Mutid!

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Manurhin »

Z03 kirjutas:
Manurhin kirjutas:"Mutid ahju!" Mina omal ajal oma kasvuhoonest lõksuga kinnipüütud mutte kremeerisin kasvuhoone kütteks mõeldud ümmarguses buržuikas väga edukalt :twisted:.
On see üldse poliitiliselt korrektne? Tuleb tunnistada, et see kõlab isegi akf Manurhini kohta tiba liiga verejanuliselt. Või siis mitte...
On see üldse poliitiliselt korrektne?
Eesti muttide kremeerimine Nõukogude Liidus valmistatud raudahjus polnud võibolla tõesti poliitiliselt kõige korrektsem. Paraku muud varianti mul ka polnud.
Tuleb tunnistada, et see kõlab isegi akf Manurhini kohta tiba liiga verejanuliselt.
Umm... Peaks märkima, et kuuldused minu verejanulisuse kohta on tugevasti liialdatud, välja arvatud juhul, kui tegemist on igasugu parasiitide, kahjurite ja muude kutsumata sissetungijatega. Aga ma võtan seda repliiki kui komplimenti 8).

Mis aga puutub surnud muti mutikäiku toppimisse, siis selles osas olen ma küll väga skeptiline. Nimelt mutid harrastavad vahel kannibalismi, kirjanduse andmeil söövad ära ka käigust leitud surnud mügri. Seega küllap saaks see surnud liigikaaslanegi lihtsalt ära konsumeeritud. Kui ma talvel laudas lõksudega rotte püüdsin, siis õhtul üles pandud lõksudes olid juba südaööl kontrollima minnes alles ainult rotinahad koos luudega. Ülejäänu olid näljased kamraadid nahka pistnud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Svejk »

Manurhin kirjutas: Nimelt mutid harrastavad vahel kannibalismi, kirjanduse andmeil söövad ära ka käigust leitud surnud mügri.
Kui ma talvel laudas lõksudega rotte püüdsin, siis õhtul üles pandud lõksudes olid juba südaööl kontrollima minnes alles ainult rotinahad koos luudega. Ülejäänu olid näljased kamraadid nahka pistnud.
Just.
Lugupeetud kaasfoorumlane ei aimagi, kui õigetel radadel tema eesrindlik mõte liigub.... 8)
Mutid, kes ilmtingimata peavad sööma kahe tunni takka, või muidu jäävad igaveseks vakka, pistavad suletud tingimusis liigikaaslased pintslisse rekordkiirusel...
Kui selline isend hiljem blindaazidesse ja tunnelsüsteemidesse vallale päästa, hävib kogu kohalik populatsioon ja ressurssi jagub ka gastroleerimiseks muude mutihädaliste manu rahaeest, ma pakun.
Teenistusest vabal ajal peab hävituspataljoonlast muidugi ise hakklihaga ja koerakrõbinatega üleval pidama...

Maisaaaru, miks AKTFP eiole senimaani seda briljantset plaani teostama asunud... :D
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Fucs »

Maisaaaru, miks AKTFP eiole senimaani seda briljantset plaani teostama asunud... :D
FTP-l ei ole lihtsalt niivõrd briljantset mõistust.

Aga Teie .... selliste suurepäraste mentorite seltskonnas siin, hakkab vist vaikselt midagi arenema....
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Kriku »

Svejk kirjutas:Mina Manurhini asemel muudaks tema signatuuri selliseks:
Kirves pole mänguasi, raiuge see muttidele pealuu sisse!
https://www.youtube.com/watch?v=D2hXmwqQlpo
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas kalleb »

Osad loodusehuvilised joutuberistid aga püüavad muti kinni ja pärast lasevad selle jälle kuhugi lahti ( ilmselt naabri aega)

Ja nii ta siis maa sisse läks

https://www.youtube.com/watch?v=Bhh_4AUaLIs
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Manurhin »

Svejk kirjutas: Mutid, kes ilmtingimata peavad sööma kahe tunni takka, või muidu jäävad igaveseks vakka, pistavad suletud tingimusis liigikaaslased pintslisse rekordkiirusel...
Kui selline isend hiljem blindaazidesse ja tunnelsüsteemidesse vallale päästa, hävib kogu kohalik populatsioon ja ressurssi jagub ka gastroleerimiseks muude mutihädaliste manu rahaeest, ma pakun.
Teenistusest vabal ajal peab hävituspataljoonlast muidugi ise hakklihaga ja koerakrõbinatega üleval pidama...
Et mõtled rotihundi eeskujul mutihunti kasvatada? Sellest olen ma siin teemas juba rääkinud, kuid kuna kordamine on tarkuse vanemlikke õigusi omav subjekt (et ikka ilusasti sooneutraalselt öelda), siis palun lahkesti vaadata sellesama teema kaheksandamat lehekülge. Omaette probleem on, kuidas lühikese aja jooksul nii palju elusaid mutte kinni püüda, et asjaga tegelema hakata? Ja veel teisest küljest, kui mutipüük juba nii edukalt edeneks, milleks siis üldse enam mingi terminaator-mutiga jännata?
M.O.T.T. :)
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Svejk »

Manurhin kirjutas: Omaette probleem on, kuidas lühikese aja jooksul nii palju elusaid mutte kinni püüda, et asjaga tegelema hakata? Ja veel teisest küljest, kui mutipüük juba nii edukalt edeneks, milleks siis üldse enam mingi terminaator-mutiga jännata?
Just.
Ollen korduvalt takkakiitnud lugupeetud kaasfoorumlase eesrindlikke mõtteid, (seisnud kuulipildujate tõkkesalgaga rünnakule minevate trahvipataljonide taga :D ),
aga seekord tuleb mul endal nö frondile minna... 8)
Sest õnnetuse epitsentris mittesee (õnnelik) mutt eiole, vaid õnnetu AKTFP Fucs, kes ei lühikese, keskpika ega tundub et ka lõpmata (mittekunagi!) ajajooksul seda õnneseent püütud saand pole.
Võib lausa öelda, et AKFTP`i on lihtsalt seenile saadetud, kust ta tühjade pihkudega naasma pidanud:

Magnetic Band - Tühjad pihud
https://www.youtube.com/watch?v=FqH8DTUFBfY

On tulnud ettepanek tulla mõtetega kastist välja. (Umbes nagu et kui Tõnis Mägi ei lähe Muhamedi juurde, siis tuleb Muhamed ise Tõnismäele jne)
Selle asemel, et omarahaeest mutilõksude kasutuskõlbmatust testida ja mutte naerutada, püüdes neist iga hinna eest lahti saada -
on vaja välja kuulutada “Aus der Heimat ins Vaterland”, nö "Mutid tagasi koju oma ajaloolisele kodukrundile" aktsioon!
Kuulutage pearaha välja. Milleks ise jageleda ja asjatult aega ja vahendeid raisata, kui võib teenuse sisse osta...
Fucsil on keevitamine käpas. Keevitab krundi piirdele veel kaunis kaares "Arbeit macht frei" väravad ja kõik on pidulik jne 8)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Manurhin »

Kui pärast jaaniöist mutijahti väga paha olla on, siis aitab
Pilt
Küsida apteegist.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Haugas
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Nov, 2012 19:00
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Haugas »

Läti apteekidest?? Vbla küll. Pohmakarohtude (v.a. alkohol) hindade erinevusi meite ja nende apteekides tegelt ei teagi. Kuigi, ei ole kuulnud, et teiste medikamentide, peale alko, aktsiisid kah kerkinud oleksid...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Fucs »

Arengud on sellised, et see killerlõks rakendus nüüd eile/täna esimest korda.... mis annab lootust, et see võib isegi töötada... aga keda seal vedruga hangu otsas pole, on mutt...

Jaht jätkub ! 8)
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma olen seda kollase lõksu rakendamist näinud ühe korra Tartus.
Mees üritas sellega mutti kätte saada vist mitu päeva aga tulutult.
Siis panin sinna kõrvale kaks paari "traate" ja 24h jooksul oli lahendus olemas. Kollane oli ikka tühi.
Tuleb küll tunnistada, et peremees üritas minu "traatidega" hiljem veel ühte mutti tabada, kuid edutult. Lõpuks kadus mutt ise aia taha.

Aga veel kord "traatide" tõhususest (minu varasemad postitused on ammu mattunud"
Umbes 60 tabatud muti põhjal 2017 aastal (ja teine sama palju kahel eelneval) võin öelda:
60+% muttidest jäid lõksu esimese 24h jooksul.
80+% 48h jooksul.
Ülejäänutega läks veidi rohkem aega ja paar tükki kadus mulle teadmatult.
Praktika näitab, et kui mutt lõksu jäi, siis teised lõksud olid puutumata. Seega peaks piisama ühest paarist "traatlõksust". Mina panen tavaliselt 3 paari.
Kui mutt lõksust mööda läks, siis läks ta mööda kõigist. Väga harva on juhtunud nii, et kavalpea väldib esimest või ka teist ja siis kolmandasse jääb. Ikka tuleb kõik lõksud puhastada ja tavaliselt samas kohas nad muti ka kinni püüavad.
Kohas kus kuu aega on vaikus, võib tegevus vabalt uuesti alata. Tihti ei ole mul õrna aimugi, kas see mutt tuli kuskilt või on ta tagasihoidlikult seal pidevalt tegutsenud. Ükski mutte käsitlev kirjandus head selgitust ei anna.
Üheks suuremaks liikumapanevaks jõuks on kahtlemata suur sademetehulk ja sellest tulenev veetase. Siis asuvad muti küll uusi alasid kasutusele võtma.
Niitmine, pinistamine, gaasitamine, haisutamine, uputamine - ei mõjuta neid kuigipalju.
Lõksud aga mõjutavad kindlasti.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Dr.Sci »

Martin Herem kirjutas: Niitmine, pinistamine, gaasitamine, haisutamine, uputamine - ei mõjuta neid kuigipalju.
Lõksud aga mõjutavad kindlasti.
Pinin ehk aitab selle vastu et enam tagasi ei tule (mul pole tulnud). Aga kogemus on jah näidanud et kui talvevarud kogutud siis elanik oma elupaigast vaid jalad ees nõus lahkuma, ei aidanud ei suits, müra (paugutid), pinin, kolis lihtsalt mõned meetrid kaugemale. Ning viidatud traatlõks on jah kõige kindlam neis poes olevatest lõksudest, võibolla ka see padruniga, aga selle soetamise ajaks oli järgi jäänud veel 1 mutt ja too valis kahest variandist traadi...
puudulik
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 07 Veebr, 2017 9:53
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas puudulik »

Aastaid tagasi pidasime tuttava krundil jaanipäeva, muusikakeskuseks oli tollal miskine vene võimendi, äkki kumir-003 (2x35W) ja taha olid ühendatud mingisugused suurte väga tundlike elementidega (vist iseehitatud) kõlarid. Päev aega jõmistasime seal ja kuulasime bassirohket elektroonilist mussi, selle aja jooksul tuli 6 mutti vabatahtlikult maa seest välja ja andsid otsad, keegi neid minu mäletamist mööda labidaga ei materdanud.

Eile värvisin aialippe aias ja poole tunni jooksul suutis üks tegelane kaks kuhja üles ajada, miskit tümakat ja braaznikut ei viitsi korraldada, peab mingi muu variandi kasutusele võtma muttide vastu. Niipalju tean, et veevoolik auku ei tööta, kuna aia all pidavat olema miskine sakslaste omaaegne seemne-/ või misiganesladu ja suvalisse mutiauku vooliku toppimine tähendab automaatselt tegevust mis on võrdne põhjatu augu täitmisega. Võibolla on seal hetkel muttide staap :D
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Walter2 »

puudulik kirjutas:Päev aega jõmistasime seal ja kuulasime bassirohket elektroonilist mussi, selle aja jooksul tuli 6 mutti vabatahtlikult maa seest välja ja andsid otsad, keegi neid minu mäletamist mööda labidaga ei materdanud.
Mis see killplaylist ka oli - vahest teistelgi kasulik teada? Jüri Homenja ja Suveniir? :D
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
puudulik
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 07 Veebr, 2017 9:53
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas puudulik »

Walter2 kirjutas:
puudulik kirjutas:Päev aega jõmistasime seal ja kuulasime bassirohket elektroonilist mussi, selle aja jooksul tuli 6 mutti vabatahtlikult maa seest välja ja andsid otsad, keegi neid minu mäletamist mööda labidaga ei materdanud.
Mis see killplaylist ka oli - vahest teistelgi kasulik teada? Jüri Homenja ja Suveniir? :D
Midagi taolist:
https://www.youtube.com/watch?v=AHh7w1XJEb8
https://www.youtube.com/watch?v=KIGXGkzjAoc
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist