Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
flint
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 26 Veebr, 2009 22:27
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas flint »

Georg Ots oli sel ajal täies elujõus ja kõndis täitsa vabalt ringi, eks vahepeal seisis ka.
Tegelane5
Liige
Postitusi: 799
Liitunud: 07 Veebr, 2009 12:28
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Tegelane5 »

flint kirjutas:Georg Ots oli sel ajal täies elujõus ja kõndis täitsa vabalt ringi, eks vahepeal seisis ka.
Sedand küll loomulikult, lihtsalt nõukogude aegse Tallinn-Helsinki laevaliini sünonüümiks laev "Georg Ots" oli ning mõte pigem see kas liin ja riik üldse kinni pandi tollal.
[i]“It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends on his not understanding it.” [/i]
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas retti »

Tegelane5 kirjutas:
flint kirjutas:Georg Ots oli sel ajal täies elujõus ja kõndis täitsa vabalt ringi, eks vahepeal seisis ka.
Sedand küll loomulikult, lihtsalt nõukogude aegse Tallinn-Helsinki laevaliini sünonüümiks laev "Georg Ots" oli ning mõte pigem see kas liin ja riik üldse kinni pandi tollal.
Ega ei pandud.
Ka 1982 aasta suu-ja sõrataudi ajal käisid soomlased Tallinna sadamas jalgupidi desovannist läbi.
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas parkija »

Tallinn - Helsinki laevaliinil olid esimesteks laevadeks "Tallinn" ja "Kotka" , kui see kuidagi teemasse puutub .
flint
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 26 Veebr, 2009 22:27
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas flint »

Nõuka aegne liin avati minu teada aastal 1965 ja laevaks oli "Vanemuine", "Tallinn" vahetas ta aastal 1966 välja. "Georg Ots" alustas aastal 1980.
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas parkija »

Oligi "Vanemuine" enne .
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Artemi Troitski:
Seks oli kogu aeg, see on loomulik asi. Seda enam, et Nõukogude Liit oli selline riik, kus noortel inimestel polnud peale seksi millegagi tegeleda. Mingeid digividinaid polnud, arvutimänge ka mitte, normaalseid filme ka praktiliselt ei tehtud. Kõik, mis järele jäi oli mööda tänavat kõndimine ja paremal juhul leida korter või katusealune, et suhelda seal tüdrukutega. Seksiga oli kõik kõige paremas korras.
1980ndate algul oli nõukogude rokkmuusikas kangeid narkootikume väga vähe. Heroiin tuli Afganistani sõjaga. Narkokaubandus hakkas tõsiselt pihta 1983-1984, enne seda ma isegi ei teadnud, mis on heroiin. Varem olin seda sõna vaid David Bowie lauludest kuulnud. Afganistani sõjal oli palju enam ohvreid kui need ohvitserid ja sõdurid, kes seal surma said, sest see sõda tõi Nõukogude Liitu narkootikumide laine, millesse suri sadu tuhandeid inimesi.
https://epl.delfi.ee/kultuur/artemi-tro ... d=90735711

Vist on õige.

LISATUD: Mulle Troitski muidu meeldib. Räägib sellest, millega isiklikult tegelenud on ja mida teab, ei aja tühja mula.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas metssiga »

Kriku kirjutas:
Heroiin tuli Afganistani sõjaga. Narkokaubandus hakkas tõsiselt pihta 1983-1984, enne seda ma isegi ei teadnud, mis on heroiin.
Vist on õige.
Täiesti õige, ainult ühe täpsustusega - varem oli kanep ja igasugune fucking puru. Kõik tsurkad N armeeks nimetatud kuritegelikus organisatsioonis panid seda ja kõik ka teadsid.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Morfinistide tõttu hakati juba 70ndate esimeses pooles valvehaiglate uksi ööseks lukustama. Vähemalt Tallinnas. Sest neid seltsimehi, kes sisse sadasid ja torkimist nõudsid, sai kuidagi liiga palju.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas mart2 »

Lemet kirjutas:Morfinistide tõttu hakati juba 70ndate esimeses pooles valvehaiglate uksi ööseks lukustama. Vähemalt Tallinnas. Sest neid seltsimehi, kes sisse sadasid ja torkimist nõudsid, sai kuidagi liiga palju.
Mäletan ise sellest ajast - keskool Pärnus - et oli mitmeid jutte arstidest, kes "vastavate ainete" manustamise tõttu töölt vabastati.
Peenem kraam oligi intelligentide pärusmaa ning lihtrahvas pidi anaša-ga leppima. Viimast hangiti Kesk-Aasia vennasvabariikidest ja Kaukaasia piirkonnast. Mingi kogus kanepit tuli ka ka koos hutsuulidest töölistega Lääne-Ukrainast.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tollal, kui mina koolis käisin, polnud provintsilinnas narkost midagi kuulda.
Küll aga oli probleemiks (sh alaealiste) alkohol, suitsetamine ja toksikomaania (kummiliini, bensiini ja Moment liimi nuusutamine).
Meie klassis oli ka üks liiminuusutaja.
Narkomaania laiem levik Eestis tuli ikka hiljem, üldiste vabadustega.

Taolist levikut, kus pea igast koolipeldikust leitakse täna testkomplektiga narko jälgi, vähemalt kuni 1990 ei olnud. Kohe päris kindlasti.
Küsimus oli ilmselt ainete väga piiratud kättesaadavuses.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Jah, toksikomaania oli laiemalt levinud. Kummiliimi müük alaealistele keelati 1980-ndatel äragi.
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas retti »

Oli probleemiks juba 70te algul.
Lahenduseks oli nn oranžides karbikestes olev promedooliannus.See pidu oli aga lühike, sest nendes karpides kus veel oli võeti see välja.
Tartu üks põhikohtadest kus oma doos kätte saadi oli medkooli ühikas Jakobi mäel.
Nende võimaluste kätte lõppes mul mõnigi tuttav.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu klassivenna isa oli miilitsas nn alaealiste asjade inspektor ja kui külas käisin, kuulsin alati moraliseerimist.
Muidu oli lahe vana, pigem selline akadeemilist tüüpi, ilma vormita ei olekski aru saanud, et miilits on.
Mis muidugi oli õige, sest nende "hammasrataste vahele" jäänud kõvade meeste saatus oli enamasti kurvavõitu.
Eks seda tervist kahjustati kõvasti, sest üks minu taoliste kommetega klassivend maeti parimas elujõus paar aastat tagasi ca 45 aastasena.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

retti kirjutas:Oli probleemiks juba 70te algul.
Lahenduseks oli nn oranžides karbikestes olev promedooliannus.See pidu oli aga lühike, sest nendes karpides kus veel oli võeti see välja.
Tartu üks põhikohtadest kus oma doos kätte saadi oli medkooli ühikas Jakobi mäel.
Nende võimaluste kätte lõppes mul mõnigi tuttav.
Võibolla ma olin liiga noor, aga neid oranze karpe IA-2 oli praktiliselt igal pool, samas mingist massilisest süstimisest polnud küll kuulda.
Ka meie koolis oli neid laos terve autotäis. Laol oli rauduks ees ja võti reservohvest sõjalise õpetaja taskus, st mingit massilist ligipääsu sinna lattu küll polnud ja antud õpetaja vaevalt ka ise neid tarbis. Tean seda seeläbi, et olen seal paar korda käinud mingit varustust laadimas.

Need karbid, mis olid tsiviilkaitse klassis, olid mõistagi tühjade pakenditega, tuubsüstal oli ka, aga tühi. Lihtsalt preparaatide ümbrised olid sees.

Ma ise arvan, et teatud kohtades oli nende laiem tarvitamine KGB tegevuse osa, et seeläbi leida santazeeritavaid isikuid, keda koputama sundida. Eks samal põhjusel tolereeriti teatud Viru ärikaid, prostituute jne.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist