Rahvaloendus

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
urmas
Liige
Postitusi: 80
Liitunud: 02 Mär, 2007 15:15
Asukoht: Riihimäki, Soome
Kontakt:

Rahvaloendus

Postitus Postitas urmas »

Tahtsin siis korrektse inimesena täna täita netis oma rahvaloenduse ankeeti aga olen vist liiga loll kodanikuks olema :wall: . Omaarust täitsin õigesti aga eluruumide jaotusest edasi ei jõudnudki, hakkas teatama ,et eespool viga ja vaja see parandada aga parandamisele värk ei reageerinud. Lõpuks jätsin asja katki koos kommentaariga vastavas lahtris "Teie küsitlus on nii idiootlik, et tavainimesel on võimatu seda korrektselt täita". Ei tea, kas on nüüd oodata mingeid riigipoolseid sanktsioone? :mrgreen:
olgem inimesed mitte lambad
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Rahvaloendus

Postitus Postitas Some »

Ma kardan, et varsti koputatakse su uksele :P Hiljemalt veebruaris! :D
Muide, ettevõtted esitavad pidevalt seal igasugu aruandlust ja mingi tavainimesele hoomamatut loogikat kasutavad need statistikud tõesti oma ankeetides. Samas, kui sudoku on su hobi, siis võib selle täitmist ka nautida ;)
Kasutaja avatar
urmas
Liige
Postitusi: 80
Liitunud: 02 Mär, 2007 15:15
Asukoht: Riihimäki, Soome
Kontakt:

Re: Rahvaloendus

Postitus Postitas urmas »

Uksele koputust tahaks kuulda :D . Ma nimelt juba üle aasta välisriigi püsielanik ( aadress eesti.ee -s kirjas :write: ). Kas ametnik tuleb Tallinnast Vantaale mind küsitlema?
olgem inimesed mitte lambad
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Rahvaloendus

Postitus Postitas allatah »

Sai ka lõpuks täidetud.
Esiteks see prognoositud aeg... No minusugune saab hakkama, aga vanem generatsioon, kes seda täitis...
Igastahes 30minutit 1 inimese kohta+15 täiendavat minutit iga lisatud inimese kohta läks küll julgelt lõhki.

Mingi jama oli veel küsimusega A47A, kui ma ei eksi. Töökoha aadressi ei suutnud ta iseseisvalt välja pakkuda ja tuli täpselt kirjutada maakond(koma) linn(KOMA) linnaosa täpne nimetus. Mingi hetk taipasin, et sellist linnaosa nagu Kopli, ei olegi Tallinnas :D Hädast aitas välja rahvaloenduse infotelefon.

Huvitav jah, et mis Urmasega juhtub? Tuleb kohalik salateenistus uksele ja arreteerib ta Eestivastase tegevuse tõttu? Kuigi ma arvan, et äkki lähed siiski arvesse, kui oma isiklikud andmed kirja panid ning ütlesid, et oled Vantaas.

Muidu mulle igasugu küsitlused meeldivad (jätavd mulje, et kegi vähemalt tunneb minu vastu huvi), aga see oli kuidagi igavavõitu.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Rahvaloendus

Postitus Postitas Some »

Tegin ka ära. Töökoha aadressiga oli sama jama aga õnneks laskis ka vigasena salvestada ja edasi minna. Aga mida seal lehel teha ei tohi on back nupu vajutamine, õige mees oma sõnu tagasi ei võta :P
Mis mulle silma hakkas on see et lapse rahvust võeti emaliini pidi. Harjumatu pisut.
Ja mis pagana pärast üldise statistika jaoks on vaja konkreetne firma töökohana ära märkida??? Tahavad teha statistikat mitu protsenti inimestest töötavad Eesti Energias või Elionis????
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Rahvaloendus

Postitus Postitas allatah »

Ma ei süvenenud nüüd niivõrd sellesse asja, aga ehk tahetakse saada täpselt teada kui palju inimesi siiski kuskil puhtalt/mustalt töötab.
Huvitav muidugi, et kui mustalt tööd teha ja samas kõik töökohad kirja panna, kas siis asi jääb täitsa anonüümseks?
No näiteks leitakse, et 15 inimest on märkinud on töökohaks firma "Pätt ja kaabakas", aga siis vaadatakse maksuametist, et see firma maksab palka ainult kolmele inimesele.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
urmas
Liige
Postitusi: 80
Liitunud: 02 Mär, 2007 15:15
Asukoht: Riihimäki, Soome
Kontakt:

Re: Rahvaloendus

Postitus Postitas urmas »

Nonii, sain siis teisel katsel asjaga ühele poole. Selgeks sai tõsiasi, et "tagasi" nuppu ei tohi puutuda, värk läheb sassi omadega. Siis tuleb end välja logida ja uuesti alustada. Õnneks salvestatud andmed ära ei kao.... Imelik, et välismaal elavate Eesti kodanike käest ei taheta küsida töökoha andmeid ega aadressi.
olgem inimesed mitte lambad
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Re: Rahvaloendus

Postitus Postitas Marissa »

urmas kirjutas:Ma nimelt juba üle aasta välisriigi püsielanik ( aadress eesti.ee -s kirjas :write: ). Kas ametnik tuleb Tallinnast Vantaale mind küsitlema?
Sel juhul ei tule, Sa ei ela Eesti territooriumi. Minu teada vist isegi need lapsed, kes sündisid pärast rahvaloenduse algust, ei lähe ka arvesse ... Ise õnnestus see kohati napakas küsimustik täita kohe, kui kell kukkus ja algas 31.detsember
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 32 külalist