Ministri lollus

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Juhan
Liige
Postitusi: 185
Liitunud: 21 Nov, 2006 13:08
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Kaitseminister Jürgen Ligi - pädev isik oma kohale???

Postitus Postitas Juhan »

Seoses selle EKV ajateenijate hiljutise seatembuga tuli tahtmine uurida ka Jürgen Ligi riigikaitsealast minevikku, kuid kahjuks olin tulemustes väga-väga pettunud. Nimelt tal selleks töökohaks vajalik minevik peaaegu et puudubki.

Tema CV: http://www.valitsus.ee/?id=4839

Sattusin ka ühe EPL artikli peale, mis on avaldatud tema ametisse astumise kuupäeval 10.10.2005. See artikkel ajas kopsu totaalselt üle maksa. Artikli enda leiate siit: http://www.epl.ee/?artikkel=302512
Kuid tooks välja mõned imestamapanevad ütlused:

Küsimus: "Kuidas hakkab teie tööd mõjutama see, et tegu pole teie unistusega? Kui olete näiteks aasta jagu ametis olnud, kas siis hakkab valdkond rohkem huvitama?"

Vastus: "Ei mõjuta üldse. Kui on vaja ära teha, siis ma teen. Minu jaoks on kaitsepoliitika suuresti välisasjades ja neid ma olen ju ka ülikoolis õppinud. Püssid ja maastikumängud mind väga ei köida."
KAITSEMINISTER ütleb midagi sellist?? :shock:

Küsimus: "Vahetult pärast kandidaadiks kinnitamist ütlesite, et pole veel jõudnud end valdkonnaga kurssi viia. Kas tänaseks on olukord paranenud või loodate alustuseks nõunikele? "

Vastus: "Suuremad asjad käivad ju riigikogust kogu aeg läbi. Mul on ees suur paks kaust, millega ma pean praegu töötama. Minister ei pea ju olema mitte kõige targem, vaid peab teadma, kes on mingis asjas tark. Ja neid inimesi kaitseministeeriumis jagub."

Kurat, mehed. Minu silmad on lõpuks avanenud ja näevad ohtu...tõsist ohtu... :shock:
Meie reliikvia on vabadus!
Meie reliikvia on au!
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Vastus: "Ei mõjuta üldse. Kui on vaja ära teha, siis ma teen. Minu jaoks on kaitsepoliitika suuresti välisasjades ja neid ma olen ju ka ülikoolis õppinud. Püssid ja maastikumängud mind väga ei köida."
KAITSEMINISTER ütleb midagi sellist??

Mis seal ikka kuri olla, eks Ligi-poiss tahtis tegelikult välisministriks saada, aga näe koht napsati nina alt ära ja siis tehti kaitseministriks.
Ega siis riigikaitses pole ju palju teadmisi vaja :lol: :lol: :lol:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Q
Liige
Postitusi: 302
Liitunud: 26 Jaan, 2006 20:48
Kontakt:

Postitus Postitas Q »

Parlamentaarse ühiskonna viga ongi see, et sageli saavad kärneriteks kitsed!
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Postitus Postitas Seersant Steiner »

ah kannatame veel varsti valimised siis ma loodan tõsiselt et see sooda Riigikokku ei saa ja õnneks on meil küllaltki arukaid inimesi veel kes ei lase neid reformareid valitsema üksi
Kasutaja avatar
Juhan
Liige
Postitusi: 185
Liitunud: 21 Nov, 2006 13:08
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Juhan »

Seersant Steiner kirjutas:ah kannatame veel varsti valimised siis ma loodan tõsiselt et see sooda Riigikokku ei saa ja õnneks on meil küllaltki arukaid inimesi veel kes ei lase neid reformareid valitsema üksi
Ligi CV-st vaatab vastu kurb tõsiasi:
mees on kolmes järjestikkuses riigikogukoosseisus üks asjapulkadest olnud.
Siiski tunnen siirast huvi selle mehe sõjaväelise teenistuse vastu.
Ehk oskab keegi siinsetest teadmates meestest selle kohta mingit informatsiooni anda? :)

MUUDATUS:
Läbematusest tingituna leidsin "kuugeldamise" tagajärjel ainult ähmaseid vihjeid, ent need on siiski paremad, kui mitte midagi:
Leo Kunnas kaitseminister Jürgen Ligist:

küsimus:"Kes oleks Eestile hea kaitseminister? Kas tal peaks olema kaitseväeline taust?"

Leo Kunnase vastus:"Ma jätaks selles küsimuses sõna võtmata. Kahtlemata määravad erakonnad ministriks kellegi, keda nad peavad vajalikuks või õigeks, sõltumata tema professionaalsest taustast. Kuid kahtlemata aitaks kaitseväe tegevusele kaasa see, kui kaitseministril oleks kaitseväeline taust." (Viimane lause kõlas selge vihjena)

Küsimus:"Kui palju olete praeguse kaitseministriga kohtunud?"

Vastus jällegi Leo Kunnase poolt:"Jürgen Ligi on esimene kaitseminister minu teenistuse ajast, kes pole minuga isiklikult vestelda tahtnud. Oleme kohtunud vaid korra ühel nõupidamisel, kui ma täitsin peastaabi ülema ülesandeid.

Kaitseministri suhtumine kaitseväkke on suhteliselt delikaatne teema. Jürgen Ligi on minister, kellel pole respekti Eesti kaitseväe suhtes, ka mitte kaadriohvitseride suhtes. Oma ametikoha tõttu ei avalda ma arvamust isikute, vaid seisukohtade suhtes. Ent see, et kaitseministril pole kaitseväe ega ohvitseride suhtes respekti, on üldtuntud fakt. Kõik, kes vähegi jälgivad meediat, näevad seda."

Tehkem omad järeldused... veel kord :roll:

Link intervjuuga: http://www.postimees.ee/171106/lisad/arter/223260.php
Meie reliikvia on vabadus!
Meie reliikvia on au!
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

mina olen oma meelsust juba seoses praeguse ministriga erinevates kontekstides avaldanud.

samuti tahaksin tähelepanu pöörata, et võimu võõrandamine rahvast ongi kogu aeg üks reformi eesmärke olnud. "liberaalid ongi need kõige kõvemad ketserid" armastab mu üks relvavend tihti öelda.

ligi võtab järjekordselt sõna ka siin:
http://www.epl.ee/uudised/370413

Üldiselt on tema ja reformi programm kogu aeg sama olnud - ajateenistus on halb, kuna seal osaleb rahvas. rahvas on aga loll ja rumal ega tee midagi õieti. las meie teeme teie eest ise tarku otsuseid, ja teeme armee "palgaliseks" - sest need kes saavad palka on "profid" ja rahvas on ja jääb lolliks. makske makse, elage hästi, ja las "profid" toimetavad omi "tähtsaid" ja teile mõistmatuid asju. ühesõnaga - rumal rahvas, ära sekku asjadesse mida sa ei jaga.

rumala rahva temaatikat muide kajastab eriti hästi ja väga irooniliselt ka teles hetkel jooksev reklaam, kus tore mõisnik vabastab üheks päevaks rumala rahva maksust ja vihub siis koos lollidega tantsida, ise kogu aeg naerdes.

kurb on praeguste valimiste kontekstis see pilt - reform tahab kaitsevõime nullida, kesk tahaks SRÜsse astuda koguni (okei - liialdustega), ja kes üle jäävad? olin kunagi paadunud Isamaa valija, aga peale BEz Rublikaga liitumist ei tõuse käsi neid valima enam.

Minu hääl saab kajastuma valimissedeli rikkumisega, ja seda ka minu mõttekaaslastel. Olen eesti poliitikas tõepoolest sügavalt pettunud.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

vaevalt

Postitus Postitas harri13 »

Estoloog kirjutas:Ligi plaanid
vaevalt lukase jutt täppi läheb sest reform peaks olema ainus kes seda asja ajab
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

okaloka kirjutas:
Minu hääl saab kajastuma valimissedeli rikkumisega, ja seda ka minu mõttekaaslastel. Olen eesti poliitikas tõepoolest sügavalt pettunud.
Sellel valimata jätmisel või sedeli rikkumisel on vaid üks tagajärg: enim hääli saab see, kelle poolt hääletavad äralollitatud pensionärid, kitsalt oma huvidega tegelased ja truud parteisõdurid. Nemad ei jäta hääletamata, tulgu taevast või pussnuge. Seega on ikka targem valida seda, keda rohkem usaldad. Miks peaks teistel enda eest otsustada laskma.
Kasutaja avatar
Juhan
Liige
Postitusi: 185
Liitunud: 21 Nov, 2006 13:08
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Juhan »

EOD kirjutas:
okaloka kirjutas:
Minu hääl saab kajastuma valimissedeli rikkumisega, ja seda ka minu mõttekaaslastel. Olen eesti poliitikas tõepoolest sügavalt pettunud.
Sellel valimata jätmisel või sedeli rikkumisel on vaid üks tagajärg: enim hääli saab see, kelle poolt hääletavad äralollitatud pensionärid, kitsalt oma huvidega tegelased ja truud parteisõdurid. Nemad ei jäta hääletamata, tulgu taevast või pussnuge. Seega on ikka targem valida seda, keda rohkem usaldad. Miks peaks teistel enda eest otsustada laskma.
Täitsa tegev peaks olema ka Eesti Iseseisvuspartei... nende poole võid oma häälekesega purjetada neh...
Meie reliikvia on vabadus!
Meie reliikvia on au!
Slinky
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 13 Apr, 2005 21:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Slinky »

kui ellujäämis kunts on tema jaoks "maastikumäng" siis palun väga... :roll: :evil:
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

jah, küll tundub mulle hetkel et iseseisvuspartei ei kandideeri riigikokku. eks ma "kabiinis" vaatan. aga no ausalt. muidu olen alati lähtunud sellest "peaasi et t.blad (loe riigivaenulikud ja võõrvõimu poolt mõjutatud kas eesti, vene või muust rahvusest kodanikud) võimule ei saa" printsiibist. nüüd tõesti raske olukord.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Ei meeldi vägagi paljudele need "Suurte Juhtide" mängud, kuid valimata jätmine on siiski halvim lahendus. Kujutleme, et osalusprotsent on 40%.
21% kõigist valimisõiguslikest kodanikest pooldab erakonda, kelle poliitika on Eestile kahjulik. Samas see 21% on väga aktiivne ja osaleb täies koosseisus valimistel. Tagajärg on, et nemad saavad ainuvõimu ning võimaluse kõik oma plaanid takistamatult täide viia.
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

tulles nüüd tagasi härra ligi juurde, siis teda peavad paljud riigivaenlaseks number üks, ehkki minu meelest ajab ta lihtsalt seda juttu suust välja, mis talle reformi tagatoas sisse puhutakse.

kõige masendavam on seejuures asjaolu, et kui üks mees riigi üleval otsas - pealegi veel KAITSEMINISTER, ajab sellist juttu, et kaitsta meil ennast mõtet ei ole, naguinii saame kotti - siis tekib allpool lihtsalt sügav masendus aateliste inimeste seas kes aastaid riigikaitsesse panustanud. ligi puhul on küll jäänud mulje, et ta oleks nagu putini enda käega toolile tõstetud - eile vaatasin juhuslikult riigikogu infotundi, ja mulle jäi mulje et Ligi vihkab üldse oma ametikohta ja kaitsetemaatikat üleüldse. Nii üleolevalt ja erilise pohhui meelestatusega räägib asjadest mis on väga olulised - palgatõus - ah, põhimõtteliselt oleks ju saanud ka 20% välja pigistada, aga noh, panime 16% .. ja mis vahet seal on..
ühesõnaga mees räägib nagu käes oleks kaitseväe viimnepäev ja see valimisvanker milles tal need "profid" istuvad käis ka igalt poolt läbi.

mul on ka üks ettepanek tra. teeme hoopis nii et paneme hoopis ministriteks "profid", erialase haridusega inimesed. Kaitseministri tool tuleks üleüldse maha võtta valimismängust.

ühesõnaga ma olen taas kord selle kurja ja libeda inimese pärast endast väljas.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Eesti Iseseisvuspartei tuleb välja oma valimisnimekirjaga. Minu hääl kuulub raudselt neile, tegu siiski ainsa tõeliselt rahvusliku rühmitusega Eestis. Ja siis ei ole vaja muretseda, et kaob kohustuslik Kaiseväe teenistus ja muud riiki õõnestavad seadused.
Tean, et nad kandideerivad oma kuludega, soovinud sponsoritele on üeldud raudne EI, sest st juba sisuliselt enda tööriistaks muutmist, nagu on omane valitsevale klikile.

Eks sisuliselt ongi nii, et igaüks ise teab, keda valib. Aga ärge pärast virisege, sest valides teatud erakonna või partei, valite just nende vaate ja toetate seda.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist