Mutid!

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Smith »

Z03 kirjutas:Varraku sügiskampaania, hinnad langetatud sümboolseks:

https://varrak.ee/raamatud/kuidas-puuda-mutti/

Lugesin suvel antud raamatu läbi. Tore raamatu aga muttide püüdmisest on suht vähe juttu,
pigem see on ühe noorelt kodunt lahkunu briti mehe elulooraamat.

Minul trügisid üleelmine suvi kaks mutti krundile, kes said likvideeritud.
Eelmine suvi oli krunt puhast. Sel suvel panin robotniiduki muru eest hoolitsema ja
kevade hakul lähenesid minu territooriumile lõuna- ja põhjaküljest vaenlased.
Paistis, et robot hoiab nad tõesti eemale. Siis märkasin, et kolm elupuud on
hakanud värvi muutma. Nimel mul on põhja ja lõunaküljes
täies pikkuses kaheaastane elupuuhekk. Ja saate aru, nad raisad olid tõmmanud
täies pikkuses metroo pikki hekki, mõlemas küljes. :twisted:

Panid lõksud sisse ja sain nad mõlemad kätte aga elupuudega on
kohati päris kehvasti.
Muuseas, mina väljapool kevadist paaritumisaeg emastel ja isastel vahet ei tee.
Kuidas see käib?
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Martin Herem »

Isasel on päraku ja suguti vahe üle 5mm, emasel praktiliselt polegi.
Aga seda vahet hakkab mõistma alles siis, kui mõlemat näinud oled ... või kümneid mõõtnud oled :)

Taimi mutt otseselt ei kahjusta, ta ei näri juuri läbi. Kasvuhoone tomatid jms kannatavad aga seepärast, et muti käigud jätavad juurestiku "õhku" ja need ei saa toitaineid.
Mulle tundub, et hiired teevad elupuudele rohkem liiga.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Smith »

Martin Herem kirjutas:Isasel on päraku ja suguti vahe üle 5mm, emasel praktiliselt polegi.
Aga seda vahet hakkab mõistma alles siis, kui mõlemat näinud oled ... või kümneid mõõtnud oled :)

Taimi mutt otseselt ei kahjusta, ta ei näri juuri läbi. Kasvuhoone tomatid jms kannatavad aga seepärast, et muti käigud jätavad juurestiku "õhku" ja need ei saa toitaineid.
Mulle tundub, et hiired teevad elupuudele rohkem liiga.
Millise au osaliseks olen saanud : härra kindral isiklikult harib mind
Talpa europaeade vallas. 8) Kätte olen saanud neid mustas sametises kasukas tegeleasi
mõnesaja ringis kuid vahet teha siiani ei oska :oops:
Eranditult röövtoiduline mutt tõesti juuri mul läbi ei närinud
aga tunnelist johtuv tühjus ongi mitmetele puudele saatuslikuks saanud. Ei osanud
sellise asja peale tullagi, et ta oma kiirtee pikki noort hekki ajab,
samas krundile kuhilatega märku ei andnud.

Kusjuures, eelmine aasta oli mul mutivaba kuid infratruktuuri võtsid üle leethiired.
Pahandust nad ei teinud ja tuppa ei trüginud kuid kasse meelitasid hoovi jahil
ja üleüldse tahtsin nendega lahingu maha pidada enne kui nad otsustavad siiski
juhtimispuntki sisse murda.
Küll ma mõtlesin ja katsetasin erinevaid süsteeme kuniks leidsin peaaegu ideaalse:

https://agroshop.ee/kahjurite-torje/271 ... 55-cm.html

Õues närilistele jahti pidades olid kindlad tingimused:
mürk kindel Ei (ka siseruumides) ja lõks ohutu kõigile.
See agroshopist soetatud püünis töötab iga mats. Hiired viisin kaugemale ja
lasin lahti. 4 reisi ja kadusid nemadki. Agroshopis on müüa ka rotipüüniseid kui
ema majas katsetamisfaasis jäi üks hiir sinna rotipuuri kinni kuid
uskumatult kombel suutis ta tunnistaja silme alla sellest võrgust lähi pugeda.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36428
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Kriku »

Mõni hiir võib alates sentimeetrisest avast läbi pugeda.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:Mõni hiir võib alates sentimeetrisest avast läbi pugeda.
Kui juba hiirtest rääkida siis miskipärast üritavad nad mul kasvuhoonet üle võtta - juttseljad nimelt. Kevadel panid pottidest taimeseemned nahka, siis sai neid 13 kinni püütud, see sügise läksid tomatite kallale... eile hommikul korjasin lõksust 10-da. Kõige paremini toimib väike odav kergelt vinnastatav plastlõks, klassikalistesse puidust-traadist lõksudesse nad ei kipu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36428
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci kirjutas:Kõige paremini toimib väike odav kergelt vinnastatav plastlõks, klassikalistesse puidust-traadist lõksudesse nad ei kipu.
Jah, sellest on teemas juba juttu olnud (mina ise algatasin teemasolkimise hiirtega :oops: ). Tänavu meil vähemalt ei ole hiireaastat, ma olen toast vist 6tk kinni püüdnud (kass mitte ühtegi, hakkab vanaks jääma).
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Jaanus2 »

Hiirepüüdmise automaat https://www.youtube.com/watch?v=hJc89N9ECNw
See on tööstuslik, aga leiab ka palju isetehtuid samal põhimõttel. Kahjuks ei püüa mutte.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Manurhin »

Martin Herem kirjutas: Taimi mutt otseselt ei kahjusta, ta ei näri juuri läbi. Kasvuhoone tomatid jms kannatavad aga seepärast, et muti käigud jätavad juurestiku "õhku" ja need ei saa toitaineid.
Mulle tundub, et hiired teevad elupuudele rohkem liiga.
Lisaks veel seda, et mutid kipuvad noori, hiljuti istutatud taimi ümber ajama või vahel lausa maa seest välja lükkama. Eriti just kevaditi kasvuhoones. Sellise 6,5x3m kasvuhoone jaoks piisab korraliku segaduse tekitamiseks kõigest ühestainsast mutist. Mul kunagi olid pooled tomatitaimed upakile aetud, mõtlesin juba, et ei tea, mis kohutav muttide hord nüüd minu kasvuhoonet ründab, aga sain raudadega ühe kätte ja oligi rahu majas. Polnudki rohkem.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Manurhin »

Dr.Sci kirjutas:
Kriku kirjutas:Mõni hiir võib alates sentimeetrisest avast läbi pugeda.
Kui juba hiirtest rääkida siis miskipärast üritavad nad mul kasvuhoonet üle võtta - juttseljad nimelt. Kevadel panid pottidest taimeseemned nahka, siis sai neid 13 kinni püütud, see sügise läksid tomatite kallale... eile hommikul korjasin lõksust 10-da. Kõige paremini toimib väike odav kergelt vinnastatav plastlõks, klassikalistesse puidust-traadist lõksudesse nad ei kipu.
Nende juttselgadega sai aastaid sõda peetud (ja saab küllap edaspidigi). Mul olid sauna teisele korrusele tohutu hunniku tammetõrusid tassinud, all kaminaruumis ei saanud öösel magadagi, selline trall ja kolin käis öösel üleval :lol:. Järgmisel õhtul panin lõksud välja. Harilikud vedrulõksud. Sain allakorrusele tagasi ja kohe käis üleval plaks-plaks. Enam pole meeleski, mitu hiirt ma ühe õhtuga kinni püüdsin. Viis-kuus kindlasti. Ööselgi läbi une kuulsin, kuidas lõksud plõksusid, no nendega tegelesin juba hommikul. Päeval sain veel mõned kätte ja oligi tolleks sügiseks vaikus majas. Kõige parem sööt oli singikamar. Jah, ikka selle ehtsa kodussuitsetatu oma (tänapäeval tohutu defitsiit). Suitsuvorsti nahk polnud ka halvem. Leivatükk ajas ka asja ära, aga kamar või vorstinahk olid ikkagi paremad. Laudas rottidele jahti pidades kõlbas isegi toores liha üllatavalt hästi. Eriti, kui oli veel väikese lõhna juurde võtnud :twisted:.

P.S. Et muttide teemat mitte närilistega risustada, vahest peaks äkki teema pealkirja muutma? Nt. Mutid ja muud kahjurid? Või hoopis omaette teema tegema? Sest asi ju aktuaalne on - suviti mutid, esimeste külmadega aga tuppa trügivad hiired-rotid...
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Svejk »

Jaanus2 kirjutas:Hiirepüüdmise automaat https://www.youtube.com/watch?v=hJc89N9ECNw
See on tööstuslik, aga leiab ka palju isetehtuid samal põhimõttel. Kahjuks ei püüa mutte.
Olen sellise tehnoloogiaga poisikesena vesirotte e mügrisid püüdnud.
Ajavad käike nagu mutid. Kaevasin käigu lahti, istutasin 5 lidrase plekist konservipurgi käigu põrandaga tasa ja katsin käigu uuesti kinni.
Kui nädala pärast lahti võtsin, siis oli neid 3 - 4 purgi põhjas ligunemas/mädanemas.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36428
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Kriku »

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 2097087488

Huvitavamat osa kahjuks või õnneks ei näidata.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Dr.Sci »

Ei hakka tegema uut teemat (veel) üks loom puha - rotid. Tuli tassis laua pealt pirni põrandale, näris - kuidas lauale sai ei tea, laud selline et parim viis oleks tal niidiga laest alla lasta. Ühtegi auku toast pole leidnud... tuleb hakata nüüd koogu köök-elutoa seina ja kapialuseid millimeeter haaval üle käima - aga küsimus pigem selles et mis pagana vahendiga kätte saada, hiired kõik kinni püütud, oleks viitsinud naha maha võtta saaks selle aasta saagist pisema kasuka aga see rott kurask - tean et on olemas, aastaid, tal oma liikumisrajad, käib õues, käib toas... suur ka, varju olen näinud... Ideid?
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Illike »

Vanaisa püüdis ja ise olen püüdnud eluspüügipuuriga. Paned sinna kus on näha käiguradasid. Pärast kinni püüdmist rott kotti ja siis surnuks. Lõksul ei tohi verelõhna küljes olla.
Esmaspäevases Osoonis oli rottide püüdmisest samuti juttu.
Tuppa tulek. Minul üks kodanik tegi laenurka augu ja käis sealt sisse. Ronivad uskumatult hästi.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Dr.Sci »

Illike kirjutas:Vanaisa püüdis ja ise olen püüdnud eluspüügipuuriga. Paned sinna kus on näha käiguradasid. Pärast kinni püüdmist rott kotti ja siis surnuks. Lõksul ei tohi verelõhna küljes olla.
Esmaspäevases Osoonis oli rottide püüdmisest samuti juttu.
Tuppa tulek. Minul üks kodanik tegi laenurka augu ja käis sealt sisse. Ronivad uskumatult hästi.
Peab neid puure otsima hakkama, ise mõtlesin ka selle peale...
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Illike »

Minul oli vanaisa poolt tehtud. Tollistest laudadest kokku löödud, taga võre, esimene allalangev luuk plekist.
Vaata ka:
https://www.kuldnebors.ee/search/relvad ... 8_11561_et
https://www.bauhof.ee/et/rotiloks-puur-057442
Mulle endale meeldis aga see Osoonis näidatud lõks, kui on vaja siis teen endale sellise.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: avrnbr ja 15 külalist