Koordinaadid - kraad,minut,sekund teisendada kraad,minut
Koordinaadid - kraad,minut,sekund teisendada kraad,minut
Vana GPS nõuab koordinaate kraad,minut (5857490), maaameti kaart annab koordinaadid kraad, minut, sekund (585729399). Kuidas teisendada 9 kohaline 7 kohaliseks?
Re: Koordinaadid - kraad,minut,sekund teisendada kraad,minut
See kahjuks ei aita. Vaja sekunditest lahti saada.
Re: Koordinaadid - kraad,minut,sekund teisendada kraad,minut
Liivar kirjutas:See kahjuks ei aita. Vaja sekunditest lahti saada.
Ee.. Võta ära 5-6 ja 11-12 number
Re: Koordinaadid - kraad,minut,sekund teisendada kraad,minut
Seal pole vaja midagi teisandada. Mõlemad on kraad-minut-sekund.Vana GPS nõuab koordinaate kraad,minut (5857490), maaameti kaart annab koordinaadid kraad, minut, sekund (585729399). Kuidas teisendada 9 kohaline 7 kohaliseks?
Kui probleemiks on kohtade arv peale koma, siis ümardad tavalise matemaatika põhimõtte järgi kas üles või alla vajaliku viimase komakohani.
585729399 on seitsmekohalisena 5857294
585729999 on 5857300 , kus viimaseid nulle üldjuhul ei kuvata ja tegelikult on tulemus 58573
Iseasi on siis, kui kasutatakse formaati 60°50`30"
Siis peab meeles pidama, et kraadisüsteemis on igas minutis 60 sekundit ja alates 30" läheb ümardades minutitele 1 terve minut otsa (29" ei lähe).
60°50`30" = 60°51` ja 60°50`29" = 60°50`
Kui aga on vaja ümber arvutada erinevaid asju erinevatest süsteemidest, siis:
http://www.maaamet.ee/rr/gauss/
http://www.maaamet.ee/rr/geo-lest/
http://www.maaamet.ee/rr/helm/
Re: Koordinaadid - kraad,minut,sekund teisendada kraad,minut
Oot-oot. Kui see "vana GPS" tahab siiski saada just kraade-minuteid seitsme kohaga (on selliseid aparaate, isegi kohanud), siis on viimased kohad seal minutite komakohad (ddmm.mmm). Kui algandmed on antud sekunditega (ddmmss.sss), siis lihtsast ümardamisest ei piisa, vaid sekundite osa tuleb ümber arvutada minutiteks.Fucs kirjutas:Seal pole vaja midagi teisandada. Mõlemad on kraad-minut-sekund.Vana GPS nõuab koordinaate kraad,minut (5857490), maaameti kaart annab koordinaadid kraad, minut, sekund (585729399). Kuidas teisendada 9 kohaline 7 kohaliseks?
Ehk siis puust ette ja punaseks - Su üheksakohalise koordinaadi neli esimest numbrit lähevad otse üle (dd:mm:ss.sss -> dd:mm.mmm), nüüd võta üheksakohalise koordinaadi viis viimast numbrit (dd:mm:ss.sss), jaga kuuega ning selle jagatise kolm esimest numbrit lähevad Su seitsekohalise koordinaadi viimasteks numbriteks (dd:mm.mmm)
Re: Koordinaadid - kraad,minut,sekund teisendada kraad,minut
Puust jne jah
DDD süsteem: ddd.ddddddd° / 59.355495 , 26.407737 (Maa-amet annab selles formaadis koordinaadid)
see on antud kuus kohta peale koma kraadides, ehk ~10cm täpsusega
sama asi ~1 cm täpsusega 59.3554951 , 26.4077374 (seitse kohta peale koma kraadides)
sama asi ~1m täpsusega 59.35550 , 26.40774 (viis kohta peale koma kraadides)
sama asi ~10m täpsusega 59.3555 , 26.4077 (neli kohta peale koma kraadides)
sama asi teistes süsteemides:
DMS süsteem: ddd° mm' ss.sss" / 59°21'19.78" , 26°24'27.85" (kraad, minut, sekundites)
DMM süsteem: ddd° mm.mmm' / 59°21.3297' , 26°24.4642' (kraad minutites)
DDM sama mis DMM
Vahet ei ole, milles ta esitatud on, kas kraadides, kraad minutites või kraad minut sekundites.
Oluline on, mis (kui palju kohti) on peale koma või kraadimärki.
Sellest oleneb asukoha täpsus (mis klassis asukoha täpsust esitatakse).
Maa-ameti DDD süsteemis siis:
59.3554951 , 26.4077374 on esitatud kraadides, kuid info sisaldab põhimõtteliselt nii minuteid kui sekundeid.
Seda võib ümardada tagant ettepoole, kaotades kohti peale koma:
59.355495 , 26.407737 (kraadides)
59.35550 , 26.40774 (kraadides)
59.3555 , 26.4077 (kraadides)
59.356 , 26.408 (kraadides)
59.36 , 26.41 (kraadides)
59.4 , 26.4 (kraadides)
59 , 26 (kraadides)
sellele vaatamata on kõik vastused kraadides.
59°21'19.78" , 26°24'27.85" on esitatud kraad minut tuhandiksekundites
seda tagant ettepoole täpsust ("komakohti") vähendades
59°21'19.8" , 26°24'27.9" Kraad-minu-sajandiksekundites
59°21'20" , 26°24'28" Kraad-minut-sekundites
59°21' , 26°24' Kraad-minutites
59° , 26° Kraadides
DMM süsteemis:
59°21.3297' , 26°24.4642' (kraad tuhandikminutites)
59°21.330' , 26°24.464' (kraad sajandikminutites)
59°21.33' , 26°24.46' (kraad kümnendikminutites)
59°21' , 26°25' (kraad minutites)
59° , 26° (kraadides)
DDD süsteem: ddd.ddddddd° / 59.355495 , 26.407737 (Maa-amet annab selles formaadis koordinaadid)
see on antud kuus kohta peale koma kraadides, ehk ~10cm täpsusega
sama asi ~1 cm täpsusega 59.3554951 , 26.4077374 (seitse kohta peale koma kraadides)
sama asi ~1m täpsusega 59.35550 , 26.40774 (viis kohta peale koma kraadides)
sama asi ~10m täpsusega 59.3555 , 26.4077 (neli kohta peale koma kraadides)
sama asi teistes süsteemides:
DMS süsteem: ddd° mm' ss.sss" / 59°21'19.78" , 26°24'27.85" (kraad, minut, sekundites)
DMM süsteem: ddd° mm.mmm' / 59°21.3297' , 26°24.4642' (kraad minutites)
DDM sama mis DMM
Vahet ei ole, milles ta esitatud on, kas kraadides, kraad minutites või kraad minut sekundites.
Oluline on, mis (kui palju kohti) on peale koma või kraadimärki.
Sellest oleneb asukoha täpsus (mis klassis asukoha täpsust esitatakse).
Maa-ameti DDD süsteemis siis:
59.3554951 , 26.4077374 on esitatud kraadides, kuid info sisaldab põhimõtteliselt nii minuteid kui sekundeid.
Seda võib ümardada tagant ettepoole, kaotades kohti peale koma:
59.355495 , 26.407737 (kraadides)
59.35550 , 26.40774 (kraadides)
59.3555 , 26.4077 (kraadides)
59.356 , 26.408 (kraadides)
59.36 , 26.41 (kraadides)
59.4 , 26.4 (kraadides)
59 , 26 (kraadides)
sellele vaatamata on kõik vastused kraadides.
59°21'19.78" , 26°24'27.85" on esitatud kraad minut tuhandiksekundites
seda tagant ettepoole täpsust ("komakohti") vähendades
59°21'19.8" , 26°24'27.9" Kraad-minu-sajandiksekundites
59°21'20" , 26°24'28" Kraad-minut-sekundites
59°21' , 26°24' Kraad-minutites
59° , 26° Kraadides
DMM süsteemis:
59°21.3297' , 26°24.4642' (kraad tuhandikminutites)
59°21.330' , 26°24.464' (kraad sajandikminutites)
59°21.33' , 26°24.46' (kraad kümnendikminutites)
59°21' , 26°25' (kraad minutites)
59° , 26° (kraadides)
- Kapten Trumm
- Liige
- Postitusi: 40208
- Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
- Kontakt:
Re: Koordinaadid - kraad,minut,sekund teisendada kraad,minut
Maaameti kaardilt on võimalik saada nii geograafilised kui ka X-Y koordinaadid. Õppige parem asja kasutama.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Re: Koordinaadid - kraad,minut,sekund teisendada kraad,minut
net on täis igatsugu lehti, mis mistahes koordinaadid mistahes teisteks koordinaatideks rehkendavad.
võib-olla oleks liigse leiutamise asemel teinekord kaval mõnd sellist lahendust pruukida?
võib-olla oleks liigse leiutamise asemel teinekord kaval mõnd sellist lahendust pruukida?
Re: Koordinaadid - kraad,minut,sekund teisendada kraad,minut
See õpetus oli see mida vaja. Igasugused netis olevad teisendajad mind ei aidanud. Probleem lahendatud.ptrt kirjutas:Oot-oot. Kui see "vana GPS" tahab siiski saada just kraade-minuteid seitsme kohaga (on selliseid aparaate, isegi kohanud), siis on viimased kohad seal minutite komakohad (ddmm.mmm). Kui algandmed on antud sekunditega (ddmmss.sss), siis lihtsast ümardamisest ei piisa, vaid sekundite osa tuleb ümber arvutada minutiteks.Fucs kirjutas:Seal pole vaja midagi teisandada. Mõlemad on kraad-minut-sekund.Vana GPS nõuab koordinaate kraad,minut (5857490), maaameti kaart annab koordinaadid kraad, minut, sekund (585729399). Kuidas teisendada 9 kohaline 7 kohaliseks?
Ehk siis puust ette ja punaseks - Su üheksakohalise koordinaadi neli esimest numbrit lähevad otse üle (dd:mm:ss.sss -> dd:mm.mmm), nüüd võta üheksakohalise koordinaadi viis viimast numbrit (dd:mm:ss.sss), jaga kuuega ning selle jagatise kolm esimest numbrit lähevad Su seitsekohalise koordinaadi viimasteks numbriteks (dd:mm.mmm)
Re: Koordinaadid - kraad,minut,sekund teisendada kraad,minut
Liivar kirjutas:See õpetus oli see mida vaja. Igasugused netis olevad teisendajad mind ei aidanud. Probleem lahendatud.ptrt kirjutas: Oot-oot. Kui see "vana GPS" tahab siiski saada just kraade-minuteid seitsme kohaga (on selliseid aparaate, isegi kohanud), siis on viimased kohad seal minutite komakohad (ddmm.mmm). Kui algandmed on antud sekunditega (ddmmss.sss), siis lihtsast ümardamisest ei piisa, vaid sekundite osa tuleb ümber arvutada minutiteks.
Ehk siis puust ette ja punaseks - Su üheksakohalise koordinaadi neli esimest numbrit lähevad otse üle (dd:mm:ss.sss -> dd:mm.mmm), nüüd võta üheksakohalise koordinaadi viis viimast numbrit (dd:mm:ss.sss), jaga kuuega ning selle jagatise kolm esimest numbrit lähevad Su seitsekohalise koordinaadi viimasteks numbriteks (dd:mm.mmm)
Bueno!
Sul oli siis järelikult vaja kraad-minut-sekund koordinaadid kraadimõõdu kümnendsüsteemist (võib olla nii seitsme, kaheksa, kui üheksa jne kohaline) ümber arvutada kraad-minu-sekund kraadimõõdu kuuekümnendsüsteemi (ehk DDD > DMM), mitte "üheksa kohalised kraad-minut-sekundid saada seitsme kohaliseks kraad-minutiteks" (ehk DMS > DMM)
Ma loll ka ei jaganud kohe ära
koordinaatide teisendaja
Oskab keegi viidata, kus kohast saaks koordinaatide teisendajat, et 2MS vene koordinaat teisendada tänapäeva GPS-ides kasutavaks koordinaadiks?
Re: koordinaatide teisendaja
Oskan ikka, aga pane konkreetsed näited, mida sul vaja on.
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.
Re: Koordinaadid - kraad,minut,sekund teisendada kraad,minut
Kui on 1942 koord.süsteemis
https://gpa.maaamet.ee/gauss/
Vasakul andmesisestusväljal valida sisendkoordinaatide süsteemiks Pulkovo 1942 kas neljas või viies tsoon.
Paremal saad valida koordinaatide väljundformaadi (nt. WGS84 või Lest97)
Pulkovo 1942:
https://geoportaal.maaamet.ee/est/Ruumi ... -p227.html
edit:
Praegu vaatan et kasutati ka 1932 a koordinaatide süsteemi
Edit2
Tundub, et online kalkulaatoreid selliseid pole, mis tunnistaks ск-32 (пулково 1932) koordinaate.
Võib-olla leiaks Läti "maaameti" vms sarnaselt lehelt kusagilt midagi, sest Lätis olid kunagi kasutusel samad koordinaadid.
Ma põgusalt läti keeles otsisin aga ei leidnud praegu midagi.
Leidsin vene keelsed tabelid, valemid ja juhendi kuidas Pulkovo 1932 süsteemist saab ümber arvutada Pulkovo 1942 süsteemi.
Leidsin ingliskeelse juhendi Pulkovo 1932 ümberarvutamiseks ED50 ("European Datum 1950", EPSG:4230) süsteemi ja ED1950 koordinaatide suhte WGS84 süsteemi
Tasulistest progredest tunnistab Pulkovo 1932 koordinaate
GPSMapEdit
https://www.geopainting.com/en/datums.php
https://www.geopainting.com/
https://gpa.maaamet.ee/gauss/
Vasakul andmesisestusväljal valida sisendkoordinaatide süsteemiks Pulkovo 1942 kas neljas või viies tsoon.
Paremal saad valida koordinaatide väljundformaadi (nt. WGS84 või Lest97)
Pulkovo 1942:
https://geoportaal.maaamet.ee/est/Ruumi ... -p227.html
edit:
Praegu vaatan et kasutati ka 1932 a koordinaatide süsteemi
Ma praegu telos ei hakka otsima kas netis on mõnda kalkulaatorit mis vene 1932 süsteemist WGS84 süsteemi ümber arvutab. Arvuti taha saan, võin vaadata.РККА карты масштабом 1:50000 составлены в системе координат 1932 г. Координаты рассчитаны в шестиградусных зонах проекции Гаусса - Крюгера, используя параметры эллипсойда Бесселя. Рамки карт размером 10´ широты и 15´ долготы, которая считалась от Гринвича. Встречались составные карты, рамки которых имели размеры 10´ широты и 30´ долготы.
На картах вычерчена километровая сетка, минутная рамка.
Рельеф изображен горизонталями каждые 10 м.
Edit2
Tundub, et online kalkulaatoreid selliseid pole, mis tunnistaks ск-32 (пулково 1932) koordinaate.
Võib-olla leiaks Läti "maaameti" vms sarnaselt lehelt kusagilt midagi, sest Lätis olid kunagi kasutusel samad koordinaadid.
Ma põgusalt läti keeles otsisin aga ei leidnud praegu midagi.
Leidsin vene keelsed tabelid, valemid ja juhendi kuidas Pulkovo 1932 süsteemist saab ümber arvutada Pulkovo 1942 süsteemi.
Leidsin ingliskeelse juhendi Pulkovo 1932 ümberarvutamiseks ED50 ("European Datum 1950", EPSG:4230) süsteemi ja ED1950 koordinaatide suhte WGS84 süsteemi
ja veelTo convert from DHG Pulkovo 1932 Datum Grid coordinates to European Datum 1950 coordinates on the UTM Grid, zone 34, use the following:
(UTM Northing) = 0.9996056758 * (DHG Northing) + 0.0000176163 * (DHG Easting) + 828.01, and (UTM Easting) = 0.9996056758 * (DHG Easting) + 0.0000176163 * (DHG Northing) + 365.98.
The NIMA published values for that general region of Europe from European Datum 1950 to WGS 84 are ∆X = –87m ±3m, ∆Y = –95m ±3m, and ∆Z = –120m ±3m. The NIMA published values for System 42 Datum (in Latvia) to the WGS 84 Datum are ∆X = +24m ±2m, ∆Y = –124m ±2m, and ∆Z = –82m ±2m.
https://www.researchgate.net/publicatio ... tic_datumsIn the occupied part of Soviet Russia, as well as the Baltic countries, the old Russian Pulkovo datum of the Bessel ellipsoid has been used. Its parameters has been estimated based on the Baltic Sea Triagulation 1915: Pulkovo-1932 » WGS84: dX=+383 m; dY=+147 m; dZ=+577 m. (max. est. error: 50 meters).
Tasulistest progredest tunnistab Pulkovo 1932 koordinaate
GPSMapEdit
https://www.geopainting.com/en/datums.php
https://www.geopainting.com/
Re: Koordinaadid - kraad,minut,sekund teisendada kraad,minut
Müts maha, Fucs, olles mänginud üle kümne aasta geopeitust ja leidnud üle 20000 aarde, üllatusin, ausalt ! Kuradi internet
Koostöös Churchilliga:
Inimene komistab aegajalt tõe otsa aga ajab ennast jälle püsti ning rühib edasi lolluse lipu all.
Inimene komistab aegajalt tõe otsa aga ajab ennast jälle püsti ning rühib edasi lolluse lipu all.
Kes on foorumil
Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 29 külalist