www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 20 Okt, 2019 14:32

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 344 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mutid!
PostitusPostitatud: 31 Juul, 2018 4:11 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Svejk kirjutas:
Teatan tagasihoidlikuks vihjeks ärra Vuksile, et kaaluda saab ka sellist võimalust, niinagu Arhimeedes vetttäis vannis,
nimelt panna selle kangelaslikku vastupanu osutanud muti põrm täiesti vetttäis kaussi hulpima, kuid samas selle kausi alla üks suurem (ja tühi!) kauss.
Ja siis mõõta ära väljasurutud vee ruumala. Selleks kallata ületulnud vesi büretti (mitte ärasegada baretiga!)
Kuupsentimeetrid (milliliitrid!) annavadki pmst grammid.
Füüsika - see on ime lihtne! 8)

Päris nii lihtne see paraku pole. Kirjeldatud menetluse tulemusel saame me teada mitte muti massi, vaid hoopis ruumala. Sellest saaks omakorda massi välja arvutada küll, aga selleks oleks meil vaja teada muti tihedust ehk seda, mitu grammi kaalub üks kuupmeeter 100% puhtusastmega mutti. Seega ilma kaaluta siin ikkagi läbi ei saaks. Samas muidugi, miks peaks püügiprotokollidesse tingimata kinnipüütud muttide kaalu märkima? Väga vabalt võiks selle asemel ruumala kirja panna. No ja veel muidki parameetreid, kui soovi on. Näiteks tõmbetugevust, kütte- ja toiteväärtust, süttimistemperatuuri ja minupärast kasvõi takistust: kütad aga mutiraipele megerist nii 1000 voltsa keresse ja voilaa :D.

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 31 Juul, 2018 8:05 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Lugupeetud kaasfoorumlane ei aimagi, kui eesrindlistel radadel tema teadlase (ja inseneri!) mõte liigub, kuid sedakorda peame talle tsipakese juhatust andma, nimelt
seda endist tunnelsüsteemide - ja vukside vereringluse rõhu spetsi ei pea mitte vägisi ärahakkama uputama, vaid tuleb lihtsalt panna hulpima

P.S.

Juhul, kui AKFTP on need kuldaväärt nõuandmised kõrvust mööda last ja vesiprotseduuridega hiljapeale jääb, siis hakkavad lagunemisgaasid mõõtmistulemusi kallutlema!

P.S.S.

Võtke Martinist eeskuju, kes koheselt püüksaagi sügavkülma paneb!

Üles

PostitusPostitatud: 31 Juul, 2018 8:28 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Svejk kirjutas:
nimelt seda endist tunnelsüsteemide - ja vukside vereringluse rõhu spetsi ei pea mitte vägisi ärahakkama uputama, vaid tuleb lihtsalt panna hulpima

Paraku nad, kurinahad, keelduvad vahetult pärast bioloogilise surma saabumist kategooriliselt igasugusest hulpimisest ja vajuvad, kasvõi nui neljaks, põhja. Hiljem, kui lagunemisprotsessid juba korralikult võimust võtavad ja keha sellest tekkivate gaaside tulemusel ümaramaid vorme omandab, siis küll jah, hulbivad nad päris mõnuga.

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.

Üles

PostitusPostitatud: 31 Juul, 2018 8:30 
Eemal
Liige

Mis te kavatsete muttide spaa avada või? :D

Üles

PostitusPostitatud: 31 Juul, 2018 10:38 
Eemal
Liige

Mõõtmisest ja kaalumisest - miks seda vaja on ...
Ega tegelikult väga vaja ei olegi. Mingi aeg tahtsin ma lihtsalt teada saada, kas tegemist on noore või vana loomaga. Selle kaudu lootsin järeldada, millal pesakond laiali läheb ja mitu isendit ühes piirkonnas võiks tegutseda.
Tänaseks ei ole ma mingeid selgeid järeldusi teha osanud, sest pesakonna hajumise aega ma määrata ei oska. Kirjanduse põhjal ka mitte.
Samuti ei ole ma kuskile jõudnud sügavkülmas hoitavate nahkadega (mitte loomadega).
Mõni aasta tagasi realiseerisin küll nende maksad :wink:
Aga muidu ... kes nägu näitab, see paari päeva jooksul nahastamisele läheb. 8)

Fucsi saagi kohta võiks öelda: suur täiskasvanud isane, umbes 100g ringis.

Üles

PostitusPostitatud: 11 Aug, 2018 19:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

IRW

https://youtu.be/CKdKEcO26po

Üles

PostitusPostitatud: 27 Aug, 2018 9:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Teatan tagasihoidlikult, et panustage kassidesse.
Alginvesteering nullilähedane, sest neid jagatakse tasuta - kiibitsetud, lõigutud jne.

Noorisane tegi muttiga 1:0

Pilt:

(siinkohal peaks olema surnukspiinatud muti pilt, aga ma kohe leian ja panen selle)

P.S.
Kui ma seda surmatantsu pealt vaatasin, siis mul hakkas mutist isegi kahju, ja ma oleks ta ära päästnud, aga kahtlustasin,
et tal on juba sisemisi vigastusi ja lasin loodusel teha oma tööd...

P.S.S.
Selgus, et lubatud pilt on juba loovutatud AKFTP Fuksile, kes sellest eiole midagi õppinud... (aga ei ole ka midagi unustanud!)

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2019 8:46 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Näedsa, Ekspress on akf! Heremi võitlusest muttidega artikli valmis treinud: https://ekspress.delfi.ee/kuum/eesti-ka ... d=85501699

Eks ta ole, hooaeg hakkab varsti jälle pihta. Ise avastasin vahepeal sellise lehe: https://mousetrapmonday.com/category/mousetrap/
Kuigi sel lehel keskendutakse peamiselt hiirte-rottide püügile, on mõned videod ka muttide ja elukate nimega gopher püügist (kuidas neid tegelasi eesti keeles nimetada, ma ei teagi, mingid mügri sugulased näikse olevat).

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2019 20:23 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Manurhin kirjutas:
...elukate nimega gopher püügist (kuidas neid tegelasi eesti keeles nimetada, ma ei teagi, mingid mügri sugulased näikse olevat)...

Maakeeli peaks olema suslikud.

Üles

PostitusPostitatud: 07 Mär, 2019 4:19 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

isakene kirjutas:
Manurhin kirjutas:
...elukate nimega gopher püügist (kuidas neid tegelasi eesti keeles nimetada, ma ei teagi, mingid mügri sugulased näikse olevat)...

Maakeeli peaks olema suslikud.

Võtsin kätte ja uurisin natuke asja. Ei ole nad mitte oravlaste (Sciuridae) sugukonda kuuluvad suslikud (Spermophilus) vaid nii Wikipedia kui ka Loomade elu andmeil hoopis uuriklased (sugukond Geomyidae). Erinevaid liike on terve pikk nimekiri. https://en.wikipedia.org/wiki/Gopher
Aga jah, meie mügridega mitmeti sarnased, ainult mõnevõrra suuremad.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Apr, 2019 9:07 
Eemal
Liige

Peterburi teel (Kuuli ristis), kahe tee vahel tundub olevat mingine muttide paradiis :D

Paistab, et on kahe tee vahele lõksu jäänud ning seal siis populatsiooni kasvatanud.

Üles

PostitusPostitatud: 03 Juul, 2019 10:25 
Eemal
Uudistaja

Mul teistmoodi probleem - surnud mutid :(

Sellel nädalal olen leidnud juba kolm surnud mutti hooviteelt. Visuaalse kontrolliga järeldan et surnud, aga imelikult surnud,
sest füüsilised vigastused puuduvad, karv terve ja läigib kenasti loomakestel.

Olen küll rebast näinud mutti püüdmas ja saagiga ringi jalutamas, aga siis oleks hambajäljed ning ta ei kipu saaki maha jätma?

Kõrval on põllud kus väetatakse ja mürgitakse, aga siis peaks isend niru olema ja karv mitte läikima?

Midagi kolmandat - mutikatk? Mis kurat neid tapab nii et mingeid märke ei ole?

Üles

PostitusPostitatud: 03 Juul, 2019 11:04 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Surnud mutt ei ole probleem vaid lahendus 8)

Looduspere kirjutas:
Looduslikud vaenlased on nirk, kärp, metsnugis, ronk, vares, toonekurg, kassikakk.
Loodusõpe kirjutas:
Vaenlased. Rebased, röövlinnud, haigrud. Samas ohustavad mutti ka nälg, üleujutused ja inimene.

Mul käis naabrikass neid hävitamas vahepeal. Kass üldiselt neid ei söö ja jätab vedelema. Siis on ka surnud mutid ilusad ponksid poisid ja ilma väliste vigastusteta.
Ühe korra on olnud mul maapind nii vett täis, et mutid silkasid mööda õue maa peal ringi. Ära neist ükski ei surnud... leidsid kuivemad kohad kus tagasi maapõue pugeda, aga kui oleks päikse kätte jäänud pikemaks, siis oleksid ise vedru visanud. Ämbrisse kunagi korjatud mutid surid mul ca 2-3 tunniga, kui sinna mulda juurde ei visanud.

* Kui juba siia kirjutamiseks läks, siis.... mul jälle vähemalt kaks mutti platsis.
Üks nendest alates eelmise suve lõpust ja teine on tekkinud sellel kevadel.
Eraldi territooriumitel.
Pole olnud siiani aega nendega tegeleda kahjuks.

Üles

PostitusPostitatud: 11 Juul, 2019 21:57 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Kirjandust: https://raamatud.postimees.ee/6727923/k ... 1530278500

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 344 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: