Lapsepõlve iidolid

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Lapsepõlve iidolid

Postitus Postitas Z03 »

toomasv kirjutas:Kui veel midagi, mis väga mõjutas, siis Tarkovski "Solaris", ka raamat ja "Andrei Rubljov" . Isiklikult Stalker jälle midagi erilist ei olnud.
"Solaris" nii filmina kui raamatuna väga võimas, aga Tarkovski "Stalker" on tõesti üks igav jahumine, liiga kõrge kunst minu jaoks. Raamatuna "Stalker" mulle väga meeldib, ilmus "Mirabilia" sarjas, koos jutustusega "Miljon aastat enne maailmalõppu" ja "Väljasõit rohelisse" (millest tehtigi "Stalkeri" film). Osaliselt filmitud Eestis Rotermanni kvartalis ja Jägala jõe ääres (Vikipeedia). Stalkerist oleks saanud hea filmi teha, isegi tolleaegseid võimalusi arvestades, aga eesmärgiks oli udupeen kunst.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Lapsepõlve iidolid

Postitus Postitas herman30 »

Kaks korda olen proovinud Stalkerit vaadata televiisorist aga pärast 10-15 min ei ole rohkem suudnud, liiga igav ja uni tuleb peale.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Lapsepõlve iidolid

Postitus Postitas Troll »

Minul oli lapsepõlves hoopis teistsugune iidol, mitte raamatu või filmikangelane, vaid päris inimene - Eesti malesuurmeister Paul Keres. Vaimustuspisiku sain vanaisalt, kes kirgliku malehuvilisena Kerese käekäiku jälgis. Mul õnnestus ka isiklikult 6-aastase nagamannina suurmeistrit näha, kui ta kuskil poolteist aastat enne surma Viljandis simultaani andis. Senini on meeles ühe mängija peedina punetav nägu, kui ta Kerese käest üsna partii alguses umbmati sai (musta kuningas oli veel vangerdamata ja valge pani ratsuga Rd6-lt mati! 1977. aastal ilmunud Valter Heueri "Meie Keres" raamat oli mulle padjaraamatuks, lugesin selle lausa räbalateks ja mängisin kõik seal toodud partiid korduvalt läbi. Kahjuks jäi enda malehuvi edaspidi kabehuvile alla.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Lapsepõlve iidolid

Postitus Postitas Sam Beaver »

See on küll pisut OT, aga vot selle raamatu lugesin ma koolipõlves ikka täielikuks kapsaks: N. Smeljakov "Asjalik Ameerika" (Eesti Raamat 1971).
Suhteliselt erapooletu (pisut punase alatooniga muidugi) ja aus ülevaade elust ja ärist USAs kuuekümnendatel. Kannatab praegugi lugeda.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Lapsepõlve iidolid

Postitus Postitas Seersant Steiner »

tegelikult olevatest inimestest keda ma oma lapsepõlve iidoliteks pean on mõningad ameerika maa filminäitlejad nagu : john wayne Pilt ronnie reagan Pilt lee marvin Pilt ja ameerika sõdalane Pilt poliitikutest see mees Pilt ja batman Pilt ja loomulikult Negan Pilt
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Re: Lapsepõlve iidolid

Postitus Postitas krijgsvolk »

Hmmm! No mis ma oskan öelda, austet kaasfoorumlased on siin kõiges ette jõudnud, kuid oma paar penni lisan ikkagi. Olin samuti üheaegselt nii lootusetu raamatukoi, kui ka äge sõjamängude, indiaanimängude, pallimängude jm huviline. Aga üks asi veel: kõik see värk tekitas minuaegsetel poistel kõikevõitva iha asju järele proovida! :)
Järjest: meeleheitlikud katsed ehitada, kasvõi mingisuguseid kanuusid, Kon- Tiki parve analooge ( millegi taolisega sai isegi Kabli ranna lähedall meres seilatud!) sõjamängudeks kõiksugu kahureid, kuulipildujaid jne, asjade apoteoosiks sai saepuruplaatidest ehitatud soomusauto, mis tõsi küll kondiaurul tõugates kulges, talvel kõiksugu trebutšetid ja katapuldid lumepallide heitmiseks vastase kindlusesse, odad, mõõgad, kilbid, sõjanuiad, loomulikult sarapuust pikkvibud, pidevad katsed arbalette ehitada, selle edasiarendus mudelikummiga haagipüss. Loomulikult laevade ja lennukite mudelite ehitused...ja maiuspalaks loomulikult kärts ja mürts, nii karbiidipommid, kokkukeeratud ja tikuväävliga paukpoldid, kodarapüssid jm sutsakad, sõjamoona ja relvade otsingud, katsed lõhata leitud käsigranaate, taldrikmiine jm õudusi... siiamaani imestan, kuidas silmad alles jäid, ihuliikmed küljes ja ennast ega teisi õhku ei lasknud ega oma kodu vm hooneid maha ei põletanud... hehhee, meenub, et hankisin vana filmilinti, tselluloid... sellest sai õpetuse kohaselt siis rakette ehitada jmjm... hiljem võii paralleelselt kõik pallimängud ja muu pull! :)
Praegu mõtlen, et kui seda kõike seedida, siis jõudsime ikka omal ajal palju seal maal külas. Ei tulnud pähe inguda, et vaba aega ei sisustata, kuna vaba aeg tavaliselt kui selline põhimõtteliselt meie pundis puudus:)
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1757
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Lapsepõlve iidolid

Postitus Postitas maksipoiss »

Varasemast ajast kindlasti Olimar Kallase koomikseid sai hoolega uuritud.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Lapsepõlve iidolid

Postitus Postitas Z03 »

Seersant Steineri viimase iidoli pilt on freudistlik (mul on rikutud mõtlemine).
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Lapsepõlve iidolid

Postitus Postitas herman30 »

Kuidas Negan saab olla Steineri lapsepõlve iidol? Steiner peaks ju olema täiskavanud mees?
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Lapsepõlve iidolid

Postitus Postitas Z03 »

herman30 kirjutas:Kuidas Negan saab olla Steineri lapsepõlve iidol? Steiner peaks ju olema täiskavanud mees?
Ju siis on täiskasvanuea iidol. Ma seriaale vaadata ei viitsi, seega polnud mul aimugi, kes on Negan. Pidin guugeldama. "Walking Dead." Njaa, need filmisotsiopaadid on nii võluvad. Kuni mõne sarnasega reaalelus kokku ei puutu. Siis on asi muidugi imetlusest kaugel.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Lapsepõlve iidolid

Postitus Postitas Dr.Sci »

https://atlas.postimees.ee/4282051/tead ... imkoloonia
Tea kas kohalikud ikka lubavad, "Totu Kuul" tuli kohe meelde.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Lapsepõlve iidolid

Postitus Postitas kalleb »

Totu kuul raamatut võite ka kuulata siinsamas

http://www.nommeraadio.ee/meediapank.php/Totu%20Kuul
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Lapsepõlve iidolid

Postitus Postitas Martin Peeter »

Soome TV-s jooksis Battlestar Galactica. Seal oli keegi Apollo. Hiljem oli Tallinna kandis populaarne tegelane Miami Vice´i Crocket.

Kinost meenuvad Prantsuse tollane ilueedi Jean Marais oma mitmetes rollides (n: Fantoom) ja koomikud Louis de Funes ja Jean Paul Belmondo ning itaallased Adriano Celentano ja Franco Nero. Lemmikfilm oli pikka aega "Bluff", mida kõlbab tänagi vaadata. USA filme jõudis kinno harva. Mulle meenub, et päris hea film oli "Viikingid" vana Kirk Douglasega peaosas. Vene ajal oli ju nii, et vanad filmid tulid mõne aja pärast kinno tagasi ja nii neid käiati aastakümneid.

Raamatutest meeldis mulle väga Robert Stilmarki "Pärija Kalkutast". Seal oli üks paljudest peategelastest vikont Chiensfield.

Aga "Totu kuul" on siiani hea lugemine. Autori kapitalismi kriitika on päris naljakas. Minu arvates autorile enesele osad pahad tegelased, nagu sulid Pliks ja Sulio ning kapitalist Kalmare, päris meeldisid. Keskkoolis oli hea lugemine Ardamatski "Kohus", mis oli ka üsna mitmekihiline teos nõukogude elu eripäradest. "Švejk" kahtlemata, kuna ei tahtnud eesti poisid keegi sinna N sõjaväkke minna.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 588
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: Lapsepõlve iidolid

Postitus Postitas Che Latino »

Kuuenda eluaastani oli iidoliks selline tegelane: http://www.disneylandparis.com//est/uudised?id=3357
Hiljem juba Tipp, Täpp, Hunt Kriimisilm, Buratino.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Lapsepõlve iidolid

Postitus Postitas kalleb »

Pilt
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: ugandiklubi ja 5 külalist