Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu autokasutuse profiil on selline, et puudub igasugune iva maksta iga kuu 500 eurot pangale teadmise eest, et uus auto akna all seisab.
Seepärast on mu auto tootmisaastaga 2000 ja selle mõne pisiasjaga, mis vaja on, saan ise suurepäraselt hakkama (ja tunnen ka vajalikke inimesi, kes aitavad kui jõud üle ei käi).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
AndresTy
Liige
Postitusi: 955
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas AndresTy »

Kapten Trumm kirjutas:Mina ehitan maja ise, ilma pangalaenuta ja vaba aja arvelt. Üks maja on juba püsti ka. Kui ise teha, on maja kulud ehk 1/3 sellest, mis kulub ülemakstud ehitajatelt seda tööd tellides. Ütleme, et elu on muutunud huvitavamaks ja tervis paremaks (ei vedelegi teleka ees ega pole vaja kulutada raha mingi fitness-üritusele). Hoiad 3 päeva nädalas 12 tundi järjest tööriistu peos ja lihastoonus missugune. Viimati märkasin isegi imestuseks, et jooksmine 20 kilose soomusvestiga oli juba päris kiire. See räägib muidugi sellest (ma pole ehitust õppinud), et see, mida ma vene ajal tegema pidin (tööõpetusest töötamiseni) pole mööda külgi alla jooksnud.

Ükski sugulane või tuttav ei uskunud, et ma midagi püsti saan. Kõik on liiga harjunud rootsi panga dikteeritud elumudeliga - võtame laenu, teised ehitavad sinu eest, ise kasvatame kodus pekki ja jookseme seda pärast raha eest fitness-klubis maha ja maksame spa-le ja reisibüroole (seda ka tükati rootsi panga raha eest), et nad sinu stressiga tegeleks. Teed aga midagi ise oma kätega, aeg lendab, värskes õhus, hing lausa laulab sees. 8)

Vaadates, kuidas meil tervis allamäge läheb ja keskmine ümbermõõt ülesmäge liigub, pole selles elumudelis ju midagi head. Kui meesterahvas ei suuda ise koerakuutigi ehitada või auto ratast vahetada, siis on juba midagi valesti läinud.
See on Su hobi, Trumm. Igaüks sellist hobi ei harrasta, et endale maja ehitada. Aga elada normaalsel pinnal tahab ikka. Sellisel juhul on abiks pangalaen. Sama teema ka Sinu autohobiga.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ehitamine ei ole mu hobi ja pole kunagi olnud. See on minu jaoks vajadus ja teadmine, et soovitud asja ma tellida ei jaksaks. Ja 30-ks aastaks pangast sõltuvuses elada ma ei soovi, elu ilma taoliste kohustusteta on hoopis meeldivam (siis saad aru, kui mõnda aega sellest vaba oled olnud). See ongi ju vabadus - teha, mida meeldib. Kui pank võtab sult iga kuu mitusada eurot, siis oled sunnitud tegema näiteks tööd, mis väga ei meeldi - lihtsalt sul pole valikut.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
AndresTy
Liige
Postitusi: 955
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas AndresTy »

Kapten Trumm kirjutas:....See ongi ju vabadus - teha, mida meeldib....
Ei ole ju Sul seda vabadust, kui väidad, et maja ehitamine pole Su hobi vaid elu sunnib Sind selleks. Mina valin näiteks pangalaenu ja olen täpselt sama "vaba" kui Sina. Sinu sunduseks siis maja ehitamine - minu omaks laenu tagasimaksmine.

Muuseas olen võtnud nii mitugi laenu, korteri remondiks, 1997 hiljem maja ostuks 2004 ja siis selle remondiks 2006. Maksan mingi paarsada euri kuus, asi saab ületuleval aastal läbi. Lisaks olen liisinud kahte (üks siis praegu liisingus) uut autot. Ja ei ütleks, et mingi erilise orjana ennast tunneks.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
AndresTy
Liige
Postitusi: 955
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas AndresTy »

Kapten Trumm kirjutas:...võtame laenu, teised ehitavad sinu eest, ise kasvatame kodus pekki ja jookseme seda pärast raha eest fitness-klubis maha ja maksame spa-le ja reisibüroole (seda ka tükati rootsi panga raha eest), et nad sinu stressiga tegeleks...
Enese vormishoidmiseks ja stressi vältimiseks pole ilmtingimata tarvis fitnessklubi või spaad. Ja maja ehitamist ammugi mitte...
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Iseehitamise poolt kõneleb mõistagi see detail, et tead, mis ja kuidas tehtud on. Mitte ei seisa hiljem üllatustega silmitsi. Lisaks veel üleüldise kompetentsi omandamine. Et ei lase endale edaspidises elus makarone kõrvadele riputada. Kõike ei saa küll siiski ise teha (õigemini saab, aga pärast pead ikksgi maksma pea samasuure summa, kui tööd tellides), elekter näiteks on üks. Muide, üks noorema põlve Eesti kinnisvara sebijatest alustas nimelt sellest, et ehitas koos brigaadiga maja valmis. Oma sõnul nimelt selleks, et asjaga kursis olla.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
AndresTy
Liige
Postitusi: 955
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas AndresTy »

Lemet kirjutas:Iseehitamise poolt kõneleb mõistagi see detail, et tead, mis ja kuidas tehtud on. Mitte ei seisa hiljem üllatustega silmitsi. Lisaks veel üleüldise kompetentsi omandamine. Et ei lase endale edaspidises elus makarone kõrvadele riputada. Kõike ei saa küll siiski ise teha (õigemini saab, aga pärast pead ikksgi maksma pea samasuure summa, kui tööd tellides), elekter näiteks on üks. Muide, üks noorema põlve Eesti kinnisvara sebijatest alustas nimelt sellest, et ehitas koos brigaadiga maja valmis. Oma sõnul nimelt selleks, et asjaga kursis olla.
Iseehitamise vastu on jälle see detail, et proovi sa kõigi tänapäevaste tehnoloogiate ja materjalidega kursis olla, kui sellega iga päev ei tegele. Samuti võimalus, et sa mõne töö tehnoloogiaga rängalt mööda paned ja hilem tuleb asi kapitaalselt ringi ehitada. Igasugused valesti soojustamised ja õhku mitteläbilaskva materjali paigaldamised seinte välisküljele jms. Lisaks veel oht mis võib tekkida asjatundmatusest elektritöödes...
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Elektritöid ei tohigi ise teha. Või võib, aga hiljem maksad end projekti ja mõõdistamise eest oimetuks. Ja kõigi kasutatavate asjadega saad end tänasel päeval kenasti kurssi viia. Kui huvi on ja tiba midagi ka kõrvade vahel, mis huvi tekitab.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Cosmos
Liige
Postitusi: 107
Liitunud: 08 Veebr, 2014 18:06
Asukoht: Tõrva
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Cosmos »

Teema pealkirja järgides - ,,trudaterapia''
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Vilks »

Nõuka-liidu ajal pidi ise hakkama saama, kas siis tutvustega, riiki varastades, ametikohta ära kasutades, aga peamiselt ise mõteldes ja oma käsi- oskuseid- vanematelt saadud õpetusi-abi kasutades.

Praeguse EL lumihelbekesed ongi sõltuvad vaid teiste teenustest.

OT. Enne foorumi lugemist nõelusin oma villaseid sokke, kuna vana ema ütles, et ta enam hästi ei näe.
Esimest korda õpetati, meid poisse, sokke nõeluma 5. klassis, kuskil kaugetel kuuekümnendatel. Ja nagu jalgrattasõit, mis kord sõitma saadud, ei kao sokinõelumiseoskus kuhugi. Sokid nagu vast kootud.
Ka oma esimese auto, "kõrvadega sapaka", mootori vahetasin ka ise.
See ei välista muidugi seda, et ma päevas paar lauaarvutit ja läpakat Format C või õrnemate vahendite kasutamisega omanikule taaskasutamiseks tagasi saan anda.
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Svejk »

Pilt
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Svejk »

Kapten Trumm kirjutas:Minu autokasutuse profiil on selline, et puudub igasugune iva maksta iga kuu 500 eurot pangale teadmise eest, et uus auto akna all seisab.
Seepärast on mu auto tootmisaastaga 2000 ja selle mõne pisiasjaga, mis vaja on, saan ise suurepäraselt hakkama (ja tunnen ka vajalikke inimesi, kes aitavad kui jõud üle ei käi).
Ühinema peab, ühinema peab.... :)
Muidugi saab ka väiksema liisingunumbiga kui 500, aga põhimõtteliselt küll.
Ise sõidan Audiga aastast 2002 ja olen väga rahul. Kahe ja poole aasta jooksul on remondiks läinud ca poolteistsada eurot.
Kusjuures kütusekulugi 1,9 liitrise turbodiisli kohta väga viisakas.
Masin on siit-sealt pisut pihta saanud (kerged kriipsud, mõlgikesed jne), aga kui ise sai veel paar tükki tehtud, siis süda ei võpatanud sees! :)
Ühesõnaga kvaliteetmasin kvaliteeteluks!
Hanke hinnaks oli 2200,- Pakett sisaldas lisaks ühte jooksu valuvelgedel naelrehve, millega lasen veel kaks talve.

Elada tuleb osata - ma olen seda alasti öelnud! :)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
AndresTy
Liige
Postitusi: 955
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas AndresTy »

Svejk kirjutas: Elada tuleb osata - ma olen seda alasti öelnud! :)
Selle kohta vist käis selline nali, et ema soovitab tütrel mitte abielluda kuldsete kätega mehega. Siis remonditakse kõik vanad asjad ära ja uutest võid suu puhtaks pühkida.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

iseehitamise vastu on jälle see detail, et proovi sa kõigi tänapäevaste tehnoloogiate ja materjalidega kursis olla, kui sellega iga päev ei tegele. Samuti võimalus, et sa mõne töö tehnoloogiaga rängalt mööda paned ja hilem tuleb asi kapitaalselt ringi ehitada. Igasugused valesti soojustamised ja õhku mitteläbilaskva materjali paigaldamised seinte välisküljele jms. Lisaks veel oht mis võib tekkida asjatundmatusest elektritöödes...
Tegelikult ei ole seal midagi ulmelist. Mind on lihtsalt aidanud 2 asja: 1. ma olen mõningad ajad elus töötanud ehituse (abi)töölisena ja kujutan ette, kuidas nt betooni valatakse või sarikaid tehakse. 2. olen viimane 16 a oma elust puutunud lähedalt kokku ehituse tellija rolliga, kui küsite, et kuidas ehitada märjavõitu kohas vettpidavat keldrit, siis oskaksin õpetada küll.

Teiseks tuleb projekti tellimisel hoolega asi läbi mõelda, et seal kirja pandu sinu ehitusoskus ka välja veaks. Näiteks:
1. ära taha FIBO vundamenti, sest kui sa laduda ei oska, valmis sa seda ei saa - valatav betoonvundament on peamiselt saalungite ehitamise vaev (ja valamine on juba lihtne). Ise tehes on kulu analoogne, kuid betoonvundament on palju tugevam ja andestab hilisemaid vigu, mis FIBO lõhuvad. Nt kopamees vääratab.
2. väldi amatöörile keerukaid sõlmi nagu läbi lagede ja katuse minev korsten, katuseaknad jne jne.
3. kõige lihtsam on amatööril ehitada puitkarkassmaja. Kõik muu on juba keerukam.

Minu näide on valubetoonist laiendatud taldmikvundamendiga, puitkarkassiga, vertikaalse kaaslaudisega, 20 kraadise viilkatusega Classic tüüpi paanprofiilist katusega 1-korruseline hoone. Seal ei ole ühtegi tehnoloogiat peale selle suhteliselt lihtsa katusepleki paigalduse (õppisin enne selgeks paigaldusjuhendi), mida ma poleks näinud siis, kui ma ehitusel veel rublade eest töötasin. Kõik see töö on tehtav minu eespool kirjeldatud teadmistega, kus umbes pool tööajast on mu vanem tütar mul abitööliseks olnud (paljusid asju üksi ei saa teha). Ongi kogu keerukus. Veelgi enam- asjatundjad on kiitnud. Näiteks kraanajuht, kes tõstis mul paika katusefermid, ütles, et nii korralikke pole kaua näinud, mis kannatavad tipust ühe tropiga tõsta. Ja tõstetigi - ja kõik olid pärast endise kujuga. Fermi kaal oli 150 kilo.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Lemet kirjutas:Elektritöid ei tohigi ise teha. Või võib, aga hiljem maksad end projekti ja mõõdistamise eest oimetuks. Ja kõigi kasutatavate asjadega saad end tänasel päeval kenasti kurssi viia. Kui huvi on ja tiba midagi ka kõrvade vahel, mis huvi tekitab.
Mina sain endale elektri suht minimaalsete kuludega? Tegin lolli ja musta töö ise ära. Kaevasin kaablikraavi ja panin hülsiga kaabi ise maha. Elektriku kutsusin ainult ühendamiseks. Ise vedasin juhtmed laiali, paigaldasin pistikupesad, valgustid ja lülitid. Elektrik ühendas kõik ära, kontrollis ja ehitas ka elektrikilbi, pani maandusvardad. Tuli elektriaudit, ütles et on bueno ja nii oligi.

Mis on isetegemise eelis?
Jah, ise tehtud - hästi tehtud - endale sa ju praaki ei ehita. Pigem pakud materjalidega üle ja dimensioneerid üle - teed tugevama kui vaja on. Mulle oli päris valgustav protsess - käin võimaluse korral mingil analoogsel objektil ja vaatan, kuidas tehtud on. Olen ikka imeasju näinud. Kujutad ette - seinapostid (200x50 mm pruss) on kinnitatud vundamendil asuvale müürlatile (samuti 200x50).......kahe 75 mm kipsikruviga :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Nagu Naf-Nafi maja seal kolme põrsakese muinasjutus. Saad aru, milline barbaarsus ehitusvaldkonnas toimub (eramuehituses tegeleb igasugu tolvaneid ja ebaausaid tüüpe). Välisroovitus on pandud sisetöödeks mõeldud kruvidega (mädanevad mõne aastaga ära) jne jne.

Ennevanasti öeldi, et mees võib pidada end meheks, kui on teinud elus 3 asja 1. istutanud vähemalt ühe puu (tehtud), 2. ehitanud vähemalt ühe maha (varsti ehk saame valmis) 3. kasvanud üles poja (vaikselt edeneb).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 10 külalist