Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 815
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

gnadenlose kirjutas:
Wots kirjutas:Eks igaüks tõlgendab isemoodi ja teeb enda järeldused kuid sõimata "sibulaks" kuna julgen väita,et mõned asjad oli vanasti paremad kui praegu on jaanalinnu kombel pea liivaalla peitmine!
Ma pole muidugi suurem asi analüütik, aga seni on sinu poolt toodud näiteid üpris kõvasti ümber ka lükatud. Pigem jääb mulje, et sa esitad (vähemalt näiliselt) kehvale mälule tuginedes fakte, mida objektiivselt argumenteerida ei suuda. Aga täitsa vabalt võib olla, et kõik su oponendid on lihtsalt pimestatud ansiplaste-fašistide propagandast :wink:
Irw haha. Siiamaani lihtsalt vastatakse minu väitele küsimusega või siis kui ütlen,et Tallinnas pole ühistranspordiga kõik korras siis soovitatakse auto osta.

Millega pärast ma ei näe "uut vabariiki" kiitvaid postitusi üldse,vaid nöökimist ja tagantjärele kribamist.

Võib olla eestlastel puudub isikuomadus näidata välja rahulolu...
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Anna andeks, Wots, aga minu arust oled sa lihtsalt ...noh, saad isegi aru...kuidas nüüd viisakalt öelda...mentaalselt vähese arenguga. Maakohtades kasutatakse selle asemel harilikult neljatähelist sõna kahe tähe kombinatsioonist. Keegi ei soovitanud autot osta, vaid jutt oli sellest, et inimene saab ühistranspordiga Viimsist mööda bussirada linna sõita, mööda kõigist sabasseisvatest autoomanikest. Ja alles seejärel pakuti välja võimalus, et kui selline võimalus linnapääsuks ei sobi, siis võib osta endale mingi rondi ja rõõmsalt koos teiste autoomanikega sabas seista ja vaadata, kuidas ühistranspordikasutajad sabast mööda sõidavad. Kas NÜÜD said lõpuks aru?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 815
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

Lemet kirjutas:Anna andeks, Wots, aga minu arust oled sa lihtsalt ...noh, saad isegi aru...kuidas nüüd viisakalt öelda...mentaalselt vähese arenguga. Maakohtades kasutatakse selle asemel harilikult neljatähelist sõna kahe tähe kombinatsioonist. Keegi ei soovitanud autot osta, vaid jutt oli sellest, et inimene saab ühistranspordiga Viimsist mööda bussirada linna sõita, mööda kõigist sabasseisvatest autoomanikest. Ja alles seejärel pakuti välja võimalus, et kui selline võimalus linnapääsuks ei sobi, siis võib osta endale mingi rondi ja rõõmsalt koos teiste autoomanikega sabas seista ja vaadata, kuidas ühistranspordikasutajad sabast mööda sõidavad. Kas NÜÜD said lõpuks aru?
Sorry tõesti kuid see on tavaline interneti foorum kus vaieldakse teemade üle rahulikult,mitte KRT MINA ÜTLEN NII JA KUI SA SELLEST ARU EI SAA SIIS OLED nii ja naa.

Sa järjepidevalt tõestad enda väärarengut,viimane aeg oleks paberid ka korda ajada.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Õige, Wots, vanasti olid majad suuremad, muru rohelisem, lapsed viisakamad ja otse loomulikult oli NSVL töörahva paradiis. Lähen kohe hommikul pabereid korda ajama, et seejärel saaks punase lipu lehvides linnavalitsuse hoone ees juba kella seitsmest promeneerima minna. Töörahva püha ikkagi...

PS. T-34 oli maailma parim tank, on siiani, ja pole lootustki, et lähema 176 aasta jooksul oleks keegi suuteline midagi paremat välja mõtlema...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

NLiit oli ka maailma suurimate taskukalkulaatorite väljamõtleja ja tootja!
Hääd türarahva püha! HURRRAAAA!
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Arnold kirjutas: Hääd türarahva püha! HURRRAAAA!
Milles vaesed gigolod süüdi on, et neid punaste pühadega seostad? :lol:

Wotsile:
Oli muidugi nõuka ajal parem. Ma olin ka noor ja ilus, nüüd olen ainult ilus. 8) Tüdrukud vaatasid palju pikema pilguga ja puha. :wink:
Aga vaat üks asi hakkas kangesti vastu. Iga end venelaseks nimetav subjekt (kes võis tegelikult olla "ninasarviku ja buldogi ristsugutis") sai end puhevile ajada ja pasundada: "Meie teid vabastasime, meie tõime teile kultuuri, ehh, kahju vaid, et teid liiga vähe maha tapsime"!
Vaata, see kaalub kuhjaga üles positiivse, mida kahtlemata oli ja võtab Nõukogude võimult koha meie südameis ära. :roll:
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas ppp »

EOD kirjutas:

Wotsile:
Oli muidugi nõuka ajal parem. Ma olin ka noor ja ilus, nüüd olen ainult ilus. 8) Tüdrukud vaatasid palju pikema pilguga ja puha. :wink:
Aga vaat üks asi hakkas kangesti vastu. Iga end venelaseks nimetav subjekt (kes võis tegelikult olla "ninasarviku ja buldogi ristsugutis") sai end puhevile ajada ja pasundada: "Meie teid vabastasime, meie tõime teile kultuuri, ehh, kahju vaid, et teid liiga vähe maha tapsime"!
Vaata, see kaalub kuhjaga üles positiivse, mida kahtlemata oli ja võtab Nõukogude võimult koha meie südameis ära. :roll:
Ei saa kohe neid sõnu kaasakinnitamata jätta, 200 % EOD-ga nõus! 8)
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Wots, su jutt koosneb räigest demagooogiast ja lausvaledest, mis jätab mulje nagu oleks see L. Hietanenilt maha kopeeritud (2oo8-07-16, http://podcast.kuku.ee/saated/juku-rann ... ja-ruumis/).
Juba seisukoht, et ilma Nõukogude võimu poolt rajatud ehitisteta elaksime muldonnides näitab su vaimset taset. Et siis ilma selleta polekski teid, sadamaid või kasarmuid rajatud? Varm ka ei ehitatud midagi? Peame selle eest ehk ka tänulikud olema, et poes leiba müüdi?

Geniaalsed on muidugi ka väited, et tänapäeval on ühistransport sedavõrd rahvast täis, et õiges peatuses ei pääse välja, samuti "mure", et õhtusel ajal ei saa poes käia, kuna pole autot kuhugi parkida ja tagatipuks on kassajärjekorrad liiga pikad. Tõepoolest, tõeline hädaorg võrreldes Nõukogude ajaga.
Ptüi!
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

EOD kirjutas:
Arnold kirjutas: Hääd türarahva püha! HURRRAAAA!
Milles vaesed gigolod süüdi on, et neid punaste pühadega seostad? :lol:

Wotsile:
Oli muidugi nõuka ajal parem. Ma olin ka noor ja ilus, nüüd olen ainult ilus. 8) Tüdrukud vaatasid palju pikema pilguga ja puha. :wink:
Aga vaat üks asi hakkas kangesti vastu. Iga end venelaseks nimetav subjekt (kes võis tegelikult olla "ninasarviku ja buldogi ristsugutis") sai end puhevile ajada ja pasundada: "Meie teid vabastasime, meie tõime teile kultuuri, ehh, kahju vaid, et teid liiga vähe maha tapsime"!
Vaata, see kaalub kuhjaga üles positiivse, mida kahtlemata oli ja võtab Nõukogude võimult koha meie südameis ära. :roll:

Erkki Sivonen kirjutab viimases Eesti Ekspressis:
Lisaks olen abielus fašistiga. Juba välisel vaatlusel tehti see Nõukogude patriootide poolt kindlaks Tartu-Mustvee bussis 1972. aastal. Tsiteerin: "Smotri, botinki kakije novõje - vot fašistka!"
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 815
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

Huvitav mina olen proovinud nii rääkida,et ei kleebi jutule poliitikat juurde. Kuidas teil see koguaeg ebõnnestub?

Teie kes nii tulihingeliselt tahavad minus "salakommunisti" leida olete kunagi mõelnud,et vb peaks kõik seksuaalvähemuste propageerijate vastu võitlevad inimesed Hitleri käepikenduseks nimetama ja siis hakata halama,et pole vaja tagasi III Reichi? Sest Hitler ei sallinud pepupoisse ja neid ootas tolle riiigikorra ajal karm karistus.

Samuti pole ma kusagil öelnud nagu tahaksin vene aega tagasi ning siis oli kõik super. Lihtsalt avaldan arvamust võrreldes praeguse ajaga ja nii mõnigi asi oli tol korral paremini tehtud.
Kassajärjekorrad ja ühistransport on individuaalne kogemus ning korralda rahvaküsitlus kui tahad võimalikult objektiivset vastust.

----

NSV Liidu ajal oli omamoodi sisse programeeritud "venelaste" poputamine. Praegu on valdav enamus kurjategijatest/eluheidikutest siiski venerahvusest inimesed. Kõik nad oleks pidanud välja saatma või siis vaimselt ümberõpetama. See sisaldanuks eesti keele,ajaloo,kommete jne sundõppimist. Praegu vähemalt 60% töökuulutustel,mis on seotud suhtlemisega nõue osta venekeelt. Ja teenindava sektori osakaal on suur.
Hetkel tundub nagu keskmine eestlane peab end kohandama venelaste järgi mitte vastupidi. Kurat,see on MEIE maa mitte nende. Seega tekib küsimus kuidas saab see kõik toimuda? Lisame siia otsa veel probleemid küüditajate/sõjakurjategijate ja paljude poliitikute "punamineviku". Avalikkuse ees vaikitakse maha või siis hästi keerutades käsitletakse seda teemat. Kui meil puuduks vastutöötav element siis saaksime nendest hädadest ka üle ja selle "elemendiga" oleks pidanud tegelema kohe 1991 aastal.
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

See, mis nõukogude ajal oli head, oli hoolimata nõukogude võimust, mitte tänu sellele.
------------8<--------------
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Viimast võib muide väga edukalt iga võimu ja valitsuse kohta väita :) , ja küllap on väidetudki.

Mina olen jõudnud arusaamisele, et igal ajal ja igal võimul on omad jamad ja kiiksud, küsimus on vaid selles, millised kiiksud kellele meeldivad ja kellele mitte -- ning see on juba puhtalt maitse asi.
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Postitus Postitas ants431 »

Wots kirjutas:Eks igaüks tõlgendab isemoodi ja teeb enda järeldused kuid sõimata "sibulaks" kuna julgen väita,et mõned asjad oli vanasti paremad kui praegu on jaanalinnu kombel pea liivaalla peitmine!

Probleemid on väga hästi näha kuid nendest rääkida ei taheta. Igasugune lähenemine,et võiks teistmoodi teha tähendab kohe Eesti rahvavaenlast ning kindlasti kommunisti.

---

Minu eelneva jutu postituse mõte seisnes riigi saamatuses teha konkreetseid ning üldkasulikke otsuseid. Kindlasti arenes Esimene Vabariik 20 aastaga tunduvalt rohkem edasi kui me peale 1991 aastat.
.............................
Muidugi olid mõned asjad NLiidu ajal paremad aga Sina tõid väga kehvad näited. Kiitsid selliseid asju mis ei olnud paremad. Mis on selle põhjuseks, et praegu valitsus paljude proleemidega hädas on? Milline võim tappis ära Eestlaste harituma osa? Milline võim püüdis eestlasi haridusest eemal hoida?
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Postitus Postitas kana tagumik »

Wots kirjutas:
Kõik nad oleks pidanud välja saatma või siis vaimselt ümberõpetama. See sisaldanuks eesti keele,ajaloo,kommete jne sundõppimist.


Kui midagi nõuka aeg õpetas, siis ikka seda, et vägisi armsaks ei tee. Ei saanud eestlasest sovietti, ei saa sovietist eestlast.


Vägisi pealesurutud "ümberõpe" ei tekita muud peale protesti ja "kohustuslikku" materjali niiehknii ei omandata.

Venelastel eestis on identiteedikriis tunduvalt raskem, kui Venemaal elavatel ( no mis ma olen? eestlane ei ole ja päris venelane ka mitte...), seetõttu riputaksegi meelehetlikult mingite sümbolite küljes, või üritatakse "respekti" välja pressida( ...te peate meile tänulikud olema).

pea 100% venelasi ei saa isegi oma identiteedikriisist aru. Olukord paraneb alles siis kui suudetakse ennast analüüsida ( sakslased tegid seda "puhastumise" käigus), seni on vene poolelt analüüsi asemel tulnud ainult kisa.
( Eestis tehakse analüüsi küll - ka hiljutine Oksaneni kogumik on selle osa)

Seda, et venelasest saaks eestlane, st hakkaks eestlase moodi mõtlema ja nii edasi, pole mõtet isegi loota.

Siiski saab loota 10-15 aasta pärast seda, et venelased ei näe probleemi selles, et kohalikega tuleb suhelda kohalikus keeles.
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Postitus Postitas ivanorav »

VOLTS:

Teie kes nii tulihingeliselt tahavad minus "salakommunisti" leida olete kunagi mõelnud,et vb peaks kõik seksuaalvähemuste propageerijate vastu võitlevad inimesed Hitleri käepikenduseks nimetama ja siis hakata halama,et pole vaja tagasi III Reichi? Sest Hitler ei sallinud pepupoisse ja neid ootas tolle riiigikorra ajal karm karistus.

Samuti pole ma kusagil öelnud nagu tahaksin vene aega tagasi ning siis oli kõik super. Lihtsalt avaldan arvamust võrreldes praeguse ajaga ja nii mõnigi asi oli tol korral paremini tehtud.

IVAN:

Väga hästi löödi täna Moskvas pedeparaad laiali,hinne 5+ :D
Vot mis oli paremini ja on tänaseni hästi!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist