"Dissidendid" riigikaitsest

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tehniliselt keeleoskuse alusel teenistusse kutsujaid selekteerida on lihtne ning tõenäoliselt ka juriidiliselt korrektne - analoogselt me ei võta täna teenistusse umbkeelseid kaadrikaitseväelasi, politsenikke jne.

John, kui ma õigesti mäletan aga, siis aprillisündmuste eestvedajad Linter, Sirõk ja Reva rääkisid kõik ladusalt eesti keelt, Linter konkreetselt üsna aksendivabalt.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Relv 100 000 õppust saanud reservistil kodus on heidutus.
Kardan, et see ei ole siiski riigile ühekorraga allaneelatav.
Nõuetekohane relvakapp = hulgi ostes 100 eur*100 000= 10 miljonit eurot.
Raha taha ei jääks küll.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
John
Liige
Postitusi: 506
Liitunud: 17 Juun, 2006 19:57
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas John »

Kapten Trumm kirjutas:Tehniliselt keeleoskuse alusel teenistusse kutsujaid selekteerida on lihtne ning tõenäoliselt ka juriidiliselt korrektne - analoogselt me ei võta täna teenistusse umbkeelseid kaadrikaitseväelasi, politsenikke jne.

John, kui ma õigesti mäletan aga, siis aprillisündmuste eestvedajad Linter, Sirõk ja Reva rääkisid kõik ladusalt eesti keelt, Linter konkreetselt üsna aksendivabalt.
Tõsi, samamoodi tean paari venelasest sõpra, kes teenistusse minnes ei osanud peaaegu üldse eesti keelt kuid õppisid seal selle ära ja on tänaseks auga omale veeblilinnukesed peale teeninud. Suhtumine on neil parem kui paljudel eestlastelgi: "Eesti on minu kodu". Siiski on sellised üksikjuhtumid nagu ka Pronksöö juhtninad ja seega langevad selle mu eelnevalt kirjeldatud "loomuliku kao" kategooriasse.

Igatepidi vaadates on minu meelest suur vahe, kas sul sõja ajal on vastase diversioonigruppide eesotsas eesti keelt oskav ja sõjalise väljaõppe saanud juht kellele allub seltskond umbkeelseid tegelasi kes on mingil määral baasväljaõppe saanud või sama olukord aga juht, kellele allub tegelasi kes heal juhul aru saavad mis otsast relvast pauk tuleb.
Viimati muutis John, 16 Veebr, 2015 15:24, muudetud 1 kord kokku.
Inter arma enim silent leges (sõja aegadel on seadused vaiksed) Cicero
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Põhimõtteliselt on sul muidugi õigus.
Nagu Borja kirjutas, siis eks teema oli selles, et väeosades jagati probleemi suurepäraselt, eks ministeerium elas omas "kaitseväeteenistus on parim integratsioon" uimas ning selle alla mugandunud peastaap ei hakanud ebamugavat teemat torkima.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas tommy »

Neid potentsiaalseid aastakäike tuleks IMO hakata diferentseerima rahvuse alal. Poliitkorrektsuse kõrvale lükates ning pragmaatiliselt lähenedes on elu mulle õpetanud, et need venelased kes tegelikult ka riiki pooldavad on ikka vaevanud ka riigikeele ära õppima. Neil kel pohhui või hoopis vaenulikud on juba lihtne ära tunda palju riigikeelt tunnevad. Rääkimata suhtumisest. Hetkel nende sisselülitamine ajateenistusse tekitab terve ahelreaktsiooni: väljaõpe kannatab kuna nad lihtsalt ei saa aru mis neilt tahetakse, raisatud ressurss kuna neist pole nii kui nii sõja ajal abi ning nad ei alluks ka kindalsti mobilisatsiooni käsule jne. Lisaks osa on veel avalikult vaenulikud ning vähe kahtlust, et sõja tingimustes võib neid näha vene poolel võitlemas või Eesti üksusi šaboteerimas jne. Miks vaja sellistele mingisugustki sõjalist väljaõpet anda? Jah kindlasti oleks ikka defekte valikutes: need kes pooldavad aga riigikeelt ei oska jäävad välja ning need kes vaenulikud aga oskavad pääsevad sisse jne. Kõiki ei ole võimalik rahuldada ja seega on sellised juhtumid lihtsalt loomulik kadu. Kuid ärge öelge, et jäme filtreerimine ei parandaks meie võitlusvõimet..
Ja käibki see nii lihtsalt.??
Sorteerime keele ja rahvuse järgi??
Kes venelane, see välja.
Ukraina rindejoon jääks nii vist päris tühjaks.

Ja kes küll hakkab sikke lammastest eristama.? Millise metoodika järgi?
Äkki piisab suvalise ametniku suvast...??

Midagi teemakohast Arkadi Babtšenkolt...
Передайте кто-нибудь Путину, что рабочий язык "Легиона НАТО" - русский. Что вся украинская армия говорит на русском языке. Что команды в "Легионе НАТО" отдаются по-русски. Я, например, видел только один взвод, принципиально общающийся на украинском.
Передайте ему, что в мощнейшем народившемся волонтерском движении, которое, противостоя агрессии, день за днем совершает сейчас титанический подвиг - на слуху полно русских имен. Что Юрий Касьянов, Татьяна Рычкова, Алексей Мочанов, Ксения Быкова, Борис Филатов - это только те имена, которые я вот так сходу вспоминаю в своей ленте. Что советник президента волонтер Юрий Бирюков - русский.
Передайте ему, что самый большой процент уклонений от мобилизации - в логове "бандеровцев" Львове. Тридцать процентов. Что каждый третий натовский "фашисто-бандеровец" не хочет воевать за Донбасс. Что не нужна им эта война. Что другие у них приоритеты, другой у них вектор направленности интересов в жизни.
Скажите ему, что на Площа Рынок во Львове звучит русский язык. Более того - русский мат.
Скажите ему, что на Востоке воюют люди из восточных, русскоязычных, областей Украины. Что батальоны "Днепр 1-2", "Киев 1-2", "Донбасс" и пр - русскоязычные.
Передайте ему, что Мариуполь, жилые кварталы которого его нукеры накрыли "Градами" - город русскоязычный на сто процентов. Что Днепропетровск, который в самом начале первым начал останавливать и в итоге и остановил эту его ползучую экспансию - русскоязычный процентов на девяносто восемь.
Передайте ему, что сами вот эти вот разговоры про национальности, языки, этническую принадлежность, русскоязычность и легионы - то это вообще не нормально. В любой цивилизованной стране. И в Украине они смотрятся также дико, как и везде в нормальном мире. Что не там такого вопроса. Что твоя русскость или нерусскость - вообще последнее, что интересует людей в "иностранном легионе НАТО".
Передайте ему, что, строя свой Русский мир, спасая русских от проклятой гейропы и воюя с мифическими легионами, он в итоге добился лишь того, что в соседней славянской стране русские против него воюют теперь не хуже, чем любые иные национальности. И воюют - за Украину.
Что вот такой вот он, этот "Легион НАТО".
И что НАТО здесь вообще не при чем.
Потому что создал его - именно он.
John
Liige
Postitusi: 506
Liitunud: 17 Juun, 2006 19:57
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas John »

