eesti pealetungil.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
sinine
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:33
Kontakt:

eesti pealetungil.

Postitus Postitas sinine »

oletame et eesti on venemaaga sõjas. kas eestil oleks võimalik edukalt pealetungi arendada? millised võiksid olla meie kaotused? kuidas me võiksime pealetungi teostada? kui ei suudaks siis miks?venemaa on ju nii suur, neid on palju ja neil on tehnikat mida lahingu edusse matta.

ma arvan et loomulikult on võimalik ja ka kaotused ei pruugi suured olla...aga loeksin siiski enne teiste arvamusi kui edasi räägin.
kuido20
Liige
Postitusi: 3338
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas kuido20 »

Selleks, et võita, tuleb rünnata
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

ei pea alati ründama,et võita.Ja oleneb millega võita kas tahad maad juurde vallutada,või inimkaotused jne.
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
sinine
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas sinine »

ALATI peab ründama et võita. umbkaitses olles ei ole võimalik sõda võita. lahingulist aktiivsust peab säilitama.
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

võtame näiteks Talvesõja,soomlased olid ikka enamasti kaitses,vasturünnakuid loomulikult,aga kas just üldpealetung...
sama ka vabadus sõjas,seal me jah ründasime suurelt,aga lõpus ju istuti kaitses,ja hoiti tiblasi nii kaua kinni kuni rahu lepingule alla kirjutati
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
rebasekutsikas

Postitus Postitas rebasekutsikas »

Taibohh, soomlased ei võitnud Talvesõda!
sinine
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas sinine »

kuidas sa kavatsed rindes vaenlase läbimurde kõrvaldada kui ei võta ette vastupealetungi? ja pole eriti mõistlik öelda et me istusime vabadussõja lõpus kaitses ja hoidsime tiblasid kinni nii kaua kui läbirääkimised käisid. vaenane üritas terve aeg rahuläbirääkimisi lahingulise tegevusega mõjutada. soovitan lugeda eesti vabadussõda 1918-1920 (vabadussõja ajaloo komitee tallinn 1939) mõlemad köited.
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

olen lugenud,ja kui sa loed mu eelmist postiust,siis seal on vasturünnakutest kirjas :roll:
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
teddybbeer
Liige
Postitusi: 362
Liitunud: 17 Apr, 2004 15:07
Kontakt:

Postitus Postitas teddybbeer »

nuh oletame: eesti sõdib venega ja vaja peale tungida. k mina kui kaasaja sõjanduses võhik, ei tea eesti kroonust halligi pole kuuld pole näind pole käind, pakun välja järgmise lahenduse:

2 tanki(eeldan et sedunov leiab ike selle tiigri soos yles nagu kunagi ammu lubas) 20 btri(v kuda neid kirste nimetati) 2 patareid suurtükiväge(rootsi humanitaarabi?) ja 100000 meest(10% elanikkonnast) oleks siis eesti armee..

ogns t34/40 läheb narva pealt tiiger alt orava-ibroska kaudu mõlemad suunaga luuga linnale. kumbki saab yhe patarei 152mmseid toeks ning 20000 meest kummalegi ründesuunale. lennusalk oma 3 kopteriga peab õhust toetust pakkuma, kahju et pitkat enam elavate kirjas pole, saaks ehk mõned soomusrongidki... pihkvat käigult võtta enivei ei suuda, niiet jääb rõngasse las sitad joovad oma 20 eegust gorbatshovskit... luuga langemise korral peaks peipsi ääres kükitavad vene armeed korralikult sisse piiratud olevat niiet järgmine löök olex yle tihvini laadoga järveni et peterburg jälle blokaadileiba maitsta saaks... ja kui see ei aita siis :roll: :oops:

kaotused: loomulikult 1 eesti kaitseväelane=10 vene soldatit+kant pealegi soine niiet .... ehk joppab on mõni puhtverd ingerlane ridu täiendamas mudu peale kuuajalist sõjapidamist laeb asi na nadix... et näädsa paberil rügement a tgtlt on häste kui kompanii mõõdu välja annab...



niuksed siis minu arvamused.... nati viinaga yle kallatud kuid siiski... ja natost võib eesti sõja korral vaid siiruviirulisi unenägusi näha.

oi krt ma võix tglt eesti kaitseväe staapi strateegiliseks nõuandjaks minna!
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

:P :lol:
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Oi krt Eesti pealetungil? Millega sa kulla mees pealetungid? EKJ on võrreldes Peipsi tagustega ikka nagu palja käsi :-(. !920 -30 alguses olid ka suured plaanid sõja korral lõuna rindel rünnakule asuda ja hõivata põhja Läti ja Velikaja jõe joon.1930 lõpusolid plaanid muutunud kuna Punaarmeele oli tekkinud u.20000 tanki . Kas teate mida P.Maitla arvas Eesti vastupanust septembris 1939? (Maitla oli siis 1.Jalaväerügemendis kompül,ehk siis katterügement Narvas)Maitla hinnangul oleks vankadläbi murdnud juba esimesel päeval. Põhjus ? EKJ nõrk ja vanamoodne relvastus. Sama seis hetkel ja jääb ka nii,kahjuks
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Kui rääkida tänapäevast siis on meil vägaväikesed võimalused, ainus võimalus oleks kui Eestil oleksid head liitlased, kes kõik Venemaa vastu sõtta pööraksid ja maailmasõja tekitaksid. Tuleks tuumasõda jne.
Vabadus sõda õnnestus, kuna venemaal oli rahvas sõjast tüdinenud, I maailmasõja kaotused jne. Venemaa oli kurnatud.
Praegu kahjuks sellist võimalust pole, kuna tol ajal oli vaja venemaal rahu sõlmida, et riik üles ehitada.
Kristjan
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 22 Mär, 2005 22:04
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan »

Kui meie tänasest sõjaväest rääkida,siis on see küll üks naljakoht.Omon mehed oleksid juba Toompeal,sellal kui meie relvavennad löögigruppe moodustavad.Ma ei saa aru,mis kuradi kevadtorme ja huiomme ja sissisõja õppusi kaitsevägi korraldab.tänapäeval oleks siisisõjast tolku 0%.Sissi- ja partisanisõjast saaks ma aru kui see toimuks 1945 mitte 2005 aastal.
Kes elab minevikuta,see elab tulevikuta.
Ps,kohtume Berliinis.
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Nagu mõned tegelased räägivad, on kolmas maailmasõda juba ammu käimas. Lihtsalt et selle sõja lahinguid ei peeta enam kaevikutes vaid börsil ja valuutaturul....
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Ma saan aru, et Kristjan88 teab täpselt mida ta räägib. Mina ei ole kahjuks täies ulatuses samadele järeldustele jõudnud, seega tahaksin lugeda veenvaid argumente erinevate lahinguliikide ja taktika efektiivsuse kohta Eesti tingimustes, samuti mõnede konkreetsete puuduste väljatoomist.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist