Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Sektor gazovoi ataki
Liige
Postitusi: 989
Liitunud: 27 Dets, 2012 10:02
Kontakt:

Eesti majanduse edu

Postitus Postitas Sektor gazovoi ataki »

Teen ka Eesti majanduse teema. Seda võiks kasutada üldise teemana, kõigiks selleteemalisteks aruteludeks.

Ajendas seda teemat eilses äripäevas loetu, sealses juhtkirjas soovitatakse tõsta sõjalisi kulutusi SKP tõusu kaudu. Ehk siis, mitte viia kulutusi oluliselt üle 2%, sellele võiksid lisanduda vajadusel erakordsed kulud. Tundub mõistlik ja pragmaatiline.

Teisalt on lehe esikaanel suure diktaatori pilt ja kiri: "Soojendame üles suhted Venemaaga". Anonüümsed ettevõtjad eesotsas Tiit Vähi ja Ain Hanschmitdiga loodavad sanktsioonide kadumist ja suhete paranemist. Lehe sees ka suur samasugune pealkiri, aga kahel lehel ainult üks kord sedasama Hanschmitdi lauset mainitud.

Ma pole just loogikas väga tugev, aga midagi tundub viltu olevat.

Kuidas peaks Eesti tulevikus suhtuma majanduslikus mõttes Venemaasse?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti majanduse edu

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Meil on juba praktikat olemas täiesti -analoogselt Soomega tähendab tihe majanduskoostöö venelastega pidevas tõmbetuules olekut ja üllatusi.
Noh nagu eilne uudis ühe bussifirma liiniloa peatamisest, ilma ettekirjutuse tähtaega ootamata.
Või need pidevad toidutööstuse küttimised.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
London Bridge
Liige
Postitusi: 618
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Eesti majanduse edu

Postitus Postitas London Bridge »

Pole Äripäeva numbrit ise lugenud, kuid põhimõte jääb mõneti nüüd arusaamatuks. Kaitsekulutuste tõus tuleb ära jätta ja selle 0,5-1%ga majandus aastas võluväel mühinal kasvama panna? Ja Vene turu abil?

Probleem kahepoolsetes suhetes on sama, mis tantsuga - tango jaoks on kahte inimest vaja. Olgu ühe poole püksikud nii märjad kui tahes, kuid kui teine pool mingi põhimõtte pärast tõrgub ja jõud temast üle ei käi, siis pole lihtsalt midagi teha.

Ja, nagu Trummile meeldib öelda, praktika olevat tõe kriteerium: ei tulnud neid pudrujõgesid enne sanktsioone ja miski ei garanteeri, et need pärast tulevad. Või Venes seda ei saa garanteerida turuseadused, vaid ainult ühe otsustuskeskuse käsud. Olgu mõne võitleja unenäod nii ülevoolavad kui tahes.
My fair lady.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Nutt ja hala

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No aga milleks siis üldse siin sihitult spekuleerida?
Sama hästi võiks arvata, et naaber käib öösiti minu akna taga piilumas. Ega ma tõestada ei saa (sest ma ju magan), kuid teoreetiliselt on võimalik küll.
Kas peavad igal pool eduraportid ja edulood üleval rippuma, meedias seda küll?
Üks nukake võiks ju kuskil ikka olla, kus mehed saavad vabas vormis arutada, mis südant vaevab?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Toetan ja tervitan. Ühes õiges foorumis peab ikka nuttu ja hala ka olema. Trummi soovil, mode tahtel.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Z03 »

Kas see on nüüd see teema, kus kõik soovijad võivad Kapten Trummi mõnitada ja tema peal jalgu pühkida?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Ei, tänan küsimast. Siin foorumis ei või keegi kedagi mõnitada ja oma kehaosi palutakse ka lahkesti pühkida selleks ette nähtud vahenditega.
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas nimetu »

Üks nukake võiks ju kuskil ikka olla, kus mehed saavad vabas vormis arutada, mis südant vaevab?
Sul kipub see "eduraporti" küsimus igasse teemasse valguma. Eks igaühel oma kiiks. Kuigi pikapeale tüütab juba ära, sest kogu teemaarendus mandub lõpuks sinna sohu ära.
TALUPOEG TALUJA
Liige
Postitusi: 275
Liitunud: 12 Jaan, 2014 18:11
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Mul ka mure. Mis teha?

Mul on suur paras politsei hundikoer. Vanasti öeldi,et revolver kõhuall,seega politsei oma. No ja see Lontrus käib mööda küla öösiti ja krõpsutab naabri kutsat. Teisel kaugemal naabril käis öösel sital. Vist ikka aasta jagu... Oskas täpselt mänguasjade peale lasta. :mrgreen: Täpne poiss,ei ole midagi öelda. Naaber arvas pikemat aega,et see on mingi metsloom. Lõpuks tüdines siis ära ja ostis mingi öökaamera. No ja siis helistab mulle ja kohe kraesse,et kui ma vastu ajan siis tema teeb kohe DNA proovi jne. Ma ütlesin siis,et ära aja nüüd seda asja nii keeruliseks. Kui see on minu koer siis on. Mina vastu ei aja,sest mis häda mul valetada olekski. Kui minu koer teab kelle aias sittuda siis oli see tema otsustada,ega ta ju niisama ei vali vaid ikka kindlalt.
No ja leppisime siis kokku,et ma ei või 100% väita ,et see minu kutsu oli aga panen talle rakmed peale ja kui järgmine kord tuleb siis peaks helendama küll. Saigi siis videot vaatamas käidud,et ongi minu Lontrus! :mrgreen:

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Mul hoopis suurem jama selle koeraga. Nimelt tunneb minu koer juba mitmeid minuteid ette,et miskine sõjalennuk tulemas on. Lööb araks ja ronib kasvõi taskusse. Nüüd siis ronib ühe vana autoloksu alla ja ajab selle oma tegevusega hirmsasti tolmu üles. Iga kord raputab kasukat ja kõik ümberringi tolmab. Sitta sest tolmust aga nüüd on mul veel suurem mure. Kuhu ma pean helistama ja kellele,et need raudharakad siit maja kohalt ja ligidalt mööda ei silkaks? Ükskord tuli nii madalalt,et oleksin saanud hargiga visata. No egas ma ei oleksi viskama hakanud sest omad poisid ju. No ja kui nad siit nii tihedalt mööda põrutavad,astugu vahest läbi ikka ka,meil siin kena järv ja mul heinamaa ka üsna sile..... :mrgreen:

Ps. kui ei sobi teemasse siis tõstke ringi.

T.
Kasutaja avatar
wk2
Liige
Postitusi: 2674
Liitunud: 22 Aug, 2014 17:16
Kontakt:

REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas wk2 »

Laupäeval ERRi Aktuaalses Kaameras oli uudis koos videoga, et sada tuhat naist avaldasid USAs Trumpi vastu meelt:
https://www.err.ee/655372/usa-s-avaldas ... astu-meelt
Reedel pöördus aga Ameerika Ühendriikide president Donald Trump videosilla kaudu Washingtonis toimunud umbes saja tuhande elumarsil osalenu poole, toonitades et tema administratsiooni eesmärgiks on kaitsta inimelu pühadust.
https://www.youtube.com/watch?v=v77snL8J1i8
Ükski varasematest presidentidest ei ole varem igal aastal sündimata laste eluõiguse kaitseks korraldatava elumarsi (March for Life) osalejate poole pöördunud.
Üritusel pidas kõne USA asepresident Mike Pence: https://www.youtube.com/watch?v=QFv7jZ00vLI
Samuti USA Kongressi spiiker Paul Ryan: https://www.youtube.com/watch?v=F1xwzxmNihY
Kas valikuline uudiste edastamine?
Ukraina määratles suhteliselt täpselt ära meie tänase staatuse ja positsiooni maailmas. Käitume ja oleme üks tõeline offshore riik!
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19037
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas ruger »

Väike hinnang tänapäeva poliitikutele
Poliitikud, eestlaseks olemise häbenejad, teie nimel ma oma eluga ei riski, sest ei pea teid selle vääriliseks! Miks ma seda nii ekstreemselt ja karmilt välja toon? Aga selleks, et te mõistaksite, et teie tegudel on tagajärjed ja teil tuleb selle eest vastutus võtta, kirjutab kaitseliitlane ja rahvuslane Jüri Kukk.

Ma ei kirjuta seda pöördumist sugugi kergel südamel, sest need read tähendavad teatud loobumist nii inimlikkuse, patriotismi kui rahvusluse põhimõtetest. Kuid ma pean seda tegema, et selgitada Eesti võimuladvikule, milleni on nad oma rahva ja riigi viinud – teen seda läbi võimaliku stsenaariumi, mis näitab nende rahvast kaugenemise tagajärgi. Kuigi allakirjutanu olen vaid mina, usun siiski, et siia paneks oma allkirja suur osa eestimeelsetest meestest ja naistest, kes on mures oma maa, keele ja kultuuri pärast.

Olen viimase kolme aasta jooksul Kaitseliidu ridades olles omandanud arvestatavad sõjalised oskused ja kui meie seni ainus reaalne vaenlane, Putini sõjamasin, üle Eesti piiride veereb, oleme meie, kaitseliitlased, need, kes esimese löögi vastu võtavad, kuni liitlased täiendavate jõududega appi jõuavad. Kuivõrd võib eeldada, et Venemaa saadab uusi territooriume hõlvama just hea väljaõppega sõdurid, siis arvan, et enamik meist, eesliinile minejatest, enam lahinguväljalt tagasi ei tule. Julgen kogu Eesti ühiskonna ja riigi ees välja anda veksli – ma olen valmis kodumaa eest surema, kui seda on vaja, ja lähen lahingusse teadmisega, et seda võibki tarvis minna. See minu lubadus on aegumatu ja ma täidan seda igal juhul!

Samas ei austa ma enamikku meie võimuladvikust, ei presidenti, peaministrit ega suuremat osa riigikogulastest, sest just nemad on minu arvates käest andnud suure osa sellest, mille nimel me Laulva Revolutsiooni ajal võitlesime, ja nad on ohtu seadnud eesti rahvuse, rahvusriigi ja kultuuri eksistentsi. Ometigi olen sõdurina valmis ka nende kui Eesti riigi esindajate eest surema. Küll aga ei teeks ma seda siis, kui mu kohus seda ei nõua – ma ei riskiks nende kui inimeste pärast, vaid valiksin nendeks, kelle nimel võiks ka surra, hoopis teised, ennekõike oma lähedased ja eestimeelsed inimesed. Ma tean, et teie, poliitvõimurid, ei riskiks minusuguste nimel mitte kõige vähemagagi!

Igas sõjas on olukordi, kus sõdur saab südametunnistuse piinadeta valida ellujäämise ja surma vahel. Valisin näitena välja konkreetse inimese ja konkreetse olukorra. Inimeseks oleks endine peaminister Taavi Rõivas (aga miks mitte ka Andrus Ansip või Juhan Parts), kelle valitsemise ajal tehti palju eestlust lammutavaid otsuseid, ja olukorraks see, kus tema on jäänud vaenlase tagalasse lõksu. Meie, kaitseliitlaste poole pöördub ülem ja ütleb: “Mehed, lõigus BN 447 on vaenlase tagalasse kinni jäänud meie kunagine peaminister Taavi Rõivas, keda oleks vaja sealt välja aidata. Me vajame selleks vabatahtlikke, kes on valmis ka halvimaks, sest mehed, tõesti, seal on vaenlase tuli tihe ja need, kes jäävad tema äratoomist katma, ilmselt missioonilt tagasi ei tule!” Milline oleks minu otsus? Kui seal oleks kinni ka Rõivase pere, läheksin kõhklematult! Kui ainult Taavi Rõivas, siis paraku… EI! Ja seda just sellepärast, et ma ei riskiks oma eluga inimese nimel, kes on minu arvates oma riigile palju kahju teinud. Ma jätkaks sõdimist rinde selles lõigus, kus seda on hädasti vaja, aga see missioon jääks minust tegemata.

Miks ma seda olukorda nii ekstreemselt ja karmilt välja toon? Aga selleks, et teie, poliitikud, mõistaksite, et teie tegudel on tagajärjed ja teil tuleb selle eest vastutus võtta. Siiani te seda teinud pole! Tõin sellise situatsiooni välja, et teid teavitada – ekstreemsetes olukordades (mis Venemaa agressiivsust arvestades on väga reaalsed) me teie nimel oma eluga ei riski, sest ei pea teid selle vääriliseks! Samas on ka mehed, kelle nimel ma läheks kõhklemata oma viimasesse lahingusse, näiteks Hannes Võrno, Einar Laigna, Valdur Mikita ja kõik need inimesed, kes praegu Eesti tuleviku pärast muretsevad. Nemad on minu Eesti ja nende nimel olen ma valmis surema! Jevgeni Ossinovski, Sven Mikser, Eiki Nestor, Margus Tsahkna, Toomas Hendrik Ilves ja kõik eestlaseks olemise häbenejad – ei iial!

Seejuures rõhutan veel paari momenti. Esiteks, mina, kes ma selle kirjaga teatan kogu ühiskonnale, et olen valmis sõja esimesest minutist lahingusse sööstma, olen tegelikult see, keda teie nimetate rassistiks ja natsiks – sest ma olen rahvuslane! Olen täiesti kindel, et need inimesed, kes kiidavad hetkel heaks teie eestlust lammutava poliitika, kes näevad eestlasi 50 aasta pärast šokolaadikarva anglosaksidena ja kes praegu avalikult eestlaseks olemist häbenevad ning rahvuslasi sildistavad – nemad minuga sel hetkel lahingus ei ole, olen selles täiesti kindel. Nemad istuvad sõja puhkedes Läände viiva lennuki või laeva peale, nagu enamik teist, Eesti hetkepoliitika suunajatest!

Kõike seda avalikkuse ees välja laduda polnud kerge, aga tunnen seda teinuna ennast kergemalt. Meid, eestlasi, on vähe, ja me peaksime kokku hoidma, aga mingi hetk on see, kus eesti keele rääkimine meid enam koos ei hoia, sest üks pool on valmis ka muud keelt emakeelena rääkima, selle maa ära kinkima ja võõra kultuuri varju pugema. Siis ei ole meie vahel enam midagi ühist ja ka enda ohverdamine teise ellujäämise nimel mõttetu – miks peaksin seda tegema, kui mu ohverdus ei vii edasi väärtusi, mida ma hindan?

Jüri Kukk, kaitseliitlane ja rahvuslane
http://www.disneylandparis.com//kaitseliitlase-aval ... ladvikule/
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7188
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Pole küll otseselt selle alateema osa aga kaasfoorumlane minu arust ütles selle välja,mida osad ka läänes mulle on kahe silma vahel olles ütelnud.Põhjamaade pangad kasutavad Eestit küllalt palju selleks,et puhtaks pesta idaraha,selles mõttes ukrainlased eriti mõõda ei pane.Ju ka nende riigist on läbi Baltikumi raha välja ebaseaduslikult viidud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3299
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Nali

Postitus Postitas Dr.Sci »

ostius kirjutas:Doktorikraadiga inimesel võiks suurem üldistusvõime olla... :D
Siin tehakse ju "Eesti 100" logo üle nalja!
Dr.Sci kirjutas:
Ei saanud naljast päris aru aga tundub et Fucsil on pikem...
Oo õudust, ongi selline logo? Ma üldiselt harjutatud valikulise nägemisega suudan sellised asjad oma silmanärvis blokeerida enne kui ajju jõuavad. Ja EV kampaaniatest kõnnin ka suure kaarega mööda - mitte et ma ei leiaks et üldse ei peaks tähistama aga see EW100 on igal pool ees ja taga ja ilmselt venitatakse seda Tartu rahu 100-nda aastapäevani välja, peaasi et oleks tsirkust (ja natuke leiba).

Kuna pole vist naljakas siis ehk mõni mode tõstab teemasse "nutt ja hala"
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

No paneme selle siis nutuks ja halaks:

Krister Kivi VIHAKÕNE | Ajateenistus on orjandus

:mrgreen:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist