Lahinguvälja

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Lahinguvälja

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Läksin peale aastavahetust mõneks päevaks telgiga metsa rändama ja avastasin rongiga sõites, et peale Kehrat on Vikipalu peatuse asemele tekkinud hoopis Lahinguvälja peatus!

Piletimüüja ütles mu imestuse peale, et temal pole õrna aimugi, mis lahingut ja selle pidamise platsi nõndaviisi mälestatakse.

Oskab keegi ehk asja selgust tuua?
kulda18
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 13 Mär, 2004 16:34
Kontakt:

Postitus Postitas kulda18 »

Peatuskoha juures, raudteest kuni 50 meetri kaugusel toimus 4. jaanuaril 1919 Kehra lahing.

Peatuskoht avati 1939. aastal. Samal aastal plaaniti sinna juurde paigaldada ka mälestussammas lahingu meenutamiseks, kuid see ei saanud õigeks ajaks valmis. Sammas plaaniti avada 23. juunil 1940, mis aga osutus Nõukogude okupatsiooni tõttu võimatuks. 23. juunil 2000 avati samba kavandatud asukohas mälestuskivi.

Raudteepeatuse nimi 1957. aastast kuni maini 2009 oli Vikipalu.

Nii väidab Vikipeedia ja nii peaks asjad olema ka.
Te ei usu mind juba siis, kui ma räägin maistest asjadest, kuidas te usuksite siis, kui ma teile räägiksin taevaseid asju?" Joh. 3,12
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kindral Põdra tänavat ei saa Tartus taastatud, rääkimata ilusa nimega Maarja tänavast, mille elanikud peavad saama posti aadressil "Kalmistu tn.", aga teivasjaamad saavad väärilise ajalugu mäletava nime. Meenub üks teivasjaam enne Paldiskit, kus mind rongist välja visati, sest passis puudus edasisõitu lubav sissekirjutus - selle võiks nimetada admiral Pitka postiks! :evil:
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2197
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Vähemalt rongi pealt paistab seal Vikipalus olevat lõhutud-õhkulastud mälestusmärk: miskist kiviplaatides vms plats, nurkades murtud neljakandiliste graniitpostide jäänused, keskel ligi meetrijämeduse kandilise samba alumine osa, nii vöökõrgune.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Meenub üks teivasjaam enne Paldiskit, kus mind rongist välja visati, sest passis puudus edasisõitu lubav sissekirjutus - selle võiks nimetada admiral Pitka postiks!
Juhtunu tähtsust arvestades pigem ikka Arnoldi nimeliseks... :wink:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Juhtunu tähtsust arvestades pigem ikka Arnoldi nimeliseks...
Vahet ei ole - Palju veel peale Männardi ja Soobli seda "lahinguvälja" kohta näevad? Samas olulised kohad vaikitakse maha.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Eks vist kõik Tartusse sõitjad, ma pakun. Kes vaadata teavad. Peale foorumis täheldamist tean nüüd isegi vaadata.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Igatahes olen taas targem!

Kunagi rääkisin Liia laiu lähistel purjetades ühele noorele selle saarekese ja Helmut Maandi tähtsusest Eesti riigi järjepidevuse säilitamisel.
Tema reaktsioon oli et "Kahju, et meid ajalootunni ajal siia ei toodud".

Eesti on ju otsast otsani täis meie jaoks olulisi kohti.
On liigutavalt kurb, et see jääb kõik vaid mõttetuks sõnamulinaks kusagil ajalootundides.
Sellelsinasel matkal jalutasime ööhämaruses mööda ka Valkla mälestuskivist. Oli teine üsna lumme mattunud. Seletasin, et see on üks nendest "Siitsaatijaeisammugienam" kividest. Et teist samasugust olen näinud Ardu juures.

"Appikene, aga........ aga........siit on ju Tallinna kuma käegakatsutavas kauguses!"

Ilmselt peitubki saladus piltlikukstegemises!
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Kodu-uurimine on selle asja nimi, mis juba Pätsi ajal teaduse tasemeni tõsteti, käis läbi nõukaaja (siis muidugi ilma Vabadussõja lahinguväljadest kirjutamata, aga ikka teades) ja on elus tänini.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3835
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Kodu-uurimine on see, kui uuritakse välja uusi asju kodukoha kohta. Kui kodukoha lähemas ümbruses olevaid tähendusega kohti ei kasutata noorsoo harimisel, tähendab see pigem kas lolli (ei tea, et koht on olemas) või laiska ajalooõpetajat (ei viitsi lastega koolimajast kaugemale minna). Paremad õpetajad on ikka väljas käinud, aga neid on vähe kahjuks. Lastele alati meeldivad sellised väljasõidud, selles pole kahtlust. Ja jutt, mis juurde räägitakse, jääb harilikult ka meelde.
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Postitus Postitas kass »

Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväega ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased punaarmees ja "Lend-Lease" temaatika). Otsin Eestis valmistatud metallist saksa pealuud ja kulli mütsile.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Aitäh, ilma teieta oleksin loll, nagu lauajalg.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

Lemet kirjutas:
Meenub üks teivasjaam enne Paldiskit, kus mind rongist välja visati, sest passis puudus edasisõitu lubav sissekirjutus - selle võiks nimetada admiral Pitka postiks!
Juhtunu tähtsust arvestades pigem ikka Arnoldi nimeliseks... :wink:
ära ole nii ennatlik! järsku arnold ongi kadunud pitka ise, kes aastakümneid metsades hulkudes igavese nooruse allika avastas?
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Vist ainukesena olen siinsest seltskonnast osalenud kahel üritusel "admiral Pitka väljakaevamine", aga erinevalt mõnest hulluarstist, pole ma veel sedavõrd uurimisobjektiga samastunud 8)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 37 külalist