Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Seersant Steiner »

mind paneb imestama see, et Reformarite valijad mobiliseerusid tänu Rõiva skandaalile , mis näitab seleget millised on reformarite valijad : toetvad potensiaalset vägistajast naisteahistajat! Mis aga puudutab Keskikuid siis kõige hullem on see kui Kõlvart kogub riigikogu valimistel sama arvu siis on jama!
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Manurhin kirjutas:Ja ikkagi tuli kesikutele 40 mandaati täis. Tundub, et kohalikud venelased ei tahagi integreeruda, vaadates, kui populaarsed on näiteks Kim Jong-Kõlvart ja Hüäänakene. Näis, kas nüüd tuleb lisaks Tallinna TV-le veel ka puht-venekeelne ja -meelne TTV+ ? Positiivne on see, et EKRE Tallinna linnavolikokku pääses, hoiavad kartellierakondade raiskamisel ja korruptsioonil ehk natukenegi silma peal.
Kõlvart tuli eelkõige Lasnamäe häältega ja parlamendi valimistel nagu Toomikese omadegagi,pooled sealt kaovad ära kodakondsuseta olemise tõttu.
Küll aga seekord läks kesikutel üle noatera,et oma 40 kohta täis saada.Pakun,et järgmistel kohalikel valimistel hakkab juba rohkem nalja saama.Sisuliselt ju on kesikutel kaks kohalike valimise trumpkanti,Kirde Eesti keskusega Narva ja Tallinn.Kusjuures Tallinn on ju ideaalne migratsoonipump Kirde Eestist tulnud venemeelsele seltskonnale,teades,et nagu seal pole ka selles linnas vaja riigikeelt ja riigimeelsust.Ja selle asja eredam näide on Kõlvart,kelle eestvedamisel ju ei soovita alustada riigimeelsuse loomisega juba algetapis,koolides ja lasteaedades.
Teine huvitav areng on valimisliitude poolt hääletatud suur hulk hääli ja ma olen väga kindel,et need hääled ei ole eriti aldid Riikikogu valimistel kesikute poole üle minema+pange siia otsa vähene valimisosalus.
Igatahes kesikud peavad pead kratsima,vaatamata õnneliku naeratuse tegemist,sest järgmistel linnavalimistel võib minna juba teisiti(näiteks,kui tuleb majanduslangus ja selle tõttu saab ka majandusolukord Tallinnas pihta.Aga majanduslangusi ikka tuleb,nagu me teame on see selline tsükliline asi ja minu hinnangul on maailm paari aasta pärast uue languse eel).
Teised parteid kinnistasid ennast ülejäänud Eestis tehes tugeva stardipositsooni Riigikogu valimisteks.Ahjaa,viimaseks väike kokkuvõte Savika loojangust,vaatamata sissepääsemisele on tema tulemus kaugelt taga tema parematest aegadest.Janake mitu korda üle ja Kõlvartist rääkimata.Pealegi on ta nüüd täielikult isoleeritud ning ei suuda isegi vist kuidagi aidata Mõis ja Co. seltskonda linna rahadega.Kui ei oleks seda kohut oleks kena luigelaul aga nüüd ütleks,et tema viimane õlekõrs läks katki.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

Seersant Steiner kirjutas:mind paneb imestama see, et Reformarite valijad mobiliseerusid tänu Rõiva skandaalile , mis näitab seleget millised on reformarite valijad : toetvad potensiaalset vägistajast naisteahistajat! Mis aga puudutab Keskikuid siis kõige hullem on see kui Kõlvart kogub riigikogu valimistel sama arvu siis on jama!
Küllap enamik Rõivasele antud häältest olid e-hääled, mida skandaali avalikuks tulles enam muuta ei saanud. Tulnuks skandaal avalikuks vaid üks ööpäev või isegi vaid 10 tundi varem, oleks arvatavasti ka ümbermõtlejaid üksjagu olnud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Saab ainult loota, et keskerakonna erinevate meelsustega tiivad lähevad lõpuks tülli või riigikogu valimistel minnakse opositsiooni ning koalitsioon loobib neile mingisuguseid kaikaid kodaratesse.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Ma ei julgeks nendest valimistest mingeid põhjapanevaid järeldusi teha. Osalusprotsent oli suhteliselt madal nagu alati. Lisaks ajasid igasugused valimisliidud kaardipaki sassi.
Üllatas siiski IRLi toetusnumber. Ju siis olid nende kohalikes nimekirjades tugevad nimed. Riigi tasandil ma sellist tulemust ikkagi ei ootaks.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Manurhin kirjutas: õdede vahel õelus :D.
Mhmh, ka see väide peab paika. Selle kohta on kirjutatud väga hea lõputöö "Õendusüliõpilaste vastu suunatud õdede poolne emotsionaalne vägivald kliinilisel õppepraktikal", mis sai hindeks "A". Töö kirjutaja jätkas õpinguid magistrantuuris ja on nüüdseks arvatavasti juba lõpetanud.

(Mulle hakkab juba tunduma, et ma teen siin sedasama, milles teisi süüdistan.)
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3834
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Jaanus2 »

Kahju on, et Tallinnas ei tekkinud isegi teoreetilist võimalust suure koalitsiooni sünniks Keskerakonna vastu. See oli vist Isamaa omal ajal, kelle lahkel nõusolekul valib meil kohalikel valimistel ka putinoidlik tsiviilgarnison. Oleks piisanud EU riikide kodanikest küll, isegi Läti pole olnud nii lahke. Nii ongi pealinnas võim sisuliselt kaaperdatud koos mõjudega haridussüsteemile (alam haridus on kohaliku omavalitsuse hallata) ja maffialiku korruptiivse valitsemisstiiliga.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Minu jaoks üllatusi ei olnud. Kui Toom ja Kõlvart omavahel kokku ära leppisid, oli selge, et Savisaare nimekirja üritus jääb pooletoobiseks.

Nüüd ta siis hakkab volikogus kummitamas käima? Ilmselgelt keegi temaga enam mingit asja ei aja. Keskerakond teeb sotsidega koalitsiooni.

"Eesti Ekspressi" artiklis Yana Toomi perekonnast oli kõnekas seik, mille võis Toom küll ka välja mõelda, aga mis tundub usutavana. Ta oli Savisaarele selgitanud, et me peame pärast uue nimekirjaga volikokku saamist KE-ga koalitsiooni tegema. Savisaar olla vastanud, et mis koalitsiooni, me hävitame nad ära. Selline suhtumine koos reaalsusest kaugenemisega tõigi ootuspärase tulemuse.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3834
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Jaanus2 »

Kellele läheb Savisaare koht, kui ta süüdi mõistetakse? Preemiaks kõige suuremale e. Keskerakonnale?
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

Kriku kirjutas:Minu jaoks üllatusi ei olnud. Kui Toom ja Kõlvart omavahel kokku ära leppisid, oli selge, et Savisaare nimekirja üritus jääb pooletoobiseks.

Nüüd ta siis hakkab volikogus kummitamas käima? Ilmselgelt keegi temaga enam mingit asja ei aja. Keskerakond teeb sotsidega koalitsiooni.
Krt, just tahtsin enam-vähem sama kommentaari kirjutada. Kriku, kurivaim, ära varasta telepaatilisel teel teiste inimeste mõtteid :lol:.

Omamoodi huvitav, et Vabaerakond oma nimekirjadega välja ei tulnudki. Küllap järgmiste RK valimistega see erakond ka ajaloo prügimäele läheb. Protestihääled saab EKRE ja kellele see tundub liiga radikaalne, jätavad üldse hääletamata.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
dm7
Liige
Postitusi: 322
Liitunud: 30 Sept, 2015 19:58
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas dm7 »

Protestihääli EKRE vast küll ei saa selles võtmes. Pigem on Jüri Luik spekuleerinud IRL-i ja Vabaerakonna ühinemisest.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Taasühinemisest. Neil oleks ammu aeg ära leppida.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Vabaerakonnal oli vist idee olla väljas pigem valimisliitudes kui oma erakonnana, sest idee poolest igaüks tegeleb oma piirkonna huvidega ja üleriikliku poliitikaga pole seal eriti midagi tegemist? Ma ei tea täpselt, ma ei saa nende infokirja.

Seda paljud neist kusagile jõudsid ma ei tea. Mõned olid VTK-s ja see ei saanud üle künnise. Kui ilmuvad uuesti ja plekkidega silma ei paista siis minu jaoks paremate alternatiivide puudumisel nemad mu hääle ka saavad.

Kuigi pean mainima, et üks plekk oli juba see, et kui nad ütlesid et on vastu katuserahadele, siis nad ise võtsid küll osa nende jagamisest. Teine see, et üks nende liige liisis kuluhüvitiste eest omale mingit Škodat. Vahet pole kas Dodge Ram või Škoda, põhimõtte pärast. EKRE pani enda riigikoguliikmetele sellekohase keelu peale kui ajakirjandus oli kõik juhtumid üksikasjalikult välja toonud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Mina hääletan RK valimistel kas IRL või Vabaerakonna poolt, oleneb kes neist parajasti kehvemas seisu on. See, et nad on mõlemad RK-s sees, on igal juhul hea, ühinegu siis või ärgu ühinegu.
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Seersant Steiner »

mina hääletasin sotse ikka nagu neid olen kogu aeg hääletanud ja minul hea meel et minu poolt valituda kandidaat ka volikokku läks !
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 14 külalist