Zeitgeist. Muudame endid, muudame maailma!

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

nojah, ma oletan, et su vastusest (küsimusest) võib selgelt välja lugeda, et alistud aga ei julge seda tunnistada ning püüad seetõttu genereerida mingit veidrat retoorikat, mis peaks jätma mulje, justkui oleks sa pädevast argumentatsioonist kõrgelt üle :twisted:

aga jäädes viisakaks ja vastates su küsimusele: enne, kui sa vaidluses üldtunnustatud argumenteerimisreegleid ei tunne ja neid ka ei tunnista, pole mul sulle tõesti mitte midagi öelda sest neid reegleid eirava, para- ja vandenõumaailmast pärineva oponendiga on mõtestatud argumentatsioon üldjuhul välistatud. muidugi mitte alati aga kuivõrd sina suutsid ainult ühes oma postituses teha tahtlikult kaks olulist viga, siis...njah...kõik, mis mul sulle PRAEGU öelda on, kõlaks järgmiselt: "õpi argumenteerimisreeglid selgeks"
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

Mul ei olnud plaaniski siin alustada mingit väitlustundi. See ei olnud eesmärk. Lootsin pigem näha inimeste mõtteid filmist ja artuelu rahakeskse ühiskonna kasulikkusest.

Minu jaoks jääb müstikaks miks inimesed, kellel on võimu kasutavad seda "võimutsemiseks" mitte inimeste heaolu arendamiseks. Kujuta ette kui riikide kaitseelarve rahad mujale suunata? Mis sellega teha saaks? http://blog.wired.com/defense/armor/index.html



Satakas - Muide sellele filmile on teine osa, vaata ka seda.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

noh, aga sa saidki minu ja mitmete teistegi mõtteid sellest filmist. või tahtsid sa pigem öelda, et lootsid näha inimeste positiivseid kaasahõikeid ega osanud arvestada kriitikaga?

kui sind huvitab veel ka arutelu rahakeskse ühiskonna kasulikkusest, siis ole aga lahke ja tee otsad lahti. esita omapoolne arvamus, põhjenda seal esitatud seisukohti ja oota tagasisidet.

võimu kuritarvitamine on muidugi üks paha asi aga tuleb tõdeda, et tegelikkuses ei olegi tõenäoliselt mitte ühtki alternatiivi, mis selle välistaks ja samas inimkonnale vähemalt enam-vähem sarnast elatustaset ning arenguperspektiivi pakuks. ilmas on palju asju, mis muidu on head aga mille eest tuleb lihtsalt oma hinda maksta. muuta pole seda aga võimalik mitte enne, kui meie aju tööprintsiibid ning sellest tulenevad sotsiaal-psühholoogilised seaduspärasused kardinaalselt muutunud on.

tjah, ma vaatan enne selle esimese osa uuesti läbi. kui aega leian, siis vaatan mõlemaid nädalavahetusel ja püüan ka täpsemalt kommenteerida.
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

Selle filmi ilu ongi selles, et ta pakub alternatiivi rahakesksele ühiskonnale. Alternatiivi, kus tegutsemisplaani koostamisel ei arvestata mitte kasumit vaid ressursse mis on inimestele kättesaadavad.

Pakutakse välja isegi, et valitsus kui selline saab olema arvuti, mis võtab arvesse kõik tegurid ja töötab vastavalt sellele välja tegutsemisplaani. (see ei ole koht kus terminaatorile mõelda)

Sõda ja vargus on juba loomult kasumlik tegu. Kui aga sellise teguviisiga inimene midagi ei saavuta siis muutub see tegu mõtetuks.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Selle filmi ilu ongi selles, et ta pakub alternatiivi rahakesksele ühiskonnale.
Kurat, ma olen ühes sellises utoopias piisavalt kaua elama pidanud! Õnneks mitte niikaua kui vanemad ja vanavanemad, kelle elu sinna nahka läkski!
Olen valmis igaühe kohapeal maha laskma, kes mind uuesti mingi sarnase sita sisse kavatseb vedada! Lihtsalt teadmiseks.
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

se film iseenesest on üsna hea ja tore ja avalikustab palju huvitavaid asju küll,aga...nagu ühes teises foorumis juba üritasin seletada..
ei tasu võtta seda tõe pähe..

se vandenõude avalikustamine on suht viimase aja mood,ja selle filmi 2 osa on liiga hästi tehtud,et nn.vabast ajast seda teha.. nagu väidetakse..

nii,se võib olla lihtsalt masside vihale ajamis propaganda osa,sest need töötu massid kes tekivad praegustes oludes.. kergelt öeldes on vihased..aga valede asjade peale.. mass on vihane valitsuse ja riigikorra peale...aga mitte nende peale kes kardinate taga nööre tõmbavad,ja annavad valitsustele otsustata juba ammu nende eest otsustatud otsuseid :wink:
ja me kõik teame ajaloost näiteid mis juhtub kui liiga on liiga palju massi,kellel pole midagi teha..nad lähevad õige propaganda peale vägagi pöördesse,ja me ei saa väita,et seda propagandat siin vähe oleks...

Arnoldile niipalju,et kindlasti ei elanud su esilased selles mida se asi endast tegelikult kujutama pidi,nagu meie ei ela tegelikult mingis demokraatias...DEMOKRAATIA..se on Rahva võim... kus praeguses ühiskonnas sa näed,et rahval on võim?? ametnikud,kes on puldis,kes onupoja poliitikaga sinna on pääsenud ja ajavad ainult enda asja,neil on rahvast jumala ükskõik...Peidetakse endid tohutute hunnikute bürokraatiliste seaduste taha,mida tehakse juurde vastavalt vajadustele,et rõhuda rahvast veel enam...
seega ei ole suurt vahet kas kommunism,demokraatia,kapitalis,maoism vms.. kõik nad on suunatud rahvamasside kontrollimiseks ja teatud seltskonna üleval hoidmiseks ja nende võimu tsentraliseerimiseks..
vahendid,näilisus ja propaganda on see mis kujundab sinu minu ja teiste vaateid...

on üks tore Eesti leht mida igaüks peaks natuke uurima..eks siis juba otsusta see,kas on praeguse korra ajupesu hästi mõjunud või mitte kas uurib edasi või ei...

http://prison.planet.ee/index.html

siin on ka foorum
8)
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

seega ei ole suurt vahet kas kommunism,demokraatia,kapitalis,maoism vms
Pastoi paravos, ne stutšite kaljosa! :x
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

Arnoldile...Kommunismuse kohapealt niipalju, et ka kommunism oli rahakeskne süsteem, kasumi keskne.

Samas, vanaisa istus värava kõrvale puu alla, süütas plotski ja naeris selle peale, et kolhoosi kombain tema eest töö ära teeb, mis sest, et osa saagist pidi ära andma.
Sõnad olid vist nii:"Mis mul nüüd viga teised teevad minu eest töö ära, mina ainult vaata!"
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Pilt
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

Pilt
[/img]

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Nashi igaaastane "laager"

Pilt

Pilt

Statistika kaartidel mõelge ka seda, kui palju inimesi elab erinevates piirkondades.



Mis ma nende piltidega öelda tahan?
Tahan hoopis tõstatada küsimuse: Kas keegi teab, kui palju on maailmas inimesi ja kui palju neist elab vaesuses?
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

Kust kohast läheb piir, et vot see inimene on nüüd vaene?
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

Vaesust mõõdetakse mitmeti. Mõõdab näiteks maailmapank selle järgi, kui palju raha inimestel päeva kohta on. Alla dollari päevas tähendab vaesust, alla kahe dollari tähendab mõõdukat vaesust.
Ja siis riikide vahel kokku lepitud standardid, näiteks kui palju toitu inimene päevas saab. Kui alla vajaliku normi siis on vaesus.
Lihtne. Vaesus tähendab seda, et inimene ei saa elada täisväärtuslikku elu.
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

A miks need inimesed elavad vaesuses?
------------8<--------------
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3836
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Igakord ei ole asjad nii lihtsad, kui tahaksime. Käib just Musta Aafrika kohta, kust on pärit suurem jagu südantlõhestavaid pilte. Lihtsalt raha jagamine vaestele ei ole seal vaesust vähendanud. Enamuse riikide suhteline vaesus on pärast iseseisvumist seal hoopis suurenenud (koloniaalvõimu ajal olid asjad rohkem korras ja näljaseid vähem). Koloniaalvõimu süüks ei saaks tänast olukorda ka ajada, sest pärismaise ühiskonna toimimistavadesse kolonisaatorid eriti ei sekkunud ehk ühiskond oleks arenenud ligikaudu samamoodi ka iseseisvalt. Näit. Etioopia on olnud suurema osa ajaloost iseseisev, pole aga ikkagi eriti edasi jõudnud naabritega võrreldes. Ehk vaesus on üks keeruline asi ja ei tulene otseselt sellest, et rikkad riigid ja inimesed oma rahaga igasugu lollusi teevad.
Vähemalt nälga ei tohiks soojades maades olla, kui nad just kõrbes ei asu. Taimed kasvavad 12 kuud aastas ja nälg - raskesti kokkusobiv. Riideid kulub vähe, kütma ei pea. Raha ei pruugi olla, et igasugu valge inimese trääni osta, aga nälgida ei tohiks küll keegi, kes vähegi aju ja käsi viitsib liigutada-pingutada.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2197
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Heh, kui räägitakse aafrikast, neegritest ja valgete ülemvõimust neegrite üle, tuleb kohe meelde Zimbabwe ja tema juht Mugabe! Kas see mitte polnud riik, kust valged farmerid minema kupatati ja nende maad neegritele jagati? Ja mis kohe ka vabalangemiskiirusel majanduskaose kuristikku pikeeris?

Kahtlen selles, et kas on miskit ülemaailmset niiditõmbajate organisatsiooni, ma ei suuda sellisele oletatavale nähtusele kuidagi eesmärki leida. Tavaliselt on eesmärgiks mammonakraapimine, aga ma pole sugugi kindel, et selleks oleks vaja mingit hirmsat salaorganisatsiooni üleval pidada ja varjata - ei tasu ära lihtsalt! Mammonat saab ju niisamagi riigitüüri juures kahmata ja pööbli lollitamiseks pole ju superharidust ja hüpersalaühingut vaja, et ajada sinnajuurde rahva rahustuseks miskit kommunismi, turumajanduse või ei tea, mis luulutusi.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: _dumbuser_ ja 34 külalist