Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Manurhin »

vk1 kirjutas:
Manurhin kirjutas:
Odini Sõdalased on patrullinud Stockholmi kesklinnas regulaarselt mitu kuud. Sellest ajast on kord ja inimeste turvalisus oluliselt paranenud.
Terve artikkel asub siin: http://uueduudised.ee/aarmusmarksistid- ... -patrulli/
....kui palju paranenud? kas on selleks mingid mõõdikud? 37,7% paranenud? või 43,2%? :D
Kas peab kõik asjad alati numbriteks, protsentideks ja rahaks ümber arvestama ja Exceli tabelise toppima? Maailm oleks palju parem paik, kui tabelite ja arvude kõrval suudetaks ka pilti näha.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9122
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Kilo Tango »

Manurhin kirjutas:
vk1 kirjutas:
Manurhin kirjutas:
Odini Sõdalased on patrullinud Stockholmi kesklinnas regulaarselt mitu kuud. Sellest ajast on kord ja inimeste turvalisus oluliselt paranenud.
Terve artikkel asub siin: http://uueduudised.ee/aarmusmarksistid- ... -patrulli/
....kui palju paranenud? kas on selleks mingid mõõdikud? 37,7% paranenud? või 43,2%? :D
Kas peab kõik asjad alati numbriteks, protsentideks ja rahaks ümber arvestama ja Exceli tabelise toppima? Maailm oleks palju parem paik, kui tabelite ja arvude kõrval suudetaks ka pilti näha.
Õnneks mõõdab arukas inimkond selliseid asju ikka numbritega. Aga täname enesepaljastuse eest. "Suur pilt on olulisem kui numbrid" on tüüpiline demagoogiavõte siis kui argumente ei ole.
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Drax »

Borja kirjutas:Aga see tundubki olevat kaasaegse neobolshevistliku kõrgharidussüsteemi alustala - iseseiva mõtlemisvõime arendamise asemel valatakse kõik lapsiku sisuga ankeetküsimustikesse, mille tulemused pannakse Exceli tabelisse ja ongi tudengihakatisel kõik ühiskonna protsessid komakoha täpsusega paigas (ja diplom taskus)
Millelgi võiks ju selline väide turvalisuse paranemise kohta ikka põhineda :D
Kui see on odinlaste enda hinnang, siis oleks aus see ka artiklis välja öelda.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Martin Herem »

Lp Trumm ja Lemet ma ju palusin konkreetselt.
... palun kirjeldage mulle, kuidas või milles väljendub olukorra paranemine. Filosofeerida pole vaja, ma nii kui nii ei saaks aru, või ei usuks ... võttes arvesse mulle tehtud märkusi. Aga kirjeldage mulle seda Stockholmi fakti.
Sisuliselt just see tekitaski siin vaidluse. Teie ütlete, et statistika ei näita midagi ... Hea küll. Kuidas ma saan aru, et kuritegevus on langenud? Vähem tuttavaid, kes on ohvriks langenud? Nõus.
Kuid peamine küsimus siiski - mis viitab kuritegevuse vähenemisele Stockholmis, tänu Odini sõduritele.
Teeme esmalt selgeks selle vaidluse esimese otsa ja siis vaatame edasi ...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5563
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas toomas tyrk »

Pikk off top rida läks kustutamisele.

Statistika vastased võiksid veidi lähemalt kirjeldada, kuidas miinimumpäevamäära suurendamine Eestis äkki suurendas turvatunnet Stockholmis.

Muud ei midagi...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Teema hälbis ära jahh, sest "statistikafännid" keerasid selle (suht osavalt) miskite müstiliste vettpidavate faktide nõudmise pääle - mida loomulikult ei ole (ega saagi olla). Tuletaks siinkohal ka meelde vana käibetõde, et on väikesed valed, on suured valed ja siis on veel (riiklik-)statistika :mrgreen:

Kellegi väide, et Stockholmis on (turva)olukord peale oodinlaste patrullimaasumist tiba paremaks läinud, on niisama vähe tõestatav, kui näit pääminister RÕIVASe mula Keskpolügooni peatsest saamisest Euroopa parimate polügoonide sekka (vt kõrvalteemast).
Mõningase pettumusena mulle ei pälvinud kõrge ametiisiku selline süüdimatu loba näit siinsete oodinlastevaenajate poolt mitte mingit tähelepanu (sh mundrikandjate) :|

Küll oli aga hirmsasti tarvis (tegelt marginaalseid) oodinlasi tõrvama hakata - selmet meie tõsistest riigikaitsealastest murekohtadest foorumis rääkida.. asendustegevus ühesõnaga - ei muud :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5563
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas toomas tyrk »

No ma ei saa sinna midagi parata, et minu hariduslik taust on 100% reaalne. Selles mõttes, et reaalharidus, mitte humanitaar. Ja mina olen õppinud, et siin maailmas on kõik asjad kas mõõdetavad, võrreldavad või siis hinnatavad. Igale tegevusele neist on oma metoodika.

Ja et foorum ei läheks mölaks kätte, siis on siin foorumis ka olnud tavaks, et igale väitele tuleks ikka anda ka allikaviide või selgitus, kust andmed pärit. Kogu see lk-de pikkune mölalahtisus tuli ikka sellest, et väitele ei olnud mingit allikat ja ilmselt ka ei tule. Sest tegemist oli lihtsalt tegevuse osaliste arvamusega oma tegevuse tulemuslikkuse kohta. Just nimelt arvamusega, isegi mitte hinnanguga. Kuna ühtegi hindamise aluseks olnud kategooriat ka ju ei esitatud.

Nii et mina ütleks - need odinlaste patrullid on üks asendustegevus, mis [antud juhul Rootsi] riigikaitsesse mitte midagi juurde ei anna. Turvalisusele ilmselt ka mitte.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40132
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Martin Herem kirjutas:Lp Trumm ja Lemet ma ju palusin konkreetselt.
... palun kirjeldage mulle, kuidas või milles väljendub olukorra paranemine. Filosofeerida pole vaja, ma nii kui nii ei saaks aru, või ei usuks ... võttes arvesse mulle tehtud märkusi. Aga kirjeldage mulle seda Stockholmi fakti.
Sisuliselt just see tekitaski siin vaidluse. Teie ütlete, et statistika ei näita midagi ... Hea küll. Kuidas ma saan aru, et kuritegevus on langenud? Vähem tuttavaid, kes on ohvriks langenud? Nõus.
Kuid peamine küsimus siiski - mis viitab kuritegevuse vähenemisele Stockholmis, tänu Odini sõduritele.
Teeme esmalt selgeks selle vaidluse esimese otsa ja siis vaatame edasi ...
Vastuküsimine pole küll viisakas toon, aga kiusatus seda teha on suur. Sellised asjad pidid pedagoogilised olema. :oops:
Kuidas arvuliselt väljendub Kaitseväe tekitatav julgeolek - räägime siis statistikast. Millega seda mõõdetakse?
NB! Ärge hakake siia toppima kamina eduraporteid KV populaarsusest, usaldusväärsusest, SA arvudest jne.
Konkreetselt julgeolek. Selleks ju KV vajatakse.

(kui sa sellele küsimusele enda jaoks ausalt vastad, siis siis peaks sinu enda küsimuse probleem ka väga arusaadav olema).
Samuti ka "arvuliste tulemuste" nõudjate jutu absurdsus.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9122
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Kilo Tango »

Aga palun. Seda saab mõõta väga mitmel moel. Kas mõõdetakse on ise küsimus ja ilmselgelt ei ole need numbrid avalikkusele kätte saadavad. Aga siiski:
1. Välja õpetatud reservväelaste arv ja hinnangud õppe tasemele
2. Kordusõppuste arv ja hinnangud läbiviimise tasemele
3. Kaitseliidu liikmete arv ja hinnangud nende ettevalmistuse tasemele
4. Küsitlused ühiskondlike hoiakute kohta (nende tulemused mõjutavad Kaitseväe võitlusmoraali)
5. ... siia saab kribada veel mitukümmend punkti, mis kokku annavadki mõõdetava tulemuse ...

Teisest küljest saab küsitleda kodanikkonda, et kui palju nad usaldavad EKV-d ja kui palju nad arvavad, et EKV panustab riigi julgeolekusse. Ehk siis kokkuvõtteks ühelt poolt tegelik mõõdetav julgeolek, teiselt poolt tajutav.

Sinu konstantne halin, et turvatunde tõusu ei saa mõõta ja selle asemel tuleb leppida amatööride arvamusega on vastik. Pole midagi lihtsamat - küsi inimeste käest enne ja pärast tegevust kui turvaliselt nad ennast tunnevad 5-palli skaalal ja sul ongi mõõdetav tulemus käes. MIS SEAL KEERULIST ON?

Ja minu arvates põhjendas auväärt moderaator väga kenasti, miks ta selle lehekülgede pikkuse jura siit vahepeal ära koristas. Kas on tõesti vaja sama iba hakata uuesti ajama? Miks sa seda teed, Trumm? Mina näen selle taga ainult kolme võimalust:
1. Egoism ehk rumalus (Kpt. Trumm EI SAA eksida)
2. Kellegi tellimustöö
3. Soovmõtlemine (sisuliselt p. 1 teises valguses).


Sa lähed selgelt ÜLE PIIRI isikuliste hinnangute andmisega kaasfoorumlasele - tõmba pln tagasi // talitse end..
(by Borja)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40132
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

1. Välja õpetatud reservväelaste arv ja hinnangud õppe tasemele
2. Kordusõppuste arv ja hinnangud läbiviimise tasemele
3. Kaitseliidu liikmete arv ja hinnangud nende ettevalmistuse tasemele
4. Küsitlused ühiskondlike hoiakute kohta (nende tulemused mõjutavad Kaitseväe võitlusmoraali)
5. ... siia saab kribada veel mitukümmend punkti, mis kokku annavadki mõõdetava tulemuse ...
Nendest ei väljenda ükski ei eraldi ega liidetuna, lahutatuna või muul viisil arvutatuna mõiste julgeolek väärtust. Kas liitlassuhted mõjutavad? Kas VF välispoliitika mõjutaks?
Kui me suurendame kaitsekulusid 2 korda, siis mitu % kasvab julgeolek? Peaks ju olema lihtne arvutada....
Jah, antud arvud võimaldavad seda väheke hinnata (kirveloogikaga, et reservväelaste arvu suurenemisega kasvab julgeolek jne), aga ikka need arvulised indikaatorid huvitaks.....
Seega oled tubli, et Heremi eest vastasid, kuid vastus on....ebarahuldav.
Ja minu arvates põhjendas auväärt moderaator väga kenasti, miks ta selle lehekülgede pikkuse jura siit vahepeal ära koristas. Kas on tõesti vaja sama iba hakata uuesti ajama? Miks sa seda teed, Trumm? Mina näen selle taga ainult kolme võimalust:
1. Egoism ehk rumalus (Kpt. Trumm EI SAA eksida)
2. Kellegi tellimustöö
3. Soovmõtlemine (sisuliselt p. 1 teises valgu
Selle pasaga ei oska ma muud peale hakata, kui konstanteerida, et siin on kombineeritud moderaatorile pugemine demagoogiavõtetega.
Eesmärk on ilmselt hägustada teemat ja minna üle sisulise küsimuse vastamise asemel argumentum ad hominemi peale.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Castellum »

Veelkord, soovitan vaadata algust - probleem oli, et nupukesel polnud ühtegi allikat. Ja lahendus on ju siin:
Kilo Tango kirjutas:Teisest küljest saab küsitleda kodanikkonda, et kui palju nad usaldavad EKV-d ja kui palju nad arvavad, et EKV panustab riigi julgeolekusse. Ehk siis kokkuvõtteks ühelt poolt tegelik mõõdetav julgeolek, teiselt poolt tajutav.

Sinu konstantne halin, et turvatunde tõusu ei saa mõõta ja selle asemel tuleb leppida amatööride arvamusega on vastik. Pole midagi lihtsamat - küsi inimeste käest enne ja pärast tegevust kui turvaliselt nad ennast tunnevad 5-palli skaalal ja sul ongi mõõdetav tulemus käes. MIS SEAL KEERULIST ON?
Kui nt Stockolmis oleks tehtud küsitlus ja oleks selgunud, et nt 5000 vastanust 3000 tundis turvatunde suurenemist pärast odinlaste patrullide algust, 1500 ei tundnud ja 500 ei osanud vastata, saakski ütelda, et turvatunne on tõusnud. Aga pole ühtegi allikat, paraku...

Sama oleks ka EKV-ga. Kui teha nt Tallinnas küsitlus, kas Eesti süjaline julgeolek on viiimase aasta jooksul tõusnud, ja 1000 vastanust 600 ütleks, et on, 300 ütleks, et ei ole ja 100 ei oskaks vastata, siis tuleb ju kenasti välja, et on...ja mina vastaks kindlasti, et on (minu puhul on vast raske kahtlustada, et jutustan edasi KV eduraporteid)...

PS olles ise praegu Stockholmis, küll ainult paar nädalat - rajoon phl kesklinn+sellega piirnev, mõned käigud Stockholmi lähikonna kindlusarhitektuuri. 1 kord ka Vällingbys. Aga ei odinlastest ega ka nende mõjust ei teata siin paraku midagi...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40132
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mul on olemas samahea (viimane on lõputöö faasis) kaks magistrikraadile vastavat kvalifikatsiooni humanitaarvaldkonnas ja üks asi, mis mulle sealt külge hakkas, on arusaam, et ühiskondlikud protsessid ongi pahatihti "tunnetuse küsimus". Need "julgeoleku teemad" on selle "agaga", et seal kõigutab tulemust väga tugevalt laia kõlapinnaga juhtumid, millel pole küll "julgeolekule" sisulist kaalu, kuid mis kõigutavad tugevalt inimeste hinnanguid. Näiteks kui meie territooriumile sajab alla (rikke tõttu) VF sõjalennuk, siis võime tõenäoliselt täheldada "julgeoleku" ja "turvalisuse" kategoorias hüpet allapoole, kuid "julgeolek" ju suurt ei muutunud? Lennukeid kukub ikka alla.

Sellest ka minu (jätkuvalt) irooniline suhtumine statistika nõudjatesse - nõudmise taga näib olevat asjakohaste teadmiste nappus ja liigne üldistamine. Odinlastest märksa enam kotib mind ignorantsus antud teemal ja tahtmatus ise peeglisse vaadata, sest olen siiani arvamusel, et kui inimesed asuvad looma omaalgatuslikke paramilitaarseid formeeringuid, on riigis mingi asi ikkagi valesti (analoogselt aktiviseerusid ju ka igasugu marurahvuslikud organisatsioonid nt Saksamaal). Näiteks inimesed tunnevad tugevat turvatunde riivet läbi massi-immigratsiooni ja leiavad, et riik ei soovi kaasnevaid ohtusid (vähemalt inimeste arust) tõsiselt võtta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas tommy »

Kilo Tango kirjutas: Ehk siis kokkuvõtteks ühelt poolt tegelik mõõdetav julgeolek, teiselt poolt tajutav.

Sinu konstantne halin, et turvatunde tõusu ei saa mõõta ja selle asemel tuleb leppida amatööride arvamusega on vastik. Pole midagi lihtsamat - küsi inimeste käest enne ja pärast tegevust kui turvaliselt nad ennast tunnevad 5-palli skaalal ja sul ongi mõõdetav tulemus käes.
Julgeolek pole tavaliselt kunagi ühene ega absoluutne.
Tasub võrrelda erinevaid ajaperioode.
Kas näiteks praegusel ajal oleme me rohkem kaitstud kui näiteks 5-10-15 aastat tagasi.
Seda on võimalik reaalsete arvude abil mõõta. Ja neid võrreldes, tulemust näha.
Kõik muu on üks paras umbluu.
Mida keegi arvab, mida tunnetab.
Eriti amatööride puhul. :)
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5563
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kapten Trumm kirjutas:Mul on olemas samahea (viimane on lõputöö faasis) kaks magistrikraadile vastavat kvalifikatsiooni humanitaarvaldkonnas
Ilmselgelt ei ole need haridused mitte sotsioloogia valdkonnast. Vaata sotsioloogia sellega just tegelebki, et hindab inimeste käitumis ja hoiakuid ja muud sellist erinevate matemaatiliste meetoditega. Mitte ainult küsitluste abil. Tänapäeval saab palju andmeid ka otse inimeste käitumisest. Ning suurte andmebaaside ning võimsate arvutite abil on need andmed hõlpsasti töödeldavad ja annavad tihti huvitavaid tulemusi.

Sotsioloogias on ka sellised asjad nagu pika-ajalised suundumised ning lühiajalised trendid. Need sinu kirjeldatud asjad kipuvad jääma sinna lühiajaliste trendide hulka. Aga ka neid lühiajalisi trende uuritakse, ning samuti uuritakse nende mõju pika-ajalistele. Et kas on vaid tõesti lühiajaline hälve, või sellel on mõju pika-ajalisele trendile, või on see koguni pikajalist trendi muutev sündmus...

Üleüldse - praeguses arvutite ajastus on paljud "humanitaaralad" muutunud väga reaalseteks.
andrus
Liige
Postitusi: 4348
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Liikumine Odini sõdurid ehk "Soldiers Of Odin Estonia"

Postitus Postitas andrus »

Kapten Trumm kirjutas:Mul on olemas samahea (viimane on lõputöö faasis) kaks magistrikraadile vastavat kvalifikatsiooni humanitaarvaldkonnas
Kapten Trumm kirjutas:Tegelikkuses on põhjus proosalisem - humanitaarid on eluaeg armastatud heietada abstraktsetel teemadel. Vaatamata "visioonile" ja "poliitikale" peab [...] olema siiski selge arusaam, mismoodi seda va Eestit siis kaitstakse. Ei tule [...] jutust välja miskit konkreetset, rohkem tühi humanitaaride heietamine.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist