Tallinna Kopli surnuaiakivid Russalka taga.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

OveT. kirjutas:
Satakas kirjutas:aga kui nüüd asja praktilisest küljest vaadata (eeldades lihtsustatult, et kalmistu likvideerimine oli lihtsalt paratamatus - no aeg-ajalt ikka pannakse mõni kalmistu "kinni"...elu on selline...ja tegi seda siis punatibla või oma valitud valitsus, sel pole muud vahe peale selle va emotsionaalse), siis mida austatud härrad paneks ette kasutute hauakividega ette võtta? koha peale ei saa jätta...omastele tähitud kirjaga koju saatmiseks liiga rasked, pealegi mõnda polegi enam kuskile-kellelegi saata, muuseumi panemiseks liiga palju ja keda huvitakski? mis siis teha? maasse kaevata? killustikuks jahvatada?

ma arvan, et kui siit loost see emotsionaalne toon a'la "sugulaste hauaplats" (ärge solvuge, ma ei mõtle sellega midagi pahasti) ära jätta, siis on kaldakindlustamine ühele otstarbe kaotanud hauakivile täiesti mõistetav rakendus. kui ta enam kellegi hauda tähistada ei saa, siis vähemalt on tast veel mingitki ühiskondlikku tolku...


nii, et ma ei saa aru, mida te (näiteks MadMan) linnaosavalitsuselt ootate? tuha päheraputamist? kaldakindlustuste lammutamist ja hauakivide päästmist?
________

palun veel kord kellelgi mitte asjatult solvuma tormata vaid suhtuda asjasse kaine loogikaga.

Täielikult nõus
Valmistusin just sarnast arvamust kirjutama

:wink:
Sama paratamatu oli teie arusaamade järgi ilmselt ka Vabadussõja mälestussammaste likvideerimine - "aeg oli ju lihtsalt selline". Suht küüniline suhtumine.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

küüniline pole mitte minu suhtumine surnuaia või mälestusmärgi likvideerimisse vaid hüsteeriasse, mis tabab mõndasid inimesi 60a hiljem selle sündmuse tagajärgi leides.
Arnold kirjutas:Mis puutub vanamehesse, siis on/oli tal endal midagi ülemistel korrustel puudu või üle
räägime ehk kunagi ka sinu ülakorrusest, kui oled kord pea 80 ja meenutatavast faktist on möödunud 70a... :roll:
Viimati muutis Satakas, 28 Apr, 2009 21:07, muudetud 1 kord kokku.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Ma ei usu ei Ovest, Satakast, ega ka Aleksist, et teil midagi jagada oleks, aga kentsakal kombel selline mõttevahetus :roll:
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Arnold kirjutas:Ma ei usu ei Ovest, Satakast, ega ka Aleksist, et teil midagi jagada oleks, aga kentsakal kombel selline mõttevahetus :roll:


Ah, las arendavad ja fantaseerivad :wink: See on tüüpiline, et kui arvamused ei kattu, siis lõpuks oled rahvavaenlane.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

räägime ehk kunagi ka sinu ülakorrusest, kui oled kord pea 80 ja meenutatavast faktist on möödunud 70a...
Minu ülakorrusega on mul juba praegu probleeme, millest ma Sinuga rääkima ei hakka, aga see Sinu mõttearendus ei väärista kuidagi selle Sinu vanamehe "teadmisi" ja seega on ebaolulised 8)
Mina andsin viite, kust vanamehe ülakorruse asju kontrollida. Sina võid kunagi ka samaseid viiteid minu ülakorruse kahtluse alla seadmiseks ülesse riputada - loodetavasti ei juhtu see veel niipea!
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Käisin täna Kalamaja pargist mööda ja mis ma näen. Toimuvad suure hooga tööd pargis. Objekti tööde tahvlil sai lugeda --Kalamaja kalmistupargi rekonstrueerimine--. Kopad ja veoautod möllavad, väravatorni ümbruses pannakse äärekive ja tulemas kõnniteed. Kogu park ja pikk Tööstuse tänava poolne külg ümbritsetud kõrge ja tugeva/korraliku metall aiaga. Kuid mida tähendab rekonstrueerimine sellise objekti puhul? Vaadates oli näha, et ala on jaotatud ristkülliku kujulisteks niiöelda kastideks (nagu surnuaedadel ikka), ehk siis pinnas meetri laiuselt ja paarikümne cm sügavuseni eemaldatud arvatavate teede tegemiseks. Ja seda väga tihedalt. Kas tõesti hakatakse mingil kujul surnuaeda taastama???
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Pead esmaspäevani ootama, siis saada Duboviku alluvatele infopäringu teha.
Kasutaja avatar
ormsö
Liige
Postitusi: 323
Liitunud: 28 Nov, 2005 23:54
Asukoht: Stockholm-Ormsö-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ormsö »

Faust kirjutas:Käisin täna Kalamaja pargist mööda ja mis ma näen. Toimuvad suure hooga tööd pargis. Objekti tööde tahvlil sai lugeda --Kalamaja kalmistupargi rekonstrueerimine--. Kopad ja veoautod möllavad, väravatorni ümbruses pannakse äärekive ja tulemas kõnniteed. Kogu park ja pikk Tööstuse tänava poolne külg ümbritsetud kõrge ja tugeva/korraliku metall aiaga. Kuid mida tähendab rekonstrueerimine sellise objekti puhul? Vaadates oli näha, et ala on jaotatud ristkülliku kujulisteks niiöelda kastideks (nagu surnuaedadel ikka), ehk siis pinnas meetri laiuselt ja paarikümne cm sügavuseni eemaldatud arvatavate teede tegemiseks. Ja seda väga tihedalt. Kas tõesti hakatakse mingil kujul surnuaeda taastama???
Vaatasin isegi seda möllu autoaknast, mööda Tööstuse tänavat sõites, viimasel paaril päeval. Tundub, et midagi sellist seal toimub jah.
Kasutaja avatar
jaan59
Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 06 Apr, 2006 20:53
Asukoht: Mäksa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan59 »

Kuperjanovi ausammas on ju iseenesest Jaan Koorti looming.Krt tahavad Koorti peale surma veel betoneerijaks tembeldada :shock:
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Tahtsin ka just sama postitada. Huvitav, kas foorumi teema tagajärg.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 26 külalist