Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest koolides.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui siin keegi on mannetu jutuga, oled see sina.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Oot-oot, corvus, kas sa väidad siis, et riigi poolt on patriootliku kasvatuse huvides tehtud sada protsenti ja kogu süü on elanikkonnal, kes on nii juhm ja madalalaubaline, et ei vaevu ei küünlaid-pärgi viima ega pilte seinale riputama ning ainult vigiseb kritiseerida?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Corvuse argument: kui tahate, et noorsugu oleks patriootlikum, siis näidake ise demonstratiivselt (minu rõhutus) eeskuju, näiteks panna küünal jne

Trummi argument: ei taha panna jne, sest okupantide ajal pandi ka.

See viimane argument on tõepoolest mannetu.
Tiam
Liige
Postitusi: 489
Liitunud: 31 Aug, 2008 3:25
Kontakt:

Postitus Postitas Tiam »

Kapten Trumm kirjutas:
Corvus ajab taas talle omast demagoogiat:
Ju siis on paljud soomlasi sovietid? Küll mitte presidendi pildi riputamise kontekstis, kuid sinna kanti liigituvas tegevuses "kellegi riputamisel" küll...

See teeb juba natuke kurjaks / kurvaks. Corvus (kuigi ma tema kõigi punktidega alati nõus ei ole) on üks väheseid foorumlasi kes siin faktidega oma seisukohti kaitseb ja nende poolt argumenteerib, mitte ei lase suhteliselt suures osas nö puusalt. Usu igal inimesel on õigus oma arvamusele ning "mina tean, sina demagoog ole vait" stiil vist väga hea toon ei ole.

Vaata või näitena seda plastkirstude teemat: sa ainult sildistasid corvust ja lasid bla bla kui õnnetud meie oleme ja kui heal tasemel teised on argumente ilma mingi tõestuseta ning kui corvus oma vastuargumendi kaitseks seal lingi USA ametlikule raportile tõi siis see teema ununes ja kadus.


To Reigo: väga hea läbimõeldud ja tabav kokkuvõte. Selgelt on näha argumentide kvaliteedivahe :D

Ma eeldan, et meie keskealistel võiks ikka nii palju kognitiivset ressurssi omada, et vahet teha mis võimu mingi monument ülistab. Selline rahvas, kes seda ei suuda teha on kultuurimäluta inimkamp, kelle puhul täna lähevad ühte auku kõik monumendid ja homme juba riigivõim ( a la vahet ei ole mis värvi see lipp seal Toompeal on, riik on riik). Mõtle neile noortele üliõpilastele kes sügaval sovieti ajal EV tegelaste haudadele ja mälestusmärkide küünlaid panid- miks neile see pioneeriaja tülgastus mälestusmärkide vastu pähe ei löönud.
Viimati muutis Tiam, 10 Dets, 2010 11:36, muudetud 3 korda kokku.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Aga huvipärast, et mis kvalifitseerub "kriteeriumiks" LeBonil?
Kummaline küsimus, neid "kriteeriume" ju leiaks ilmselt lõputult. Sealhulgas ka küünaldepanemine.

Kui teemast laiemalt rääkida siis minuarust on õigus nii Trummi/Lemeti kui Corvuse/Reigo "koolkonnal": muidugi peaks riik palju rohkem ära tegema aga samas saab või saaks igaüks ka ise oma panuse anda.
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Kui teemast laiemalt rääkida siis minuarust on õigus nii Trummi/Lemeti kui Corvuse/Reigo "koolkonnal": muidugi peaks riik palju rohkem ära tegema aga samas saab või saaks igaüks ka ise oma panuse anda.
Mulle tundub, et corvuse koolkond pole kunagi väitnud, et riik ei peaks rohkem ära tegema. Küll aga väitis see teine koolkond, et küünlaid jne pole vaja panna. Seega mulle tundub, et tegelikult on vaid corvuse koolkonnal õigus ja trummi omal mitte. :wink:
Tiam
Liige
Postitusi: 489
Liitunud: 31 Aug, 2008 3:25
Kontakt:

Postitus Postitas Tiam »

Reigo kirjutas:
Kui teemast laiemalt rääkida siis minuarust on õigus nii Trummi/Lemeti kui Corvuse/Reigo "koolkonnal": muidugi peaks riik palju rohkem ära tegema aga samas saab või saaks igaüks ka ise oma panuse anda.
Mulle tundub, et corvuse koolkond pole kunagi väitnud, et riik ei peaks rohkem ära tegema. Küll aga väitis see teine koolkond, et küünlaid jne pole vaja panna. Seega mulle tundub, et tegelikult on vaid corvuse koolkonnal õigus ja trummi omal mitte. :wink:
Ühinen seisukohaga.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Kuulge, "koolkondlased", paluks nüüd siis osutada, kus olen ma väitnud, et küünlaid-pärgi POLE vaja panna???? :evil: Isand Trumm rääkis näiteks sellest oma vanaemaga seoses, kes vanuse tõttu ei saa surnuaiale.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Mina pole sinu nime suhu võtnud, nii et rahune maha. Mis puutub isand trummi, siis äkki märkasid seda lõigukest?
Uuemale põlvkonnale (sh mulle) on vastumeelne ausammaste juures käimine, mulle nt seepärast, et paljud on seal pioneerina oksendamiseni "auvalves" seisnud. Mina isiklikult oleks selle 100 miljonit kulutanud mõne relvastuse artikli ostmiseks - parim viis traditsioone austada. Pealegi minuarust on puuslike kummardamine rohkem slaavi ja/või germaani imporditud traditsioon.
Viimati muutis Reigo, 10 Dets, 2010 11:48, muudetud 1 kord kokku.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Mulle tundub, et corvuse koolkond pole kunagi väitnud, et riik ei peaks rohkem ära tegema. Küll aga väitis see teine koolkond, et küünlaid jne pole vaja panna. Seega mulle tundub, et tegelikult on vaid corvuse koolkonnal õigus ja trummi omal mitte.
Minule jälle tundub, et vaieldakse peamiselt vaidlemise enda pärast nagu sarnastel teemadel alati. Ütleme nii, et juhtus õnnetu kokkusattumine: selgus, et Trummil on küünaldepanemise suhtes foobia, Corvus aga on küünaldepanemisfänn - kas olekski võimalik, et sellele vaidlus ei järgne?
Igaks juhuks illustreerin tõsimeellaste jaoks: :D :) :lol: :P
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

"tohib me sõidame klassiga täna Tapa jaama vaatama, kus kommunistid peatati 1919.aastal".
Mulle meeldiks palju rohkem, kui seesamane seltsimees tormaks õhinal koju teatega, et lähevad Tapale tanke vaatama. Praegune seis on aga hoopis selline, et mainitu tuli sõjaväeosast ekskursilt tagasi ja küsis, et kuidas jalavägi tanke peatab ja sealjuures ise ellu saaks jääda. Vast soovitad, kuidas ma isamaalist kasvatust sellisel baasil läbi viin???? Soovitan pärgi viia ja küünalt põletada? Antud juhul ei jäänudki muud üle, kui lakooniliselt teada anda, et "Ega ei jäägi". No ei ole noored lollid, ei ole.
Ära tüütab juba see "süüdlane peab alati olema mentaliteet!". Ehe sovietiaja relikt! Elanikkond ongi riik. Ja see kuradi riik on täpselt seda nägu, mis meie oleme.
Nõus. Kahe käega poolt. Meie oleme riigile juba piisavalt "oma nägu" andnud. Vast võtaks siis needsamad kutsutud ja seatud siis meile nüüd veidigi" riigi nägu" anda. Kasvõi mingisuguse propagandateenistuse näol. Kes veidigi midagi asjast jagaks. Kokutav isand Tali viimasest "Pealtnägijast" ja aiaaugust leelotavad kommentaatorid paraadidelt - no ei päde ega ole tõsiseltvõetavad.

Selles mõttes on Sul muidugi õigus- pole kellelgi otsest süüd. Nagu pole ka siis samamoodi edasi lastes ilmselt lahendust ... :(
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 672
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

Otsus tehtud. Esimesel võimalusel lähen panen küünla Sakala Lembitule! Teda ei pea vist keegi meeles... :wink:
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ajalooklubi ringkaitse läks lahti juba 8)

Mis corvuse ütlemist ja mitteütlemist puudutab, siis selle kohta on mul oma arvamus olemas ja uskuge, päris mitmed kasutajad siin on samadele järeldustele jõudnud :)

Meil on igas omavalitsuses vähemalt kolmel endisel kommunistil presindenti pilt seinal ja sinimustvalge laual. Eeskuju missugune. Kui aga küsid, kuskohast kriisiajal võtad joogivett ja kuhu peidad rünnaku eest oma alluvad on vastuseks...mökk mökk.

Corvus jutlustab justnimelt sellisest "patriotismist". Räägime lapsele Laidonerist, aga ise usume ja väljendame korduvalt, et Eestit kaitstakse kolmandas isikus ja vahenditega ja üldse on meil asjad väga korras.
Viimati muutis Kapten Trumm, 10 Dets, 2010 12:19, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Mis corvuse ütlemist ja mitteütlemist puudutab, siis selle kohta on mul oma arvamus olemas ja uskuge, päris mitmed kasutajad siin on samadele järeldustele jõudnud Smile


Trummi ütlemiste suhtes on kellegil kindlasti kah arvamus olemas ja uskuge, päris jne
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Postitus Postitas TTA »

Eh, välja kumab eht-eestilik probleem. Iseenesest on tegemist tarkade ja võimekate meestega, aga kes omavahel mitte läbi saades kulutavad energiat omavahelisele maadejagamisele selle asemel et seda suunata mõne tähtsama eesmärgi poole.

Ma siin ei väida et foorumlased peaks postitamise asemel midagi muud tegema, ei, ma lihtsalt leian et see on hea illustratiivne näide sellest mis tihtipeale toimub (vähemalt minu mulje kohaselt) nii mõneski kõrgemas juhtimise või planeerimisega tegelevas grupis. TÕDE on nii suureks kasvanud et faktidest enam ei hoolita, isegi kui need näkku karjuvad. See et faktid karjuvad näkku vaheldumisi mõlemale osapoolele, ei lähe kellelegi korda... :(
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist