Ilutulestiku raketi koostis

Padrunid, mürsud, miinid, granaadid ja kõik muu, mis lendab ja plahvatab, või tapab/vigastab/hävitab muul moel...
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Täitsa võimalik, et kõige paremat rohtu sellest ei saa. Ent minu jutu mõte polnudki selles, et puulusikaga saab über-düüber eksplosiiv, vaid et sellega on võimalik haiget teha. Heitkehade kaudu näiteks. Ja sellepärast vahest polegi vaja taolisi õpetusi kohas, kus igasugu tundmatud inimesed seda lugeda saavad.

Ma olen parandamatu teoreetik, ent selle kraamiga on ikka natuke tegemist olnud.
qwerty009
Liige
Postitusi: 97
Liitunud: 17 Mai, 2006 14:50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas qwerty009 »

Kui lapsepõlve meenutada, siis sai juba esimeses klassis paugutajatega mängitud. Ei lasknud ei mina ega keegi teine nendega omal sõrmesi otsast ära, kuigi mõni suurem paugutaja teeks labakäega üks null, kui see rusikasse suruda ning seal plahvatada lasta - kuid isegi kerge taunismi kaldega inimene ei tee midagi sellist.
Paugutajate (heitelaengu) tegemisel peab silmas pidama lihtsalt seda, et asi tehtaks pappkesta sisse (otsad kuiva saviga kinni tampida). Kui püssirohi vastab standardile, siis on pauk vägev, kuid täiesti ohutu (nagu ka poest ostetu puhul), kuna papist/paberist ei lenda ohtlikke tükke mis võiksid viga teha.
Ma arvan, et mõistlikum on rääkida, kuidas neid asju ohutult teha, kui üldse rääkimata jätta. Sest kui noorulik asja vastu huvi on, siis proovimata asjad sellepärast ei jää, igaüks peaks seda omast kogemusest teadma.
Püssirohi on selles suhtes hea, et ta on stabiilne, ei karda lööki, koostisosad pole mürgised (peenestatud tolmu ning põlemisel eralduvat suitsu ei tasu siiski sisse ahmida) ning seda tootma hakates tuleb ta tükk aega suht kehvake mis annab aega asjaga ohutult tutvumiseks.
Ning lõpetuseks: õnnetused ei juhtu mitte info olemasolust ning selle kättesaadavusest vaid just sellest info puudujäägist mida siin tekitada üritatakse.
O: Vanemat mil tehnikat
mangust
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 15 Apr, 2006 13:49
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas mangust »

Taanlane otsustas "läbihammustada" pauguti koostise: http://www.postimees.ee/010106/online_u ... 187586.php
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Aga kui loeb mõni pahatahtlik inimene? Siis on jama kui palju.

Aga musta rohtu ei tohi plastkottides hoida. Staatiline elekter teeb põraka ära, kuulduste järgi. Ei tea täpselt öelda, ise pole igaks juhuks kilesse pannud.
qwerty009
Liige
Postitusi: 97
Liitunud: 17 Mai, 2006 14:50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas qwerty009 »

Ojaa ega see suitsiiditerroristide aegki siin meil kaugel ju pole ning weapon of choice saab neil olema must püssirohi :lol:
Viimati muutis qwerty009, 09 Juul, 2010 19:32, muudetud 1 kord kokku.
O: Vanemat mil tehnikat
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Ega seegi võimatu pole. Väga ilmekas on näiteks see tartu kooli juhtum, kui asi on vabalt kätte saadav, siis seda kasutatakse.
qwerty009
Liige
Postitusi: 97
Liitunud: 17 Mai, 2006 14:50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas qwerty009 »

Gfreak kirjutas:Aga kui loeb mõni pahatahtlik inimene? Siis on jama kui palju.

Aga musta rohtu ei tohi plastkottides hoida. Staatiline elekter teeb põraka ära, kuulduste järgi. Ei tea täpselt öelda, ise pole igaks juhuks kilesse pannud.
Vana teema küll aga ei saa lasta inimestel pimeduses olla :lol:
http://www.ctmuzzleloaders.com/ctml_exp ... parks.html
O: Vanemat mil tehnikat
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist