 10000 aastat oma praeguses asukohas Soome lahe kaldal ja selle läheduses, kui turgi hõimud alles Ida-Aasiast välja hakkasid rändama. Sel ajal kui meie juba siin kohal olime ei saanudki geoloogiliselt keegi Uuralite poolt siiapoole liikuda. Meile siin on pidevalt keegi võõras tulnud kusagilt mingite teooriatega ja väitnud et tema ja ta jumal on kõige parem. Minul isiklikult tekitab selline pealesurumine juba eos vastuseisu. Teistele oma maailmavaate tutvustamine ei ole halb tegevus aga selle pealesurumine, kui seda ei taheta vastu võtta on juba liiast. Siinmail jõuab igaüks oma tõeni iseseisvalt – see on lihtsalt rahvuslik eripära ja sinna ei ole midagi teha.
Hunnide riik nagu siin paistab mõnedelt kaartidelt ei ulatunud isegi mitte Liivimaani. Siia kanti ei tuldud esimese aastatuhande esimesel poolel just väga meelsasti. Meie jaoks olid nad vallutajad, kes hoidsid targalt distantsi sest legendid põhjapoolsete rahvaste kohta olid rahvast kordi suuremad.
Annaks eespoololevale Mangusti viitele laialdasema artikli. Soovitaks seda mitu korda lugeda kui esimese korraga aru ei saa.
http://www.fillu.edu.ee/sisu.php?id=53&teema=3
Mida paksem ajatolm, seda ilusamad tunduvad selle all olevad asjad.
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

ghost kirjutas:Ei ole eestlased kunagi uuralide juures käinud. Uuraali-Altai ei ole Soome-Ugri. Ei geneetiliselt ega ka traditsioonidelt kultuuriliselt.
Tea, kas see nüüd ikka on päris nii. Geneetilisi sarnasusi (eriti silmaga nähtavaid) vast meil pole sealsete rahvakildudega, küll aga kultuurilisi (peamiselt religioosseid, kui nii võiks öelda) ja kohe kindlasti keelelisi võib leida hulgim, kui ringi vaadata. Meil on väikese ja allasurutud rahvana igasuguseid kadaklikke ettekujutlusi ja soovunelmaid, milledest üks on kahtlemata see, et üritame kategooriliselt eitada sidemeid ida hõimudega ent oleme end kõhklematult valmis pidama iidseteks lääne-eurooplasteks või veel parem- asjaks iseeneses.
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
turk
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 06 Juul, 2008 12:49
Kontakt:

Postitus Postitas turk »

ghost kirjutas:Ei ole eestlased kunagi uuralide juures käinud. Uuraali-Altai ei ole Soome-Ugri. Ei geneetiliselt ega ka traditsioonidelt kultuuriliselt. Eestlased elasid juba 10000 aastat oma praeguses asukohas Soome lahe kaldal ja selle läheduses, kui turgi hõimud alles Ida-Aasiast välja hakkasid rändama. Sel ajal kui meie juba siin kohal olime ei saanudki geoloogiliselt keegi Uuralite poolt siiapoole liikuda. Meile siin on pidevalt keegi võõras tulnud kusagilt mingite teooriatega ja väitnud et tema ja ta jumal on kõige parem. Minul isiklikult tekitab selline pealesurumine juba eos vastuseisu. Teistele oma maailmavaate tutvustamine ei ole halb tegevus aga selle pealesurumine, kui seda ei taheta vastu võtta on juba liiast. Siinmail jõuab igaüks oma tõeni iseseisvalt – see on lihtsalt rahvuslik eripära ja sinna ei ole midagi teha.
Hunnide riik nagu siin paistab mõnedelt kaartidelt ei ulatunud isegi mitte Liivimaani. Siia kanti ei tuldud esimese aastatuhande esimesel poolel just väga meelsasti. Meie jaoks olid nad vallutajad, kes hoidsid targalt distantsi sest legendid põhjapoolsete rahvaste kohta olid rahvast kordi suuremad.
Annaks eespoololevale Mangusti viitele laialdasema artikli. Soovitaks seda mitu korda lugeda kui esimese korraga aru ei saa.
http://www.fillu.edu.ee/sisu.php?id=53&teema=3
10000 aastat :lol: sina lendad ära,väga naljakas,kes ütleb 10000 aastat,,aga ajaloo ainult kirjutavad 4 tuhat aastat tagasi :lol:

