www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 16 Juul, 2019 9:52

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 519 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli
PostitusPostitatud: 29 Mär, 2018 22:42 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

LeBon kirjutas:
See esimene lõik pole ju vale aga üldiselt käib rohkem mingi vastupidavusala trenni kohta.
Seda küll. See teema siin ongi läbivalt vastupidavusalade poole kaldu, sest seostatakse ajateenistuse jooksude jms-ga.

LeBon kirjutas:
Pallimängud, judo, poks - võhmatreeninguks pole just kõige paremad aga arendavad reaktsiooni, kehavalitsemist, stardikiirust ja nö plahvatuslikkust jne. Neidki omadusi on vaja.
Ei vaidle. Ma ülal olen ka mitu korda kirjutanud, et KK-s võiks olla rohkem mõtet mingeid tehnilisemaid tervisespordi alasid õpetada. Kui neid muidugi nii palju ei saa, et igaüht ainult korraks nuusutatakse.

LeBon kirjutas:
Või, nagu vist varem ka kirjutasin - spordikoolides nagu Audentes, tehakse iga päev kaks korda päevas trenni ja erinevates spordilaagrites samuti ning mingit probleemi pole.
Seal ongi kogu elu nii organiseeritud, et see välja tuleks. Tavakoolide ja erinevate linna mööda laiali asuvate trennide puhul on rohkem igasugu raskusi.

Võtame suvalise ettejuhtuva 8. klassi tunniplaani, näiteks selle: http://oismae.tln.edu.ee/bw_client_file ... 1A_8_A.htm

Siin on nädalas kaks tundi KK-d eraldi, kumbki 45 min. Iga koolipäev peale reede kestab 8:00 - 14:50, st. peaaegu 7 tundi (reedel ei ole esimest tundi). Kui teha iga päev KK tund, siis kolmel päeval nädalas lõppeks kool kell 15:40.

Teine suvaline näide: Flora jalkatrenn http://fcflora.ee/noored/fcf-2003-i/ . Õhtuti kaks aega, 16:30 ja 18:00. Tõenäoliselt on valdavale enamusele kell 15:40 koolipäeva lõpetavatest õpilastest realistlik jõuda 18:00 algavasse trenni, mitte 16:30 algavasse (midagi tahaks vast vahepeal süüa ka jne).

Muidugi on need ainult esimesed ettejuhtuvad näited, aga IMHO ei saa eitada, et KK tundide mitmekordistamisel mingi konkurents kooli KK ja trenni vahel tekiks.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 30 Mär, 2018 6:39 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
judo, poks - võhmatreeninguks pole just kõige paremad

Enda kogemuse põhjal mina küll nii ei väidaks. Tee paar minutit sparringut ja siis tule ütle kas nõudis võhma. Eriti raske on minu arust maadlus.

Üles

PostitusPostitatud: 30 Mär, 2018 13:57 
Eemal
Liige

nimetu kirjutas:
Tsiteeri:
judo, poks - võhmatreeninguks pole just kõige paremad

Enda kogemuse põhjal mina küll nii ei väidaks. Tee paar minutit sparringut ja siis tule ütle kas nõudis võhma. Eriti raske on minu arust maadlus.

No muidugi nõuab. Lihtsalt pole klassikaline vastupidavustreening nagu pikamaajooks.

” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.

Üles

PostitusPostitatud: 05 Juul, 2018 12:30 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Teaduslikult põhjendatum teooria noorte sagenevate tervisehäirete kohta: https://tervis.postimees.ee/4535415/noo ... 1530278500

Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juul, 2018 14:00 
Eemal
Liige

See on vist küll rohkem trenniteema, aga kas keegi paneks täisversiooni sellest kaitsetahte teemalisest artiklist?
https://arvamus.postimees.ee/4755586/mi ... eesti-eest

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juul, 2018 14:26 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Artiklit mul ei ole, aga üldiselt ma arvan, et kõik rahuaegsed targutused eneseohverduse kohta on mula. Sõda muudab inimesi ja nad hakkavad teistmoodi käituma. Parajasti on moes lõhkeainet täis autoga vaenlase positsioonile sõitjat terroristiks nimetada, aga tegelikult on seda tehtud kõikides armeedes kõikide sõdade ajal. Inimene, kes on näinud-kuulnud-nuusutanud oma kamraade elusalt põlemas või oma kodulinna rusudes, teeb vastava olukorra tekkides paljutki, mida rahuajal ette ei kujutaks. Kõik me teeks, küsimus on vaid, et mida.

Üles

Teema pealkiri: Viilimine ajateenistusest
PostitusPostitatud: 17 Juul, 2018 20:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Fucs kirjutas:
* Ja kohustuslik riigikaitseõpetus IMHO vähendaks selliste "viilijate" hulka default, ning ennetaks mitmete hilisemate probleemide lahendamise vajadust.
..ei, mul ei ole pakkuda ega viidata praegu ühtegi teaduslikku uuringut selle kohta, et see nii oleks.

No ei tea. Enda tutvusringkonnast kaks näidet- noormees, kes oli varem suur militaarihuviline ja tahtis saada ohvitseriks, ei soovinud peale kolme aastat riigikaitsekallakuga klassis õppimist enam ajateenistusse minna. Kuna olid mingid tervislikud põhjused ka varnast võtta, sai vabastuse. Teine kutt oli veel suurem huviline, aastaid oli noorkotkas ning Kaitseliidus aktivist. Kuid ajateenistuses hakkas hullu mängima ning vabastati teenistusest peale Seewaldis viibimist juba ennem noorteaja lõppu. Et ta mängis, oli hästi teada. Rääkis ise sõpradele, et lihtsalt ei viitsi ajateenistuses olla.

Huvitav ongi see, et teismelistena olid just nemad minu tutvusringkonnas kõige aktiivsemad militaristid, aga hiljem, peale tõsisemat kokkupuudet teemaga, kaotasid ajateenistuse vastu äkki huvi.

Üles

Teema pealkiri: Viilimine ajateenistusest
PostitusPostitatud: 18 Juul, 2018 12:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Jah.

Arvata võib, et riigikaitsekallakuga klassis õppimine, noorkotkaste organisatsioon ja Kaitseliit rikkusid noormehed täiesti ära.

Üles

Teema pealkiri: Re: Viilimine ajateenistusest
PostitusPostitatud: 18 Juul, 2018 13:06 
Eemal
Liige

Fucs kirjutas:
Arvata võib, et riigikaitsekallakuga klassis õppimine, noorkotkaste organisatsioon ja Kaitseliit rikkusid noormehed täiesti ära.
Minu meelest olulisem sellest, mida õpetatakse, on kuidas asju õpetatakse.

Üles

PostitusPostitatud: 18 Juul, 2018 14:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Z03 kirjutas:
Fucs kirjutas:
Minu meelest olulisem sellest, mida õpetatakse, on kuidas asju õpetatakse.

Absoluutselt, ja selleasemel, et valmistada nooredmehed riigikaitseks ette, on vajalik nende propagandaga täispumpamine.
Et see esimese kokkupuutega tegeliku riigikaitsega pauguga tühjaks lasta.
Või?

viewtopic.php?p=552218#p552218

P.S.
Hetzerile:
Või on hoopis miskit mäda allohvitserikaadriga (kes muideks on värskelt armeeteenistusega kokkupuutuvale noorele inimesele armee nägu ja visiitkaart) et noored idealistid armeest esimesel võimalusel jalga lasta tahavad?

Üles

PostitusPostitatud: 18 Juul, 2018 14:58 
Eemal
Liige

Svejk kirjutas:
Absoluutselt, ja selleasemel, et valmistada nooredmehed riigikaitseks ette, on vajalik nende propagandaga täispumpamine.
Et see esimese kokkupuutega tegeliku riigikaitsega pauguga tühjaks lasta.
Või?
viewtopic.php?p=552218#p552218
Au olgu Jumalale kõrges, kes laskis tõde jälle niipidi paista. Ma ei teadnudki, et ma propaganda suur pooldaja olen. Siin vist väike erinevus, kas isamaaline kasvatus või propaganda? Aga ega ma ei tea. Nagu kõik nõukaajal kasvanud inimesed, olen ma üsna paranoiline igasuguse propka suhtes ja tegelikult pole ka isamaalise kasvatuse osas midagi kiita, nagu mu postitustest lugeda võib. Nii et võib-olla on akf Švejkil õigus, aga võib-olla ei ole ka.

Koolituse sisu võib olla väga hea, aga kui õppimise ajal on halb õhkkond, kasutatakse hirmutamist ja sundi, siis ei jää lõpuks ka sisust midagi meelde. Andestust, aga kui kursusel toimuv meenutab Gor koolituse ja Näljamängude segu (mulle kui ulmesõbrale) ning hiljem üritad aastaid oma psühhotraumaga hakkama saada ja laigulist vormi nähes hakkab lihtsalt hirmust pea ringi käima, siis ei saa see kõik ju õige asi olla? Või saab?

P.S. Minu meelest teeb palavus inimesed närviliseks ja kurjaks. Eestlasele sobib max 25+ kuumus ja seda ka lühikest aega.

Üles

PostitusPostitatud: 18 Juul, 2018 15:32 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

..eeeee

ENSV õppemeetoditega (siis ei olnud veel neid..eee misasi ta oligi... näljamängud?) koolikarastuse ja NA läbinuna võitlen mina ja kogu minu põlvkond koos eelmistega, hommikust õhtuni psühhotrauma ja pearinglusega.
Selleks ei pea laigulist nägema, sest laigulisi oli toona vähe. Piisab rohelisest värvist või triibulisest kangast ja voilaa - katus sõidab!

Üles

PostitusPostitatud: 18 Juul, 2018 16:19 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Fucs, sul on signatuuris kirjaviga.. :wink:
Riigikaitsepettus kirjutatakse kahe tõhhiga.

Üles

PostitusPostitatud: 18 Juul, 2018 23:19 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Svejk kirjutas:
Hetzerile:
Või on hoopis miskit mäda allohvitserikaadriga (kes muideks on värskelt armeeteenistusega kokkupuutuvale noorele inimesele armee nägu ja visiitkaart) et noored idealistid armeest esimesel võimalusel jalga lasta tahavad?

Minu näidetes toodud esimene noormees Kaitseväkke ei jõudnudki,lasi end arstlikus komisjonis välja praakida. Riigikaitsekallakuga klassis õppimisest rääkis küll alati positiivselt ja asja vastu oli suur huvi, ma ei tea siiani, mis teda mõjutas niimoodi :scratch: Hilisemas elus on ta väljendanud patsifistlikke vaateid. Muide, üks hea lugu, mis ta rääkis oma riigikaitsetundide kohta:

Üks instruktor pidi neile tutvustama ajateenistuse protsessi. Kohe alguses ütles sissejuhatuseks nii: "Sõjaväes teenimine pole mingi meelakkumine! Jätke see meelde!! Kõigepealt teid murtakse füüsiliselt, siis vaimselt, ja peale seda hakatakse teist sõjamehi vormima!!" Klassis valistes mõnda aega vaikus, kuni keegi söandas küsida: "Va..vabandage, kus te ise muidu aega teenisite?" Kõik ootasid, et ütleb midagi a la dessantväed. Instruktor köhatas ja vastas: "Ma ei olegi tegelikult ajateenistuses käinud, tervis ei lubanud.. küll aga olen olnud aastaid Kaitseliidus."

Selles suhtes, et.. instruktor võiks tõesti teemat vallata, millest räägib. Tänapäeval ei ole mõtet õpilasi hirmutada mingi vaimse ja füüsilise murdmisega, seda ei toimu.

Teise noormehe, tolle noorkotkaga, teenisin aega samal ajal samas väeosas. Allohvitserid olid nagu nad olid, kõige paremad mehed ei olnud. Kuid pakun, et poisil olid ikka mingid omad põhjused. Mäletan ühte veel samast ajast,kes mängis hullu. Nägin teda paar aastat hiljem linna peal ja ütles, et ta lihtsalt ei viitsinud olla ning eelistas välismaal ehitusel raha teenida.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Juun, 2019 0:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kehalise kasvatuse asemele tuleb liikumisõpetus
Tsiteeri:
Uues kehalise kasvatuse ainekavas pannakse rohkem rõhku teadmistele.
Ainekava muutub spordialade kesksest liikumisharrastuse keskseks.
Kehalisi võimeid ei hakata enam hindama sooritusnormide põhjal.

https://meieeesti.postimees.ee/6708955/ ... umisopetus

Ajateenijate kehalised võimed on langenud
Tsiteeri:
Üle poole ajateenijaist ei suuda kehalist testi rahuldaval tasemel teha.
Kaitsevägi hakkab rohkem rõhku panema ajateenijate treeningutele.
Suurendatakse spordiinstruktorite arvu ja pädevust väeüksustes.
Kehalise kasvatuse eesmärk lisaks elukestva spordiharjumuse kujundamisele on ka noorte ettevalmistus ajateenistuseks kaitseväes. Ajateenijate kehaliste võimete muutumisest viimase kümne aasta jooksul ja kaitseväe uuendatud spordikontseptsioonist annab ülevaate kaitseväe väljaõppe jaoskonna staabiohvitser major Meelis Stamm.
Tsiteeri:
Tänavuse jaanuarikutse esimese testi läbimise protsent oli 28, mis on võrreldes eelnevate aastatega palju madalam. Tulemusest võime järeldada, et enne kaitseväeteenistust regulaarselt spordiga tegelevate noorte inimeste arv on vähenenud.

https://meieeesti.postimees.ee/6708962/ ... n-langenud

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 519 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: