SA relvapiirangud

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

SA relvapiirangud

Postitus Postitas ints999 »

Tere,

Nagu kõik teame siis rahuajal toimuvatele õppustele on Eestis (ja ilmselt ka mujal) keelatud kaasa võtta isiklikke külm- ning tulirelvi. Siinkohal jääb külmrelva definitsioon lahtiseks. Näiteks Kabar USMC nuga on mõnedele kasulik tarbeese ning osadele jõhker relv :D Point on see, et selline piirang (eriti tulirelvade osas) on igati loogiline ning mõistetav. Aga kuidas on lood siis kui minek on sõjaaja tingimustes? Minu isiklik arvamus on, et oleks ju igati tervitatav kui kutsutu võtaks enda tarbeks kaasa näiteks 9 mm püstoli (eeldusel, et ta on sellise isendi seaduslik valdaja ja omab ka kasutusõigust) koos selle juurde kuuluvaga. Ehk siis salved, salvetaskud ja kabuur. Viimased kaks polegi vast nii tähtsad. Aga veelkord: minul näiteks oleks küll täitsa hea tunne kui mul oleks enese (ja erialast tulenevalt ka patsientide) kaitseks kasutada tihtipeale kohmakaks osutuvale automaadile lisaks ka lähidistantsil ning kiiret tegutsemist nõudvates olukordades oluliselt parem relv. Aga kas selline teguviis on sõjaajal lubatud?
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: SA relvapiirangud

Postitus Postitas aht0 »

ints999 kirjutas:Tere,

Nagu kõik teame siis rahuajal toimuvatele õppustele on Eestis (ja ilmselt ka mujal) keelatud kaasa võtta isiklikke külm- ning tulirelvi. Siinkohal jääb külmrelva definitsioon lahtiseks.
Arvan et lähtu Relvaseadusest. Seal on see külmrelva mõiste lahtidefineeritud.
$11
4) külmrelv – relv, mis on ette nähtud objekti kahjustamiseks lihasjõu abil vahetus kontaktis kahjustatava objektiga;
§ 15. Külmrelvade liigitamine

(1) Külmrelvade liigid on:
1) löögirelv (kumminui, teleskoopnui, kettnui, teraspiits, kasteet jt);
[RT I 2009, 4, 25 - jõust. 26.01.2009]
2) torkerelv (pistoda, torketääk, stilett jt);
3) torke-lõikerelv (jahinuga ja -puss, allveenuga, tääknuga jt);
4) torke-raierelv (mõõk jt).

(2) Kumminui on kummist või plastmassist löögirelv, mis on ette nähtud enesekaitseks ja ründe tõkestamiseks ründaja lühiajalise kahjustamise teel.
Teisele poolele küsimusest vastust ei oska öelda. Pole jurist. Endal oleks suht ükskõik kuni kaasavõetu ei sea ohtu mind või teisi allüksuses ning võtja on ka pädev selle riista kasutamises.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: SA relvapiirangud

Postitus Postitas allatah »

Kas saan õigesti aru, et jahinuga on külmrelv, aga ehituspoes müüdav suur nuga ei ole külmrelv?

Ma olen vaid paar korda elus jahil ajaja olnud, seega ei ole jahinugadega väga kokku puutunud ja ei tea, et neil oleks mingeid olulisi erinevusi võrreldes mõne ehitusnoaga. Aga kui neid erinevusi on, siis kuulaks hea meelega.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: SA relvapiirangud

Postitus Postitas ints999 »

Sain targemaks. Esitasin sama küsimuse Siili Facebook-i lehe kaudu ilmselt siis Kaitseväe mingitele tegelastele. Nad uurisid asja juristide käest (neil olevat ka uudishimu tekkinud) ja vastuseks tuli, et see polegi kuidagi seadustega reguleeritud (!). Nüüd pidid nad siis hakkama mõtlema kas oleks ikkagi vajalik antud teema kuidagi reguleerida. Minu arvates tuleks seda kindlasti teha, et potentsiaalse kriisi või hullema korral oleks segadust vähem.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist