Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Some »

Loe läbi "moraalsed värdjad" originaaltekst ja sa jääd RR-iga rahule. Ta päris huupi ei lahmi.
Tegu oli siis kommentaariga "Silvergate" kilekotiga ämma käest raha saajate kohta ja minu meelest väljendus ta isegi pehmelt.
https://ekspress.delfi.ee/arvamus/rein- ... d=65180064
Mul pole võimalik arvata, et need on välja kujundatud parima arusaamise kohaselt riigi ja rahva oleviku ja tuleviku vajadusest. Ma kardan, et need on tellija materjalist. Ja korralikult kinni makstud. Ma ei oska alati näha seoseid, kuidas üks või teine pisike seadusemuudatus on kasulik ühele või teisele suurfirmale, organisatsioonile või institutsioonile, aga ma usun nüüd, et nad on enam-vähem alati olemas. Ja miks üldse me peaksime arvama, et tegemist on seaduslikult tegutsevate rahastajatega? Kusjuures see ei käi ainult Reformierakonna kohta. Kõik teised parlamendierakonnad on vaadanud toimuvat pealt, suu vett täis. Sellest ma saan järeldada ainult, et nad on samasugused.

Kuidas peab tundma end ühiskond, mis on suures osas veendunud, et teda valitsevad moraalsed värdjad? Kes üldse ei suuda, need lähevad ära. Mõne jaoks ei valmista olukord probleeme, vaid lubab tema oma lähemas elukeskkonnas samamoodi vassida ja sahkerdada. Mõni ohkab sügavalt, surub hambad risti ja kannatab ära. Mõni tõstab korraks uniselt pea, et kas oli midagi või? Ja valib järgmine kord jälle orjade ja orjapidajate parteid. Aga mõni ikkagi ulub ja karjub, kuni saab. Eks nüüd sõltub nii mõndagi sellest, kui palju neid viimaseid on.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Kaalep ongi "Zavoodist" bännitud:
Tartus Laial tänaval tegutseva kuulsa Zavoodi baari omanik Mario R. Pizzolante teatas, et EKRE nimekirjas äsja riigikokku pääsenud Ruuben Kaalep pole nende juurde teretulnud.

«Keeld sai kehtestatud tulenevalt asjaolust, et purjus olekus Kaalep tülitas meie kliente, ülistas Natsi-Saksamaa vaateid ja juhti, karjus natsitervitusi «Sieg Heil» ja «Heil Hitler»,» selgitas Pizzolante.

Ühtlasi märkis baaripidaja, et hoolimata algsest lühiajalisest külastuskeelust on Kaalep hiljem korduvalt salaja nende ruumidesse sisenenud ning huligaanitsenud, sealhulgas kleepinud tualettide seintele ja mujale hulgaliselt EKRE reklaamkleepse, mida baari töötajaskond on pidanud suure vaevaga eemaldama.

«Sellisest huligaansest käitumisest tulenevalt oleme olnud sunnitud Ruuben Kaalepile kehtestama pikaajalise külastuskeelu. Meie juhtkond leiab, et natsismi ülistamisele ja muule vihakõnele ei saa olla Zavoodis kohta,» võttis Pizzolante olukorra kokku.
https://tartu.postimees.ee/6538041/tart ... 1530278500

Tüüpiline troll, siit bännitaks ka :D
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas herman30 »

:shock: Huvidav, Kaalepi ema oli üle 70 aastane kuin Kaalep sündis. Kas Kaalep on adopteeritud...?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Isa, mitte ema.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5211
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

Kriku kirjutas: https://tartu.postimees.ee/6538041/tart ... 1530278500


Tüüpiline troll, siit bännitaks ka :D
Artiklit on täiendatud kell 18.24:

Napilt tund pärast seda, kui Kaalepi sisenemiskeeldu uudis oli Tartu Postimehe veebilehel avalikuks saanud, läkitas toimetusele kirja Sinise Äratuse ja EKRE Tartu piirkonna juhatuse liige Lenno Pärnjõe. Ta väitis, et oli 2017. aasta sügisel Zavoodis vahetult pealt näinud sündmust, mis viis Kaalepile sisenemiskeelu kehtestamiseni.…

Pärnjõe kirjutas: «Nimetatud sündmus toimus vahetult enne kohalike omavalitsuse valimiste päeva Zavoodis. Olime seltskonnaga seal, kus peale minu ja Ruuben oli veel inimesi, kes võivad minu juttu kinnitada. Kui me Zavoodi sisse astusime, tulid kaks selges alkoholijoobes ja ülemeelikus tujus meest Ruubenit nähes meie juurde ning tegid Rooma tervitust, sealjuures skandeerides «Sieg heil, Ruuben!». Minu mäletamist mööda Ruuben sellele aktsioonile ei pööranud erilist tähelepanu, kohe kindlasti ei vastanud ta samaga. Kui olime oma seltskonnaga Zavoodis istet võtnud, tulid samad tegelased meie juurde ja kordasid sama tegevust.

Mõned päevad hiljem nägin, kuidas keegi, kes olla samal ajal Zavoodis olnud, kommenteeris neid sündmusi, nagu oleks Ruuben ise Rooma tervitust tehes ja «Heil Hitler!» skandeerides Zavoodis inimesi häirinud. Seepeale Zavoodi omanik teatas, et Kaalepile on nüüdsest baarikeeld määratud. Kuna ma olen neid samu isikuid, kes meile neid tervitusi tegid ning loosungeid hüüdsid, näinud korduvalt hiljem Zavoodis, on valel tuginev baarikeeld minu kui tunnistaja õiglustunnet riivanud.

Olen palju kordi näinud Zavoodis Kolmanda Riigi sümboolikat avalikult kasutavaid skinheade, ent sellest pole probleemi tehtud. Küll aga külvati valedega üle rahvuskonservatiivne poliitik. Eeldatavasti on baarikeelu põhjuseks antipaatia isiku ja tema poliitilise edu vastu.

Mis puudutab väidet, et Ruuben on lühiajalisest külastuskeelust hoolimata hiljem korduvalt salaja baari sisenenud ning huligaanitsenud, seal hulgas kleepinud tualettide seintele ja mujale hulgaliselt EKRE reklaamkleepse, siis tõene on see, et Ruuben on ka keeluajal Zavoodi sattunud ja mina olen sealjuures ärgitajana kaasas olnud. Aga ei vasta tõele väited, et ta on käinud WCsse kleepse panemas. Seda on ilmselt teised teinud, ent Zavoodi omanik soovib lahmivalt kõik talle ebameeldivad intsidendid Ruubenile inkrimineerida.»
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas herman30 »

Kriku kirjutas:Isa, mitte ema.
Kas Ain Kaalepi abikaasa Astrid Kaalep (1921-2015) pole Rubeni ema?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Ei ole.
eeru
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 30 Jaan, 2011 21:55
Asukoht: norge
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas eeru »

Irene Saal. Ema oli 27 ja isa 67. Lapse sündides.
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

https://www.delfi.ee/news/rk2019/uudise ... d=85520995

Kohe näha, et vanad sõbrad (või mõttekaaslased)
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5211
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

Pulleritsu Priidult üks päris asjalik artikkel: https://tartu.postimees.ee/6538132/prii ... enne-voitu
Alles nende valimiste eel jõudsid mõned poliitikud tõdemusele, et EKRE edu on nende tegemata töö. Kallas ei saavutanud oma avaldusega mitte üksnes seda, et põlistas EKRE valijad EKRE valijatena, vaid võitis Reformierakonnale juurde uusi vastaseid ja vaenlasi, kümneid tuhandeid reformierakondliku hoolimatusega kõrvale löödud Eesti inimesi.

Reformierakonna valimisedust kollaseks värvitud Eesti kaart telestuudio seinal, kus vähest kontrasti andsid EKRE kantsina pruuniks värvitud kolm Kagu-Eesti maakonda ja Pärnumaa, tugevdas samal ajal sõnumit: ääremaade elanike arvamus Reformierakonda ei huvita.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Lehmakauplemine käib.

Kaja Kallas: Yana Toomiga valitsuses olemine poleks ületamatu.

https://m.delfi.ee/rk2019/article.php?id=85520995

Iseasi, muidugi, mida mõtleb Kesk, mis sai ikka vene valijalt kollase kaardi. Kas on tõenäoline kokkulepe alates lasteaiast eestikeelsele haridusele ülemineku suhtes, mis oli Reformi üks põhilubadusi? Seda ei jäta parempoolne oposotsioon nina alla hõõrumata.
Dona nobis pacem!
hjl85
Liige
Postitusi: 6397
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas hjl85 »

Olles rääkinud paari hea sõbra ja ülikooli kaaslasega IRL-st(osa neist kuuluvad suht tippu)siis osa IRL liikmetest soovib Ke+EKRE-ga koalitsiooni. Sama soovib ka Ratas ehk Ratas tahab jätkata peaministrina ja seda iga hinna eest ning tema on selle initsiaator. Hoolimata, et liit EKRE-ga viiks neilt veelgi enam nende põhilise elektoraadi hääli.
Hetkel on sellele vastu väike fraktsioon IRL-st ja KE venekeelne fraktsioon ja Tallina juht poliitikud.
Kuid tõenäosus, et tuleb KE+Ekre+IRl on suht suur. Suurem kui REF+?+?. Suhe on KE kasuks 60:40 või isegi 70:30
Eestvedajaks on KE siin. IRL osad juhid kahtlevad koos EKRE-ga valitsusse minemast kuna siis EKRE röövib neilt "päiksepaiste" samas on neil plaan oodata kuni EKRE esimese käkkini (ja see tuleb) ning siis moodustada uus koos REF+SDE. Ehk IRL vaatab tulevikku, et mis võimalused on neil võimalikus valitsuses EKRE-ga neile s..ta keerata ning siis lahkuda. Selline pikemajaline strateegia.
Kõige masendavad selle jama juures on, et IRL (erakond, kes kaotas kohti) on absoluutselt igas valitsuses üks peamisi tegijaid-ise selleks suurt midagi tegemata.
Ref-i liikmed on öelnud, et samas ei ole see neile katastroof kui KE+EKRE+IRL teevad uue koalitsiooni. Miks? Nad on 100% veendunud (samamoodi tegelikult enamus kui prillid eest võtta), et see koalitsioon kaua ei kesta. IRL ja EKRE vitlevad kõige rahvuslikuma erakonna nime eest. KE üritab venelaste hääli endale tagasi saada ehk nende huvid on niivõrd risti vastukäivad. Sellest tulenevalt on isegi IRL liikmed, kes seda liitu pooldavad veendunud, et enne KOV valimisi see liit puruneb. Kui isegi niikaua kestab
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Tore on, andku aga minna. Mis mul saab selle vastu olla, kui KE ennast niimoodi uputab.
hjl85
Liige
Postitusi: 6397
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas hjl85 »

Kriku kirjutas:Tore on, andku aga minna. Mis mul saab selle vastu olla, kui KE ennast niimoodi uputab.
Kusjuures mitte ainult. Ka IRL ja/või EKRE.
Sellepärast reform (vaadates tulevikku) ka niivõrd väga ei pabista kui nad ei saa valitsust moodustada. Sest sellest kolmest 2 teevad endal margi täis ja seda oma valijate silmis.
Kõige tõenäolisemalt EKRE ja KE ja just sellepärast, et nad omavahel koalitsiooni läksid. kaotab sellest kõige rohkem EKRE. IRL siidab veel põhjendada sed aliitu aga EKRE ei suuda kunagi oma valijatele. Ehk EKRE kaotab selles koalitsioonis oma näo (peab tegema järeleandmisi oma rahvastiku poliitikas jms) ja just see tõi neile hääli. Kui nad sellistest asjadest taganevad siis sellest hetkest on nad tavaline peavoolu erakond-ehk need, kellest nad on püüdnud eristuda. Ja siis võistelda "vanade kaladega" kui neil ei ole midagi millega eristuda-see on nende surm.
Minule oleks meeldinud kõige rohkem meeldinud REF+EKRE. Aga see kahjuks 90% ulatuses võimatu kui just imet ei juhtu
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Eesti 200 jätkab üritamist:
Eile hommikul kogunenud Eesti 200 juhatus otsustas, et hoolimata põrumisest parlamendivalimistel püssi põõsasse ei visata. 4,5 protsenti hääli kogunud 581-liikmeline erakond jätkab tööd 100 000-eurose iga-aastase riigieelarvelise toetuse najal.

Erakonna esimehe Kristina Kallase sõnul näitas nende siseanalüüs, et valimiskünnise ületamisest puudu jäänud ligi 3000 häält kaotati viimase hetke mängus peamiselt Reformierakonnale.

«Viimased reitingud näitasid kogu aeg, et Eesti 200 ei pruugi tulla üle lävendi. Meie valija tegi selle reitingu pealt strateegilise otsuse – toetada Reformierakonda selleks, et valimisi ei võidaks Keskerakond. Ma olen seda tagasisidet ka valijatelt saanud. Ma arvan, et seal oli päris mitu tuhat häält, mis meil kaduma läksid,» analüüsis Kallas.
«Lapsevankri teemal tegi meist provokaatorid ju EKRE koos Objektiiviga. Venestaja tiitli saime Isamaa käest. Siis võid ju pikast plaanist ja ideedest rääkida, aga see enam ei lenda,» arutles Kallas.
See on konkreetne vale. Kristina Kallas valetab. Esimene väljaanne, mis põhjalikult kaardistas, kes kus seisis ja mida tegi, oli "Postimees".
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: maxi ja 34 külalist