Laibapurustaja

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: laibapurustaja

Postitus Postitas Lemet »

Üle mõistuse hea lugemine. Ja õudustäratav. Kui kohale jõuab.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
wyrd
Liige
Postitusi: 616
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: laibapurustaja

Postitus Postitas wyrd »

Siis vist oli see raamat jah. Enam lugeda ei taha ja ei soovita teistele ka. Aga Sinuga härra Lemet, tahaks kunagi näost-näkku juttu ajada. Pudeli juures ja mitte paha mõttega. On näha, et tead palju rohkem kui räägid. Ok, ma vaikin nüüd. Muidu tuleb välja, et teemaks on inimliha-Lemet-wyrd.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: laibapurustaja

Postitus Postitas viiking »

...kas hukatud Tiksojal v siis see laibapurustaja...Kumb hirmsam v kumb tõesem...

Muu möla sinna mis muidu kinni ei jää kui tuleb kinni lüüa.

Seega, teeks ettepaneku väiksele ekskursile, oleks huvilisi?
vanahalb
Liige
Postitusi: 2643
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: laibapurustaja

Postitus Postitas vanahalb »

Võib-olla oli arhailine dokumendipurustaja. Ei tulegi silma ette, et kas Nõukogude tööstus mingit paberipurustaja moodi asja üldse suutis produtseerida. Kontoritest küll mäleta ja sõjaväes korraldati ka ikka põletusriituseid.
Läbi hakklihamasina ja otse solgitorusse on tegelikult üsna efektiivne, ega põletamine lihtsam pole. Muidugi võimalik, et ka mõni inimene sealt läbi läks.
Viktor Suvorov oma "Akvaariumis" seletas, et kuidas talle, algajale vastuluurajale, kuskil GRU aitades reeturi põletamist demonstreeriti. Tavaliselt põletati selles ahjus paberit, aga näidati, mis juhtub kui... Muljetavaldav.
Iseasi muidugi, palju seda Suvorovit uskuda saab.
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: laibapurustaja

Postitus Postitas gruppen »

Kas ma võin esitada küsimuse (mul on tunne, et ma olen seda ka varem teinud mingis samases teemas) aga mille kuradi pärast peaks kedagi mingist masinast läbi ajama, kui oli võimalik lihtsalt linnast välja sõita auk maasse visata ning kadunuke sinna sisse? Oluliselt lihtsam, kiirem jne.
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: laibapurustaja

Postitus Postitas okaloka »

Pagari tänava keldrites käisin siis kui seal veel viimaseid nädalaid oli avatud Politseimuuseum. Mai Krikk oli siis veel ka ametis ja tema näitas seal ka selle masina jooniseid ja paigutust ruumis - masinat ennast siis seal muidugi enam ei olnud. Kui kedagi rohkem huvitab, otsige Mai üles, ta nüüd pensionil. Kindlasti oskaks midagi rääkida ka Okupatsioonide muuseumi teadurid. Minu jaoks on ikkagi tegemist enama kui külajutuga. Eestis, nagu ka mujal, tehtigi väga halbu asju nii sõja ajal kui peale seda.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: laibapurustaja

Postitus Postitas vaoinas »

gruppen kirjutas:Kas ma võin esitada küsimuse (mul on tunne, et ma olen seda ka varem teinud mingis samases teemas) aga mille kuradi pärast peaks kedagi mingist masinast läbi ajama, kui oli võimalik lihtsalt linnast välja sõita auk maasse visata ning kadunuke sinna sisse? Oluliselt lihtsam, kiirem jne.
Mulle tundub, et kui masin juba olemas on, siis on ikka oluliselt lihtsam masinasse ja kanalisatsiooni, kui et hakata metsa sõitma ja auku kaevama.
Lihtsalt nii teoretiseerides...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9144
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: laibapurustaja

Postitus Postitas Kilo Tango »

gruppen kirjutas:Kas ma võin esitada küsimuse (mul on tunne, et ma olen seda ka varem teinud mingis samases teemas) aga mille kuradi pärast peaks kedagi mingist masinast läbi ajama, kui oli võimalik lihtsalt linnast välja sõita auk maasse visata ning kadunuke sinna sisse? Oluliselt lihtsam, kiirem jne.
Masinast läbi lasta on palju lihtsam - täiesti välistatud, et keegi midagi pealt näeb. Aga see laiba vedamine punktist A läbi linna punkti B ja seal maha matmine tähendab seda, et ka suurima salastatuse puhul võib praktiliselt kindel olla, et varem või hiljem keegi midagi näeb.

Kommarid teadsid väga hästi, et see mida nad teevad ei ole ilus (väga pehmelt väljendudes) ja varjasid oma kõige võikamaid tegusid nii kuis vähe suutsid. Minu mälu järgi Eestis ka põletati inimesi. Vähemalt väitis seda propagandaraamat nimega ERKA.
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: laibapurustaja

Postitus Postitas Jalutu »

Natuke teemast välja, kuid... ehk seletaksid lühendi lahti?
...propagandaraamat nimega ERKA...
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: laibapurustaja

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mis ajast see kolmetäheline asutus seal Tallinnas Pagari tänaval ning Tartus "hallis majas" asunud muidu on?
Ka Stalini perioodil massiliselt tappa ei raatsitud, kasulikum oli ju "laagritolmuks hõõruda".
Jõudis subjekt veel tiba "ühiskonnale kasulik olla" ja pärast ammendumist läks Siberi vennashauda.
Tegelikult sama teed läksid ju eestlastest dissidendid, kuigi vist enamus jõudis elusana siia tagasi?
70ndate-80ndatel mingit tööstuslikku inimeste hakkimist sedasi ei pea eriti usutavaks. :dont_know:
40ndad-50ndad on muidugi teine teema.
Teiseks tasub tööstuslike hakklihamasinate teemal mõelda, kas nad ikka suutsid terve skeleti läbi jahvatada?
Need, mida lihakombinaadis olen näinud, olid eranditult mõeldud kontidest puhastatud liha töötlemiseks.
Toppides sinna nt terve sea korraga sisse oleks see ilmselt ummistunud.
Järelikult pidi seal keldris olema ka "fileerija". Ja mis sai ikkagi kontidest? Täiskasvanud inimese kondid on päris tugevad ja suured...

Inimest info saamiseks segi peksta pole tegelikult erilist vajadust, 99% inimestest ei vaja rääkima hakkamiseks ilmselt isegi ühegi luumurru tekitamist.
Taoliste asutuste käes võis 60ndatest alates olla igasugu keemilisi aineid, mis igasugu peksuta kõike rääkima panevad.
(ülaltoodu pole mõeldud "organite" tegevuse ilustamiseks, pigem üritaks ratsionaalsust leida...).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: laibapurustaja

Postitus Postitas sadist »

ERKA- Eesti Rahva Kannatuste Aasta? :dont_know:

Surnukehadest vabanemiseks harrastati sageli tundmatutesse haudadesse( "raipeaukudesse" )matmist, peale punkrilahinguid ka põletamist, mõnedel juhtudel väidetavalt olevat laipu annetatud ülikooli anatoomikumile ja esines suulisi lubadusi need teenistuskoertele sööta.

Hakklihamasin? Olemas ta ilmselt seal oli, kuid ilma vettpidavate tõenditeta ei julgeks spekuleerida, kas ja mida sellega purustati. On esinenud arvamus, et see olnud kasutusel paberihundina.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9144
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: laibapurustaja

Postitus Postitas Kilo Tango »

sadist kirjutas:ERKA- Eesti Rahva Kannatuste Aasta? :dont_know:
...
Täpselt
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: laibapurustaja

Postitus Postitas okaloka »

Kapten Trumm kirjutas:Inimest info saamiseks segi peksta pole tegelikult erilist vajadust, 99% inimestest ei vaja rääkima hakkamiseks ilmselt isegi ühegi luumurru tekitamist.
Taoliste asutuste käes võis 60ndatest alates olla igasugu keemilisi aineid, mis igasugu peksuta kõike rääkima panevad.
(ülaltoodu pole mõeldud "organite" tegevuse ilustamiseks, pigem üritaks ratsionaalsust leida...).
Üks levinumaid meetodeid oli seal majas kappi toppimine - selleks otstarbeks olid pisikesed kambrid milles ei saanud ei istuda, lamada ega püsti seista. Lihtsalt oldi sellises poolküürakas poolkükkis. Ja no oldi muidugi nii kaua kui vaja... Eks võite omal nahal proovida millal ja millised lihased esimestena krampidesse tõmbavad.

Ja tõepoolest - ei ole vaja luid murda, aga võib ju ka kui igav on ja sinu töö ühtib sinu meelelaadi ja hobiga, ehk teisisõnu sa oled sündinud sadist ja selle asemel et vanglas istuda, saad riigi käest veel raha ka pealekauba oma hobiga tegelemise eest.

Kõige kurjem seltskond kes selle maja keldreid asustas oli arvatavasti NKVD kes asustas sealset hoonet juba 40-41. Ja peale naasmist 44-46 hõlmates SORVVOT, SMERŠI ja teisi toredaid inimesi. Põhiline puhastustöö ju siis just lahti läkski.

Võid vaadata ka siia: http://www.okupatsioon.ee/et/memento-1996/194-p2-1996
Otsi lihtsalt lehelt "pagari" - paljud neist nimedest käisid sealt keldrist läbi. Eks nendega seal vesteldi viisakalt ja pakuti teed. Ja oli ka neid kelle kohta ei ole toimikut ega pabereid vaid lihtsalt "viidi pagari tänavale" ja rohkem ei nähtud. Kas seal see masin oli või mitte - no mine võta kinni, aga kus vajadus seal vahendid. Kondid on küll kõvad aga vanalinna kanalisatsioon ei ole ka mingi väike toru vaid kanalite süsteem, ei pea päris pulbriks jahvatama. Pealegi rotte on tänapäevalgi seal nii mis mustab, küll need võtavad suuremad tükid.

Võib ka lihtsalt googlisse lüüa "ülekuulamine pagari" vms - päris palju on ka netis.

„Mind käsutati maja korrale, kus leidus terve rida kappe. Ühe säärase uks tehti lahti ja mind aeti sinna sisse. Mulle öeldi, et ma ei tohi seal mingit häält teha. Istusin seal sees, kuni pikkamööda hakkas piinama õhupuudus. Varsti kuulsin, et mu kõrval teises kapis piinleb keegi naine, kes koputas tasakesi oma kingakontsaga vastu vaheseina, nagu soovides mulle midagi teatada. Mulle lõi pähe mõte, et see ehk on mu abikaasa, kes küll jäi mu äratoomisel koju, võis aga nüüd olla ka arreteeritud. Koputasin talle tasakesi vastu.

Õhupuudus muutus aga üha piinavamaks, tekkis lämbumishirm. Laskusin maha ja püüdsin õhku hingata ukse all oleva prao kaudu. Sellest aga oli ikkagi vähe. Hakkasin siis vahetevahel uksele koputama. Kui tuldi avama, siis ütlesin, et mul on janu. Tõeliselt aga oli mul janu õhu järele. Igakord kui uks avati, viskus kappi värsket õhku. Vaevlesin seal kapis 16 tundi järjest, pääsedes välja niisiis alles järgmisel ööl. Miks ma sealt just öösi vabanesin ning mis otstarve sellistel kappidel on, seda ma ei tea praegugi. Või sai lihtsalt minu sedalaadi piinanorm täis?”

----
Tavaliselt esimesed ülekuulamised toimusid ilma peksuta, kuid esines ka hulk juhtumeid, kus peksu ja löökidega alati pihta juba arreteerimise momendist. Üks Tallinna vabastamisel pääsenud NKVD ohver jutustab, et oli oma vangistamise aja jooksul käinud ülekuulamisel 18 korda ning seejuures 14 korda peksta saanud!

„Üks mees,” kõneleb ta, „tavaliselt keegi jubeda näoga mongol, hoidis mu käsi tooli taga kinni, kuna ülekuulaja, vahel ka mõni teine, hakkas peksma rusikatega vastu kaela ja kuklasse. Olles juba uimaseks pekstud, löödi mind nägupidi vastu põrandat ja taoti jalgadega. Paar-kolm korda peksti täiesti meelemärkusetuks ja lohistati siis kongi tagasi. Mu välimus oli päris hirmuäratavaks pekstud. Kuna peeglit ei olnud, siis hõõrusin tekiservaga läikima kongis oleva metallist veenõu, mis täitis peegli aset. Sel moel nägin oma ärataotud nägu... „Iseenda rahustamiseks eelistasid paljud ülekuulajad peksu kätega. Üks kohutavate, käppadega sarnanevate kätega mongol armastas alati lüüa kesk lagipead, nii et ohvril silmade ees maailm mustaks läks. Kuid peksti ka jalgadega, rihmapannaldega ja eboniitkepi või kumminuiaga.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: laibapurustaja

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Räägingi, et 40ndad-50ndad (enne Hrustsovi sulani) ja 70ndad-80ndad on vähe eri asjad.
See, millele saa viitad, oli 40ndate piiramatu "organite" omavoli. Siis võidi tõesti hakkida kedagi.
Inimeste hulgi "kadumine" ja vajadus neid tööstuslikult hakkida näiteks 1975. a seisuga on asi, milles julgen kahelda.
Taoline tegevus sai siin vast Stalini surma, metsavendluse lõpu ja valge laeva kadumisega 50ndatel läbi?
Esiteks ei olnud seda "nõukogudevaenulikku elementi" nii massiliselt ja teiseks pidi ka NSVL oma kombeid vaos hoidma.
Tuli vähemalt lavastada mingi kohtufarss, anda süüdistatavale riiklik advokaat ja näidata, et vähemalt formaalselt on meil õigusriik ja õiglane kohus.
Igati moekas oli "ebasoovitav" element panna 10 aastaks kinni ja seejärel siit välja saata.
Veel mugavam oli anda mingit rohtu, mille tagajärjel inimene meelemõistuse kaotas ja siis sai ta igati legaalselt hullumajja luku taha panna.
Ei saanud ju tervemõistlik inimene olla NSVL vastu. Tead sa mõnda teisimõtlejat, kes 70-80ndatel jäljetult kadus?

http://et.wikipedia.org/wiki/Vastupanut ... Eesti_NSVs
Kõige hullemad "sabotaaznikud" NSVL mõistes (hullem on ainult välismaa spioon) - mitu neist võis tõenäoliselt sinna hakkimisele minna ja mitu said tegelikult vanglakaristuse?

"Vaenlane" Enn Tarto, kes istus lausa 3 korda, on tänini elus:
http://et.wikipedia.org/wiki/Enn_Tarto
Viimati muutis Kapten Trumm, 04 Nov, 2013 14:29, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Actual
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 13 Mär, 2008 11:47

Re: laibapurustaja

Postitus Postitas Actual »

Võibolla "laibapurustaja" mehhanism oli sisustuselement, mis pidi ülekuulamiseks sobiva psühholoogilise fooni looma. Ülekuulatu, nähes piinariistu, kuuldes kaaskannatajate karjeid võib kergemini häälestuda ülekuulajate tahtele :)
Teine variant, et toodi masin, mida plaaniti piinamiseks ja/või laibahävitamiseks kasutada aga jäi mingil põhjusel kasutusele võtmata. Näiteks oli vaja masinat ümber ehitada või ei leitud masinaoperaatorit, või olid majal pidevad hädad ummistuva kanalisatsiooniga ja inimlihakondi mass oleks kanalisatsiooni ummistanud kindlasti. Või ei olnud masina jaoks sobivat ruumi - laest maani veega uhutav ja suure kanalitoruga :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: soul ja 29 külalist