Kirjutusmasina linti

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
bombard
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 05 Juun, 2008 9:11
Kontakt:

Kirjutusmasina linti

Postitus Postitas bombard »

tervitus!
vabandan, et mittemilitaarne, aga tean, et siinse laia silmaringiga inimesed ehk aitavad hädast välja.
Kodus on mul vana torpeedo kirjamasin ja sellega oleks ühel sugulasel vaja 90nendatest teatud dokumenti "võltsida". Probleem aga selles, et see tindilint(kas see on selle nimi?) on üle aastate ära kuivanud ja ei taha paberile enam selget tähte jätta. Kas kuskil olete näinud neid müüa? Kodulinnas ega tartus pole kuskil nagu märganud.
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Re: Kirjutusmasina linti

Postitus Postitas T-62 »

Proovi aurutada, see tähendab, aja vesi keema ja keri linti auru sees,ehk aitab. Teine võimalus trüki läbi kopeerpaberi, teise lehe saad siis ju loetava. Vanemad kassasüsteemid kasutavad nõelprintereid, neil ka lindid sees. Rohkem ei oska vihjeid pakkuda.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kirjutusmasina linti

Postitus Postitas Lemet »

13 mm linti võiks kontoritarvetest uurida, järsku keegi pakub... :roll: Või printeriremontijate käest. Tehnika tänaval Rapo keldri taadid on päris helge silmavaatega, sealt isegi mitu korda abi saanud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
janno
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 20 Sept, 2004 11:29
Kontakt:

Re: Kirjutusmasina linti

Postitus Postitas janno »

Kui lint ise on terve, siis osta kontoritarvete poest tavalist tinti, võta vatitikk ning mökerda selle abil lint värskemaks. Samas ajal keri linti käsitsi edasi. Mingi jupi teed ära, siis kerid lindil täiskeeru peale, et värsekendatud osa uuesti kassetist välja ilmub ja saadki trükkima hakata.
Kasutaja avatar
bombard
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 05 Juun, 2008 9:11
Kontakt:

Re: Kirjutusmasina linti

Postitus Postitas bombard »

Tänud! Eks ma alustan siis kõige lihtsamast: aurutamisest. kopeerpaberiga ei saanud selget millegipärast, proovisin.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Kirjutusmasina linti

Postitus Postitas Some »

Tjah, teaks mis konkreetne lindi mark on, aitaks otsida. Või siis täpne kirjutusmasina mudel.
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Kirjutusmasina linti

Postitus Postitas ants431 »

bombard kirjutas:Tänud! Eks ma alustan siis kõige lihtsamast: aurutamisest. kopeerpaberiga ei saanud selget millegipärast, proovisin.
Vanasti müüdi pudelis lindi kirjutusmasina värvi. Ehk on veel mõnel järel? Mina kasutasin kehva lindi elu pikendamiseks õmblusmasina õli. Kui bensiiniga sai lahjendatud ja siis lindi peale määritud tuli pärast bensiini auramist ühtlasem .
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Re: Kirjutusmasina linti

Postitus Postitas 1661 »

Tere.
No ei usu et linti pole saadaval. Sain aasta tagasi sõjaaegsele saksa kirjutusmasinale lindi.
Mine mingisse suuremasse kirjatarvete poodi ja KÜSI.
Toomas

Uurisin oma tagavaradest. 13 mm Pelikan lindi karbil on ka sinu massina nimi. Kui kuskilt ei saa (aga seda ma ei usu) siis saad minu käest. Mul pole kirjamasin veel lindi pealepanekuks valmis.

Toomas
Kasutaja avatar
bombard
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 05 Juun, 2008 9:11
Kontakt:

Re: Kirjutusmasina linti

Postitus Postitas bombard »

Aurutasin eile läbi ja valasin õmblusmasina õli peale. täna testisin, tekst tuli täiesti selge, välja arvatud A täht millegipärast. Selle dokumendi peaks saama üle kirjutada küll, ega muuks asjaks teda ei kasutagi. Lihtsalt kapis seisnud enammus aega lihtsalt silmailuks.
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Re: Kirjutusmasina linti

Postitus Postitas 1661 »

Tere.
Võta vana hambahari või messinghari ja puhasta tähed ära. A täht on üks enimtarvitatav ja kindlasti sodi täis.
Ettevaatust, hiired pistavad su õlised tähed oma hammaste taha!
Toomas.
salasource
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 29 Dets, 2011 19:53
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kirjutusmasina linti

Postitus Postitas salasource »

1661 kirjutas:Võta vana hambahari või messinghari ja puhasta tähed ära.
Nõelaga saab vähe paremini puhtaks ja ei loobi laiali tähtede vahelt tulnud sodi :)

Kui keegi peaks lintidest olema huvitatud siis minu käest saab 1.5-2€ eest uue rulli.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist