Viktoriin

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2088
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas krizz »

Nonii. Pildiküsimus. Kes annavad pildil Putinile au? Ootaks võimalikult täpset (ametlikku) nimetust. Jah Putini kõrval on ka teine "Putin", kuid ta on seal vaid selleks, et vastamist veidi keerulisemaks teha :wink:

EDIT: Eks käbe klikkimine teeb teadmistele tuule alla.
Viimati muutis krizz, 05 Juul, 2018 20:32, muudetud 1 kord kokku.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
flint
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 26 Veebr, 2009 22:27
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas flint »

Milleks need ühe kliki küsimused.... https://et.wikipedia.org/wiki/T%C5%A1erkeska järg vaba
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Svejk »

flint kirjutas:Milleks need ühe kliki küsimused....
Kõlab nagu küsimusena... 8) Olgu - ma võtan siis vastata...

Teatan tagasihoidlikult ja kõige lugupidamise juures, AKF flint, et suurim dehvitsiit meil siin viktoriini teemas mitte ei ole õiged vastused, vaid õiged küsimused,
ja AKF krizz eiteinud mitteseda, mida sina, et lõikas järje läbi ja jättis endast tühja koha järele.

"Tulid, nägid, võitsid"? Väga tubli, aga nüüd hoolitse ka tagajärgede eest.
Sul oli suurepärane võimalus näidata, millised ei ole need "ühe kliki küsimused", aga millegipärast käisid siin ainult skoorimas - sisuliselt sõitsid "jänest"

P.S.
Võrdleksin tekkinud (sinu poolt tekitatud! 8) ) olukorda veel sellega, mille eest meid mehepoegi hoiatatakse, nimelt suhetes vastassugupoolega ei olevatki kõige olulisem olla "kiire ja vihane"
ja vhokusseerida lõpplahendusele, vaid vaadata (ja oodata! :) ) et ka partnerile kohale jõuaks... :)

P.S.S.

Rada vaba.... :D
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
flint
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 26 Veebr, 2009 22:27
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas flint »

Kui see nüüd vastus oli nagu algul märkisid siis tegid ise ju sama.... jätsid küsimuse esitamata.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5211
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Manurhin »

No panen siis vahelduseks ise ühe lihtsa küsimuse. Saksa müntidest siin mõni lehekülg tagasi juba juttu oli, aga mis põhjusel autojuhtidele omal ajal 5 kopikalised mündid meeldisid?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Martin Peeter »

Pakun: mingeid münte kasutati oma lubadele kategooriate juurdevõltsimiseks.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5211
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Manurhin »

Martin Peeter kirjutas:Pakun: mingeid münte kasutati oma lubadele kategooriate juurdevõltsimiseks.
Ei. Olen küll kuulnud, et talongiajastul saanud väidetavalt munavalgega (??????) kuidagi tehn. passi löödud temlpli ära kustutada. Kategooriate asemel, muideks, olid omal ajal liigid. Võisid olla 3, 2, 1 liigi või siis amatöörautojuht.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Sho »

Neid kasutati Saksamaa rahaautomaatides ühemargaste asemel?
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5211
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Manurhin »

Sho kirjutas:Neid kasutati Saksamaa rahaautomaatides ühemargaste asemel?
Hõbedasi ühekroonilisi kasutati ühemargaste asemel. Viiekopkaseid kasutati hoopis millekski muuks. Ja juba ammu enne seda.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Troll »

Manurhin kirjutas:Kategooriate asemel, muideks, olid omal ajal liigid. Võisid olla 3, 2, 1 liigi või siis amatöörautojuht.
Kategooriad ja liigid esinesid paralleelselt, minu isa oli näiteks I-liigi autojuht ning samas olid tal juhilubades avatud kõik kategooriad. Liik oli üldiselt mõeldud professionaalse taseme hindamiseks.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas bodom »

Pakun: ehk äkki sobisid auto kaitsmete pessa asendamaks läbipölenud pulkkaitset?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Troll kirjutas:
Manurhin kirjutas:Kategooriate asemel, muideks, olid omal ajal liigid. Võisid olla 3, 2, 1 liigi või siis amatöörautojuht.
Kategooriad ja liigid esinesid paralleelselt, minu isa oli näiteks I-liigi autojuht ning samas olid tal juhilubades avatud kõik kategooriad. Liik oli üldiselt mõeldud professionaalse taseme hindamiseks.
Just nii oligi. Liik näiteas autojuhi kvalifikatsiooni. Sellest sõltus autotehnika, mille peale sind lubati. Mina olen nt keskkoolist saanud kaasa elukutse - III liigi autojuht, millega "kaasnesid" B ja C kategooria load. See kvalifikatsiooni vahe tuli peamiselt tehnika tundmisest, hoolduse-remondi korraldusest ja autovedude korralduse teadmistest. Näiteks viimane III liigi autojuhi õpik, mille järgi mina olen õppinud, käsitles autodena ainutl Gaz-53, Zil-130 ja natuke oli vist Kamaz-740 kah. Kodus oli mul üks vanem II liigi õpik, seal oli juba juttu automaatkäigukastist (Liaz bussidel), neljarattaveost (Gaz-66), ülelaadimisest ja midagi oli selle 4-sillalise Maz-i (525 vist) mootorist. Pluss hoolduse-remondi osa oli pikem ja põhjalikum. Selle tehnikavärk kestis mul 1 õppeaasta (2 tundi nädalas) ja lõppes eksamiga, mida võtsid vastu kohaliku autobaasi tegelased (oli siis veel erastamata).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5211
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Manurhin »

bodom kirjutas:Pakun: ehk äkki sobisid auto kaitsmete pessa asendamaks läbipölenud pulkkaitset?
Ja täpselt nii oligi! Nii mõnigi masin põles selle tõttu muidugi maha ka, aga noh, keda see pisiasi häiris :lol:. Seega Akf! bodomi kord küsida.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas bodom »

Annaks heameelega järje üle, pole lihtsalt mahti, mitmepäevane vabariiklik kokkutulek käimas.
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 589
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Che Latino »

Pakun jahimeeste kokkutulekut...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 37 külalist