Väike täiend hr kapten Toomse kirjutisele:
Lisaks, uskuge mind, et väheneb ka oluliselt varavastaste kuritegude arv, sest ka vargad ei ole enesetapjad. Kui ikka suure tõenäosusega võid vargile minnes tina saada, siis on kindlasti tervislikum ausat tööd otsida.
Sel juhul peaks hädakaitse seaduse üle vaatama. Hetkel on see nii umbmääraselt/segaselt sõnastatud, et minu aru saamist mööda saad ainult päti suunas tuld avada kui teine on üritanud sind surmata. Isiklikult olen piirdunud mitte surmavate vahendite plus võitluskunsti võtete omandamisega mis võimaldab üksiküritajat kiirelt oma tahte järgi suruma. Samas ei saa isegi elukutselised võitlejad naljalt mitme amatöörlike tegelaste vastu. Kvantiteet kaalub lihtsalt kvaliteedi üles.
Inter arma enim silent leges (sõja aegadel on seadused vaiksed) Cicero
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Martin Herem »

Läheb kuidagi "ilukirjanduslikuks" see tekst! Ma pole mingi analüütik aga lennukust oleks nagu lisandunud.
Kontrollifriikidel, paraadiohvitseridel, patsifistidel ja oma rahva kartjatel tõusevad selle mõtte peale küll kõik ihukarvad püsti, ...
- kas Sa Kunnase jälgedes ei tahaks minna? :wink:
Mis asi see hübriidsõda siis ikkagi on. Mulle tundub, et Sina räägid hübriidsõjast kui pigem relvastatud vastupanust. Täna suures kasutuses hübriidsõda peab silmas aga sõjapidamist sõjaliste, diplomaatiliste, majanduslike ja info vahenditega.
100000 püssi alla ja kõik ülejäänud kodanikud mingile ülesandele riigikaitses, on maru ilus ette kujutada. Aga kas keegi on selle ettevalmistuse ka rahaks arvutanud (sh inimesteks, kes peavad seda süsteemi looma, haldama ...). Või vähemalt tegevusteks.
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas renxus »

Martin,
Ma pakun, et see, mida hübriidsõja alla täna suures pildis kasutatakse, on pisut mööda - petmist, propagandat ja majanduse pigistamist on aegade algusest kasutatud sõjapidamisega koos. Hübriidkontseptsioon on pigem võitlusviisis, kuidas seda tehakse ehk meetod, mitte olemus. Üheks ehedamaks näiteks peetakse Hezbollah mudelit, millega ta 2006 Israelile vastu nokka andis. Sellest on nüüd õppinud Iraan ja kus on efektiivselt kasutusel nn Mosaiikdoktriin. See on nagu tegelik hübriidlähenemine, mitte kõikehaarav mull. Hea lugu ka siin, millele tasub kaasa mõelda: http://defence.pk/threads/irans-mosaic- ... my.200295/

Raha on alati teema. Olen siin Kunnasega ühel meelel, et igasugu tegevused, mis pole otseseot seotud kaitsevõime kasvuga, tuleb maha lõigata - olgu selleks kasvõi uute barettide ost ja igapäevavormid, rääkimata suurtest ja kallitest, kuid samas küsitava efektiivsusega hangetest. Kogu raha tuleb suunata reaalse tõenäolise tulemiga tegevustesse ja asjadesse. Radikaalselt. Nice to have asjadeks ei saa kulutada. Sellised mõtted siis.
a11
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 10 Okt, 2014 10:36
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas a11 »

tommy kirjutas: Ja käibki see nii lihtsalt.??
Sorteerime keele ja rahvuse järgi??
Kes venelane, see välja.
Ukraina rindejoon jääks nii vist päris tühjaks.

Ja kes küll hakkab sikke lammastest eristama.? Millise metoodika järgi?
Äkki piisab suvalise ametniku suvast...??
siinkohal peaks täpsustama, et jutt oli keelt absoluutselt mittevaldavate venelaste ajateenistusse mittevõtmisest.
Metoodika oleks keeleoskuse test..
Umbkeelsed venelased on ohtlikud juba sellepärast, et suure tõenäosusega saavad nad kogu oma info vene telekanalitest, mis Eestit just eriti positiivselt ei kajasta.
Muidugi leidub ka keelt oskavaid venelasi, kes samuti võivad Eesti riigi suhtes olla vaenulikult meelestatud.
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas renxus »

Sai üsna mitme dissidendiga koos asju arutatud: https://www.youtube.com/watch?v=lUAmYAv8ZL0
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mis asi see hübriidsõda siis ikkagi on. Mulle tundub, et Sina räägid hübriidsõjast kui pigem relvastatud vastupanust. Täna suures kasutuses hübriidsõda peab silmas aga sõjapidamist sõjaliste, diplomaatiliste, majanduslike ja info vahenditega.
100000 püssi alla ja kõik ülejäänud kodanikud mingile ülesandele riigikaitses, on maru ilus ette kujutada. Aga kas keegi on selle ettevalmistuse ka rahaks arvutanud (sh inimesteks, kes peavad seda süsteemi looma, haldama ...). Või vähemalt tegevusteks.
Mina näen küll siin Reneel mõtet sees olevat, võibolla on aga see mu ülearu elava kujutlusvõime vili. Nii öelda relvastatud rahva kontseptsioon.
Põhimõtteliselt, Krimmi tüüpi üritust saab olema probleemne teha kohas, kus läheb garanteeritult tulistamiseks, käsuga või käsuta.
Oleme täna selle kontseptsiooni poole teel, kuid seda saaks muidugi kaugemale arendada.
Vastupanuks ei pea olema kui kõik tsentraliseeritud, see saab toimuda ka võrgustikuna ja vastupanu algab mitte käsu-, vaid väärtuspõhiselt (selgeid agressiooni tunnuseid eviva tegevuse suhtes on tuli vaba).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas kaur3 »

Toomse saadetud saatelingi all 32:50 kindral Roosimägi "Me M. Heremiga kunagi arvutasime palju mehele sõjapidamiseks vaja on ..." Paistab, et teadmist on süsteemis olemas ja mõned pääsevad riigireformist :)
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

renxus kirjutas:Sai üsna mitme dissidendiga koos asju arutatud: https://www.youtube.com/watch?v=lUAmYAv8ZL0
Da-daa, renxus..
Võtsin küll su lingi lahti aga et ROOSIMÄGI hakkas kohe panema paska kuubis a la mingis poola ajalehes on Ukraina juba ära jagatud jne - siis tegin kiire staabiohvitseri otsuse, et sellist jama ma siin hiljaõhtul edasi vaadata küll ei viitsi.. :oops:

Ja kahtlane on, kas ma üldse viitsin seda sinu linki avada.. Või ütle ise mulle - miks ma peaksin :?:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas renxus »

Up to you buddy, vaba maa, vaba youtube. Vaatamisest keeldumine on puhas põhiseaduslik õigus, ei mõista sind hukka 8)
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Martin Herem »

:lol: Edevuse pärast - kurat tore on kuulda!
Aga üks aga on ka. Ma jäkasin arvutustega ...
Millest kindral Roosimägi räägib on JP varustusest - seljakott, rakmed, magamiskott, saapad. Need võtsime maha. Linda rakmed vahetasime Rootsi omade vastu (seda tüüpi). Magamiskoti asemel tekk (90 algus - ahhoii). Sabaste ja kummikute asemel ainult kummikud (ma panen veel täna enamusele tossudes meestele kummikutega 3.2km ära). Seljakoti asemel varustuse kott. Mingid vidinad olid veel. Ahjaa peakatted. Ainult üks ehk kiivrialune. Kiivriks teraskiiver. Killuvest mis ette nähtud jäi, mitte kuulivest. Kokkuvõttes saime pataljoni isikliku varustuse 1/3 või isegi 1/4 peale. Korrutage see näiteks 5 pataljoni või 10 pataljoniga, tuleb suur summa ... just kui ...

Aga siis ma vaatasin laskemoona (vot siin pole ma kindel kindrali arvutustes). Põhimõtteliselt ühe päeva pataljoni lahingukomplekt CG tandem-, kild-, suits- ja valgusgranaadid + MP valgus ja suits ... on võrdne pataljoni isikliku varustusega ...
Mida ma öelda tahan? Saabaste pealt suurt raha kokku ei hoia. Formeerimise aega küll aga see on teine teema. Laskemoon on kallis. Ja just nimelt ägedam moon - CG kild, tandem, suits .... Kunnase nimetatud kuulivestidest ja kevlarist ma ei räägigi. Side? Ukrainlane ütles paar nädalat tagasi, et kui sul on lahtine side, siis sul pole sidet!

Aga tühja sellest sidest. Võtame Toomse 100000. Mitmel neist on GH? Palju selle massi peale on MPd, STVd, ÕT, TT-d. Ja isegi siinse foorumi põhjal julgen väita, et iga vend tahab ikka kevlari ja kuulivesti ka. Ma olen näinud vendasid, kes protesteerivad, et nemad peavad Makarovit kasutama, sest teistel on HK. Küsimus pole seksikas varustuses. Küsimus on selles samas laskemoonas, mille näiteks UKRid puudust tunnevad. Ja kui keegi arvab, et käesoleva RKAKi koostamisel pole "odavatele" lahendustele mõeldud ... siis arvab ta minu arvates valesti.

2006 Hezbollah on siin tihti näiteks olnud. Juutide Vinogradi raport tõi muuhulgas välja ühe huvitava fakti. Reservile antud vana (moraalselt) varustus niitis moraali koledasti.

Selle kõige tasutal jätkan ma vana laulu, mida siin enne mindki on lauldud: Vähe on kasu Haapsalus vahvast sõdurist, kui mehi Rakvere all vaja läheb. Minule meeldiks lahingut pidada Järvakandis. Üksi, kümnekesi, pataljoniga. Raisk ma annaks! Aga vastane tuleb sinna okupatsiooni teisel kuul. Siis kui Renxuse kangelaslik lahing Iru juures on vaid meenutus kellegi lahingupäevikus ja kaur3 koos teistega planeerib Keila lähedal varitsust ... mõnele kolonnile mis äkki tuleb.

Eks ma muidugi võimenda siin seda. Kuid igal juhul peaks ma esmalt ühe tõsise andmise kuskil 1000 mehega koos. Nii et kangelaspioneer tõkestab ja hummel annab kasvõi ühe 122mm lahingukomplekti jagu toetust 3-e päeva jooksul. Sven ja Co tegutseksid samal ajal muidugi eespool. Ja siis on meil plaan lubadagi VA endast mööda, kuid kindlas kohas. Seal õiendab siis mõni kol-ltn Meriloo oma CV90-ga. Ja kui kuskil tagalas üritab keegi midagi korda saata, siis selle eest vastutab Trumm. Kui muud ei suuda, siis köhib vähemalt verd (kunagi öeldi nii Kupis). Kui see sitasti lõppeb, siis hakkame sissima ... ja iseseisvume uuesti 70 aasta pärast. Mida ma ei taha teha kohe algusest peale, on 100000 metsavenda 7.62 AK4ga ja vaprate, kuid sõltumatute lahinguplaanidega. Kõik millele nendel vendadel loota oli, oli suur sõda. Tänases mõistes NATO. 9 grammi tina ei kottinud lõppkokkuvõttes aga NKGB-d üldse. Või täpsemalt ainult neid see kottiski veidi. Punaarmee elas baasides ja pani litakaid, kus asi kindel.
ISAFi võite kaotuseks lugeda, kuid kaotuste vahekord oli seal vist 1:17 Taliibide kahjuks.
1944-53 löödi metsavendade poolt Eestis maha 1009 inimest. Nendestki pea pooled olid kodanikud. Süüga või süüta, pole antud statistikas vahet. Samal ajal tapeti 1495, arreteeriti 9870 ja legaliseeriti 5255 metsavenda.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: rockrapdude ja 13 külalist