Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest koolides.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Keegi ei keela ju sul seda "skeemivillat " kasutada . Ole ainult mees ja pane oma pea tööle .
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas gruppen »

Kui inimese kaitsetahe sõltub sellest, kas kellegil on hispaanias villa või eralennuk, siis... mis seeni me tarbime, limpsimise teel?

Sellist orja/allaandja mentaliteeti omavad inimesed tõesti ei suuda midagi ära teha. Ülejäänud suudavad. Muidugi võib seda teemat kasutada propagandistlikult patriotisimi tõstmiseks. Kasvõi korraks. See aga nõuab väga head propagandisti, läbimõeldud lähenemist jne. Siin foorumis pole säänset persooni veel näha olnud.

väike mõttetera ilusa päeva puhul:
Kui seltsimees soovib olla prole, siis las ta olla. Sellest kapsad kiiremini kasvama ei hakka.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

väike mõttetera ilusa päeva puhul:
Kui seltsimees soovib olla prole, siis las ta olla. Sellest kapsad kiiremini kasvama ei hakka.
Vaadake noored, ilmselt puudub osadel teist arusaam, millest sõltub sõjamehe moraal. Seal on terve rida asju, aga kaks neist on:

-usk oma juhtide võimetesse (a'la meie kapten veab meid kindlasti plindrist välja elus ja tervena).
-usk ja arusaam oma tegevuse ja kogu sõja mõttekusest/eetilisusest

Tulles tagasi kaasuse juurde - kui meie "juhid" on need, kes skeemitavad oma kuluhüvitistega, keelduvad masu ajal oma palka vähendamast pugedes mingi juriidilise põhjuse taha, saavad hämaral teel hüvesid ja valetavad avalikult, siis miks te arvate, et kadedad tavainimesed kipuvad kuulide alla jooksma? Kus puuduvad eetilised standardid ja kõik selline tegevus on "eduka eestlase tundemärk" ning JOKK?

Mina olen alluvate arvu poolest olnud viimane 10 aastat "tsiviilelu kompaniiülem" ja olen üsna hästi aru saanud, et kui sa tahad, et töötajad tuleks sinuga läbi tulest, veest ja vasktorudest, siis sa ei saa endale kehtestada lõdvemaid standardeid kui sul "alamatele" on. Sa pead pingutama rohkem kui nemad ja olema enda suhtes nõudlikum. Ja ei ole kasulik lubada endale toretsevat elustiili, kui sul napib palgapäeval raha palkade maksmiseks ning osa töötajaid peab leppima miinimumiga. Kui sinu firma tööpäev algab kell 8.00, siis sina ei saa ilmuda 9.30, vaid peaksid kohal olema 7.50. Samuti teenistusse tulles ei näe sõdurid mind rivi ees tolgendavate saapapaelte ja lahtiste kuuehõlmadega. Sa pead igas mõttes eeskujuks olema. Kas me nt tänase Riigikogu koosseisu puhul näeme? Oskate sealt tuua mõne eetilise eeskuju? Ilmselt Kunnasel oleks shansse selleks saada.... :)

Sõda on selline asi, kus sellised mädapaised välja löövad. Sõjavägi on organisatsioon, kus igaüks peab olema valmis ka eluga riskima, mitte võlaõiguslik suhe, mis kehtib kuni lepingu lõpetamisteateni.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Arvan ka, et niisama "ülipatriootlikku" möga ei ole siin mõtet ajada.

Vanasõna "kus hea, seal isamaa" kehtib enamuse inimeste kohta - on kehtinud kõigil aegadel ja kõigis maades... Kes seda ei mõista, elab lihtsalt omaenda väljamõeldud sürreaallses (ideaal-)maailmas.

Kui inimesel pole korralikku tööd ega võimalust seda saada, ei lähe talle üheksal juhul kümnest s...gi korda mingi emotsionaalne sõnademulin isamaakaitsmisest - ja nii lihtne see ongi.

Ja ärge nüüd kõik kooris peksma ka tulge (või proleks sõimama) :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

MA ei saa aru mis neist riigikogulastest kiruda ? MEIE st. rahvas nad ju sinna valib. Järelikult valjatele meeldib see mis seal tehakse ja küll teeks ise ka kui ainult vähegi võimalust oleks .
JA ma pole veel küll kunagi seda asja nii vaadanud ,et riigikogu ja valitsus on sitt ja mina kaon siit kui jamaks läheb.
See on minu kodumaa tõsi oma veidruste ,hädade ja viletsusega ,aga siiski MINU !!! Ja mind ei koti kes seal Toompeal parasjagu valitseb.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Äkki selgitaksid, milline oleks minu kui RE valija võimalus, et valituks osutuks Ansip, Rõivas ja Linde, aga ukse taha jääks Ligi, Rahumägi ja Andropov?

Võib-olla selguks tõsiasi, et RK koosseisust pannakse suurparteides enamus paika tagatubades ja valija lihtsalt vormistab selle (teatud % kõikumise piires)?

Või soovitaks valida üksikkandidaate, kes 99% juhtudest sinna ei pääse?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas gruppen »

See prole värk oli mõeldud selle kohta, et osade kaitsetahe ei tõuse mitte kunagi mitte kuhugi ja pidevalt selle üle lahinguid lüüa on ka mõttetu. Pole ka kedagi proleks nimetanud ja kedagi lööma ka ei hakka.
Samuti on mõttetu keskpärane või enamgi veel, vilets, "selgitustöö" kaitsetahte tõstmiseks (üldises plaanis).

Päästab kas majanduskasv ja sajad tuhanded töökohad või peen propaganda mis ei lase ka tööta töölisel revolutsioonilis mõtted heietama hakata, vaid sisaldab temasse usku, helgesse tulevikku. Või siis lihtsalt indiviidi suur enesedistsipliin ja kõrge moraal. Leidub ka selliseid.

Madin riigikokku valitute üle läheb juba liiga poliitiliseks kätte ära.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Borja kirjutas:Kui inimesel pole korralikku tööd ega võimalust seda saada, ei lähe talle üheksal juhul kümnest s...gi korda mingi emotsionaalne sõnademulin isamaakaitsmisest - ja nii lihtne see ongi.
No aga mine siis tööle, hangi see töö endale - Eestis või kusagil mujal või mida iganes - aga ära vingu. Aa, tuli meelde - anzip vinovat ja 101 riigikogus, ei nende eest me võitlema hakka jne Mõtle, mida sina saad oma isamaale anda ... ai raisk, ei tahaks midagi anda, ainult saada, anna ja anna mulle, aga mina teile ...
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

Siinkohal võiks meenutada esimese vabariigi aegset isamaalist kasvatust ja riigikaitseõpetust koolides, mis ulatus kusagile 400 tunnini gümnaasiumi osas. Praegu on vastu panna ainult riigikaitseõpetus (kaugeltki mitte sellises mahus) ja sedagi vaid osades koolides. Jutuga isamaalisest kasvatusest ei tasu üldse välja tulla. Ajasin mitu aastat, et Haridusministeeriumi egiidi all korraldada õpetajatele isamaalise kasvatuse konverentsi. Alguses oli haridusminister Lukas isegi nõus, kuid siis tõmmati ikkagi kriips peale. Kõik see on aga kaitsetahte ja patriotismiga otseselt seotud.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Esimese Vabariigi ajal oli isamaalise kasvatuse alus Vabadussõjas verega saavutatud võit. Mis on meil praegu, mille najal seda isamaalist kasvatust rajada??? Vabadussõda jääb tänastele noortele kaugeks, 1939 aastal ilma ühegi pauguta ära antud iseseisvus ja praeguste juhtfiguuride häbelik kokutamine, et ei-ei, ega need noored mehed seal 44 aastal ikka päris(või mis vittu päris, üleüleüleüldse) oma riigi eest seisjad ei olnud, ikka rohkem Natsi-Saksamaa ideaalide eest võitlejad. Tra, isegi Nugiseksile pole see türblikari julgenud riiklikku aumärki anda. Euroopa ei mõistvat...Praegune iseseisvus kukkus kah kuidagi poolvägisi sülle, hoolimata suuresuiselt aetavast sõnavahust tuleb tõdeda, et suurem jagu praeguseid tulihingelisi isamaalasi oleks viljastava nõukogude korra tingimustes edasi riigivara kallal nahistanud nagu kuldid rukkis ja aadetele kõrge kaarega lasknud. Kui ikka Vabariigi presidendiks pressib poolvägisi mees (ja mis kõige hullem, kelle lambakari ka valib "hõbedaste lokkide ja sirge selja tõttu"), kes paar aastat enne ei häbenenud kõva häälega teatada, et mingit tagasipöördumist Eesti Vabariigi juurde ei saa ega saagi olla, sest see ei vastavat eestlaste huvidele...no mille kuradi najal seda isamaalist kasvatust teha? Dulce et decorum est pro patria mori, aga kuidas ma seletan kodus 16 aastasele, et vaata, sellel 39 aastal oli ikka niimoodi, et oli vaja rehepappi teha ja praegu on vaja ka kaval olla ja Euroopale mitte väga pinda käia selle va Sinimägede teemaga ja üldse oleme põhimõtteliselt sihukesed hitražopõd...ja siis küsib ta mu käest, et kui peaks vaja olema, kas siis oleks targem olla kah hitrožopa või peaks ikka isamaalisust ilmutama. Kusjuures seesama Isamaa, kelle eest oma nahk tuleks turule viia, pole võtnud oma päris (jumala armust) pika iseseisvusaja jooksul leida niipalju vahendeid, et need, kelledes kohusetunne rehepaplusest võitu saab, ka mingisuguse olematugi šansi saaksid, et elusalt tagasi tulla. Või peaks talle ütlema, et jah, vend vähk, tuleb hang pihku võtta ja Mahtra meeste kombel vene tankide vastu minna....ja ärge tulge te mulle rääkima, et meite kergjalavägi koos 24 suurtükiga on venelastele mingi tõsiseltvõetav heidutus, selleks olen ma selle süsteemi toimimist natuke liiga lähedalt näinud. Seal võib olla bardakki, joomist ja muud saasta, aga oma olemuses on see süsteem oma väidetavast madalseisust hoolimata suuteline ilma märkimisväärse pingutuseta praeguses seisus meist üle sõitma. Lühidalt- kuniks riik ei anna üheselt ja selgelt mõista, et tegu on riigiga ja seesinane kavatseb vajadusel ka ennast kaitsta ning loob selleks ka tingimused, pole mõtet mingist laiapõhjalisest patriotismist ja isamaalisusest heietada. :evil: :evil: :evil:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

corvus kirjutas:Paremat "võitu" meil kuskilt võtta pole ja vaevalt, et täna homme ka tuleb...
Ümeral olime ka tegijad! 8)
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
mangust
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 15 Apr, 2006 13:49
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas mangust »

Kunagi sai kopeeritud selline lõiguke kuskilt kommentaarist,ehk kellegi teie kirjutatudTsiteerin:" Taani alistus praktiliselt ühegi püssipauguta,kuid keegi ei tänita.Miks?On käimas ideoloogiline sõda eestlaste rahvusliku iseteadvuse ja eneseväärikuse vastu,et hiljem oleks neid lihtsam neid alistada.On vaja halvata rahva kaitsetahet,seda teevad nii palgalised lumpenajaloolased,kui närakatest mõjuagendid lihtrahva seast ja muidugi ka üliaktiivsed elukutselised lollpead.Nii nagu puu ammutab jõudu mullapinnast ja seisab püsti vaid tänu juurtele.Nii ammutab iga rahvas jõudu oma ajaloost ja seisab püsti tänu iseenese tarkusele ja tugevusele."
Alles hiljuti käis "sõda" võidusamba pärast,mäletate millised jõud astusid (mobiliseeriti) selle vastu.Kõige suurema tule all oli Vabadusrist,monumendi tipus.Pidi meenutama orjaööd,surnuaeda jne.jne.Kõige odavam ja kättesaadavam "laskemoon" igale idioodile oli,on süüdistada natsismis,Vabadusrist pidi sarnanema haakristiga ja sellega ülistama natsismi
:wall: Meedias sõnavõtjad ei olnud külapoe tagused,aga enamus meile teada tunyud tegelased.Taolise mürgi tilgutamise toimet võime näha ja tunda mingis kriisiolukorras,mis sajab kaela alati ootamatult nagu talv.
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

mangust kirjutas:Kunagi sai kopeeritud selline lõiguke kuskilt kommentaarist,ehk kellegi teie kirjutatudTsiteerin:" Taani alistus praktiliselt ühegi püssipauguta,kuid keegi ei tänita.Miks?On käimas ideoloogiline sõda eestlaste rahvusliku iseteadvuse ja eneseväärikuse vastu,et hiljem oleks neid lihtsam neid alistada.On vaja halvata rahva kaitsetahet,seda teevad nii palgalised lumpenajaloolased,kui närakatest mõjuagendid lihtrahva seast ja muidugi ka üliaktiivsed elukutselised lollpead.Nii nagu puu ammutab jõudu mullapinnast ja seisab püsti vaid tänu juurtele.Nii ammutab iga rahvas jõudu oma ajaloost ja seisab püsti tänu iseenese tarkusele ja tugevusele."
Alles hiljuti käis "sõda" võidusamba pärast,mäletate millised jõud astusid (mobiliseeriti) selle vastu.Kõige suurema tule all oli Vabadusrist,monumendi tipus.Pidi meenutama orjaööd,surnuaeda jne.jne.Kõige odavam ja kättesaadavam "laskemoon" igale idioodile oli,on süüdistada natsismis,Vabadusrist pidi sarnanema haakristiga ja sellega ülistama natsismi
:wall: Meedias sõnavõtjad ei olnud külapoe tagused,aga enamus meile teada tunyud tegelased.Taolise mürgi tilgutamise toimet võime näha ja tunda mingis kriisiolukorras,mis sajab kaela alati ootamatult nagu talv.
Jah, - polegi nagu midagi lisada. Kirjutan mõlemi käega alla nendele mõtetele siin.

Mäletan krd hästi, kuidas meie ühiskonna arvamusliidri rollile pretendeerivad boheemnohikud (potentsiaalsed uued juunikommarid) tatti pritsisid VR sümboli vastu.

Ka meeldib mulle siit kirjutisest termin "palgalised lumpenajaloolased" - leian, et sellised on meil täitsa olemas (isegi siin foorumis liputavad vahest).
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

No mis Taanisse puutub, siis seal tehti minuteada pauku ikka natuke rohkem kui Eestis. Olen nagu kuulnud, et mõne tunni jooksul siiski vastupanu avaldati.
Aga tagasi tulles teema juurde, siis selle kaitsetahte nõrgenemise põhjused on eelnevates kommentaarides üldiselt kõik ära öeldud. Mul poleks siia midagi eriti head enam lisada. Seega, räägiks nüüd pigem lahendusest. Ma ei pretendeeri küll absoluutsele tõele, kuid minu arvates on selle probleemi "ilusa" lahendusega juba hirmsasti hiljaks jäädud. Eestis on juba liiga palju inimesi, kes pole õnnelikud... Samas vaimus jätkates ei jõua see riik mitte kuhugi. Või, õigemini jõuab, kuid sel juhul sinna, kuhu me just saada ei taha. Ühte-kahte radikaalset lahendust ma näen, aga loeks heameelega enne teiste arvamusi.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Alles hiljuti käis "sõda" võidusamba pärast,mäletate millised jõud astusid (mobiliseeriti) selle vastu.Kõige suurema tule all oli Vabadusrist,monumendi tipus.Pidi meenutama orjaööd,surnuaeda jne.jne.Kõige odavam ja kättesaadavam "laskemoon" igale idioodile oli,on süüdistada natsismis,Vabadusrist pidi sarnanema haakristiga ja sellega ülistama natsismi Meedias sõnavõtjad ei olnud külapoe tagused,aga enamus meile teada tunyud tegelased.Taolise mürgi tilgutamise toimet võime näha ja tunda mingis kriisiolukorras,mis sajab kaela alati ootamatult nagu talv.
Just - ja selline tegevus ei ole juhuslik kokkulangevus. Algab see peale idanaabri propateenistuste ülesklopitud vahust, mida siis "kasulikud idioodid" võimendama asuvad, osa neist ei saagi aru, mida nad oma "multikultuursusega" teevad. Kogu agenda ongi selles, et vajadusel toimuks järgmine "baaside leping" ilma vastupanuta.

Vietnami sõda ei võitnud Põhja kasuks mitte Põhja-Vietnami tankid, vaid kasulikud idioodid USA ühiskonnas. Paljud neist ei saa tänini aru, et nad omas totruses andsid sõrme vanakurjale.

Marksismi ja tema harude riukalik ohtlikkus seisnebki selles, et väliselt, ilma isikliku kogemuseta tundub asi õilis, ilus ja õiglane. Ja kes pole kas loomupoolest või kogemuslikult skeptiline, lähebki orki - nii mõnigi meie suur ühiskonna-arvamusliider kahjuks sealhulgas.
Aga nüüd pigem küsimus, et miks ma näen seal näpuotsaga küünlaid mehed?
Sõdinute lähedased on juba mullatoidul või 80ndates eluaastates. Samamoodi ei leia sa pärgade merd Russalka juurest, Estonia tagant jne jne. Minu 82. aastane vanaema põletab sõdinud vanavanaisa pildi ees küünalt kodus, sest kaugemale jalad ei kanna.

Uuemale põlvkonnale (sh mulle) on vastumeelne ausammaste juures käimine, mulle nt seepärast, et paljud on seal pioneerina oksendamiseni "auvalves" seisnud. Mina isiklikult oleks selle 100 miljonit kulutanud mõne relvastuse artikli ostmiseks - parim viis traditsioone austada. Pealegi minuarust on puuslike kummardamine rohkem slaavi ja/või germaani imporditud traditsioon.

Minu kodus/tööruumis ei ole ka presindendi pilti. Mina pean presidendi piltide riputamist enda selja taha nõuka kombeks ja levinud silmakirjalikkuseks - eriti delvalveerivad selle väärtust endistest kommunistidest tänased võimutegelased, kes keerasid 1991 sujuvalt pintsakul punase külje sissepoole ja teevad vastupidist vajadusel ka tulevikus. Ei kahtle iseenda patriootlikkuses.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot], Bing [Bot] ja 19 külalist