Zeitgeist. Muudame endid, muudame maailma!

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Zeitgeist. Muudame endid, muudame maailma!

Postitus Postitas potentate »

http://www.zeitgeistmovie.com/

Soovitan vaadata. Avatumate inimeste maailmavaadet muudab kindlasti. Kaks filmi, 5 tundi kokku, kuid pärast on millele mõelda.

Eriti meil, eestlastel, kes ennast vabaks laulsid.

Saab otse internetist vaadata. Puudutab maailma suuremaid sündmusi alates...kristusest lõpetades Iraagi sõja ja plaanidega tulevikuks.


Olemas ka venekeelsed subtiitrid.
Viimati muutis potentate, 21 Jaan, 2009 5:17, muudetud 1 kord kokku.
nuhk.Albert
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 06 Dets, 2007 20:58

Postitus Postitas nuhk.Albert »

Ja koos eestikeelsete subtiitritega saab vaadata siit:
http://www.overstream.net/view.php?oid=mgmfs3uvsjek
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Avatumate inimeste maailmavaadet muudab kindlasti.
Sellist tüüpi "avatusega" inimeste maailmavaade peaks ilmselt tihti muutuma -- alati kui mõni uus põrutav klipp lagedale ilmub, toimub muutus.
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Marx oli mees, kes elatus Kapitalist, ütleks selle peale.
------------8<--------------
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

olen vist sedasama (vähemalt esimest osa) kunagi vaadanud ja ütleksin kokkuvõtteks, et ükshaaval või mõnel juhul ka mitmekesi koos võivad esitatud infokillud iseenesest tähenduslikud olla. küll aga tekib probleem sellest, kui inimesed hakkavad näiliselt ühendatud killukesi kunstlikult koku sobitama ja tulemuse toetuseks põnevat legendi juurde pajatama sest ilma selleta kukuks tulemus kokku kuna killukeste omavaheline sobivus on siiski vaid näiline.

see-eest aga on kindlasti tegu huvitava dokumentaalumelise (paralleelina meenub mõne aasta eest nähtud dokumentaalulmekas sellest kuidas venelased juba kolmekümnendatel kosmoses käisid) looga, mida võib isegi vaadata, kui vaid bullshitmeeter taadeldud on ja normaalselt toimib.
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

Oot mis osa siin nagu vale on?

Kas see, et kirik on moodsat maailma lüpsnud nagu oma lehma 2000 aastat? Või see, et USA korraldas ise oma rahva vastu terroriakte(Selles kuradi Iraagi sõjas on rohkem "häid sõdureid" ja tsiviilisikuid surma saanud kui terroristid üldse kokku tapnud on)? Või see, et maailma suurimad ettevõtted on võimsamad kui enamus riike? Või see, et rahakeskne kasumile orienteeritud maailmasüsteem ei saa kuidagi inimestele hea olla?

Vaadake kui palju inimesi elab maailmas näljas, ilma arstiabi ja koolihariduseta. Selle asemel, et lolli järjekindlusega tina vormi valada ja üksteist maha lasta võiks selle energia kuidagi viisakamalt rakendada...või mis?


To Satakas: Mida sa seletad? Väga rumal võrdlus.

see-eest aga on kindlasti tegu huvitava dokumentaalumelise (paralleelina meenub mõne aasta eest nähtud dokumentaalulmekas sellest kuidas venelased juba kolmekümnendatel kosmoses käisid) looga, mida võib isegi vaadata, kui vaid bullshitmeeter taadeldud on ja normaalselt toimib.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Huvitav, kus ta seda taatleb? :lol:

Aga kohati kiputakse jah väliselt passivate killukeste taga tonti nägema. Eks killukesed kohati passivad ka ja mingi tasemeni tehakse õigeid järeldusi ja aetakse õiget juttu, aga ühest piirist äkki... :!:

Nii nagu natsi uufodega: Omega Disk paistab täiesti reaalne, selleks, et panna propeller püsti ja selle tõstejõu peale teha paigaltstardiga lennuaparaat, pole palju mõistust vaja. Ja nii võidi proovida "mõttetuid käkke," nagu kuskil keegi kaasfoorumlane kommenteeris. Paul Moller treib selliseid ju tänapäevalgi.
Aga, kui juba hakatakse rääkima miskist tahhionaatorist ja levitatsioonist, siis hakkab see bullshitmeter kohe midagi näitama.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

aga ma ei öelnudki, et konkreetnsed üksikdetailid vale oleksid (ehkki leidus ka selliseid). probleem tekib selles, et mõnikord panevad iniemsed hulga üksikuid, täiesti õigeid fakte kokku üldpildiks, mis pole sugugi tõene.

hetkel ma ei mäleta enam seda zeitgeisti täpselt. sai vaadatud mõne aasta eest ja vahepeal on tohutul hulgal palju jubedamat jama silme eest läbi käinud.
________

võtame nüüd aga mõned üksikväited. näiteks see oma rahva vastu suunatud terror. milline siis nimelt? 9/11? niisiis oled ka sina savijalgse vandenõuteooria ohver. ok, kuivõrd vandenõuteoreetikud kipuvad oma tõekspidamistes juba vaikselt religioosseks muutma, siis ma ei tahaks sel teemal eriti vaielda. soovitan vaid lihtsalt ja lühidalt ametlikke raporteid ja muid, vandenõusid ümberlükkavaid raporteid uurida. kui pea omal kohal, peaks pikkamööda hakkama aru saama.

selle üle, kas sõjad on head või halvad, pole samuti mõtet vaielda sest ühest küljest on nad kahtlemata koledad aga teisest küljest jällegi kasulikud, põhjustades iga kord pärast suuremat madinat suuri majanduskasve, tehnoloogilisi hüppeid jpm. kui filmi mõte seisneks vaid sõdade arvustamises, oleks see ilmselgelt mõttetu teos.

võrdlus kosmosefilmiga on rumal? aga kuidasmoodi siis? mõlemad filmid koosnevad autentsetest (ja ajastutruudest) dokumentaalkaadritest. samuti on mõlema filmi puhul kokkuvõttev tekst suures osas lambist välja imetud. nii, et mina näen küll täiesti karjuvat sarnasust.

aga tegelikult pole su arvamusavaldusel ju midagi häda, eks igaüks kiidab oma maailmavaate kandjaid (olgu selleks siis film,raamat või ehtne messias) ning peab neid paremaks igast suvalisest vastukaaluks seatud võrdluainest.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

Soobel kirjutas:Aga kohati kiputakse jah väliselt passivate killukeste taga tonti nägema. Eks killukesed kohati passivad ka ja mingi tasemeni tehakse õigeid järeldusi ja aetakse õiget juttu, aga ühest piirist äkki... :!:
nuvot, seda ma just mõtlengi.
Soobel kirjutas:Nii nagu natsi uufodega: Omega Disk paistab täiesti reaalne, selleks, et panna propeller püsti ja selle tõstejõu peale teha paigaltstardiga lennuaparaat, pole palju mõistust vaja. Ja nii võidi proovida "mõttetuid käkke," nagu kuskil keegi kaasfoorumlane kommenteeris. Paul Moller treib selliseid ju tänapäevalgi.
Aga, kui juba hakatakse rääkima miskist tahhionaatorist ja levitatsioonist, siis hakkab see bullshitmeter kohe midagi näitama.
ja nii ongi. taas täiesti pädev võrdlus, kus natsiufomaniakid kraabivad killukesi ja suruvad neid vägisi ühtseks pildiks kokku. siin-seal mõned killud omavahel isegi sobivad aga kuna enamasti mitte, siis on ka kunstlikult loodud üldpilt vigane.
Kasutaja avatar
Pirr
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 07 Dets, 2007 14:08
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pirr »

Satakas kirjutas: 9/11? niisiis oled ka sina savijalgse vandenõuteooria ohver. ok, kuivõrd vandenõuteoreetikud kipuvad oma tõekspidamistes juba vaikselt religioosseks muutma, siis ma ei tahaks sel teemal eriti vaielda. soovitan vaid lihtsalt ja lühidalt ametlikke raporteid ja muid, vandenõusid ümberlükkavaid raporteid uurida. kui pea omal kohal, peaks pikkamööda hakkama aru saama.
Siia sobiks kohe lisada mõni illustreeriv pildike juurde :D , kahjuks zone.ee kaudu ei saa pilte siin otse näidata, või jääb probleem klaveri ja tooli vahele :roll: :oops: , pildilingid aga allpool.

http://web.zone.ee/dx71/wash_dees.jpg
http://web.zone.ee/dx71/demolitiondees.jpg
http://web.zone.ee/dx71/jetfueldees.jpg
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

Terrorismi all ei peeta selles filmis nn. "terroriakte" terrorismiks vaid valitsuse teadliku rahva hirmutamist ja manipuleerimist.

Eriti veider arusaam, et tehnika areneb vaid sõdade ajendil. Ma arvan küll, et inimene on piisavalt uudishimulik loom, et edasi areneda ilma üksteise ajusid põrandale laskmata.

Eestlastel suur hirm venelaste rünnaku ees. Mis seal peljata siis, tapavad inimesi, hävitavad infrastruktuuri, majanduse, vägistavad, põletavad...Kuid see on ju teaduse arengu ja üldise heaolu nimel...või mis satakas?
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

Pirr kirjutas:Siia sobiks kohe lisada mõni illustreeriv pildike juurde :D
eks pilapilte oskab igaüks nikerdada ja kui ma vähegi viitsiks, leiaks netist terve kuhja sulle vastuseks. kahjuks või õnneks ei viitsi, sest oponendi naeruvääristamist loevad lubatud argumentatsioonivõtteks üksnes parakad, vandenõufännid, kreatsionistid jmt tegelased.

PS! tegu oli väga andetute ja üldse mitte naljakate "karikatuuridega" :-)
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

potentate kirjutas:Terrorismi all ei peeta selles filmis nn. "terroriakte" terrorismiks vaid valitsuse teadliku rahva hirmutamist ja manipuleerimist.
milline sõdiva riigi valitsus seda ei oleks teinud?
potentate kirjutas:Eriti veider arusaam, et tehnika areneb vaid sõdade ajendil.
ära pane mulle sõnu suhu. ma pole öelnud, et "ainult sõdade ajendil" ehkki tõesti suures osas on see tõsi.
potentate kirjutas:Ma arvan küll, et inimene on piisavalt uudishimulik loom, et edasi areneda ilma üksteise ajusid põrandale laskmata.
kahtlemata. aga samuti võiks väita, et inimene suudab ka ilma autode ja lennukiteta suurepäraselt ühest punktist teise kulgeda.
potentate kirjutas:Eestlastel suur hirm venelaste rünnaku ees. Mis seal peljata siis, tapavad inimesi, hävitavad infrastruktuuri, majanduse, vägistavad, põletavad...Kuid see on ju teaduse arengu ja üldise heaolu nimel...või mis satakas?
nagu arvata võiski, suutsid sa kohe valesti mõista seal, kus see VÄHEKENEGI võimalik oli ning ehitada selle valearusaama toel üles absurdsus, mida nüüd miskipärast minu mõttekäigu või seisukohana esitada püüad. kahjuks ei hakka ma sellistele totrustele reageerima. praegu reageerisin vaid selleks, et sulle öelda: edaspidi ei reageeri. kui sa minuga ARGUMENTEERIDA soovid, siis ole hea ja tee seda kõigi heade [url=http://teateid_tegelikkusest.phpbb24.com/forum/viewtopic.php?t=21]argumenteerimistavade[/url] järgi, vältides vähemalt KLASSIKALISI argumenteerimisvigu ... kliki lingil, olen sinna kokku pannud piisavalt põhjaliku kokkuvõtte.
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

Sain ma siis sinu tekstist nii valesti aru või ei ole sul muud öelda, kui õpi reegleid?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 12 külalist