Küsimus

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Unistaja
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Jaan, 2014 16:45
Kontakt:

Küsimus

Postitus Postitas Unistaja »

Tere, olen kohe üheksandat klassi lõpetamas ning tahaks teada kas on kusagil mingit kooli sõjakallakuga vms kuhu saaksin minna, et ei pea 12klassi lõpetatud olema, kunda enda unistus on hetkel 12klassi lõpetada, sõjaväes ning siis edasi elukutseliseks, sellepärast tahangi mingit koolis kus ma saaksin juba enda unistuse poole trügida..
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus

Postitus Postitas Hydrazine »

Sellise asja peale ei oskagi kohe midagi vastata muud kui, et sul on üks tähtis eksam tegematta. Uuri KRA'st või KAMIN'ast, sealt hakkavad niidid jooksma. Mis liiki sõjameheks sa üldse tahad saada ja milleks sa kõlbad... kui ise selle eksami ära teed, siis on ka vastused käes.
Unistaja kirjutas:Tere, olen kohe üheksandat klassi lõpetamas ning tahaks teada kas on kusagil mingit kooli sõjakallakuga vms kuhu saaksin minna, et ei pea 12klassi lõpetatud olema, kunda enda unistus on hetkel 12klassi lõpetada, sõjaväes ning siis edasi elukutseliseks, sellepärast tahangi mingit koolis kus ma saaksin juba enda unistuse poole trügida..
Unistaja
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Jaan, 2014 16:45
Kontakt:

Re: Küsimus

Postitus Postitas Unistaja »

Hydrazine kirjutas:Sellise asja peale ei oskagi kohe midagi vastata muud kui, et sul on üks tähtis eksam tegematta. Uuri KRA'st või KAMIN'ast, sealt hakkavad niidid jooksma. Mis liiki sõjameheks sa üldse tahad saada ja milleks sa kõlbad... kui ise selle eksami ära teed, siis on ka vastused käes.
Soov oleks jalaväkke minna laskuriks, viimasel ajal olen ka füüsilisi võimeid endal arendanud, tulevased eksamid mis 9nda lõppus tulevad ning nende tähtsus on ka samuti mulle pähe löönud ning proovin anda endast, et suudaksin postiivselt lõpetada. Uurisin KRA'st seda asja ning KAMIN kahjuks ei leidnud Google'st midagi peale kaminate :(
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus

Postitus Postitas Hydrazine »

Novot, eksam juba natuke viltu. KAMIN on Kaitseministeeriumi zhargoon :) Aga jalaväkke laskuriks? Füüsilised võimed on seal vajalikud, silmanägemine peab toimima, muidu pole tukki mõtet kätte üldse võttagi, täristad tühja või omasid maha. Aga arstlik komisjon selgitab su parimad oskused välja, juhtlõngad on antud, asu ise toimetama. KUPI patt ja SCOUT's on üsna vinged sitked poisid, kui oled seda verd tüüp, siis proovi sinna pääseda midagi tegema.
Unistaja
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Jaan, 2014 16:45
Kontakt:

Re: Küsimus

Postitus Postitas Unistaja »

Uurisin ning leitsin et Jakob Westholmi Gümnaasiumis saab minna riigikaitset õppima, ning peale eksameid proovin ka kandineerida sinna.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus

Postitus Postitas Hydrazine »

Tubli poiss!

Minu Best Before on mööda saamas, aga kui keegi kuskil pingutab ja riigikaitselistel teemade teed otsib, juba see mõte on väärt. Kuidas Sul kõik edaspidi läheb, ei tea, aga kuna üritust on siis hoia kursist kinni. Ja edu edaspidiseks! Mõtle plaan kokku, ja kas tee ära või loobu, pooltolgendajaks on väga sitt jääda, keegi ei usalda Sind. Ja asja kokkuklopsimine pärast on selline eksam, millest Sa kuuldagi ei taha vast. Niiet, võta kindel kurss ja tahe, ja tee ära!
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus

Postitus Postitas istorik »

Tänase seisuga on Eestis palju gümnaasiume ja kutseõppeasutusi, kus õpetatakse vanemas kooliastmes riigikaitse õpetust, nii teooriat kui praktikat (välilaager). Üldinfo siin:
http://www.kmin.ee/et/riigikaitseopetus
Koolid ja õpetajad leiad siit:
http://www.kmin.ee/et/rk-koolid
kulda18
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 13 Mär, 2004 16:34
Kontakt:

Re: Küsimus

Postitus Postitas kulda18 »

Minu teada ainus selline natuke sõjaväega seotud keskkool Eestis on Abja Gümnaasium (http://abjag.vil.ee/vastuvott-10-klassi ... -astumine/), mis pakub sisekaitse kallakut. Kuidas seal näiteks internaadiga lood on, siis sellest pole mul aimugi.

Aga, et kaitseväes pikemalt vastu pidada, peab 12 klassi vähemalt olemas olema. Ühel päeval ei luba tervis enam laskurina jätkata ja kui siis haridust pole, on raske midagi sellest ettevõttest leida.
Te ei usu mind juba siis, kui ma räägin maistest asjadest, kuidas te usuksite siis, kui ma teile räägiksin taevaseid asju?" Joh. 3,12
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Küsimus

Postitus Postitas soesilm »

8) Kõige rohkem on vaja kaitseväelase elukutseks valmistudes ... kasvada normaalseks inimeseks. Riigikaitseõpetus koolides on muidugi hea aga minu arvates on kõik ülejäänud õppeained vähemalt sama olulised. See ei tundu tõenäoliselt kasuliku soovitusena aga kõige paremini saad Sa oma unistuse poole trügida normaalseks inimeseks arenedes - õpi, ole füüsiliselt aktiivne ja suhtle inimestega.
Ja sellist üldhariduskooli, mis kaitseväe kallakuga oleks, mina küll ei tea. Elvas katsetatakse midagi aga see pole ka päris "Suvorovi" kool. Kui otsitud kooli ei leia (ja ma olen selles üsna kindel), siis pole mitte midagi katki.
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Re: Küsimus

Postitus Postitas Takishi »

Gümnaasiumi kõrvalt kaitseliidu ridades asju ajada oleks vast kõige parem variant. Ilma gümnaasiumihariduseta ei saa ei seersandiks ega veebliks ega ohvitseriks. Aga lõputult reamehena ka ringi joosta on halb. Ühel hetkel avastad et oled targemaks saanud ja tahad teistele ka märku anda aga siis öeldakse et vait reamees ja nii ongi ;)
Unistaja
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Jaan, 2014 16:45
Kontakt:

Re: Küsimus

Postitus Postitas Unistaja »

Kuna paarkuud tagasi sain 16 ja sain teada, et võimalus on minna kaitseliitu ning seal oleksin siis nooremliige, aga mis see noorliige endast kujutab? Kas see on lihtsalt nii, et lähen kohale ja kuulan juttu või saan ka mõnikord koos teistega metsas möllata jne??
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Küsimus

Postitus Postitas kalleb »

vanasti tuli keskoolis ikka gaasimaski aja peale pähe tõmmata, granaati visata, sportpüssi täpsuse peale lasta ning kalashnikovi automaata aja peale lahti -kokku panna

ka oli peale 12 klassi lõpetamist ka 2-3 päevane välilaages kus pidid nõukogude armee raudvooditel magama ning puuautomaadiga ringi jooksma

üsnagi huvitav kogemus , tegelikku jobannoi rahvaste sõprust õnneks siis veel ei tundnud ja sõjaväge see kino ka ei meenutanud
Murygin
Liige
Postitusi: 59
Liitunud: 13 Sept, 2011 12:36
Kontakt:

Re: Küsimus

Postitus Postitas Murygin »

K6igepealt kài ajateenistuses àra ja vaata siis edasi. Tean paljusid tyype, kes koos minuga teenisid ja alguses k6vad jutumehed, et jààvad edasi teenima ja kàime koos vàlismissidel jne. L6puks langesid k6ik vàlja.
Kui peale ajateenistus on motivatsioon ikka edasi teenida ja kool l6petatud (keskharidus) siis sea sammud Scoutsi, seal hàid mehi alati vaja.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Küsimus

Postitus Postitas Lemet »

kalleb kirjutas:vanasti tuli keskoolis ikka gaasimaski aja peale pähe tõmmata, granaati visata, sportpüssi täpsuse peale lasta ning kalashnikovi automaata aja peale lahti -kokku panna

ka oli peale 12 klassi lõpetamist ka 2-3 päevane välilaages kus pidid nõukogude armee raudvooditel magama ning puuautomaadiga ringi jooksma

üsnagi huvitav kogemus , tegelikku jobannoi rahvaste sõprust õnneks siis veel ei tundnud ja sõjaväge see kino ka ei meenutanud
Laager oli peale 10. klassi, 11. klassi kevad kulus lõpueksamiteks. 12-nes klass... :scratch: ...kas lugupeetav soovis mõnest klassist põhjalikumaid teadmisi saada?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Enkus
Liige
Postitusi: 360
Liitunud: 23 Dets, 2011 18:59
Kontakt:

Re: Küsimus

Postitus Postitas Enkus »

Lemet kirjutas:
kalleb kirjutas:vanasti tuli keskoolis ikka gaasimaski aja peale pähe tõmmata, granaati visata, sportpüssi täpsuse peale lasta ning kalashnikovi automaata aja peale lahti -kokku panna

ka oli peale 12 klassi lõpetamist ka 2-3 päevane välilaages kus pidid nõukogude armee raudvooditel magama ning puuautomaadiga ringi jooksma

üsnagi huvitav kogemus , tegelikku jobannoi rahvaste sõprust õnneks siis veel ei tundnud ja sõjaväge see kino ka ei meenutanud
Laager oli peale 10. klassi, 11. klassi kevad kulus lõpueksamiteks. 12-nes klass... :scratch: ...kas lugupeetav soovis mõnest klassist põhjalikumaid teadmisi saada?
Esimestele torgati 12. klassi tunnistus pihku 1989-l aastal.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist