Georgi lint

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Igor
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 01 Dets, 2005 15:07
Kontakt:

Georgi lint

Postitus Postitas Igor »

Nali Georgi lindist. Päris hää... :lol: kes ei ole näinud, vaadake:

Pilt
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2088
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Pilt
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Eks sinna georgika võrdluseks sobib muidugi paremini Raudristi oma :)

Muidu linnapeal nägin paar päeva tagasi lindinduse "uut taset" - koerale oli kah kaelarihma külge pandud. Vot geroi! :lol:
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Qtec »

Tõsi ta on, et Georgi lint on tõsiselt labastunud praeguse kasutuse juures ning devalveerumine toimus juba II maailmasõja vältel. Sellegipoolest, paljud mehed, kes selle välja teenisid, olid seda tõesti väärt. Georgi lint oli minu teada reaalsete lahinguliste teenete eest olemas ka Laidoner'il ning Mannerheimil jt. Kui venelased ise tahavad seda aumärki naeruvääristada, siis lasku käia. Mina, "krizz", ei näe küll mõtet nende tasemele laskumiseks...
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Qtec kirjutas:Georgi lint oli minu teada reaalsete lahinguliste teenete eest olemas ka Laidoner'il ning Mannerheimil jt.
Laidoneri autasustati Georgi mõõgaga ning Mannerheimi Georgi ordeni 4. järguga.
fallensoldier
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 07 Juul, 2005 16:44
Kontakt:

Postitus Postitas fallensoldier »

Oli au viibida Eesti meistrivõistlustel maastikukrossis, seal olid ühed narva tegelased, kellel oli georgi lint seotud ratta sadula külge ;)
Tapper
Liige
Postitusi: 709
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tapper »

Otsivad oma identiteeti.
Paljudel eestlastel sama mure
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Närakas
Liige
Postitusi: 280
Liitunud: 15 Aug, 2007 10:19
Asukoht: planeet maa I-Virumaa kandis
Kontakt:

Postitus Postitas Närakas »

Idas on uueks kombeks kujunenud auto esiklaasi taha venemaa lipp torgata - ilmselt hakkas nende räbaldunud lintidega sõit silma riivama.
olen paari mehe käest küsinud, et mida sa sellega väljendada tahad. vastuseks on mingi kummaline mõmin, a´la meid siin ikka ei võeta täie eest ja meil on ikka raske ja vene inimene on ikka oma standarditele kindel.... ühesõnaga bläää....bläää....bläää.

Vähemalt oskan mina, oma autole kleebitu kohta kindla ja konkreetse vastuse anda mitte laliseda.
Alati võib ju hullemaks minna....
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2088
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Qtec kirjutas: Georgi lint oli minu teada reaalsete lahinguliste teenete eest olemas ka Laidoner'il ning Mannerheimil jt. Kui venelased ise tahavad seda aumärki naeruvääristada, siis lasku käia. Mina, "krizz", ei näe küll mõtet nende tasemele laskumiseks...
Minu teada on svastika ka iidne sümbol. Millegipärast on see nüüdseks tabuks muutunud. Samasuguseks tabuks peaks muutuma ka see lint. Pole mõtet selle ajaloost jahuda. Selle tähendus on ammu muutunud ja just nimelt negatiivseks, sümboliseerides Vene agressiooni, okupatsiooni, ülbust, ajaloovõltsimist jne.

See ongi see eestlaste suur viga, et me ei lasku "nende" tasemele. Nii olemegi muutunud järjest alandlikumaks ja alandlikumaks. Siis imestame, miks meist lugu ei peeta. Parem ajada pea kuklasse ja minna uhke sammuga Siberi rongile, kui "laskuda nende tasemele" ja vägivalda kasutades vastu hakata. Aga ehk on tegu hoopis argusega? Ei julgeta vaenlast ärritada.

Minu arust on see pilt väga tabavalt tehtud. Venelased on ise selle lindi ära labastanud ja sellisena sobib võrdlus kempsupaberiga täiesti hästi. Ka propagandasõda on sõda.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Postitus Postitas gvardimatros »

autos endal meie lipp
lihtsalt sellepärast, et kuramuse palju
on neid venemaa lippe ja georgi linte

samas on teil mehed õigus, et venemaa on oma
lindikese ära labastanud

eriti kahju on selle pärast, et kunagi madrusena kandsin
sama linti oma bezkazõrkal, ehk siis madrusemütsil

vesi peale sellele lidile 8)
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Aga milles aumärk süüdi on? Et mingid tolvanid seda autode peeglite külge või lausa koerale kaela seovad? Näitab lihtsalt nende taset. Ei kujutaks küll ette, et seoksin oma koerale saba külge vabadusristi lindi.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2088
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Manona Paris: Ilves ja Georgi lint? Miks ka mitte!
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/a ... d=30915361


Samas, vähemalt ei kasuta nad punalindikesi. Ses suhtes labastagu seda Georgi linti pealegi edasi. Oli ju Stalin sunnitud rahva sõjaks mobiliseerimiseks abi otsima tsaaride ajast ja tollastest sõdadest (kuid revolutsiooni ajal tapeti Georgi kavalere-ohvitsere!). Vanad mundrid, sümbolid (sh. Georgi ristid, lint jne) toodi taas kasutusse, sest jõhkralt vastuoluline, utopistlik, vägisi peale surutud kommunismi möla ei ergutanud masse selle nimel ja selle kaitseks lahingusse tormama. Kuid kui võit käes oli, unustati rahvas uuesti ja vana kommunistlik möla hakkas taas valitsema. Mälestuseks jäi hunnik tsaarisõjasümboolikaga ristatud punamonstrumeid.
Nagu tänapäeval näeme, ei suuda ükski ideoloogia vene "suure hingega" rahvast "ära rikkuda". Olgu pealegi üksteisele västurääkivad sümbolid kokku poogitud - võitjaks jääb suur vene derzhaava! Püha Venemaa! Pudru ja kapsad" :wall:

Georgi rist lindiga ja Vabadusrist imekombel nõukogude aja üleelanud Vabadussõja - I Maailmasõja mälestustahvlil Kuressaare Õigeusu Kirikus. Ainult kiri "Vabadussõjas 1918-1920" oli nõuka ajal dolomiitplaadikesega kaetud.
Pilt

Eks see Georgi rist ja medal oli igale eestigi ohvitserile hinnatud autasu, nagu teistelegi. Seda ihaldati ja hinnati.
Viimati muutis krizz, 09 Mai, 2010 20:56, muudetud 3 korda kokku.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Tegelikult on see lintidega lehvitajate punt vistist vähemasti Venemaal ka seaduserikkujad. Sest minu arusaamist mööda on igal ordenil ka statuut, mis määrab ordeni enda ja selle atribuutika kasutamise. Ja ma sügavalt kahtlen, kas seal ka ordenilindi püksirihmana, tossupaeltena ja koerte kaela/jalutusrihmana kasutamine on ette nähtud. Ehk auto käepideme või sumbutaja ümber kasutamine. Mida me siinkandis päris laialt näha oleme saanud. Muideks, nagu ma olen tähele pannud, kaob igasugune patriotism välgukiirusel politsei poolt peatamisel pardatšokki. Sest paistab, et see lindike kipub suvalise rikkumise korral vähemasti osade korrakaitsjate poolt maksimumkaristust tähendama. Ja SEE on lindimeestele päris hästi sarvede vahele vahele jõudnud. Rahakott käib "bõdlol" selgelt põhimõtetest üle. Ja iial ei või teada, milline politseinik sind nüüd kinni pidas...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

http://www.postimees.ee/?id=260419

Venemaal nad vaevalt seaduserikkujad on, kui sellise tembu tegid nagu selles artiklis kirjutet.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Lemet kirjutas:Tegelikult on see lintidega lehvitajate punt vistist vähemasti Venemaal ka seaduserikkujad.
Jah?

Pilt
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 15 külalist