kui venemaa peaks eestit ründama

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.

kuhu teie võitlema läheksite kui venelased Eestisse tulevad

Rindele
73
72%
Metsa
8
8%
Kuhugi mujale
20
20%
 
Hääli kokku: 101

kaurkoor
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 19 Veebr, 2013 14:34
Asukoht: eesti
Kontakt:

kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas kaurkoor »

Mina läheksin küll metsa. Aga kuhu teie läheksite?
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas mutionu »

Miks siis metsa?
Ma lähen sinna kuhu saadetakse, KL -i liikmel on SA ametikoht määratud.
kaurkoor
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 19 Veebr, 2013 14:34
Asukoht: eesti
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas kaurkoor »

Nojah sa oled KL-s aga ma ei ole. Ma pole KV-s ka veel käinud sellepärast metsa
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas Lupus »

Ja teed seal mida?Kui kaua sa metsas oled elanud? Mida sa sööd seal?Kuidas pesed?
kaurkoor
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 19 Veebr, 2013 14:34
Asukoht: eesti
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas kaurkoor »

Seda ma vaatan alles siis kui metsa on vaja minna
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas Lemet »

Siis tuntud vene süsteem DDPP oma häbenematus ilus...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas ruger »

Oled siis selline inimene, kellel põhjust kohe metsa minna? :roll: Või ei ole ikkagi. Mis on põhjus, et sinu alaealise vastu hakkab tundma huvi vastav struktuur või vallutatud aladel asuv sõjavägi? Ei tasu endale müstiliseks kõike ajada, et kõiki hakatakse otsima ja hävitama. Selleks on oma teatud maatriks, kes satuvad huviorbiiti, mis huvitab sissetulnud vägesid ja nende poolehoidjaid. Lühikesed juuksed ja sõjaväevarustuse kandmine avalikult on näiteks 2 neist.

Miks mitte rindele :) Väljaõpet sul ju pole ja siis rindele enamusjuhtudel ei saa. Väljaõpetamata kahuriliha pole sinna vaja. Ründamise puhul ei ole kõik kohe selge ja korraga Venemaa nagunii kõike ära ei võta. Arvestades sinu küsimusi, ei näe mina ka põhjust, miks sa ennast varjama peaksid. Vene väed võivad ju võtta Eesti ära aga kerge neil siin olema ei saa.
Põhjust metsa minna või linna jääda varjama ennast oleks paljudel. Ega uus võim eelmise riigi struktuurides/ametites töötanud või KL liikmeid hellita. Sellistel juhtudel ei olegi muud otsust, kui vastu hakata ja seda organiseeritult-üksuse koosseisus. Loomulikult satutakse siis teistesse piirkondadesse, kus tuttavaid ei ole ja hakkama peab saama ka üksi. Tänapäeva maailm pole enam see, mis oli 40-50-ndad. Talusid, kust toitu ja abi saada, ei ole enam selles mahus. Poed rüüstatakse kiirelt ära ja juurde ei tule niipea midagi.

Kui sa alles peale ründamist hakkad mõtlema selle järgi, et mida tegema hakkad, siis oled juba väga ja väga hiljaks jäänud. Need otsused tuleb enne ära teha. Seda, kuidas sa hakkama hakkad saama sellisel juhul, on vaja mõelda enne rahuajal. Pole veel KV-s ka teeninud? Noorkotkas oled olnud? Matkamas oled käinud 2-3 päevastel ja pikematelgi matkadel? Mida sa siis peale hakkad ilma väljaõppe ja kogemusteta? Metsas ära eksida oskad? Tule tegemine, kaardi lugemine, orienteerumine võõras kohas, metsast endale söödava otsimine jne. Loe enne tähelepanelikult läbi Alfred Käärmanni poolt kirjutatud ja üle elatud kogemused http://www.esm.ee/public/projektid/5/index.htm või hangi endale see raamat.

Veidi tähelepanekuid, mida peaksid enda jaoks läbi mõtlema(enne):
MIKS SA LAHKUD OMA PERE JUUREST??? NEMAD VAJAVAD JU KA ABI!!!
a)kuhu lähed? Mis sind seal ootab? Tuttavad inimesed või täiesti võõrad? Tunned sa neid? Kas neid on siis enam seal?
b)mis kaasa võtad?
c)kelle juures või kus ööbima hakkad? Kellegi juures ööbimine on ka neile kulu. Söögi toomine ja muretsemine?
d)millega seal tegelema hakkad?
e)millest toitud ja elad? Ema-isa enam süüa ei tee ja pesu ei pese. Eredad riided ei ole metsas soovitatav. Paistad väga kaugele, kui sa neis sinna satud. Tahtsid ju ennast varjata vist???
f)suhtlemine teistega ja info saamine toimuvast? Telefon on olemas aga saab tühjaks. Kus laadida saad?
g)kui kauaks sa sinna kavatsed jääda? Kellega suhtled väljapoole??? Kuidas?
h)varustus, mida eelnevaks vaja on? Telk, magamiskott, seljakott, jne... söögitegemise vahendid. Mis aastaaeg on???
i)rahalised kulud?
j)relvastuse või enese kaitsmiseks mõeldud vahendite olemasolu? Oskad kasutada ka???
k)meditsiin-jala väljaväänamine, haavad, haigused, vigastused jne... Kuidas ja mida ravida-kes oskab?

Sellisel hetkel tuleb otsustada nüüd ja kohe. Sama asja soovivad teha paljud. Maha tuleb jätta enamus, millega oled kokku puutunud ja harjunud. IPad ja internet unusta ära. Uuri, kas su tuttavate hulgas ei ole kedagi KL või KV väljaõppega. Esita talle need küsimused ja proovi siis kasvõi teda endale korraks abiks saada samade küsimuste lahendamiseks.

Enamus inimesi, kellega sa oled suhelnud ja koos tegelenud, esitab endale sarnased küsimused alles siis esimest korda oma elus. Nendest sulle abi ei ole!!!

Eelnevad küsimused on esitatud üksikisiku tasemel. Liitub sinuga veel 1-2 või rohkemgi, pead samad küsimused uuesti läbi mõtlema ja arvestama rohkemate inimeste soovide ja võimaluste ning kohustustega.

Millega sa seal võitlema hakkad??? Kivikirve ja vibuga? Kuidas sa oskad võidelda? Mis väljaõpe sul on? Oskad käsku täita ja eesmärgi nimel tegutseda? Sporti teinud oled?

Antud teema on mitmeid kordi läbi näritud. Aga head ajateenistuse läbimist ning oma mõtete selgeksmõtlemist. Tulevikus võiksid KL-i ka kuuluda.

PS-ära idealiseeri sõda ja näe seal seiklust. See on raskused, vigastatud inimesed, nälg ja hoolimatus kõikide suhtes, surma nägemine, häving ja kõike seda veel mitmeid kordi hullemini. See võib sind 5 minutiga hulluks ajada ja katuse pealt lüüa, nähes oma sugulasi ja tuttavaid vigastatuna või surnuna. Psüühhiliselt oled sa seda valmis taluma? Vere nägemine ära ei hirmuta?
Viimati muutis ruger, 31 Aug, 2014 21:51, muudetud 4 korda kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
HH2
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 13 Juul, 2014 22:39
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas HH2 »

Kuhugi mujale- kahjuks passin kodus ja elan meie sõduritele mõttes kaasa, kui mind tõesti kuskil vaja pole :?
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas ruger »

HH2 kirjutas:Kuhugi mujale- kahjuks passin kodus ja elan meie sõduritele mõttes kaasa, kui mind tõesti kuskil vaja pole :?
Selle tõttu olekski vaja kaitseväeteenistus läbida. See annab võimaluse sellise sündmuse korral ellu jääda ja teistele abi anda. Seda seal ka õpitakse. Vaja on kõiki siis ka vallutatud aladel ning tagalas.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
HH2
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 13 Juul, 2014 22:39
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas HH2 »

kaitseväe jaoks olen küll liiga noor veel.
kaurkoor
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 19 Veebr, 2013 14:34
Asukoht: eesti
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas kaurkoor »

ruger kirjutas:Oled siis selline inimene, kellel põhjust kohe metsa minna? :roll: Või ei ole ikkagi. Mis on põhjus, et sinu alaealise vastu hakkab tundma huvi vastav struktuur või vallutatud aladel asuv sõjavägi? Ei tasu endale müstiliseks kõike ajada, et kõiki hakatakse otsima ja hävitama. Selleks on oma teatud maatriks, kes satuvad huviorbiiti, mis huvitab sissetulnud vägesid ja nende poolehoidjaid. Lühikesed juuksed ja sõjaväevarustuse kandmine avalikult on näiteks 2 neist.

Miks mitte rindele :) Väljaõpet sul ju pole ja siis rindele enamusjuhtudel ei saa. Väljaõpetamata kahuriliha pole sinna vaja. Ründamise puhul ei ole kõik kohe selge ja korraga Venemaa nagunii kõike ära ei võta. Arvestades sinu küsimusi, ei näe mina ka põhjust, miks sa ennast varjama peaksid. Vene väed võivad ju võtta Eesti ära aga kerge neil siin olema ei saa.
Põhjust metsa minna või linna jääda varjama ennast oleks paljudel. Ega uus võim eelmise riigi struktuurides/ametites töötanud või KL liikmeid hellita. Sellistel juhtudel ei olegi muud otsust, kui vastu hakata ja seda organiseeritult-üksuse koosseisus. Loomulikult satutakse siis teistesse piirkondadesse, kus tuttavaid ei ole ja hakkama peab saama ka üksi. Tänapäeva maailm pole enam see, mis oli 40-50-ndad. Talusid, kust toitu ja abi saada, ei ole enam selles mahus. Poed rüüstatakse kiirelt ära ja juurde ei tule niipea midagi.

Kui sa alles peale ründamist hakkad mõtlema selle järgi, et mida tegema hakkad, siis oled juba väga ja väga hiljaks jäänud. Need otsused tuleb enne ära teha. Seda, kuidas sa hakkama hakkad saama sellisel juhul, on vaja mõelda enne rahuajal. Pole veel KV-s ka teeninud? Noorkotkas oled olnud? Matkamas oled käinud 2-3 päevastel ja pikematelgi matkadel? Mida sa siis peale hakkad ilma väljaõppe ja kogemusteta? Metsas ära eksida oskad? Tule tegemine, kaardi lugemine, orienteerumine võõras kohas, metsast endale söödava otsimine jne. Loe enne tähelepanelikult läbi Alfred Käärmanni poolt kirjutatud ja üle elatud kogemused http://www.esm.ee/public/projektid/5/index.htm või hangi endale see raamat.

Veidi tähelepanekuid, mida peaksid enda jaoks läbi mõtlema(enne):
MIKS SA LAHKUD OMA PERE JUUREST??? NEMAD VAJAVAD JU KA ABI!!!
a)kuhu lähed? Mis sind seal ootab? Tuttavad inimesed või täiesti võõrad? Tunned sa neid? Kas neid on siis enam seal?
b)mis kaasa võtad?
c)kelle juures või kus ööbima hakkad? Kellegi juures ööbimine on ka neile kulu. Söögi toomine ja muretsemine?
d)millega seal tegelema hakkad?
e)millest toitud ja elad? Ema-isa enam süüa ei tee ja pesu ei pese. Eredad riided ei ole metsas soovitatav. Paistad väga kaugele, kui sa neis sinna satud. Tahtsid ju ennast varjata vist???
f)suhtlemine teistega ja info saamine toimuvast? Telefon on olemas aga saab tühjaks. Kus laadida saad?
g)kui kauaks sa sinna kavatsed jääda? Kellega suhtled väljapoole??? Kuidas?
h)varustus, mida eelnevaks vaja on? Telk, magamiskott, seljakott, jne... söögitegemise vahendid. Mis aastaaeg on???
i)rahalised kulud?
j)relvastuse või enese kaitsmiseks mõeldud vahendite olemasolu? Oskad kasutada ka???
k)meditsiin-jala väljaväänamine, haavad, haigused, vigastused jne... Kuidas ja mida ravida-kes oskab?

Sellisel hetkel tuleb otsustada nüüd ja kohe. Sama asja soovivad teha paljud. Maha tuleb jätta enamus, millega oled kokku puutunud ja harjunud. IPad ja internet unusta ära. Uuri, kas su tuttavate hulgas ei ole kedagi KL või KV väljaõppega. Esita talle need küsimused ja proovi siis kasvõi teda endale korraks abiks saada samade küsimuste lahendamiseks.

Enamus inimesi, kellega sa oled suhelnud ja koos tegelenud, esitab endale sarnased küsimused alles siis esimest korda oma elus. Nendest sulle abi ei ole!!!

Eelnevad küsimused on esitatud üksikisiku tasemel. Liitub sinuga veel 1-2 või rohkemgi, pead samad küsimused uuesti läbi mõtlema ja arvestama rohkemate inimeste soovide ja võimaluste ning kohustustega.

Millega sa seal võitlema hakkad??? Kivikirve ja vibuga? Kuidas sa oskad võidelda? Mis väljaõpe sul on? Oskad käsku täita ja eesmärgi nimel tegutseda? Sporti teinud oled?

Antud teema on mitmeid kordi läbi näritud. Aga head ajateenistuse läbimist ning oma mõtete selgeksmõtlemist. Tulevikus võiksid KL-i ka kuuluda.

PS-ära idealiseeri sõda ja näe seal seiklust. See on raskused, vigastatud inimesed, nälg ja hoolimatus kõikide suhtes, surma nägemine, häving ja kõike seda veel mitmeid kordi hullemini. See võib sind 5 minutiga hulluks ajada ja katuse pealt lüüa, nähes oma sugulasi ja tuttavaid vigastatuna või surnuna. Psüühhiliselt oled sa seda valmis taluma? Vere nägemine ära ei hirmuta?
Ma ei idealiseeri sõda mulle tegelikult sõda ei meeldi ja mulle ei meeldi ka venelased metsa ei lähe ma üksi sest mu isale ei meeldi ka need venelased ja vere nägemine mulle küll midagi ei tee
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas Jalutu »

Prostokvašinos on vist hea seeneaasta olnud...
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
kaurkoor
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 19 Veebr, 2013 14:34
Asukoht: eesti
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas kaurkoor »

Kust sa seda võtad et seal hea seeneaasta on
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas ruger »

kaurkoor kirjutas:
ruger kirjutas:Oled siis selline inimene, kellel põhjust kohe metsa minna? :roll: Või ei ole ikkagi.
Ma ei idealiseeri sõda mulle tegelikult sõda ei meeldi ja mulle ei meeldi ka venelased metsa ei lähe ma üksi sest mu isale ei meeldi ka need venelased ja vere nägemine mulle küll midagi ei tee
Vaata siis esita samad küsimused oma isale ja proovige oma pere peale mõelda. Kuna neid esitanud nagu näha Te ei ole siis tasuks veidi mõelda. Metsa minemine-naabrite jaoks kaote ära ja see äratab kohe tähelepanu. Elamine-maja või korter langeb rüüstamise alla? Alles jääb see, mida olete endaga kaasa võtnud või mujale viinud. Kuidas Teie pere hakkama saaks, kui kaoks peaaegu kõik, millega harjunud olete? Vastupidavad riided ja matkavarustus on olemas? Sugulased, kes teile samamoodi võivad kaela sadada, kuna ei oska midagi peale hakata? Mida nendega peale hakkate? Lisa toit ja vahendid, mida hakkab kuluma.

Venelaste vihkamine on üks asi. Ka venelaste hulgas on väga häid inimesi. Ära vihka rahvust, kui sellist. Venelased on oma valitseva juhtkonna ajupesu ohvrid. Ohtlikuks võivad muutuda hoopis oma tuttavad ja teised eestlased. Ka meie inimeste hulgas on inimesi, kes asuvad vastase heaks tööle.

Kontrollige üle keldri või muu varjualuse olemasolu. Pommivarjendit selle peale kohe ehitama ei tasu hakata. On selline varjupaik üldse olemas? Kuidas saab pere hakkama, kui elekter ära läheb? Elektri saamine kodus või maamajas, kui selline on olemas. Küünlad, küttepuud, toit jne. Kust saadakse vett joomiseks, WC jaoks, pesemiseks? Kui suured on toiduvarud? Arvestada võid, et riigi abi-humanitaar või muud moodi, võid ära unustada vähemalt 1-2 nädala jooksul. See on ligikaudu aeg, mida peaksite ise hakkama saama omadest varudest ja vahenditest.

Ei kutsu sellega üles sõjaks valmistuma aga teatud teemad peavad olema läbi mõeldud. Maailmas on rahulikud ajad läbi saanud. Ise hakkama saamises on palju suurem tähendus, kui seda arvata võidakse. Metsa seenele minemises on ka idee olemas. Toiduvarusid peab omama ning metsast peab teadma ka mida korjata.
Seeni pidi olema see aasta palju. Kas ka Prostokvašinos? :) Kindlasti :scratch:
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
kaurkoor
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 19 Veebr, 2013 14:34
Asukoht: eesti
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas kaurkoor »

Sa ka oma seente ja Prosrokvašinoga :D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist