Mälestuskompleks Narva Jõe äärde

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

to veltu ja uusmario :


ausalt,panite suu kinni mul.spetsialistid inimsuhete alal,kes peavad oma arvamust köige öigemaks...khm.


aga olgu nii kuidas on,selle veel sündimata märgi pärast ei ole mötet eesti rahva sugu kaheks käristada.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Autor sa pead vist tedama, et Narva on ikka Eestis. Ja see ausambade lahing Eestis on mõttetu nagu sinu idee. See on tore, et meil on olemas tõeline tank, mis võib puudutada ja vaadata oma silmaga. Ja normaalstel inimestel T-34 ei ärrita. Toru suunatud läände poole, tank on Eestis. Rivitult!
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Absoluutselt Olegiga päri!Ja seda olen ma väljendanud ka oma eelmistes kirjades.Kohati tunduvad muulased eestlastest isegi targemad olema!

Intelligentne ja ajalooga kursis inimene oskab endas maha suruda selle viha ja trotsi,mis tal punasammaste vastu tekib.Selge,et tegu on eestlastele häda toonud okupantide mälestusmärkidega,kuid egas sellepärast pea me neid maha võtma ja SS sambad asemele panema.See oleks ebavõrdsus ja me langeksime EL-us põlu alla.Mingid järjekordsed kreeka kommust poliitiku stiilis lollpead hakkaksid meid nimetama natsismi soosivaks riigiks.
Minu pärast võib neid SS panna küll,kuid seejuures tuleb punasambad rahule jätma.Pealegi on t-34 väga huvitav vaadata ja virumaalastel ainuke võimalus sellega tutvuda.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

Loen ja imestan... jätkem mälestusmärgid rahule. Minul isiklikult ei ole uute püstitamise vastu midagi ja siiamaani on arusaamatu miks selle Lihula asjaga läks nagu läks, seal ei olnud ju SS sümboolikast haisugi.
Sõda on ammu läbi, sellest võiks aru saada. Pealegi oli see üle viiekümne aasta tagasi ja kui ei oleks olnud neid sündmusi ja sõjavägesid ei oleks ka Meil siin foorumis üleüldse mitte mitte millestki peale Vabadussõja kirjutada, ega arutada.
Ma saan aru, kui siin foorumis võtaks sõna mõni sõjaveteran ( igavene austus- ükskõik kummal pool sa sõdisid! ) ja kaitseks oma seisukohti surmtõsiselt, see on teine asi!
Aga Meie, kes me oleme neid asju ainult lugenud ja veteranide käest kuulnud, ei maksaks ikka segi minna ja tõsiusklikuks hakata.
Rohkem tolerantsust! Kas see, et mina isklikult kogun N.Liidu autasusid teeb minust halvema inimese või venelaste käsilase???
Ma arvan, et ei. Mina võtan seda lihtsalt kui tükikest ajalugu ja naljakas on vaadata ja lugeda neid kommentaare inimestelt, kes ei saa siiamaani aru, et on aeg oma metsatukas asuvast punkrist välja tulla, kone ära deaktiveerida, antiigipoodi müüki panna või mälestuseks jätta ja maha rahuneda.
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

Tossom 10 punkti!
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Jah Tossom väga õieti öeldud!
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

Nagu rändlinnud koguvad jõudu Sõrve sääre tipus enne ülemerelendu,nii võivad ka kõik punasambad koguneda Sääre teeristi.Seni on seal sakslaste kivi eestikeelse tõlkega ja venelaste uus kivi ilma tõlketa.(Vihje Olegile.)Sõrulastele endile on suur pommiauk, mis tähistab nende eelnimetatud kahe kiviomanikust vaenupoole viljakat koostööd sõrulaste likvideerimisel.Ei ole ka uus Eesti Vabariik teinud midagi sealse eluolu parandamiseks.Aga kui keegi teab (Hugo1) mõnd kuuri all vedelevat punasammast, siis Sääre ajalootoa õues on veel ruumi.See ei tähenda, et marurahvuslased peaks nüüd sambaid kangutama minema.Muinsuskaitsjana olen seisukohal, et ajalugu peaks jääma oma algsesse asukohta.Olgu ta punane, pruun,sinine või kollane.(Eks võidelnud ju Vabadussõjas hiinlased meie sunniviisiliselt mobiliseeritud esiisade vastu.Vabatahtlikult läksid sõtta koolipoisid.)
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Jah mis siis, et ilma tõlketa. Mis oluliselt on sinu jaoks selles (või sa vihkad midagi, Laskekorpus, Sõjaveteraane, või Venelased või ise ennast?). Kas sa ei saa aru mis seal on kirjutatud? Siis kurb lugu. Õppi keelt - sda aitab. Või seaduses on kirjas, et mälestusmärgil peavad olema sõnad RIIGIKEELES. Rahune maha. Ja ei tee seda nalja rohkem :D

Meie vist räägime siin uuest ausambast mis mõned isikud tahavad ülesse panna.
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

Mina ei vihka kedagi ja olen kahjuks ainus eestikeelne kes 9 mail punaveteranidega koos Kudjape kalmistul käib lilli viimas.Keelt oskan ka piisavalt.Tahan vaid seda öelda, et mõni keelegrupp vilistab jätkuvalt eesti seaduste peale ning kohalik omavalitsus ei võta midagi ette.Ning Narva on Eesti linn, kus maksavad Eesti Vabariigi seadused. Seega kes kalmistuid rüüstab ja mälestuskive rikub on kurjategija.Ka punaarmee omasid.
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

tõnuv - Sul on õige positsioon. anna andeks kui kirjutasin liga range. Tahan uskuda et lilled toomine ei ole paha käitumine- mis iganes mis sõdurid maas on.

Ausalt - käisin kõikedele saksa+eesti kalmistule ida-virumaal ilma lilleta. Vastan. sinu kätumise eest. Toon lilled!
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

OlegA - võib-olla suudan ka vastata mõnele osale Sinu küsimusest See kohaliku keele ning kohalike tavada austamine on igal juhul enam kui oluline mis iganes haua tähistamisel.

Kui hästi meelde tuletada, siis Lihula lugu hakkas peale venelaste pandud kivist venelaste hauale, kus olid eesti keelses tekstis vead sees.

See sõda on endiselt valus teema igale eesti elanikule. Kõigil meil on keegi selles sõjas surma saanud. Ilma tõlketa venekeelsete kivide ülespanemine meie maa peal on meile lihtsalt solvav.

Minu arusaam on selline, et iga haud peab olema tähistatud. Aga seda kõigi jaoks. Sinna ainult võõrkeelsete siltide paigaldamine on tegelikult provokatsioon.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Tõnuv
Ning Narva on Eesti linn, kus maksavad Eesti Vabariigi seadused.
Ega ikka ei maksa küll!See,mis Narvas tegelikult toimub,on ikka naljakoht!

Isegi riigiasutustes ei osata riigikeelt.Lähed haiglasse-seal ei oska peaaegu keegi,lähed suvalisse Narva poodi-ka seal ei oska keegi riigikeelt.Isegi politseis ei oska päris paljud riigikeelt...Ja seda linna nimetate Eesti linnaks?Nojah,de jure on,kuid tegelikult valitseb seal iivanide ülemvõim!
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Veltu
Jah need Ivaanid ikka ravivad, kaitsevad teid, päästevad teie elu tulekahjust, tegutsevad teiega spordiga, ehitavad teed ja majad…. TEIE ESSTLASTELE JAOKS KA!

Ja nemad ei huvi mis keeles sa räägid. See pole oluline. Ainult sinu jaoks kõik huvid onriigikeele keele ümber. Narva on venekeelne linn Eestis nagu Sillamäe. Mitte midagi ei saa teha. Või hakkame saatma tuhandeid eestlasi läändest itta? ja teistpidi? Ja kui sa elad narvas või idavirumaal sul on surepärane võimalus kasutada ja õppida vene keelt ja kasutada seda igapäevases elus. Miks mitte?
Keelte teadmine rikkastab inimesi. Mõtle ise - kuidas narvalased võivad õppida keelt ilma keelte keskonda? Isegi vanemad. Kes ravivad ja kaitesvad sinu huvi töötav politseis. See on vaja hinnata aga mitte keelte valdamine. Narva on venekeelne linn. See on Fakt!


toomas tyrk

Mina ei hakkanud nii range rääkida, et kõik hakkas sellest või teisest. See on vist sinu arvamus millest algas see pask. Teise sõnaga sa tahtsid ütelda, et süüdi on venelased või teine inimene kes ei suutnud õige tõlkida. Jalle teie sõnades mina näen, et teie huvi ainult riigikeeeles ja venelalastes. Minul on Teine arvamus Ja seda mina ei hakka avalda Lihula kohta siin.


Ja kas te ei saa aru et eestis on 2 laagrid: eestlased - mullased. A kes tegi neid laagrid? Mõned teist arvavad et putini politika - meie arvame et isamaliidu poliitika. TÄPSELT POLIITIKA - see must politikaa, räpane. Meie oleme anilt ohvrid . Ja kui te saate seleest tilkugi aru - tore!
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Sa Veltu vaatad faktist mööda, seadused on seal kindlasti samad mis näiteks Tartus.See,et seal riigikeelt eriti ei osata,ei tähenda veel,et seal Eesti Vabariigi seadused ei maksaks.Ning Narva politseinikud räägivad eesti keelt küll,ehkki aksendiga.See,et nende jutt ei ole sama sorav kui sinul,ei tohiks anda veel põhjust neid keeleoskamatuses süüdistada.Muide ka Mustamäe haiglas on arstiõdesid kes eesti keelt ei mõista.Üldse su keele jutt muutub tüütavaks.Eesti on,ehkki mitteametlikult,mitme keelne riik,oleks aeg nagu sellega leppida.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Jah need Ivaanid ikka ravivad, kaitsevad teid, päästevad teie elu tulekahjust, tegutsevad teiega spordiga, ehitavad teed ja majad…. TEIE ESSTLASTELE JAOKS KA!
Keegi pole käskinud nendel iivanidel 1944.aastal ja järgnevatel aastatel siia oma "kultuuuri" tuua.Kes tõi Eestimaale joomarluse-venelased ikka.Eesti vabariigi taaskehtestamisest on möödas juba 14aastat.Kas ei oleks ehk aeg riigikeel selgeks saada?


Ja nemad ei huvi mis keeles sa räägid. See pole oluline. Ainult sinu jaoks kõik huvid onriigikeele keele ümber. Narva on venekeelne linn Eestis nagu Sillamäe. Mitte midagi ei saa teha. Või hakkame saatma tuhandeid eestlasi läändest itta? ja teistpidi? Ja kui sa elad narvas või idavirumaal sul on surepärane võimalus kasutada ja õppida vene keelt ja kasutada seda igapäevases elus. Miks mitte?
Keelte teadmine rikkastab inimesi. Mõtle ise - kuidas narvalased võivad õppida keelt ilma keelte keskonda?

Sa räägid nagu ei oleks keeleoskamatuses venelased süüdi.Kes siis on?Mingu ostku endale õpikud ja õppigu ometi riigikeel selgeks.Võiks vähemalt mingigi respekt selle armuliku ja venesõbraliku riig vastu olla.Meie eestlased oleme teinud väga palju eeesti venelaste heaks.Oleks aeg vastuteeneid teha!

Ja mis see keeleõpe siia puutub.Ma oskan hästi vene keelt(muidu ei saagi Narvas hakkama).Ja kui siin keegi üldse keelt peab õppima,siis on need iivanid,mitte siinsed põlised eestlased.Vaata Oleg,Narva oli enne Teist maailmasõda läbi ja lõhki Eesti linn.Venelasi oli siin väga vähe.Ja vaata Oleg,Narva oli enne Narva pommitamist 1944.aasta märtsis väga ilus linn.Aga sinu kaasmaalased pommitasid selle barbaarsel moel maatasa.Nüüd seiseavad siin ainult koledad 9korruselised majad.Mis tunne peaks eestlastel iivanide vastu olema?



Narva on venekeelne linn. See on Fakt!
pole vastu vaielnudki.

Ja kas te ei saa aru et eestis on 2 laagrid: eestlased - mullased. A kes tegi neid laagrid? Mõned teist arvavad et putini politika - meie arvame et isamaliidu poliitika. TÄPSELT POLIITIKA - see must politikaa, räpane. Meie oleme anilt ohvrid . Ja kui te saate seleest tilkugi aru - tore!
Ei,süüdi on need venelased,kes pole viitsinud eesti keelt selgeks õppida.Sina nende hulka ei kuulu :wink:Kui kõik Eestimaa venelased oskaksid sinu tasemel eesti keelt rääkida,oleks mu süda rahul.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 45 külalist