sina lihtsalt jätsid indo euroopean propagandit all,kõik maailma teab mida Eesti rahvad on Uurali-Altai rahvast,

sina ka ütled 10000 aastat :lol:
võiks olla 1000000000 aastat?
mees ütle mulle,10000 aastat tagasi Eestis kes oli? sina lihtsalt jääd haigeks indo euroopean,,,siin sina kirjutad,kui kusagil ütled 10000 aastat,inimesed hakkavad naeratama sulle,,,,

Eesti keel mis kuulub uurali keelkonda, Eestlased räägivad lähedane soome ja karelya ungari jne keeltele

Soome ugri rahvast elasid läänemere ääres.siberis,ungaris,uuralis
10000 aastat tagasi mitte keegi ei tea mida oli



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pardon me elame 2008,siin mees ütleb 10000 aastat


aaa võiks olla sina arvasid miks EESTI prezidenti ei olnud Venemaal kohtuda soome ugri rahvusega :lol: ,aga sel aastal Eesti prezident ka oli Venemaal et kohtuda soome ugri rahvusega,lihtsalt ma ei leidnud pilti,kui ma leiaksin,siis panen siia 8)

veel sina ära ütled oma maa,Enne ei olnud venemaa, Narva,SAnt petersburg,ivanagorod ,Üldse Eestist kuni Uuralini ei olnud venelased, sel maal elasid soome ugri rahvast
kui mina oleksin Venelane,mina arvasin sina oled väga hea inimene, kuid nagu sina hakkab paljud inimesed maailmas, usu mind varsti Kõik saadavad venelenaks,, Härra sina magad ära veel,,, veel ei tea sel maal kes elasid,,,
nagu sina inimesed kahjuks maailmas palju,see tõttu VENEMAAl on 17 miljon KM 2 RUUTMEETRET

see tähedab :lol: ei hakka ütlema, ma ei hakka kirjutama,kuidas arvaksite ,seda on teie arvates, ma arvan kahjuks,,
Kalinigrad ka venelased oli,,

kes jääd haigeks teisi rahvast eest,, ma arvan JUMAL näitab neid

mitte räägi.........
UURALI-ALTAI Rahvast-Turanian People(Estonia,Turkey,Finlandia,Karelian,Hungarian,Tatarstan,Komi,Mariel,Udmurt,
Turkmenistan,uigur,Mongolia,Kirgis,Kazakstan,Ösbek,Gagausia,Aseri,Kumik,Kipchak,Mansi,Nenets,Sami)Uralic-Altay people
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

Kuule Turk, kuula head nõu, väga vähe on neid, kes viitsivad siin sinu propaganda ja pikad postitused läbi lugeda. Kui on midagi öelda, kirjuta lühidalt, siis veel mõni loeb.

Teiseks meie ei tule sulle sinu ajalugu õpetama, saa lõpuks asjast aru.
Kasutaja avatar
turk
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 06 Juul, 2008 12:49
Kontakt:

Postitus Postitas turk »

T-62 kirjutas:Kuule Turk, kuula head nõu, väga vähe on neid, kes viitsivad siin sinu propaganda ja pikad postitused läbi lugeda. Kui on midagi öelda, kirjuta lühidalt, siis veel mõni loeb.

Teiseks meie ei tule sulle sinu ajalugu õpetama, saa lõpuks asjast aru.
Härra minu pole ajaloo,vaata üleval keda ajaloo? sinu hitler saksamaa ajaloo pole Eestlaste ajaloo,,
Mõned nagu sina inimesed jäävad haigeks teisi rahvast eest, seda ei tähenda kõik inimesed kuidas sina arvavad...

ma mitte kunagi ei näinud :lol: mina ütlen narva,sant petersburg,ivanagorod ei olnud venelased, sel maal soome ugri rahvast elasid kuni UUralini
näete seda mees mida ütleb :lol:

vaat juba vaja teada kes neid inimesed,
siin on tark inimene? kes ütleb seda on minu ajaloo?

fašisti virus ,targad inimesed peaks saama aru seda,,, näete soome ugri rahvad ajaloo minu ajaloo?
ELAGU SOOME UNGARI RAHVAD :wink:
Pilt
:lol: :lol: :lol: :lol:
Elagu Karelya,Elagu Eesti,Elagu SOOME,Elagu Ungari,Elagu komi,Elagu Udmurt,Elagu elagu elagu,,

minu ajaloo???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kallid inimesed, maailmas on palju idee, Saksamaa tahaks saada suured imperiks,see tõttu tegi uus idee, Mis see on? Fašism, et valged inimesed aryan,see tõttu kes valged vaatasid peeglisse,oi mina olen ARYAN JA puhas,algasid jääda haigeks saksamaa eest, ei teadnud see idee lihtsalt saksamaa uus imperi eest..

Komism: Venelased nägid juba Tsaare imperi ei sobi :lol: vaja teha uus idee, mis see on? Komism juba kõik inimesed on üksi,pole negro,mustad,valged,kõik hakkavad elama SSSR is..seda ka oli punane fašisim,et teha inimesi kuidas venelased,see tõttu venelased tegid palju erinevaid rahvaid miigratsioni(saatis kuskil),et kõik oli venelased,,

mõned inimesed niisama jäävad haigeks,ei tea mis see on
Viimati muutis turk, 27 Juul, 2008 18:14, muudetud 4 korda kokku.
UURALI-ALTAI Rahvast-Turanian People(Estonia,Turkey,Finlandia,Karelian,Hungarian,Tatarstan,Komi,Mariel,Udmurt,
Turkmenistan,uigur,Mongolia,Kirgis,Kazakstan,Ösbek,Gagausia,Aseri,Kumik,Kipchak,Mansi,Nenets,Sami)Uralic-Altay people
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Tänud, Ghost. Künnapi kirjutis oli VÄGA HEA.
------------8<--------------
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

see 2008 on kristlaste ajaarvamine. muinaseestlased arvasid aega sellest, millal meie esivanemad läänemere rannale jõudsid. seega on praegu aasta 10221. seda numbrit on aastatuhendeid suust suhu edasi antud.

igastahes soovitan sul kontakteeruda wuduga, sest paganakoda on tuntud kui meite rahvusegregoriga tegeleja. sealt saad kõvasti infot.








#PROMO# #PROMO# :P
Kasutaja avatar
turk
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 06 Juul, 2008 12:49
Kontakt:

Eesti prezident oli Venemaal Soome-Ugri maailmakongressil

Postitus Postitas turk »

veel tahate? mõned inimesed tahavad saada indo euroopeanlaks,ei vaja seda, aga UURALI-ALTAI rahvast meile aitab.. :lol:

veel tahate??????,,,seda on minu ajaloo? miks mõned inimesed tahavad saada indo euroopeanlaks?ma ei saa aru seda,,,
veel üks inimene kirjutab 10000 aastat läänemere elavad, härra religioni ajaloo pole 10000 aastat, 2008 aastat tagasi ei olnud tsvilisatsia,veel EGUPTUS PÜÜramidi pole 10000 aastat

kõige vanem inimesed juutlased ajalooo pole 5000 aastat
hiina ajalloo pole 10000 aastat

10000 aastat tagasi võib olla maailmas oli ahvid

Eesti prezident oli Venemaal Soome-Ugri maailmakongressil ...Eesti Prezident ei olnud venemaal indo euroopean rahvastkongressil
lugege palun

Pilt
http://www.finugor.ru/?q=node/7731
Ilves: ma ei õhutanud Venemaal separatismi
03.07.2008, 09:23 (Новости | Эстонцы)
President Toomas Hendrik Ilves kinnitas, et väide nagu oleks ta õhutanud oma sõnavõtus Vene Föderatsioonis elavate soome-ugri rahvaste separatismi, on läbinisti vale.

"See sõnum oli ühene - kõik kultuurid on võrdväärsed. Kultuuri väärtus ei sõltu sellest, kas sel on omariiklus või mitte. Need kultuurid, kel pole rahvusriiki, pole kuidagi vähemtähtsad kui teised. See oli vastupidine sellele, mida mulle omistati," rääkis Ilves intervjuus "Aktuaalsele kaamerale".

Ilves peab vaatamata ühele ebameeldivale vahejuhtumile soome-ugri rahvaste kongressil äsjast Venemaa-visiiti kordaläinuks. Ilves märkis, et tal ei olnud võimalust kongressil Konstantin Kossatšovi ründavale sõnavõtule vastata ning protesti märgiks saalist lahkumine oli delegatsiooni ühine otsus.
http://uudised.err.ee/index.php?06126589


http://www.epl.ee/artikkel/434008

Skandaal: solvatud Ilves jalutas kongressilt minema (34)
30. juuni 2008
Paber | Trüki | Saada sõbrale
Autor: Rein Sikk
Artikli püsiviide http://www.epl.ee/uudised/434008
Teie nimi
Teie e-post
Sõbra nimi
Sõbra e-mail
Teade

Foto: k53.pbase.com

Vladimir KossatšovPresident põhjustas soome-ugri maailmakongressil seninägematu skandaali, kui lahkus koos kaaskonnaga saalist, et protestida Eestit laimava kõne vastu.

Pühapäevase, kolme soome-ugri riigi presidendi osalusel toimunud istungi algul pidas kõne Venemaa Föderatsiooni riigiduuma väliskomisjoni esimees Konstantin Kossatšov. Ta esitas oma ettekandes kahtlase väärtusega ja suisa valelikke tõlgendusi pronksiööst.

Kossat‰ov rääkis sellest, et kui huligaanselt peksti läbi Mari kongressi juht Vladimir Kozlov, saatis Euroopa Parlament – nende hulgas Toomas Hendrik Ilves – Venemaale kirja, milles paluti juhtumit uurima hakata ja nõuti vähemuste diskrimineerimise lõpetamist. Ta mainis, et Kozlovi asjus võeti vastu isegi Euroopa Parlamendi otsus. Seejärel aga ütles Kossatšov: “Mingit Euroopa Parlamendi otsust ei tulnud aga siis, kui politsei peksis möödunud aastal läbi pronkssõduri kaitsjad.”



Ilves tõusis protestiks laimu vastu koos kaaskonnaga püsti ja lahkus saalist, saatjaks eestlaste delegatsiooni maruline aplaus. Presidendi avalike suhete juht Toomas Sildam ütles Eesti Päevalehele, et juhtumit ei saa kuidagi enam kommenteerida, sest Ilvese lahkumine oli selge ja ühene vastus saalis kõlanud kõnele.

Ilvese lahkumise järel eestlaste poolt kõne pidanud riigikogu liige Ivi Eenmaa ütles saalile, et tal on väga häbi ja kahju, et kongress ära rikuti. “Meil on toimunu pärast väga häbi ja võin riigikogu saadikuna tunnistada: siit lavalt kõlas Eesti kohta vale,” nentis Eenmaa. Hiljem toimunut kommenteerides ütles ta, et ka Soome ja Ungari presidendi kongressisaalist lahkumist (nemad lahkusid Ilvesest mõni aeg hiljem) võis käsitleda kui protesti lavalt kõlanud valeliku ajalookäsitluse vastu.

Toetusavaldused kõnedes

Vaheajal võttis Ivi Eenmaa vastu mitme rahva toetusavaldusi, millega avaldati nii talle kui ka Toomas Hendrik Ilvesele tunnustust resoluutse käitumise eest. Samuti piirasid Eenmaad paljude telekanalite reporterid, kes soovisid kuulda moonutamata tõde nii Kossatšovi poolt mainitud pronksiöö sündmuste kui ka Eesti olukorra kohta. Avalikult toetasid Ilvese käitumist oma kõnes liivlaste ja soomlaste esindaja Aldis Ermanbriks ja Seppo Lallukka.

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Sven Mikseri hinnangul oli Ilvese lahkumine soome-ugri kongressilt Konstantin Kossat‰ovi laimava kõne peale põhjendatud. Soome Vabariigi president Tarja Halonen ütles hiljem oma riigi ajakirjanikele, et Ilvese käitumine oli spontaanne reaktsioon provokatiivsele kõnele.

Üle-eelmisel soome-ugri maailmakongressil 2000. aastal Helsingis põhjustas skandaali president Lennart Meri, kes kritiseeris oma kõnes Venemaad hantide ja manside kultuuri hävitamise pärast.

Korraldajad püüdsid takistada raamatute jagamist

•• Viienda soome-ugri maailmakongressi korraldustoimkond tegi rohkesti katseid takistada Eesti delegatsiooni kaasatoodud raamatute ja muude trükiste levitamist.

•• Kõige enam on korraldajaid pahandanud eestlaste toodud raamatunäitus, mille eksponaatide hulgast soovitati ära võtta nii Mordvas 1930-ndail korraldatud repressioone käsitlev Venemaal ilmunud raamat kui ka Art Leete vene keelde tõlgitud ülevaade 1933.–1934. aastal toimunud hantide Kazõmi sõjast Nõukogude võimu vastu.

•• “Mul soovitatakse pidevalt mitte tekitada pahandusi ja mitte korraldada provokatsioone. Veel pakuti, et andku ma need raamatud otse kohalikule raamatukogule, neid vaatamiseks välja panna polevat mõtet,” ütles raamatute näituselt eemaldamise kohta Fenno-Ugria asutuse juht Mihkel Volt.

•• Eesti delegatsioon oli tunnistajaks kahe turvamehe vestlusele, milles üks soovitas teisel kongressihoonesse sisenejate kottidest eriti hoolega raamatuid otsida ja kui silma peaks hakkama “Kazõmi sõda”, siis see ära võtta.

•• Riigikogu liige Ivi Eenmaa rääkis, et turvatöötajad vaatasid tema kotis olnud raamatud väga hoolikalt üle. Siin kirjutaja kongressi materjale sisaldavas paberikaustas tegid turvajad samuti üleeile hoolega tööd, tundes huvi, mis infot konkreetselt üks või teine paber sisaldab.

•• Ajalehe KesKus peatoimetaja Juku-Kalle Raid rääkis, millist hirmu tekitas ühes Mari delegatsiooni liikmes temalt kingiks saadud venekeelne Mart Laari raamat punasest terrorist. “Mari, kes algul ei julgenud kingitust vastu võtta, ütles mulle, et sellise raamatu omamise eest võivad järgneda igasugused pahandused,” selgitas Raid.

•• Korraldajaid ajas segadusse ka eestlaste soov jagada kõigile kongressi delegaatidele kingituseks kirjandust sisaldav suveniirkott. Muu hulgas oli selles europarlamendi liikme Katrin Saksa ülevaade soome-ugri rahvaste olukorrast Venemaal. Samuti sai ühest välisministeeriumi üllitisest lugeda pronksiöö sündmuste tõepärast ülevaadet.

•• Korraldajad soovisid kõigepealt kõigi kingipakkide sisuga tutvuda ning seejärel kadusid kingitused kaheks päevaks teadmata kohta. Meiepoolsete tungivate nõudmiste järel saadi kirjasõna viimaks eile lõunaks kätte ja jagati laiali.



http://www.kalev.ee/est/?news=945803
UURALI-ALTAI Rahvast-Turanian People(Estonia,Turkey,Finlandia,Karelian,Hungarian,Tatarstan,Komi,Mariel,Udmurt,
Turkmenistan,uigur,Mongolia,Kirgis,Kazakstan,Ösbek,Gagausia,Aseri,Kumik,Kipchak,Mansi,Nenets,Sami)Uralic-Altay people
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

turk kirjutas: 10000 aastat :lol: sina lendad ära,väga naljakas,kes ütleb 10000 aastat,,aga ajaloo ainult kirjutavad 4 tuhat aastat tagasi :lol:
Turk, uuri sellist asja nagu seda on Kunda kultuur
http://et.wikipedia.org/wiki/Kunda_kultuur
Kunda kultuur oli mesoliitikumi küttide ja kalastajate kultuur 9. või 8. aastatuhandest eKr 5. aastatuhandeni eKr praeguse Eesti, Läti, Põhja-Leedu aladel ja Venemaa aladel Eesti naabruses, samuti Lõuna-Soomes.

Uuemal ajal on tekkinud teooria (Kalevi Wiik, Ago Künnap), mille kohaselt on tegu algse eesti keele kõige vanema sõnavarakihistusega ning Kunda kultuuri kandjad olidki eestlaste kauged esivanemad.
Need olid meie esivanemad.
Euroopa kõige vanem kultuur on teadupärast nn. Magdaleena (Maglemose´i) kultuur, mis ulatus tagasi aega 9000 aastat enne Kristust. See kultuur oli levinud just Briti saartelt Karpaatideni ja Lõuna-Skandinaaviast Euroopa lõunaosani.

Seda kinnitavad kõik teaduslikud uurimused ja eriti oluline on, et seda kinnitab eesti teadlane Richard Indreko enne oma surma, 1961, ilmunud artiklis "Eesti eelajalooline ajastu":

"...Selle perioodi harpuunid (Kunda kultuuri omad) on levinud üle terve Lääne-Euroopa, jõudes Moraaviani, kui leviku idapoolseima punktini ja Põhja-Saksamaani, kui kaugeima põhjapoolseima punktini..."
Hunnidest
Saxo Grammaticus kirjutab oma kroonikas viingite kuningatest, kes võitlesid hunnide vastu, millised tahtsid tungida põhjapoolsetele aladele: "Sügisel tulid mehed tagasi, kuid olid rikkamad väe, kuid mitte toidu poolest.

Kuningas Roller oli peale nende kuningas Arthori tapmist allutanud endale Sundmori ja Nordmori provintsid. Olimar (kes oli t?uudide alade kuningas) alistas Thori, keda kutsuti Pikaks, kes oli hämelaste ja helsinglaste kuningas (tolleaegses Rootsis - praeguses Soomes, E. K.) ning vallutas samuti Eesti alad ja Rootsi saared.

Tema tõi kaasa 700 laevast koosneva laevastiku, kahekordistades seega juba enne sealt kaasa võetud laevade arvu. Onef ja Glomer, Hedin ja Hogni võitsid lahinguid Orkneyl ja tulid tagasi 900 laevaga...

Seejärel, uskudes oma jõusse, tormasid nad kokku hunnidega. Puhkes selline lahing, et kolm põhilist Venemaa jõge olid täis hunnide laipu, nii, et neist said sillad jõgedele (siin võidakse Venemaa all mõelda veneedide alasid, kuid ka praeguse Valgevene ja Lääne Venemaa alasid - E.K.).

Kui lahing oli kestnud seitse päeva, siis langes kuningas Hunn ja tema vend, kes kandis sama nime, alistus, nähes oma meestest moodustunud teed... Selles sõjas alistus 170 kuningat, kes olid kas hunnid või nende alamad.

Siis kogus kuningas Frode kõik need kuningad kokku ja kuulutas neile oma võimu nende üle... Seejärel ulatusid Frode (taanlasest kuningas - E.K.) valduste piirid idas Venemaani, põhjas Lapimaani, läänes Rhine'i jõeni." (Saxo, 5, 7, 2-13)
Me olime juba siin kui indo - eurooplase panid kitsi ja hunnid ning muud türgi hõimud elasid veel kuskil Mongoolia kandis
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist