Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9131
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Kilo Tango »

Sekundeeriks. Lisaks kehtib sotsiaalteadustes ceteris paribus printsiip (võetud üle muide reaalteadustest), millest uuritava analüüsimisel lähtutakse. Ja seda jälgitakse uurimustes alati väga täpselt ning üritatakse hinnata nende nähtuste mõju, mis seda printsiipi rikuvad.

Ehk siis protsesside mõju uuritakse ka siis kui teatakse, et on olemas mingid mõjurid, mis üldist taustsüsteemi kallutavad ühele või teisele poole, sest ENAMASTI on võimalik anda hinnang, kas trendi muutumine on seletatav ainult nende väliste teguritega või mitte.

Nüüd kui Odinlaste VÄIDE on järgmine: Turvatunne on kasvanud, siis see peab millelgi põhinema. Küsitlused, inimeste käitumisete analüüs jms. Minu pärast kasvõi sõltumatu eksperdi arvamus on parem kui asjaosaliste endi hinnang oma tegevuste tulemuslikkusele. Kui seda ei ole, on tegemist alusetu soovmõtlemisega.

Nüüd mis puutub Odinlaste jms radikaalsete liikumiste tekkepõhjustesse, siis ma olen probleemipüstitusega 100% nõus. Ma olen sinuga ja paljude teiste foorumlastega ühte meelt, et migratsioonikriisi lahendamisel on tehtud üks viga teise otsa. AGA see ei legitimiseeri mitte kuidagi Odinlaste liikumist ja ei kasvata kuidagi turvatunnet, mida mingitel segastel eesmärkidel ringi liikuvad poolkriminaalsed jõugud praktikas ilmselt hoopis langetavad. Ehk siis kui vaadata asju teisest perspektiivist - kui praegu on tänavatel probleem, et jõlguvad ringi mingid kahtlased jõugud, kes ähvardavad minu tütart, siis minu turvatunnet ei kasvata mitte raasugi see kui lisandub veel mingi kahtlane jõuk.

Minu väide on see, et kui kodanikud tahavad näidata initsiatiivi ühiskondlike probleemide lahendamisel, siis tuleb seda teha legaalsete kanalite kaudu. Ainult nii on võimalik saavutada seatud eesmärke. Kui aga mingi hämar organisatsioon hakkab konkureerima riigiga vägivalla kehtestamise monopoli koha pealt, siis on kuri karjas, sest siis minnakse automaatselt Eesti riikluse alustalade kallale. Ja ma tean juba ühte lühikest kiilakat meest, kes selliseid olukordi suurima rõõmuga ära kasutab. Mis muide on juba juhtunud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

andrus kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Mul on olemas samahea (viimane on lõputöö faasis) kaks magistrikraadile vastavat kvalifikatsiooni humanitaarvaldkonnas
Kapten Trumm kirjutas:Tegelikkuses on põhjus proosalisem - humanitaarid on eluaeg armastatud heietada abstraktsetel teemadel. Vaatamata "visioonile" ja "poliitikale" peab [...] olema siiski selge arusaam, mismoodi seda va Eestit siis kaitstakse. Ei tule [...] jutust välja miskit konkreetset, rohkem tühi humanitaaride heietamine.
Arvan seda praegugi - selle põhjal, mida stuudiumis näen ja kuulen. :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Nüüd mis puutub Odinlaste jms radikaalsete liikumiste tekkepõhjustesse, siis ma olen probleemipüstitusega 100% nõus. Ma olen sinuga ja paljude teiste foorumlastega ühte meelt, et migratsioonikriisi lahendamisel on tehtud üks viga teise otsa. AGA see ei legitimiseeri mitte kuidagi Odinlaste liikumist ja ei kasvata kuidagi turvatunnet, mida mingitel segastel eesmärkidel ringi liikuvad poolkriminaalsed jõugud praktikas ilmselt hoopis langetavad. Ehk siis kui vaadata asju teisest perspektiivist - kui praegu on tänavatel probleem, et jõlguvad ringi mingid kahtlased jõugud, kes ähvardavad minu tütart, siis minu turvatunnet ei kasvata mitte raasugi see kui lisandub veel mingi kahtlane jõuk.
Keegi ei üritagi seda legitimiseerida. Odinlaste "tõusul" on väga selged põhjused ja õnnetuseks kipub olema nii, et 1 tegevliikme kohta võib tulla nt 10 toetajat.
Pigem on totter vaadata sellist kandilis-püüdlikku sitaloopimise kampaaniat, selle asemel, et esitada endale küsimus MIKS ja üritada sellele ka ammendavalt vastata.
Trumpi presindendiks saamine oleks üks valus näide, kuhu võib viia selline poliitkorrektsus ja pea liiva pistmine. Kui vaadata EKRE kasvanud populaarsust, seda Odini teemat jne, siis protestihäälte arv näib ka meil olevat kasvuteel.

Kõige hullem, mis saab juhtuda, on see, kui ärritunud rahvas valibki mingid tolad, kelle kogu "plaan" ongi konfrontatsiooni otsimine - ja seda vaid peavoolu ignorantsuse pärast.
Kogu see odinlaste vastane värk on asendustegevus, mis juhib rahva tähelepanu kõrvale olulistelt asjadelt ja mida seepärast taotluslikult tehaksegi.
Lihtsam on ju pidada kangelaslikku meediasõda EKRE, odinlaste ja kurat teab kellega, kui sisulisi probleeme lahendada.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9131
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kena. Aga see kõik ei valideeri väidet, et Odinlased on kusagil suutnud turvatunnet kasvatada.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Lemet »

Kas näiteks praegusel ajal oleme me rohkem kaitstud kui näiteks 5-10-15 aastat tagasi.
Seda on võimalik reaalsete arvude abil mõõta. Ja neid võrreldes, tulemust näha.
Kas see ikka nii ühene on? Kui ühelt poolt heita kaalule praegune EKV võimekus ja teisele praegused ohud, siis kuidas neid viimaseid numbriliselt mõõta. Ilmselgelt on needki suuremad kui 5-10-15 aastat tagasi. Et neid mingil kombel võrdlusesse sobitada. Kuidas väljendub numbrites näiteks Venemaa suurenenud agressiivsus ja ettearvamatus Krimmi okupeerimise, Ukrainas sõjapidamise ja suurte väekontingentide kiireks ümberpaiknemiseks läbiviidavate õppustesuuremastaabiliste õppuste puhul?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas ivanorav »

Kilo Tango kirjutas:Kena. Aga see kõik ei valideeri väidet, et Odinlased on kusagil suutnud turvatunnet kasvatada.
Aga meie 2 laipa ? See pole tunne vaid fakt.
Kui tahad rahu, tuleb söjaks valmistuda! Tunnetega pole siin midagi pistmist.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas tommy »

Kas see ikka nii ühene on? Kui ühelt poolt heita kaalule praegune EKV võimekus ja teisele praegused ohud, siis kuidas neid viimaseid numbriliselt mõõta.
Asi ei ole kunagi ühene, kui eesmärgid on erinevad.
Kuid see, kas meie suudame sinna kaalupoolele panna praegu rohkem, kui me suutsime 5-10-15 aastat tagasi, on küll vägagi üheselt mõõdetav.

Nüüd see teinepool...
Kuidas väljendub numbrites näiteks Venemaa suurenenud agressiivsus ja ettearvamatus Krimmi okupeerimise, Ukrainas sõjapidamise ja suurte väekontingentide kiireks ümberpaiknemiseks läbiviidavate õppustesuuremastaabiliste õppuste puhul?
..pole vist tõesti nii ühene...
Kas Venemaa sõltuvus lääne heatahtlikusest sanktsioonide valikul on praegu suurem kui aastaid tagasi.??
Kas praegused naftahinnad kitsendavad venelaste võimalusi ja suutlikust rohkem või vähem ..??
Kas Vene ühiskonna sidusus, meelsus, valmisolek, heaolu jms. on hetkel paremal järjel kui aastaid tagasi.??
Kas see, et venelased on end uputanud Ukraina/Süüria mädasohu on meile parem või halvem ??
Kas NATO liitlaste kasvanud valmisolek..??
Jne, jne.
Mina ei tea hetkel, kuidas seda kõike numbrites väljendada.
Ja kaalukausile asetada.
Kindlasti pole see ühene.. :)

Seda, et kaalukauss on meie kahjuks kaldu, on hetkel paraku reaalsus.(kui nii lihtlabaselt üks-ühele vaadata)
Ta oli seda aga(ja oluliselt rohkem) ka 5-10-15 aastat tagasi.
Ja paraku saab olema ka tulevikus.(kui sealpool tulevikus nüüd midagi tõesti dramaatilist ei toimu)
Suurused on lihtsalt niivõrd erinevad. Meeldib see siis või mitte..
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Martin Herem »

Lähme siis korra veel isiklikuks. Aga poliitkorrektselt ... umbisiklikuks :)
Mind (ja teisi ikka ka) nimetati siin neobolševistlikult kõrgharituks, demagoogitsejaks, excelifiiliks ja reaalset elu mittemõistvaks, kuid lihtsale küsimusele, milles väljendub Odinlaste tegevuse tulemusel paranenud turvalisus Stockholmis, vastust ei antudki. Vaid üks vastuküsimus. Sellele vastan ma teise teema all. Minu arvates olete te aga üsna tühjalt kargajad. Nimetada teisi lambist Odinlaste nüpeldajateks (ilma, et oleks nüpeldatud) ja ise neid pimedalt kaitstes ... aga lõpuks on meil sõna ja mõttevabadus.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3834
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Jaanus2 »

Kõige suurem oli meie julgeolek vahetult peale taasiseseisvumist - midagi endal ei olnud, aga venelastel oli iseendaga niipalju tegemist, et neil ei tulnud riiklikul tasemel isegi mitte halbu mõtteid, et vallutaks selle Baltikumi nüüd tagasi.
Odinlastest ja turvatundest - kui odinlased oleksid millegi halvaga hakkama saanud, siis teaksime me seda kindlasti. Kui rahva turvatunne on nende tõttu väikesem kui enne ("patrullivad siin igasugused isehakanud ja peletavad varasemast armsaks saanud kultuurilist mitmekesisust"), siis me ka teaksime neist kaebustest - odinlased on lihtsalt nii suured meedia lemmikud. Võib vist väita, et kuna kaebused nende kohta puuduvad, siis ei ole turvalisus vähemalt langenud kohaliku elanikkonna hulgas.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Manurhin »

Kilo Tango kirjutas: Minu väide on see, et kui kodanikud tahavad näidata initsiatiivi ühiskondlike probleemide lahendamisel, siis tuleb seda teha legaalsete kanalite kaudu. Ainult nii on võimalik saavutada seatud eesmärke. Kui aga mingi hämar organisatsioon hakkab konkureerima riigiga vägivalla kehtestamise monopoli koha pealt, siis on kuri karjas, sest siis minnakse automaatselt Eesti riikluse alustalade kallale. Ja ma tean juba ühte lühikest kiilakat meest, kes selliseid olukordi suurima rõõmuga ära kasutab. Mis muide on juba juhtunud.
Altpoolt tulev initsiatiiv ei ole riigi alustalade kallale kippumine. Küll aga on seda rahva arvamusega mittearvestamine. Juhul kui meil ikka on demokraatlik riik. Kui rahva poolt valitud esindajad pole enam rahva teenrid - rahva huvide eest seisjad, vaid hakkavad käituma kui ülbed ülemused või absoluutsed monarhid, siis on tegemist riigivõimu kaaperdamise ehk teisisõnu vaikse riigipöördega (huvitav, et Põhiseaduse § 54 veel n.ö. igaks juhuks tühistatud pole). Ungaris vähemasti küsitakse rahvalt, kas nad tahavad integreerumatuid immigrante riiki või mitte. Mis takistaks sama siin teha? Kui rahvas ütleb immigratsioonile selge "ei" ja nende esindajad seepeale omakorda teevad Brüsselis selgeks, et nii ongi ja nii jääbki, kaoks ka odinlaste "probleem" iseenesest.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9131
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Kilo Tango »

Manurhin kirjutas:
Altpoolt tulev initsiatiiv ei ole riigi alustalade kallale kippumine.
Ei ole jah välja arvatud juhul kui see konkureerib riigi monopoliga vägivalla rakendamisele.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minumeelest võiks antud küsimuses omada rohkem empaatiavõimet. Leidmaks vastust küsimusele MIKS.
Oleks veel arusaadav, et meil on siin ju linnatänavad kubisemas FSB valveagentidest ja inimesed elavad õndsas nõuka nostalgias. Ega mõista hetkel kehtiva koalitsiooni lõputut tarkust pagulasteemaldel. Aga antud liikumine on alguse saanud natuke teisest kohast kui Eesti ja on siia imporditud. Kas sellest ei saaks midagi arvata? :dont_know:

Samadessse ajaraamidesse jäävad miskid põlissoomlaste valimisedud, EKRE populaarsuse jõuline kasv. Mõtteainet jagub.
Ega lõppeks Hitler pääses pukki ka tänu sellele, et aeg oli soodne ja vastasjõud ignorantsed selle võimaluse suhtes.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Manurhin »

Kilo Tango kirjutas: Ei ole jah välja arvatud juhul kui see konkureerib riigi monopoliga vägivalla rakendamisele.
Huvitav, mitu süüdimõistvat kohtuotsust on praeguseks jõustunud isikute suhtes, kes Odini sõdalasena esinedes ja vastavat sümboolikat kandes on toime pannud vägivallakuritegusid? Jah, seda ma tean, et odinlaste hulgas on neid, keda on selliste ja muudegi õigusrikkumiste tõttu varasemalt karistatud. Samas, kes karistuse juba ära kandnud, peaks ju nüüd ja edaspidi õiguskuulekalt käituma. Vähemalt selline peaks nagu karistuse eesmärk olema ja niisugune (õigustatud)ootus on ka ühiskonnal. Reaalne elu näitab tihti küll midagi muud, aga see selleks. See läheks siit teemast juba väga kaugele välja.

Tulles aga tagasi minu selle postituse juurde, mis siin teemas suure poleemika tekitas, siis sellest pälvis tähelepanu ainult üks osa: kuidas mõõta inimese subjektiivseid tundeid, antud juhul siis turvatunnet. Ma tõmbaks siinkohal paralleeli meditsiiniga - väga täpselt saab mõõta nt. kehatemperatuuri ja vererõhku, südametegevust saab lausa graafilisel kujul reaalajas jälgida ja vereanalüüs võimaldab kindlaks määrata pea kõike, alates alkoholijoobest lõpetades vähimarkeritega. Aga kuidas mõõta valu tugevust? Ja mis ühikutes? Saaks õnnetunnet mõõta nagu nagu näiteks kehamassi, küll oleks lihtne ühiskonnas eluga rahulolu monitooringuid läbi viia. Saaks armastuse suurust mõõta, oleks palju vähem koduvägivalda ja lahutusi. Kui sõdur kannaks rinnas dosimeetri kõrval veel mure- hirmu- ja vihamõõdikut, oleks lahingus laipu palju vähem - saadaks need kõikse vihasemad veidikeseks maha jahtuma, parajalt vihased vaenlase vastu, murelikud kaplani või psühholoogi jutule ja väga hirmul tüübid eesliinist kaugemale kartuleid koorima.
Nii on lood subjektiivsete tunnete mõõtmisega. Kes vastava metoodika leiutab, saab Nobeli preemia ja lisaks veel minu käest eripreemiana kuuspaki Alexandrit :D.

AGA tolle artikli peamine "point" polnud mitte turvatunde mõõtmine, vaid hoopis see, kuidas ülivägivaldsed ja kolepahad odinlased "sallivusäärmuslaste" käest kere peale said! Tuleb välja, et pole kõige vägivaldsemad mitte need, kellele seda silti üliusinasti otsa ette kleebitakse! Mida me siis nüüd selliste äärmusmarksistidega ette võtame? Läheb mõni alopeetsia või keemiaravi tõttu juuksed kaotanud inimene tänavale ja saab äkki peksa, kuna peetakse skinheadiks? Lisaks kõigele pidas politsei ühe "sallivusäärmuslase" kinni tulirelvaseaduse rikkumise (ja raske füüsilise vägivallatsemise) tõttu. Nii et ilmselt oli sallijate patrullil ka tulirelv kaasas, pealegi veel ebaseaduslik! Odinlased on aga alati rõhutanud, et nemad patrullides mingeid relvi ega enesekaitsevahendeid ei kanna, isegi nii süütut asja nagu pipragaasi mitte.

Artikli link siis veelkord, et ei peaks mööda teemat taga otsima: http://uueduudised.ee/aarmusmarksistid- ... -patrulli/

Algallikad (STT-BNS) on ka kenasti ära toodud. Kes tahab, otsib sealt ise edasi.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9131
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Kilo Tango »

Segaseks jääb, mis on äärmusmarksistidel pistmist sallivusega. Minu teada on igasugused marksistlikud liikumised reeglina just tuntud oma vägivaldsuse poolest.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Martin Herem »

AGA tolle artikli peamine "point" polnud mitte turvatunde mõõtmine, vaid hoopis see, kuidas ülivägivaldsed ja kolepahad odinlased "sallivusäärmuslaste" käest kere peale said!
Midagi pole teha Manurhin, ise ajasid kurja vaimu välja. Kui point oli antifašistide vägivaldsusele tähelepanu juhtida, siis poleks pidanud rõhutama ... Sellest ajast on kord ja inimeste turvalisus oluliselt paranenud.
Ja veelgi vähem on nüüd mõtet rääkida turvatundest või muust "raskesti mõõdetavast" küsimusest. Loeme veel kord ... kord ja turvalisus.
Mis puutub aga "subjektiivseid tundeid", siis ka neid on võimalik mõõta. Verekeemia, pulss, hingamissagedus, inimese antud kirjeldus või hinnang ... Sinul paluti teha ainult viimast ... õigemini esmalt küsiti, millega mõõta.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 30 külalist