Vaja osta murutraktor aga milline???

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kasutaja avatar
arumik1943
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 14 Sept, 2007 11:15
Kontakt:

Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas arumik1943 »

Tere
Olukord hakkab lähenema sellele, et enam ei käi jõud muruniitmisest üle, pinda palju. Seega otsustan soetada murutraktori. Tegin juba googlis eeltööd, vaadatud sai palju erinevaid marke hinnaklassis 1500-2200euri. Kalae foorumist leidsin infot, et osad on mingi pehme (plekist) raamiga ja lagunevad ruttu. Tehnikavõõras ma ei ole aga murutraktoriga pole peaaegu üldse kokkupuutunud. Siin on mõned mis mulle silma jäid:

http://www.aiatehnikaeksperdid.ee/aiate ... c-717-hg-1
http://tooriistakeskus.ee/product/pid/4992/bid/4995
http://www.hansapost.ee/p/mcculloch-aia ... /903792239
http://interbauen.ee/traktor-niiduk-mcc ... -107h.html
http://www.mcculloch.com/ee/products/tr ... m165-107t/

Kasutusel oleks see niiduk iga nädalaselt ehk siis väga kõrget rohtu ei peaks niitma.
Kellegi kindlasti on asjalik arvamus nende töökindlusest ja vastupidavusest. Mis näitajaid silmas pidada? Rahapuud ei kasva sellepärast üritan enne ostu võimalikult palju infot koguda :)

Aitäh ja head Jaanipäeva!
Tõde on kusagil olemas!
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas mutionu »

Võta raider. Kui aed on tenniseväljak, kus midagi, peale muru, ei kasva siis on murutraktor(see, kus lõiketera on kõhu all) hea küll. Kui aga on vaja puude-põõsaste vahel manööverdada siis, minu arust, on raider parem. See pöörab keskliigendiga ja pöörderaadius on imeväike ja raiderile peaks saama igasugu kola külge riputada. Omal kogemus Husqvarna murutraktori ja sugulase Husqvarna raideriga. Kui veel kunagi ostmiseks läheb siis võtan raideri.
Raider on(vist) kallim kui tavaline murutraktor aga eks saab poes allahindlust küsida.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas allatah »

Mul endal muru kahjuks ei ole. Maal on vaid mingi dzungel, kust ei pääse isegi autoga läbi. Aga eile lugesin just ühte muud ajakirja, kui seal oli reklaam robotniidukitele. Siis hakkasin mõtlema, et kui mul oleks väike aed, siis oleks ta selles mõttes ilmselt asjalikum, et ta säästaks palju aega. Hindadega ma küll väga kursis ei ole, aga vist olid võrreldes tavalise käsiniidukiga ikka üpriski kallid (~1500-5500 eur). Tõenäoliselt saab rohkem infot ilmselt selle H-tähega algava ja Rootsis pesitseva tootja või Eesti edasimüüja kodulehelt.

Senine elu on õpetanud, et igasugu uuendused on küll kallid, aga nad on elu paremaks muutnud. Seega julgen alandlikult soovitada lugupeetud kaasfoorumlasel koostada graafik, kus on ära toodud hind, laheduse faktor, energiakulu ning ajasääst erinevate lahenduste näol. Riikide majandusedu ei tule ju mitte teenindussfäärist vaid sellest, kui hästi on suudetud robotid inimese eest tööle panna :D
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas Lemet »

Roboti hind sõltub pindalast, mida ta niitma peab. 600 ruudu niitmiseks mõeldud masinast küsiti tuhande aururaha tuuris. Ise soetasin niitja sel kombel, et läksin kodulähedasse kauplusesse, mis ka sedasorti masinate remondiga tegeleb ja küsisin remontija käest, millist tema soovitaks ja miks. Ja tulemuseks ostsin esmamõttest hoopis erinava atribuudi. Aga paistab, et taat teadis, mida soovitas- ja mina olen pooletunnise vestluse tulemusega igati rahul.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
arumik1943
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 14 Sept, 2007 11:15
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas arumik1943 »

Tänud vastajatele
Raider oli mul esimene mõte kui see teema päevakorda tuli. Mul on seal ikka põõsaid, peenraid ja puid. Keerutamist rohkem kui lõbustuspargis. Pindala on umbes hektarijagu ma pakuks. Aga paraku rahakott ei võimalda kvaliteetset raiderit osta. Pole ise Eestis ka, et poes uurimas käia neid. On küll samas hinnaklassis raiderid aga need tunduvad isegi pildipeal kole nirud. Robotniiduk vist ei mängi välja seal :) Huvitav oleks küll vaadata kuidas toimetab. Aga murutraktoritejuures ma just mõtlen seda, et kuidas kindlaks teha see raami tugevus? Kas peaks kaalu vaatama, et mida rohkem kaalub seda paksem metall või kuidas? :D Või lihtsalt endale mõtte pähepanema, et vot see maksab niipalju järelikult on vastupidav?
Tõde on kusagil olemas!
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas mutionu »

Lemet kirjutas:Roboti hind sõltub pindalast, mida ta niitma peab. 600 ruudu niitmiseks mõeldud masinast küsiti tuhande aururaha tuuris. Ise soetasin niitja sel kombel, et läksin kodulähedasse kauplusesse, mis ka sedasorti masinate remondiga tegeleb ja küsisin remontija käest, millist tema soovitaks ja miks. Ja tulemuseks ostsin esmamõttest hoopis erinava atribuudi. Aga paistab, et taat teadis, mida soovitas- ja mina olen pooletunnise vestluse tulemusega igati rahul.
Roboti peale olen isegi mõelnud, kas nüüd just osta aga ise, hobi korras, teha, saaks kõik kelladviled külge toppida. Paraku on mõtte pidurdajaks saanud hale süda, konnadest hakkab kahju :)
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas mutionu »

arumik1943 kirjutas:Tänud vastajatele
Raider oli mul esimene mõte kui see teema päevakorda tuli. Mul on seal ikka põõsaid, peenraid ja puid. Keerutamist rohkem kui lõbustuspargis. Pindala on umbes hektarijagu ma pakuks. Aga paraku rahakott ei võimalda kvaliteetset raiderit osta. Pole ise Eestis ka, et poes uurimas käia neid. On küll samas hinnaklassis raiderid aga need tunduvad isegi pildipeal kole nirud. Robotniiduk vist ei mängi välja seal :) Huvitav oleks küll vaadata kuidas toimetab. Aga murutraktoritejuures ma just mõtlen seda, et kuidas kindlaks teha see raami tugevus? Kas peaks kaalu vaatama, et mida rohkem kaalub seda paksem metall või kuidas? :D Või lihtsalt endale mõtte pähepanema, et vot see maksab niipalju järelikult on vastupidav?
Ise ma vaataks ilmselt kahte asja: 1. rahakott; 2. soovitatav pindala. Minu loogika ütleb, et mida suuremale pindalale ette nähtud, seda kõvem masin võiks ju olla.
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas ivanorav »

600 eurot+ Soomest toomiskulu (käru laevapilet!)
Pakun 9 aastast Partneri traktorit (köhu all)+käru!
Kasutaja avatar
arumik1943
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 14 Sept, 2007 11:15
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas arumik1943 »

Pindala on umbes hektar. Üks nendest kahest peaks sellega toime tulema küll(Cube Cadet või Macculloch). Nädal on uurimis ja otsustamisaega mul.
Tõde on kusagil olemas!
Kasutaja avatar
arumik1943
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 14 Sept, 2007 11:15
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas arumik1943 »

ivanorav: tänan pakkumast aga soovin siiski uut masinat. See peab veel järgmised 9 aastat mul seal aeda nühkima.
Tõde on kusagil olemas!
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

raam raamiks... -selles hinnaklassis on nad kõik veidike vedelad.
mootori hobujõude vaata üle 15 peab kindlasti olema, muidu on suht nutune värk(hea on juba kuskil 19hp.)
kui on ebatasane pind, tõusud jne. siis peab mootor KINDLASTI, õlipumbaga olema, muidu on kiirelt pill lahti ;)

terasid osta kohe 1 komplekt juurde(marginaalne summa)
et oleks 1x niiuterad ja 1x multshimis terad(sügisel ei pea siis lehti koristama, lased kohe lehed peeneks muru sisse)
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
diesel
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas diesel »

arvamusi rohkem kui arvajaid.
omalt poolt ütleks, et terad pole teema. mistahes tera on nagunii kohe nüri ja pole mingit mõtet teritamisega vaeva näha. tulemuses vahet pole.
võimsus pole ka väga teema. minul on 18 jõuga aparaat ja sõbramees ostis 5 hobusega pealistutava mänguasja. niidab see sama edukalt, kuigi niidulaius on pisut väiksem.
kui krundil juhtub natukenegi kõrgustevahesid olema, siis jääb kiirelt haardejõust puudu. seega künklikuma pinnaga oleks nelivedu väga asjalik.
kõigil odavatel on "kummist" rattad, mis varsti väga õhku sees ei pea, kogu roolisüsteem väga alamööduline, rattad veerevad plastpuksidel, kõik selleks, et odavalt müüa ja varsti jälle uus riist müüa või siis varuosadelt tublisti teenida. terade laagripukid pole ka sageli kestma mõeldud.
selle mätta otsast muide on vanad pruugitud aparaadid ehk koguni asjalikumad, kuna varem tehti neid oluliselt tummisematest materjalidest.
Kasutaja avatar
arumik1943
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 14 Sept, 2007 11:15
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas arumik1943 »

Hobujõude mõtlesin ise ka, et oleks üle 15hp. Üks koht on jah mul korraliku tõusuga seega õlipumbajutt on hea info. Teradega vast nii kiire pole veel. See, et need odavamad kuluvad palju olen kursis aga mis teha. Hea, et arvamusi viskab. Väga viis.
Tõde on kusagil olemas!
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

arvamusi rohkem kui arvajaid.
omalt poolt ütleks, et terad pole teema. mistahes tera on nagunii kohe nüri ja pole mingit mõtet teritamisega vaeva näha. tulemuses vahet pole.
võimsus pole ka väga teema. minul on 18 jõuga aparaat ja sõbramees ostis 5 hobusega pealistutava mänguasja. niidab see sama edukalt, kuigi niidulaius on pisut väiksem.
no jõud on ikka vägagi teema... 13 jõuline masin ei jõua näiteks 100kg venda, niites, kaldest üles vedada väga (ütleme, et teise käiguga) -ja tegemist on väikse kaldega. 16,5 jõuline juba jõuab... -kõrgemat ja märga rohtu 13,5hp , niita ei jõua 19 jõuline jõuab vabalt! -kui rihmad suitsema ei lähe..

ja teradega on see asi, et tee endale selgeks, mis on nende konstruktsiooni vahe!! -nüriks lähevad niikuinii aga vahe on ikkagi juba kujus....

-pole mõtet niisama ka lahmida!

head jaani ;)
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas sammal.habe »

kindlasti ära osta manuaalse käigukastiga murutraktorit.
manööverdades vahel kiidan ennast, et sõprade nõu kuulasin ja automaatkastiga murutraktori ostsin. oli teine küll tibake kallim, kuid see tasub end ära. raider on muidugi tublim tükk, aga hinnaklass ju hoopis teine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: avrnbr, toja ja 23 külalist